Осветление заден номер

3-та серия ('98-'05)

Модератори: mitaka7, ©, Dimitroff, Гецата, Технически модератори

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 305
Регистриран на: 6.05.2017
Местоположение: Хасково/Пловдив
Пол: Мъж
Кара: BMW E46 330i M Sport
Мечтае да кара: със софийска регистрация

Осветление заден номер

Мнение от AvoyzeN » 21 Окт 2017, 23:25

Добър вечер, искам да ви попитам относно осветлението за заден номер, че от темите тук не ми стана много ясно:
1. Двете крушки ги няма, както и стъклата, трябва ли да свети на борда, че са изгорели, защото при мен не свети?
2. Пластината на която се захваща крушката, са счупени и окислени, мога ли да сменя 2-та плафона или се сменя целия заден панел, защото гледах LED плафони(крушки), пише че заменят оригиналния плафон.Линк към LED плафоните
Изображение

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 127
Регистриран на: 16.10.2016
Пол: Мъж
Кара: BMW E46 330D автоматик,седан
Мечтае да кара: M3

Re: Осветление заден номер

Мнение от nikolaymitov » 22 Окт 2017, 9:21

Здрасти и при мен бяха изгорели и не показваше нищо на борда.Сменят се плафоните.аз ги купих от колега от форума и не са скъпи,мисля 15-на лева двата някъде бяха.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 353
Регистриран на: 22.08.2016
Пол: Мъж
Кара: E46 330d, Е90 320d, E61 530d
Мечтае да кара: M5 E60,F90

Re: Осветление заден номер

Мнение от iNfoster` » 22 Окт 2017, 11:41

Не дава грешка на таблото. Според мен си сложи, тези плафони които си дал линк към тях. Не знам дали е Plug and Play, може да иска малко преправяне след като са ти счупени старите но, не мисля че ще е много сложно. И при мен камерата за задно виждане на пасваше на 100% както винаги от братята китайци, но с малко преправяне заспа.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 305
Регистриран на: 6.05.2017
Местоположение: Хасково/Пловдив
Пол: Мъж
Кара: BMW E46 330i M Sport
Мечтае да кара: със софийска регистрация

Re: Осветление заден номер

Мнение от AvoyzeN » 22 Окт 2017, 13:46

Предполагам за смяната се сваля задния пален, който се държи на две звезди, ако не се бъркам, след това двата плафона се свалят, попаднах на други плафони, който имат букса, искам да ги сменя двата нацяло, защото старите за нищо не стават.
Изображение

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 499
Регистриран на: 14.05.2013
Местоположение: Denmark
Пол: Мъж
Кара: E39 Touring

Re: Осветление заден номер

Мнение от Denmark » 22 Окт 2017, 18:51

AvoyzeN написа:Добър вечер, искам да ви попитам относно осветлението за заден номер, че от темите тук не ми стана много ясно:
1. Двете крушки ги няма, както и стъклата, трябва ли да свети на борда, че са изгорели, защото при мен не свети?
2. Пластината на която се захваща крушката, са счупени и окислени, мога ли да сменя 2-та плафона или се сменя целия заден панел, защото гледах LED плафони(крушки), пише че заменят оригиналния плафон.Линк към LED плафоните


Това е 1:1 с това, което ми се случи на мен миналата година. Както вече написаха колегите, на борда не светва лампата.

Относно пластината, варианта е или да си я запоиш и после направо да сложиш новите плафони (тези които си показал). Или да вържеш кабелите директно за новите плафони - аз така направих, стана си доста културно и бих казал доста по-удобно от въпросните пластинки. И за двата варианта трябва да свалиш панела (там където е дръжката за багажника се откача кабела), на два болта се държи но не помня какви бяха (май шестограми). Елементарно се сваля, аз я свалих и занесох вкъщи където на спокойствие оправих нещата с кабелите.

След това изглежда доста по-яко с лед светлините :)

P.S. похвали се после
Изображение

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 207
Регистриран на: 23.11.2014
Местоположение: гр. София
Кара: be em we
Детайли за колата: 330ci e46

Re: Осветление заден номер

Мнение от mu6a4 » 22 Окт 2017, 23:16

Колега ще ти кажа аз какво направих, ти вече ще си прецениш. Както и при останалите - свръх окислени бяха самите контакти на крушките, със все кабелните обувки вътре и т.н.
Свалих цялата дръжка която едвам не ми се раздроби в ръцете при разглабянето, но в крайна сметка почистих всичко, презапоих каквото трябваше на места и я събрах - върнах я и пак не работеха.
Какво се оказа - едно на ръка че самите плафони си бяха изживяли живота след целия тоя окис, корозия и т.н, второ - точно кабелите за плафоните на задния номер бяха прекъснати в снопа кабели между капака на багажника и купето, там където е гумения кожух. Издърпах кожуха, запояване на прекъснатите кабели, термосвиваем - стана фабрично. След 1г дръжката вече се дотроши и направо си взех "нова" 2ра ръка дръжка - перфектна...същия цвят, заедно с плафони, стъкълца, крушки, бутон и всичко необходимо plug and play - 20лв.

Така че съветът ми е, ако цялостно е в лошо състояние - направо взимай здрава 2ра ръка, ако решиш да си ремонтираш твоята и пак не работи - провери кабелите в снопа.

PS: това да излиза грешка при изгоряла крушка на задния номер се кодира с BMW Scanner и явно ви е изключено.

PS2: ако си взимаш нови нормални крушки - задължително 5W, че ако са 10W топят "стъкълцата".

ентусиаст
Аватар
Мнения: 825
Регистриран на: 6.09.2015
Пол: Мъж
Кара: E46 320D
Мечтае да кара: F30 / F10

Re: Осветление заден номер

Мнение от VladiE » 22 Окт 2017, 23:17

Еврейска звезда са болтовете. С LED определено изглежда страхотно. Аз съм сложил на мястото на сулфидните лампи - LED лампи, но български и не са изгоряли вече над година.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 499
Регистриран на: 14.05.2013
Местоположение: Denmark
Пол: Мъж
Кара: E39 Touring

Re: Осветление заден номер

Мнение от Denmark » 23 Окт 2017, 21:33

да де, аз еврейска звезда имах предвид, не знам защо съм писал шестограми, то повечето болтове по тия коли са все звезди..

а какви са тези сулфидни лампи колега?
Изображение

ентусиаст
Аватар
Мнения: 825
Регистриран на: 6.09.2015
Пол: Мъж
Кара: E46 320D
Мечтае да кара: F30 / F10

Re: Осветление заден номер

Мнение от VladiE » 23 Окт 2017, 22:39

С нажажаема жичка.

Изображение

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 305
Регистриран на: 6.05.2017
Местоположение: Хасково/Пловдив
Пол: Мъж
Кара: BMW E46 330i M Sport
Мечтае да кара: със софийска регистрация

Re: Осветление заден номер

Мнение от AvoyzeN » 24 Окт 2017, 11:02

Искам плафоните да ги сменя на цяло, мисля да сваля целия панел и да го огледам добре, да видя какво ще мога да направя/сменя и в крайна сметка, кой от 2-та плафона да взема дали с буксата дали само с основите.
Изображение

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 98
Регистриран на: 8.03.2017
Пол: Мъж

Re: Осветление заден номер

Мнение от oldirtydog » 24 Окт 2017, 16:35

AvoyzeN написа:Искам плафоните да ги сменя на цяло, мисля да сваля целия панел и да го огледам добре, да видя какво ще мога да направя/сменя и в крайна сметка, кой от 2-та плафона да взема дали с буксата дали само с основите.

Братле в Алито има за 8 долара лед плафони направо за е46 :) аз си поръчах оттам и си ги монтирах малко поошкурих и запоих кабелчетата отзаде но всичко стана тип топ :) че имаше доста нагари от крушките :) сега светят изключително добре особено вечер ,направо си осветяват отзаде хаха

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 55
Регистриран на: 18.03.2014
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: с усмивка.
Мечтае да кара: колата си до пенсия.
Детайли за колата: разглезена

Re: Осветление заден номер

Мнение от hackermania » 25 Окт 2017, 18:49

На мен началото на лятото ми направи впечатление, че едната от крушките на задня ми номер не свети. Имам всякакви видове резервни крушки и тръгнах да я сменям. Крушката беше изгоряла. Имаше окисление навсякъде и на места пластмасата беше разтопена. Реших, че няма смисъл да си играя и си поръчах втора ръка (дори боядисана в цвета на колата) за 15-20лв някъде. На "втората ръка" не ѝ работеше копчето за багажника, та си използвах от копчето от моята.
В момента съм с LED крушки от Ali-то за около 15лв комплекта, за да избегна разтапяне на пластмаси. Светят супер силно и равномерно, а още по-важното е, че изобщо не греят.

Така че си прецени сам какво би ти бил най-лесно и безпроблемно :)

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 195
Регистриран на: 18.06.2011
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: 320d
Мечтае да кара: Боинг 747

Re: Осветление заден номер

Мнение от vortep » 27 Окт 2017, 10:48

Аз съм с Е46 преди фейса и като ми изгори някоя от двете крушки за осветлението на номера и ми светва на таблото и двете индикации за изгоряла крушка отзад и по това разбирам че са тези на номвера. Иначе ако изгори нещо по стоповете или мигачите отзад си светва дали е лява или дясна. При изгоряла крушка за осветлението на задна скорост не ми свети нищо. При изгоряла крушка на стопа за мъгла не знам дали светва защото не ми е горяла.

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 122
Регистриран на: 12.07.2008
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: e46 325i
Мечтае да кара: Балканче
Детайли за колата: M54B25

Re: Осветление заден номер

Мнение от Tunturi » 07 Дек 2017, 14:07

Точно така свети си индикацията както е казал колегата по горе. И на 2-те ми е46-ци е така (фейс лифт-тови) и на още една знам че е така преди фейса. На колегите които не им свети индикацията има нещо преправяно или са софтуерно изключени.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 305
Регистриран на: 6.05.2017
Местоположение: Хасково/Пловдив
Пол: Мъж
Кара: BMW E46 330i M Sport
Мечтае да кара: със софийска регистрация

Re: Осветление заден номер

Мнение от AvoyzeN » 07 Дек 2017, 19:12

Tunturi написа:Точно така свети си индикацията както е казал колегата по горе. И на 2-те ми е46-ци е така (фейс лифт-тови) и на още една знам че е така преди фейса. На колегите които не им свети индикацията има нещо преправяно или са софтуерно изключени.


Да, проверих при мен е спрян индикатора за изгорели крушки на третия стоп, осветлението на задния номер и още едно нещо което не го разбрах, мисля че беше CC_ZUSATZBLINKER - Check control external turn signals - nicht_aktiv, ако някой знае за какво е нека сподели.
Съмнява ме, че сигурно са спрели индикаторите, защото третия стоп не работеше и осветление на задния номер, явно някой го е дразнил и са ги спрели софтуерно, но след като оправих третия стоп(беше му разпоена буксата) и сега като оправя осветлението за задния номер, ще ги активирам да работят.
Изображение

Следваща

Назад към E46

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook