Зимни гуми е46

3-та серия ('98-'05)

Модератори: mitaka7, ©, Dimitroff, Гецата, Технически модератори


Аватар
Мнения: 385
Регистриран на: 5.11.2012
Пол: Мъж
Кара: 4х4
Мечтае да кара: 6х6

Re: Зимни гуми е46

Мнение от efren » 18 Окт 2017, 13:11

cww написа:От няколко дни метнах ganz neu Michelin Pilot Alpin 18-ки на комбито. Отдавна не съм карал с Мишлен и ще ми бъде любопитно как ще се представят като застудее и падне сняг.


Мишелин правят супер яки зимни гуми и освен това, за техните зимни гуми термина "остаряване" не важи или важи много слабо. Ако си ги взел нови, има да ги караш доста километри и да си доволен. Само не трябва да си спомняш за парите :mhihi: .
Какво означава М54 - означава, че двигателя може да изгори 54 литра масло от смяна до смяна при спазване препоръките на производителя, тоест longlife-04 и смяна на около 20к км.

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1232
Регистриран на: 6.02.2010
Пол: Мъж
Кара: '16 Q7 S Line 3.0 TFSI Supercharged
Детайли за колата: Stage 1 435hp/545NM, заредена до гърба

Re: Зимни гуми е46

Мнение от bai_ILIA » 18 Окт 2017, 13:41

Гумите са някакъв ужас - минаваш 20 000км и изглеждат като нови (225/40/18). Не се случи точно така с Пирели Sotto Зero 3 зимни, които на тестовете уникални, а всъшност мекия (всичко супер без пробега) :D Сега си гледам историята, предните Мишелинки са ми на 26700км :mhihi: утре в продавалника мога да ги пусна с обява - чисто нови на 5000км карани 1 сезон...Скъпа гума (всъшност излиза евтина в дългосрочен план), но ако се кара си заслужава всяка стотинка :yes: Тестовете ме подведоха точно с това, че Пирелито имало дълъг пробег. Да не говорим, че е на една цена с Пилот Алпин 4...Е.ем ти тестовете, с някои марки и модели трудно може да сбъркаш...

Ще взимам зимни 205/55/16 и съм се спрял на Dunlop WinterSport 5 или Continental TS 860. Някой да сподели опит с тях? Хвалби големи по тестовете, но все пак е полезно :yes:
"Чемодан, вокзал, Москва"

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 4307
Регистриран на: 3.04.2015
Пол: Мъж
Детайли за колата: 440i

Re: Зимни гуми е46

Мнение от Dextuar » 18 Окт 2017, 13:48

bai_ILIA написа:Гумите са някакъв ужас - минаваш 20 000км и изглеждат като нови (225/40/18). Не се случи точно така с Пирели Sotto Зero 3 зимни, които на тестовете уникални, а всъшност мекия (всичко супер без пробега) :D Сега си гледам историята, предните Мишелинки са ми на 26700км :mhihi: утре в продавалника мога да ги пусна с обява - чисто нови на 5000км карани 1 сезон...Скъпа гума (всъшност излиза евтина в дългосрочен план), но ако се кара си заслужава всяка стотинка :yes: Тестовете ме подведоха точно с това, че Пирелито имало дълъг пробег. Да не говорим, че е на една цена с Пилот Алпин 4...Е.ем ти тестовете, с някои марки и модели трудно може да сбъркаш...

Ще взимам зимни 205/55/16 и съм се спрял на Dunlop WinterSport 5 или Continental TS 860. Някой да сподели опит с тях? Хвалби големи по тестовете, но все пак е полезно :yes:
Взимай нокиан wr d4, доволен ще останеш, еле пък на оная преднячка :yes:


Sent from my iPhone using Tapatalk Pro

Д-р Хаос
Аватар
Мнения: 1245
Регистриран на: 26.02.2007
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: само шестцилиндрови БМВ-та :)

Re: Зимни гуми е46

Мнение от cww » 18 Окт 2017, 14:57

efren написа:
cww написа:От няколко дни метнах ganz neu Michelin Pilot Alpin 18-ки на комбито. Отдавна не съм карал с Мишлен и ще ми бъде любопитно как ще се представят като застудее и падне сняг.


Мишелин правят супер яки зимни гуми и освен това, за техните зимни гуми термина "остаряване" не важи или важи много слабо. Ако си ги взел нови, има да ги караш доста километри и да си доволен. Само не трябва да си спомняш за парите :mhihi: .


Чисто нови са, на 100-тина километра градско шофиране. Отвсякъде им стърчат бодличките. :lol:
Струват ми се леко по-шумни от летните, най-вече при спиране. А и предвид, че вън е 20+ градуса, вероятно е нормално.
Странното беше, че не успях да си обясня защо употребяваните 17 цолови джанти (стил 68 например) струват повече от аналогичните 18. Чудих се известно време, след което по соломоновски взех 18-ки за зимен комплект и така Мишлена се появи като възможна опция в подходящият размер. Иначе възнамерявах да купя Дънлоп, на чиито гуми съм дългогодишен почитател.
Цената си е като за премиум гуми, но хубаво за без пари няма, както всички добре знаем. За останалото се надявам да се окажеш прав. :yes:
NOTHING IS GAINED WITHOUT SACRIFICES AND FREEDOM WITHOUT BLOOD

ентусиаст
Аватар
Мнения: 825
Регистриран на: 6.09.2015
Пол: Мъж
Кара: E46 320D
Мечтае да кара: F30 / F10

Re: Зимни гуми е46

Мнение от VladiE » 18 Окт 2017, 15:52

Аз не намирам за особено удачен избора на голям размер и ширина за зимни гуми. Да, красиви са, но не са толкова ефективни и малко се размива идеята за безопасност. 18-ките изглеждат брутално на колата но дори и лятото си е тромава с тях, разхода на гориво висок, а окачването квичи и страда.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 305
Регистриран на: 1.10.2012
Местоположение: Пловдив
Пол: Мъж
Кара: F31 320da+ M power kit= 200hp;420Nm

Re: Зимни гуми е46

Мнение от mopasan » 20 Окт 2017, 4:46

bai_ILIA написа:Гумите са някакъв ужас - минаваш 20 000км и изглеждат като нови (225/40/18). Не се случи точно така с Пирели Sotto Зero 3 зимни, които на тестовете уникални, а всъшност мекия (всичко супер без пробега) :D Сега си гледам историята, предните Мишелинки са ми на 26700км :mhihi: утре в продавалника мога да ги пусна с обява - чисто нови на 5000км карани 1 сезон...Скъпа гума (всъшност излиза евтина в дългосрочен план), но ако се кара си заслужава всяка стотинка :yes: Тестовете ме подведоха точно с това, че Пирелито имало дълъг пробег. Да не говорим, че е на една цена с Пилот Алпин 4...Е.ем ти тестовете, с някои марки и модели трудно може да сбъркаш...

Ще взимам зимни 205/55/16 и съм се спрял на Dunlop WinterSport 5 или Continental TS 860. Някой да сподели опит с тях? Хвалби големи по тестовете, но все пак е полезно :yes:


Аз съм с Conti TS 860 от миналата година и доста доволен, тиха и стабилна гума, на мокро държи много добре. За 5-6000км не се забелязва износване. Относно Нокиан WR D4 , на другата ми кола, ами имам чувството че милиметрите от протектора изчезват на време едва ли не, а не на километри, толкова бързо заминаха 2-3мм. Много ама много бързо се износват :D
Изображение

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 138
Регистриран на: 6.02.2007
Местоположение: София

Re: Зимни гуми е46

Мнение от numizmat » 20 Окт 2017, 21:46

Изобщо не съм съгласен, че тези гуми се износват бързо.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 353
Регистриран на: 22.08.2016
Пол: Мъж
Кара: E46 330d, Е90 320d, E61 530d
Мечтае да кара: M5 E60,F90

Re: Зимни гуми е46

Мнение от iNfoster` » 20 Окт 2017, 22:03

Колеги, мнение за AEOLUS SNOWACE 2 HP AW09 225/45R17. Някой карал ли е с тях и как се държат на сняг и лед. Хареса ми шарката им, че е подобна на Michelin и Continental.

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1022
Регистриран на: 25.12.2014
Местоположение: Стара Загора
Пол: Мъж
Кара: Е90 330d
Мечтае да кара: Tesla Roadster
Детайли за колата: снегорин

Re: Зимни гуми е46

Мнение от NGneer4eto » 21 Окт 2017, 21:46

numizmat написа:Изобщо не съм съгласен, че тези гуми се износват бързо.


Абе не мога да разбера как може критерия за добра гума да е да изкара 100 000 км. Разберете едно доброто сцепление е обратно пропорционално на времето за износване на гумата. Отделно едно е да се кара предимно на магистрала с 170, друго е само до село и обратно. В единия случай може да запрозират конците на 30 000 км, в другия след 60 000 км. Тук доколкото съм запознат с темата, се коментират колко добре държат зимните гуми, а ако някой ги избира по дълготрайността има евтини марки, които ще изкарат и 70 000 км, но ще сте си почти като на летните шейнички.

Колеги, избирайте Continental TS860/850. Тествал съм ги на две коли - сцеплението е уникално. С BMW-то (XD) на пресен сняг държат почти както на дъжд. Даже съм тествал по нагорнище тръгване от място, залепя за седалката. Имам база за сравнение с едни китайчета Nankang, с които XD-то на всеки завой в снега тръгваше да се суче.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 4376
Регистриран на: 30.01.2009
Местоположение: Русе
Пол: Мъж
Кара: the real 5er
Мечтае да кара: 0:00h. at La Sarthe

Re: Зимни гуми е46

Мнение от Dirty M5 driveR » 21 Окт 2017, 23:42

Аз пък не обичам тия изказвания от рода на "На сняг са почти като на дъжд". :mhihi: Сложи си акселерометър и ще видиш колко са "почти" и колко "не са". Наслаждавайте се на гумите си, но имайте едно на ум. Това, че при определени условия и скорост колата се държи по сходен начин НИЩО не означава. Ще се подлъже някой и ще направи мазалото. Аз съм карал по извънградски завои на сухо и на сняг със 90 и не се е забелязвало кой знае каква разлика във воденето на машината. Ама ако пробвам на снега със 120 няма да е много весело.

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1022
Регистриран на: 25.12.2014
Местоположение: Стара Загора
Пол: Мъж
Кара: Е90 330d
Мечтае да кара: Tesla Roadster
Детайли за колата: снегорин

Re: Зимни гуми е46

Мнение от NGneer4eto » 22 Окт 2017, 0:29

Dirty M5 driveR написа:Аз пък не обичам тия изказвания от рода на "На сняг са почти като на дъжд". :mhihi: Сложи си акселерометър и ще видиш колко са "почти" и колко "не са". Наслаждавайте се на гумите си, но имайте едно на ум. Това, че при определени условия и скорост колата се държи по сходен начин НИЩО не означава. Ще се подлъже някой и ще направи мазалото. Аз съм карал по извънградски завои на сухо и на сняг със 90 и не се е забелязвало кой знае каква разлика във воденето на машината. Ама ако пробвам на снега със 120 няма да е много весело.


Те тука форумците да не са малки деца, че да не знаят разликата между поведението при дъжд и сняг? Слагам сравнението за да изразя наблюдението си, че гумите имат много добро сцепление. Който е искал да ме разбере ме е разбрал. Дал съм също пример за тръгване по нагорнище, а не за каране със 120 км/ч.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 4376
Регистриран на: 30.01.2009
Местоположение: Русе
Пол: Мъж
Кара: the real 5er
Мечтае да кара: 0:00h. at La Sarthe

Re: Зимни гуми е46

Мнение от Dirty M5 driveR » 22 Окт 2017, 9:14

То никой над 20 годишна възраст по принцип не е дете, ама виждаш кво се случва по пътищата.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 305
Регистриран на: 1.10.2012
Местоположение: Пловдив
Пол: Мъж
Кара: F31 320da+ M power kit= 200hp;420Nm

Re: Зимни гуми е46

Мнение от mopasan » 22 Окт 2017, 11:43

NGneer4eto написа:
numizmat написа:Изобщо не съм съгласен, че тези гуми се износват бързо.


Абе не мога да разбера как може критерия за добра гума да е да изкара 100 000 км. Разберете едно доброто сцепление е обратно пропорционално на времето за износване на гумата. Отделно едно е да се кара предимно на магистрала с 170, друго е само до село и обратно. В единия случай може да запрозират конците на 30 000 км, в другия след 60 000 км. Тук доколкото съм запознат с темата, се коментират колко добре държат зимните гуми, а ако някой ги избира по дълготрайността има евтини марки, които ще изкарат и 70 000 км, но ще сте си почти като на летните шейнички.

Колеги, избирайте Continental TS860/850. Тествал съм ги на две коли - сцеплението е уникално. С BMW-то (XD) на пресен сняг държат почти както на дъжд. Даже съм тествал по нагорнище тръгване от място, залепя за седалката. Имам база за сравнение с едни китайчета Nankang, с които XD-то на всеки завой в снега тръгваше да се суче.
Колега критерия за гума не е да изкара 100000км, а да намериш оптималния баланс сцепление/износване. Всеки цени парите си и не може да си купиш гума за 200лв и за 15000км да е под 4мм. Нокиан за мен са страхотни гуми но за северен климат. При нас има зимни дни с 20+ градуса и тогава много меките смеси на гумите се износват брутално. Затова аз лично търся златната среда сцепление износване.

Изпратено от моят LG-H815 с помощта на Tapatalk
Изображение

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1668
Регистриран на: 29.06.2007
Местоположение: Пловдив
Пол: Мъж
Кара: 320i
Детайли за колата: e36 coupe

Re: Зимни гуми е46

Мнение от host » 22 Окт 2017, 14:24

Не забравяйте, че има водачи и водачи... При мен може едни гуми за 2г и 10хил км да са като нови с 1мм загуба, а при друг след 12 месеца и 6хил км да са на телове и яко замазани... Нали се сещате. Всеки шофира различни има плавни и внимателни шофьори има и бясни каруцари.

Вчера на извънградско за момент си карах с 140... Но още като ускорих се сетих, че съм със зимния комплект гуми, навън е 20гр+++... Намалих и си карах със 90. Пример просто давам, реален. Та с моето каране, ще карат общо взето които и да е гуми, дори за северен климат ама не при всеки.

Sent from my Mi A1 using Tapatalk

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 4307
Регистриран на: 3.04.2015
Пол: Мъж
Детайли за колата: 440i

Re: Зимни гуми е46

Мнение от Dextuar » 22 Окт 2017, 15:14

Да, както писах и в тази или друга тема беше, на моите нокианки точно така им скъсих живота. Миналата година доста рано ги сложих, а температурата си беше висока за сезона, отделно не се съобразявах много, много с каква скорост ги карам и накрая това се видя по гумата. Та много зависи как се кара. Затова тази година си имам 1 на ум и отделно ще чакам трайно застудяване, преди да сложа зимните. Мога да ви ги нащракам, като ги сменям, да видите гума на под 12к на 2 сезона как изглежда.

ПредишнаСледваща

Назад към E46

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook