Съвет за живота на една добра Е46чка

3-та серия ('98-'05)

Модератори: mitaka7, ©, Dimitroff, Гецата, Технически модератори

Потребител
Аватар
Мнения: 19
Регистриран на: 23.02.2017
Пол: Мъж
Кара: E46 328CI, Honda Hornet 600, Е46 М3
Мечтае да кара: fighter jet

Съвет за живота на една добра Е46чка

Мнение от stick_it » 20 Окт 2017, 13:30

Здравейте колеги,

В момента карам Е46 328CI от 2000г. Предишната кола пак ми беше BMW, само че седан Е36 - беше доооста живичка :driving: и имах много щастливи моменти с нея, но преди малко над година се прехвърлих на 46цата, като ме е жал да продам Е36, така че все още си я държа, но не я карам. Прехвърлих се, понеже Е36цата е в доооста окаяно визуално състояние (така си я купих - люпеща се боя, в последствие някой ми счупи стъклото на мигача, и не го оправих, след няколко ядосани съседи, колата вече има следи от ключове по нея и т.н, добихте представа.)

Ta тази Е36 не видя абсолютно никаква поддръжка от моя страна, за което ме е малко жал, но... минало свършено. :( :no:

С Е46цата не исках да е така - Най-малкото тропане и вибриране беше оправяно и отстранявано, имаше малки течове на масло - отстраниха се, отделно направи тук таме някой друг проблем - всичко беше оправено. Обаче, от както си я купих, тя също имаше малки визуални проблеми: На калниците имаше съвсем малки ръждички. Реших да се примира с тях, и все пак купих колата. Обаче както е нормално за ръждите - с времето съществуващите се разпространиха доста, показаха се нови, които станаха доооста големи. Сега колата има ръжда по 2та предни калника отзад по задните калници (или там както се водят), по лайсните които са под вратите и по задната част където ако беше седан щеше да има врати - там в момента избива също.

От доста време насам искам да оправя ръждите, мисля дори за цялостно пребоядисване в друг цвят, като задължително ако я пребоядисвам ще сложа М брони и лайсни.

Та, защо не съм го направил досега - парите не са ми проблем, проблем ми е времето. От работа не ми остава време и желание за такива неща. Доста често се надъхвам, казвам си - от утре започвам, но... като мине работния ден само искам да се прибера и да правя нищо и... не се получават нещата. А пък и тези ръжди не ми бъркаха чак толкова в душата, като се има предвид че колата си се движи екстра.

Днес обаче малко ми преля чашата - някой ми я е забърсал на паркинга, бая удраскана е и лайсната виси (точно след вратата). Та, сега съм се засилил да намеря читави хора, които да отрепят изцяло ръждата, че да не я мисля пак никога, и евентуално направо като съм почнал - цялостно пребоядисване. Ако не го направя ме е страх да не стане като с Е36цата - супер си вървеше колата, но я зарязах заради вида главно + лесни са оправяне тропания оттук оттам.

Та, искам ви съвета какво да правя, и също да ми дадете контакти на читави бояджии и тенекеджии, които могат да се оправят с ръждата и съответно перфектно да боядисат колата.

За търся си има обяви във форума!- от модератор

Кажете какво мислите по темата. Ако не я започна и оправя сега колата, знам че ще я зарежа след 1 година макс като се влоши и ще мина на друга кола, а не искам да го правя честно казано. Като имам шанса искам да я "спася".

Та малко драматично го разписах, но нищо, в момента ми е на сърцето тази тема.

Поздрави :bchug:

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1848
Регистриран на: 11.02.2007
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: 320i и Карбонова М-ка с педали!
Мечтае да кара: M3

Re: Съвет за живота на една добра Е46чка

Мнение от dr.peshev » 20 Окт 2017, 20:14

ЕДИНСТВЕНОТО ПО-ХУБАВО НЕЩО ОТ ШВЕДСКАТА ТРОЙКА Е БАВАРСКАТА! :winky:

Оригинални BMW дискове и накладки F10/F11 Цък :yes:
Оригинални BMW якета - Промоция Цък :yes:

Изображение

ентусиаст
Аватар
Мнения: 825
Регистриран на: 6.09.2015
Пол: Мъж
Кара: E46 320D
Мечтае да кара: F30 / F10

Re: Съвет за живота на една добра Е46чка

Мнение от VladiE » 21 Окт 2017, 0:05

Колега,
извинявай за прямотата, но ти си голям мурдар. Тая кола не е за теб, щом си я оставил да гние така.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1697
Регистриран на: 8.02.2012
Местоположение: FR,Marseille
Пол: Мъж
Кара: e46 318i N42B20AB
Мечтае да кара: хората да мислят
Детайли за колата: свежа и поддържана!

Re: Съвет за живота на една добра Е46чка

Мнение от ivoaudi » 21 Окт 2017, 16:31

Абе хора, човекът ви пита КАК. Да му дадете насоки, упътвания, помощ. Вие държите да го откажете и охулите. Няма нищо лошо в това, да се погрижи за външния вид на колата си, дори си е супер това. А и причините досега защо е бил "палачор" си ги знае само той, може утре и ние да се превърнем в "палачори". Та, по темата:
Моя опит с тенекеджии е скромен ако трябва да съм честен, но определено е по темата, това което имам да кажа и със сигурност не греша, а именно: Ако ще се оправят конкретно ръжди - или сам си ги оправяш, или стоиш плътно зад врата на тенекеджията!!!!! Ако ще се доверяваш на някой бояджия, а той на ЧЕСТНА ДУМА ще бъде сериозен и отговорен, ще изпълни технологично кое как трябва без да спести материали и време.....това просто няма да се случи, не си въобразявайте глупости!!!!:) Ръждопреобразувател, грунд, зачистване на старите ръжди.....нито едно от трите няма да бъде сторено с честна дума, ако в този момент не гледате вие с очите си и не давате зор да се работи качествено!:)
Аз съм давал коли за оправяне на ръжди около десетина пъти. Еми и десетте пъти ръждите си избиха още първата зима. А като си ги приготвя сам, пред блока, спокойно и както трябва откарват ПОНЕ 3!
Последна промяна ivoaudi на 22 Окт 2017, 3:30, променена общо 1 път
9K714 OKA SS-23

ПУ 9П71 ТМ 9Т240
9М714Б АА-75 9Н-63

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1151
Регистриран на: 15.03.2010
Местоположение: Sofia
Пол: Мъж
Кара: E46 320Cd. `04 Kawasaki z1000 `11

Re: Съвет за живота на една добра Е46чка

Мнение от Maxmadness » 21 Окт 2017, 22:38

ivoaudi написа:Абе хора, човекът ви пита КАК. Да му дадете насоки, упътвания, помощ. Вие държите да го откажете и охулите. Няма нищо лошо в това, да се погрижи за външния вид на колата си, дори си е супер това. А и причините досега защо е бил "палачор" си ги знае само той, може утре и ние да се превърнем в "палачори". Та, по темата:
Моя опит с тенекеджии е скромен ако трябва да съм честен, но определено е по темата, това което имам да кажа и със сигурност не греша! Ако ще се оправят конкретно ръжди, или сам, или плътно зад врата на тенекеджията!!!!! Ако ще се доверяваш на някой бояджия, а той на ЧЕСТНА ДУМА ще бъде сериозен и отговорен, ще изпълни технологично кое как трябва без да спести материали и време.....това просто няма да се случи!!!!:) Ръждопреубразувател, грунд, зачистване на старите ръжди.....нито едно от трите няма да бъде сторено с честна дума, ако в този момент не гледате вие с очите си!:)
Аз съм давал коли за оправяне на ръжди около десетина пъти. Еми и десетте пъти ръждите си избиха още първата зима. А като си ги приготвя сам, пред блока, спокойно и както трябва откарват ПОНЕ 3!


Колега всичко това е субективно.Аз искам да ти кажа че мойто Е46 го имам от 2010г,като 2013 ми изби ръжда на едно място и след като я изчистихме и обработихме с ръждопреобразувател,4 години по късно няма и следа от тази ръжда..та в крайна сметка според мен е въпрос на съвест колко добре ще се направи от бояджията дадения детайл...ако го направи съвестно няма да избие повече ръжда,ако не го направи съвестно - ще избие..


п.п Аз за 7 години от както имам колата,читав бояджия не успях да срещна,всичките са олигофрени,без да ми се обиждат някои колеги,може и да има читави и сериозни хора,но аз от както имам колата все попадам на "препоръчани" некадърници и прехвалени олигофрени...
"The Lion does not need the whole world to fear him, only those nearest where he roams"
A.J DARKHOLME

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1697
Регистриран на: 8.02.2012
Местоположение: FR,Marseille
Пол: Мъж
Кара: e46 318i N42B20AB
Мечтае да кара: хората да мислят
Детайли за колата: свежа и поддържана!

Re: Съвет за живота на една добра Е46чка

Мнение от ivoaudi » 22 Окт 2017, 0:40

Абсолютно съм съгласен с теб колега, но всъщност ти повтаряш това, което съм казал, а не ме опонираш. Точно така си е, положението с бояджиите е толкова плачевно, колкото и с механиците и диагностиците, като за разлика от бояджиите, където с тях имам скромен опит, то с всички осстанали опитът ми е ОГРОМЕН! И съвест липсва, и желание за работа и желание да се научат на каквото и да е. А и как ги мързи всичките.....катастрофа. Трагедия. Никой да не ме извинява, няма за какво. Тук, таме някое изключение. Дори по градове мога да ги изредя къде има шанс да срещнеш читав човек и къде да не си оставяш колата за нищо на света!
Та конкретно за бояджия аз съвсем наскоро попаднах на наистина съвестно и честно момче, което е от Смолян. То откъде ли другаде да е, де:) От Родопи естесвено:) Ако някой е там наоколо и има нужда от наистина читав бояджия, ще му дам координати с голямо удоволствие, не мисля че е възможно да съжалява:) На всичкото отгоре въпросното момче е също болен фен на марката като нас:)
Живи и здрави! Колегата дано драсне що е сторил с "неговата":)
9K714 OKA SS-23

ПУ 9П71 ТМ 9Т240
9М714Б АА-75 9Н-63

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 389
Регистриран на: 26.01.2017
Пол: Мъж

Re: Съвет за живота на една добра Е46чка

Мнение от Denis1903 » 22 Окт 2017, 21:19

От къде си колега ?

Изпратено от моят HUAWEI VNS-L21 с помощта на Tapatalk

Потребител
Аватар
Мнения: 19
Регистриран на: 23.02.2017
Пол: Мъж
Кара: E46 328CI, Honda Hornet 600, Е46 М3
Мечтае да кара: fighter jet

Re: Съвет за живота на една добра Е46чка

Мнение от stick_it » 23 Окт 2017, 9:25

VladiE написа:Колега,
извинявай за прямотата, но ти си голям мурдар. Тая кола не е за теб, щом си я оставил да гние така.


Не виждам как можеш да определиш дали една кола е за някой само по това. За мен е мнооого по-важен вървежа на колата от колкото самата визия, а пък колата не седи в гараж, така че няма как да поддържам винаги перфектно визуално състояние. Отделно - карам я всеки ден, и не я жаля грам. Иначе няма нищо за прямотата :lol: Разбирам ти гледната точка. За мен пък хора които си купуват доста вървящи коли и ги карат като пенсии - колите им не са за тях според мен :mhihi: Но това си е мое мнение

ivoaudi написа: А като си ги приготвя сам, пред блока, спокойно и както трябва откарват ПОНЕ 3!

Имам много много голямо желание да си правя сам нещата по колата, но съм доста зле в това отношение, така че ми трябва чужда помощ за жалост :dunno:

Denis1903 написа:От къде си колега ?

От София

Колкото до колата - Още освен да се свържа с разни хора в бранша - друго не съм предприел. Очаквам тази седмица да реша на кой от тези хора да се доверя, и да им я оставя. Намерих едно момче от Люлин което е доста хвалено във фейсбук (не знам до колко може да се вярва на инфото там, но...) и един друг пич който главно работи по мотори, но може и да се захване с колата. Той също е доста препоръчван и на доста места четох добри мнения.

След като оправя ръждата изцяло и боята където е издраскана от паркинг шоферите, се чудя дали да си я карам така зимата, и евентуално да чакам да избие ръжда от някъде (дано не), и след това лятото да се направи едно цялостно пребоядисване.

ентусиаст
Аватар
Мнения: 825
Регистриран на: 6.09.2015
Пол: Мъж
Кара: E46 320D
Мечтае да кара: F30 / F10

Re: Съвет за живота на една добра Е46чка

Мнение от VladiE » 23 Окт 2017, 16:34

Виж, и моята е очукана и одраскана, обаче ръжда няма. Прав си, най-добре изчакай и я направи напролет като хората.

Потребител
Аватар
Мнения: 19
Регистриран на: 23.02.2017
Пол: Мъж
Кара: E46 328CI, Honda Hornet 600, Е46 М3
Мечтае да кара: fighter jet

Re: Съвет за живота на една добра Е46чка

Мнение от stick_it » 06 Дек 2017, 17:25

Малко update по темата - Оставих я да се оправят само ръждите, чукнатото от паркинга и лайсната. Цялостно пребоядисване + М пакети и т.н ще остане за лятото, ако все още съм надъхан. Може да кача снимки преди и след ремонта :)

Назад към E46

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook