Съвети и въпроси относно избор на Е46 Сезон III

3-та серия ('98-'05)

Модератори: mitaka7, ©, Dimitroff, Гецата, Технически модератори

Потребител
Аватар
Мнения: 12
Регистриран на: 15.05.2018
Пол: Мъж

Re: Съвети и въпроси относно избор на Е46 Сезон III

Мнение от Plamen-D.S. » 15 Май 2018, 13:52

Здравейте на всички! Понеже от 2 години имам книжка и започвам 3-тата вече се ориентирам към първия ми автомобил. Насочил съм се към 1.8 - 118 магарета. Какво можете да ми кажете за съответната модификация на мотора? До колкото съм чел тук във форума, този мотор е доста здравичък и има по- ефтина поддръжка. Причината да се насоча към този двигател (м43) е, че баща ми има е36 - 115 к.с. (това същия мотор като на е46 ли е ?) и е може би най- коравото куче което някога съм виждал. Купи я 2002/2003 и до ден днешен двигателя не е давал никакви дефекти, а и самата кола като цяло не е спирала. До преди 6 години си я поддържаше - навременна смяна на масла, филтри, стоеше в гараж и се изкарваше само за по- дълъг път, но след като си купи по- нова и тази остана втора цигулка започна здравия бой. Въобще не я пази - кара се по черни пътища( бащата се занимава със земеделие), маслото по едно време не беше сменяно година и половина да не кажа 2, по окачването нищо не е правено и така нататък. Да не говорим, че и брат ми и аз се научихме на тази кола и е виждала какво ли не. Та и затова се насочих към този мотор( разбира се ако е същия или подобен като на е36). Знам, че не върви много и си харчи доста, но не мисля да се насилвам да купувам 6 цилиндъра, където разхода е друг, поддръжката също, а и доколкото съм чел тук повечето харчат масло, което не ми се нрави.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1848
Регистриран на: 11.02.2007
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: 320i и Карбонова М-ка с педали!
Мечтае да кара: M3

Re: Съвети и въпроси относно избор на Е46 Сезон III

Мнение от dr.peshev » 15 Май 2018, 15:39

Plamen-D.S. написа:Здравейте на всички! Понеже от 2 години имам книжка и започвам 3-тата вече се ориентирам към първия ми автомобил. Насочил съм се към 1.8 - 118 магарета. Какво можете да ми кажете за съответната модификация на мотора? До колкото съм чел тук във форума, този мотор е доста здравичък и има по- ефтина поддръжка. Причината да се насоча към този двигател (м43) е, че баща ми има е36 - 115 к.с. (това същия мотор като на е46 ли е ?) и е може би най- коравото куче което някога съм виждал. Купи я 2002/2003 и до ден днешен двигателя не е давал никакви дефекти, а и самата кола като цяло не е спирала. До преди 6 години си я поддържаше - навременна смяна на масла, филтри, стоеше в гараж и се изкарваше само за по- дълъг път, но след като си купи по- нова и тази остана втора цигулка започна здравия бой. Въобще не я пази - кара се по черни пътища( бащата се занимава със земеделие), маслото по едно време не беше сменяно година и половина да не кажа 2, по окачването нищо не е правено и така нататък. Да не говорим, че и брат ми и аз се научихме на тази кола и е виждала какво ли не. Та и затова се насочих към този мотор( разбира се ако е същия или подобен като на е36). Знам, че не върви много и си харчи доста, но не мисля да се насилвам да купувам 6 цилиндъра, където разхода е друг, поддръжката също, а и доколкото съм чел тук повечето харчат масло, което не ми се нрави.

Само риторични въпроси задаваш!
Да същия двигател е.Но е преди фейса.6-таците преди фейса също НЕ харчат масло.
ЕДИНСТВЕНОТО ПО-ХУБАВО НЕЩО ОТ ШВЕДСКАТА ТРОЙКА Е БАВАРСКАТА! :winky:

Оригинални BMW дискове и накладки F10/F11 Цък :yes:
Оригинални BMW якета - Промоция Цък :yes:

Изображение

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 93
Регистриран на: 15.05.2009
Пол: Мъж
Кара: 318i 98

Re: Съвети и въпроси относно избор на Е46 Сезон III

Мнение от meraklia_pz » 15 Май 2018, 21:31

Здравейте,

7 години карам Е46 318i преди фейса.
Много преживявания видя тази колица и е време да я сменя.
Търся нещо само за мен евентуално и съм се насочил към M54B30 след 2003 - да не е xDrive и да е автоматик, седан
Нещо не ми се качва на е90 ;(

нещо между 7500-10 000 лв.
За какво да се оглеждам ?
Някакви съвети ?
Изображение
Как искам да създам това, което сътворява сърцето ми !!!

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 8323
Регистриран на: 3.09.2003
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: M340i
Мечтае да кара: Калибра
Детайли за колата: Portimao Blue, Turbo бензин

Re: Съвети и въпроси относно избор на Е46 Сезон III

Мнение от vicho » 16 Май 2018, 9:39

аз не мога да разбера защо искаш да си смениш колата със същата?! :roll: :help:
You said: "Time will change!" What if it changes you?

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 629
Регистриран на: 28.07.2008
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: E46XI

Re: Съвети и въпроси относно избор на Е46 Сезон III

Мнение от Драгослав » 16 Май 2018, 10:23

Бая разлика има от 318 до 330. Аз лично Е90 не харесвам. Нещо все едно избяга чара на бмв с този модел,но пак казвам това си е мое мнение.
Последна промяна Драгослав на 16 Май 2018, 15:10, променена общо 1 път

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 8323
Регистриран на: 3.09.2003
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: M340i
Мечтае да кара: Калибра
Детайли за колата: Portimao Blue, Turbo бензин

Re: Съвети и въпроси относно избор на Е46 Сезон III

Мнение от vicho » 16 Май 2018, 12:31

Драгослав написа:Бая разлика има от 318 и 330. Аз лично Е90 не харесвам. Нещо все едно избяга чара на бмв с този модел,но пак казвам това си е мое мнение.


то не е само е90 ... има е36, е60, и т.н. и т.н. модели, колкото искаш... ама да си вземеш същия модел след 7 години каране... не знам...

колко да е бая тая разлика от 318 до 330... все кола... :angel:
You said: "Time will change!" What if it changes you?

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 93
Регистриран на: 15.05.2009
Пол: Мъж
Кара: 318i 98

Re: Съвети и въпроси относно избор на Е46 Сезон III

Мнение от meraklia_pz » 16 Май 2018, 13:45

vicho написа:аз не мога да разбера защо искаш да си смениш колата със същата?! :roll: :help:


Имам възможност да я карам само аз т.е. Жената ще има друга кола.

Мисля, че има доста разлика от 318, като започнем с М пакет, кожа, ел седалки и т.н.
Много повече ми харесва от е90...
е90 фейса е друга работа, но там вече цифрата за 330 мотор си е доста.
лично мнение ;)
Пък си мисля, че това са последните модели, които има смисъл да го потдържаш (сменяш части) след 2007 си мисля, че трябва да се сменят целите коли...

Поздрави
Изображение
Как искам да създам това, което сътворява сърцето ми !!!

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1668
Регистриран на: 29.06.2007
Местоположение: Пловдив
Пол: Мъж
Кара: 320i
Детайли за колата: e36 coupe

Re: Съвети и въпроси относно избор на Е46 Сезон III

Мнение от host » 16 Май 2018, 15:15

качи се малко да покараш е90 (някое не убито от КМ тип "село Труд") и ще си вкараш едни други мисли ако е за евридей ... отново лично мнение ама скока в комфорт и удобство за мен е сериозен е46/е90 ...

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 389
Регистриран на: 26.01.2017
Пол: Мъж

Re: Съвети и въпроси относно избор на Е46 Сезон III

Мнение от Denis1903 » 16 Май 2018, 18:36

vicho написа:
Драгослав написа:Бая разлика има от 318 и 330. Аз лично Е90 не харесвам. Нещо все едно избяга чара на бмв с този модел,но пак казвам това си е мое мнение.


то не е само е90 ... има е36, е60, и т.н. и т.н. модели, колкото искаш... ама да си вземеш същия модел след 7 години каране... не знам...

колко да е бая тая разлика от 318 до 330... все кола... :angel:
Вичо разликата между 318 е46 седан и 330 е46 купе е двойно по голяма цифра и удоволствие братле !

Изпратено от моят HUAWEI VNS-L21 с помощта на Tapatalk

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 8323
Регистриран на: 3.09.2003
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: M340i
Мечтае да кара: Калибра
Детайли за колата: Portimao Blue, Turbo бензин

Re: Съвети и въпроси относно избор на Е46 Сезон III

Мнение от vicho » 16 Май 2018, 18:49

Denis1903 написа:Вичо разликата между 318 е46 седан и 330 е46 купе е двойно по голяма цифра и удоволствие братле !


И си прав, и не си...

прав си, ако човек не е карал много време едната и/или другата, т.е. за първа е46-ца 330и е най-добрия вариант цена/качество/разходи/вървеж

а не си прав, защото, ако караш един модел толкова години - няма, как същия (макар и с двойна сила и екстри) да те впечатли кой знае колко...

поне така си мисля аз... :dunno:

с други думи не бих си сменил дизела за 335и с 450-500 коня... например :dunno: :yes:

тук вече идва бюджета и той при така зададен съм ТВЪРДО ЗА 330i :driving: , просто си размишлявам на глас...
You said: "Time will change!" What if it changes you?

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 389
Регистриран на: 26.01.2017
Пол: Мъж

Re: Съвети и въпроси относно избор на Е46 Сезон III

Мнение от Denis1903 » 16 Май 2018, 19:42

vicho написа:
Denis1903 написа:Вичо разликата между 318 е46 седан и 330 е46 купе е двойно по голяма цифра и удоволствие братле !


И си прав, и не си...

прав си, ако човек не е карал много време едната и/или другата, т.е. за първа е46-ца 330и е най-добрия вариант цена/качество/разходи/вървеж

а не си прав, защото, ако караш един модел толкова години - няма, как същия (макар и с двойна сила и екстри) да те впечатли кой знае колко...

поне така си мисля аз... :dunno:

с други думи не бих си сменил дизела за 335и с 450-500 коня... например :dunno: :yes:

тук вече идва бюджета и той при така зададен съм ТВЪРДО ЗА 330i :driving: , просто си размишлявам на глас...
Ми зависи от човека ! Аз примерно имах е30 за първа кола и като се качих в е36 (втората ми кола) имах усещането че съм в спортна лимузина :д хаха .. сшед това е46 най - обикновена 320 кефеше ме и с 330 ката пак и се кефя все още . Онзи ден карах 320 дизел и кво дати кажа големия мотор и екстрите си казват думата (за мен е така) и даже не мисля вече да я сменям близките години

Изпратено от моят HUAWEI VNS-L21 с помощта на Tapatalk

Потребител
Аватар
Мнения: 25
Регистриран на: 10.01.2017
Пол: Мъж

Re: Съвети и въпроси относно избор на Е46 Сезон III

Мнение от dd.borislav » 16 Май 2018, 20:22

Здравейте,

Някой случайно да има поглед върху тази - http://www.cars.bg/offer/c1957144 ?

Мисля да сменям пасат б5.5 печка 1.9 с нещо бензиново и като цяло гледам най запазените избПловдивнрегиона..

Поздрави.

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 193
Регистриран на: 8.02.2015
Местоположение: ЛяуЛИН
Пол: Мъж
Кара: ше M54 , сега N53
Мечтае да кара: нормално
Детайли за колата: M54 сега N53

Re: Съвети и въпроси относно избор на Е46 Сезон III

Мнение от Stoqnchev » 17 Май 2018, 9:18

dd.borislav написа:Здравейте,

Някой случайно да има поглед върху тази - http://www.cars.bg/offer/c1957144 ?

Мисля да сменям пасат б5.5 печка 1.9 с нещо бензиново и като цяло гледам най запазените избПловдивнрегиона..

Поздрави.

" Предполагам, че изпускам нещо по описанието, "

Бягай надалече от тази лъсната " левачка " :mhihi:
Последна промяна Stoqnchev на 17 Май 2018, 9:57, променена общо 1 път
Големия мотор е като спестените пари , имаш ги! ама не винаги ти трябват.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 374
Регистриран на: 24.07.2009
Местоположение: София
Пол: Мъж

Re: Съвети и въпроси относно избор на Е46 Сезон III

Мнение от pampo » 17 Май 2018, 9:23

Дам, поиграли са си на лего с тоя екземпляр.

Д-р Хаос
Аватар
Мнения: 1244
Регистриран на: 26.02.2007
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: само шестцилиндрови БМВ-та :)

Съвети и въпроси относно избор на Е46 Сезон III

Мнение от cww » 17 Май 2018, 9:27

Продължавам да се чудя - уж никой не крие, уж никой не лъже, а досега са единични случаите, в които съм видял продавачът открито да споменава, че колата е обръщана англичанка.
За мнозина може да не е проблем, но е хубаво да се знае предварително.


Sent from my iPhone using Tapatalk
NOTHING IS GAINED WITHOUT SACRIFICES AND FREEDOM WITHOUT BLOOD

ПредишнаСледваща

Назад към E46

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook