Съвети и въпроси относно избор на Е46 Сезон III

3-та серия ('98-'05)

Модератори: mitaka7, ©, Dimitroff, Гецата, Технически модератори

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1870
Регистриран на: 8.04.2012
Местоположение: Търново
Пол: Мъж
Кара: 318td compact '03
Мечтае да кара: M3
Детайли за колата: с две порти

Re: Съвети и въпроси относно избор на Е46 Сезон III

Мнение от vvasilev1 » 22 Юни 2017, 22:31

efren написа:То пък за сметка на това, онези които не са голи като пушки и са "Фул екстри", могат да глътнат 5к и още да не си с изправна кола... Странно в подфорум "Извън темата" всички са за затягане на ГТП-тата, а пък като стигнем до избор на кола всички са за М-пакет, сензор за дъжд и кожа :dunno:

М пакета няма да ти направи шофирането по - приятно. Автомобилът няма парктроник, подгрев на седалките, мулти волан, рекаро и е с 5 скорости. Не прилича на автомобил, за който си струва да купиш и реставрираш. Прилича на донор.

Изпратено от моят F3111 с помощта на Tapatalk

Потребител
Аватар
Мнения: 15
Регистриран на: 18.06.2017

Re: Съвети и въпроси относно избор на Е46 Сезон III

Мнение от silas1 » 22 Юни 2017, 22:49

Колеги дайте като цяло мнение за 330д 184. Струва ли си да се вземе? И този ли беше мотора на който му се чупеха пеперудите в колектора и ставаше мазало. Разхода разбрах че е към 10 градско.

Потребител
Аватар
Мнения: 15
Регистриран на: 18.06.2017

Re: Съвети и въпроси относно избор на Е46 Сезон III

Мнение от silas1 » 23 Юни 2017, 18:03

Koлеги, днес гледах една е46 330д и като я закачихме на диагностиката показа изгоряла допълнителна водна помпа. Това проблем ли е и мога ли да я карам така колата, тъй като ако я взема ми предстои пътуване до морето.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 713
Регистриран на: 14.03.2011
Пол: Мъж
Кара: F11 LCI 530xd / E46 330xda M57N
Мечтае да кара: по-малко на пътна помощ
Детайли за колата: +VRPerformance+eco-tuning auto+ново BMW X5 турбо

Re: Съвети и въпроси относно избор на Е46 Сезон III

Мнение от virtualchild » 23 Юни 2017, 18:32

silas1 написа:Koлеги, днес гледах една е46 330д и като я закачихме на диагностиката показа изгоряла допълнителна водна помпа. Това проблем ли е и мога ли да я карам така колата, тъй като ако я взема ми предстои пътуване до морето.


Няма проблем аз я карах така 3 години... :)
Зимата ще изгубиш малко мощност.

Потребител
Аватар
Мнения: 15
Регистриран на: 18.06.2017

Re: Съвети и въпроси относно избор на Е46 Сезон III

Мнение от silas1 » 23 Юни 2017, 21:43

Защо да изгуби, това е че четох в форума някаква тема за колега на който така му давала грешки за водната помпа и накрая казала мяу и прегряла, но това на е90/92. Незнам дали там е различна.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1848
Регистриран на: 11.02.2007
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: 320i и Карбонова М-ка с педали!
Мечтае да кара: M3

Re: Съвети и въпроси относно избор на Е46 Сезон III

Мнение от dr.peshev » 24 Юни 2017, 6:57

Няма общо и да , няма проблем да се кара така!
ЕДИНСТВЕНОТО ПО-ХУБАВО НЕЩО ОТ ШВЕДСКАТА ТРОЙКА Е БАВАРСКАТА! :winky:

Оригинални BMW дискове и накладки F10/F11 Цък :yes:
Оригинални BMW якета - Промоция Цък :yes:

Изображение

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1870
Регистриран на: 8.04.2012
Местоположение: Търново
Пол: Мъж
Кара: 318td compact '03
Мечтае да кара: M3
Детайли за колата: с две порти

Re: Съвети и въпроси относно избор на Е46 Сезон III

Мнение от vvasilev1 » 24 Юни 2017, 8:36

silas1 написа:Защо да изгуби, това е че четох в форума някаква тема за колега на който така му давала грешки за водната помпа и накрая казала мяу и прегряла, но това на е90/92. Незнам дали там е различна.

При е46 това, което си описал като проблем е една малка Ел помпичка на допълнително подгряване, което помага зимата.
При някои модели на е90, бензин, главната водна помпа е електрическа!

П.с. Аз също карам шест месеца с изгоряла помпичка на подгрева.

Изпратено от моят F3111 с помощта на Tapatalk

Потребител
Аватар
Мнения: 15
Регистриран на: 18.06.2017

Re: Съвети и въпроси относно избор на Е46 Сезон III

Мнение от silas1 » 25 Юни 2017, 17:28

Колеги, отказах се от 330 по яколко причини.
http://www.mobile.bg/pcgi/mobile.cgi?to ... ink=3ue75f
http://www.mobile.bg/pcgi/mobile.cgi?to ... ink=3ucvzb
Харесал съм си тези 2-те 320-ки. Като цяло бягам от новия внос, но тази изглежда свежа.
А другата е регистрирана и обслужена преди (100 км така пише), но пък тогава е съмнително защо някой ще купи кола, ще я стегне и ще я продаде.

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 171
Регистриран на: 7.04.2012
Местоположение: Плевен
Кара: пил
Мечтае да кара: пил и да стигне жив
Детайли за колата: мътни

Re: Съвети и въпроси относно избор на Е46 Сезон III

Мнение от EH0260BB » 25 Юни 2017, 19:16

silas1 написа:Колеги, отказах се от 330 по яколко причини.
http://www.mobile.bg/pcgi/mobile.cgi?to ... ink=3ue75f
http://www.mobile.bg/pcgi/mobile.cgi?to ... ink=3ucvzb
Харесал съм си тези 2-те 320-ки. Като цяло бягам от новия внос, но тази изглежда свежа.
А другата е регистрирана и обслужена преди (100 км така пише), но пък тогава е съмнително защо някой ще купи кола, ще я стегне и ще я продаде.

Първата (комбито) изглежда "автентична". Външен Мпакет, салон алкантара, Мволан, черен таван. Оригиналните ляти джанти са "останали" някъде по пътя, a интериорните лайсни на таблото и корите на вратите може би са сменени (тази на ск.лост е alu black cube). Външните лайсни на броните и вратите мисля, че допълнително са боядисвани в цвета на колата. Волана видимо е претапициран и топката на ск.лост е сменена. Най-вероятно е с 5 скорости, но не мисля че това е проблем. Цената е доста доста добра и ако няма скрити проблеми и корозия, ще бъде добър избор.

Втората (седана) с нищо не превъзхожда първата, освен с по-високата цена...
40345

Потребител
Аватар
Мнения: 15
Регистриран на: 18.06.2017

Re: Съвети и въпроси относно избор на Е46 Сезон III

Мнение от silas1 » 25 Юни 2017, 21:06

Момчето каза, че е регистрирана, със нов съединител, спирачки и амортесиори, свещи и т.н и че пичината за продажбата е заминаване в чужбина, малко ми звучи прекалено перфектна :D

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1870
Регистриран на: 8.04.2012
Местоположение: Търново
Пол: Мъж
Кара: 318td compact '03
Мечтае да кара: M3
Детайли за колата: с две порти

Re: Съвети и въпроси относно избор на Е46 Сезон III

Мнение от vvasilev1 » 26 Юни 2017, 7:19

silas1 написа:Момчето каза, че е регистрирана, със нов съединител, спирачки и амортесиори, свещи и т.н и че пичината за продажбата е заминаване в чужбина, малко ми звучи прекалено перфектна :D

Ами то затуй се гледа на място.
Първата, дето е м пакет, няма м почиващия педал? Това е странно ако е оригинално м.

Втората със заминаването в чужбина си е типичен джамбазки виц.

Колите може и да са добре, но по картинка е трудно да се определи.

Оглеждай се за регистрирана. Това те съветвам. Вземи някой с теб дето има понятие от е46 дизел.



Изпратено от моят F3111 с помощта на Tapatalk

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 391
Регистриран на: 12.09.2015
Местоположение: София

Re: Съвети и въпроси относно избор на Е46 Сезон III

Мнение от madafaka_donkele » 26 Юни 2017, 8:36

silas1 написа:Момчето каза, че е регистрирана, със нов съединител, спирачки и амортесиори, свещи и т.н и че пичината за продажбата е заминаване в чужбина, малко ми звучи прекалено перфектна :D


Бе то и ние преди няколко години ходихме да гледаме една такава много поддържана в Бургас, ама на място цялото окачване тресеше и тракаше, колата не вървеше като за 150к.с. и кво ли още не. Продавача не беше много в час с нещата, скромен типаж такъв и твърдеше, че колата винаги се прави в сервиз на техен семеен приятел. Доста беше изненадан, като почнахме да правим физиономии и да му казваме проблемите на колата. След срещата е имало конфронтация с въпросния сервиз и се оказало, че всичко по колата се поправяло с качествени части....ама на хартия :mhihi: Реално само са го лъжели, че е оправено и са му вземали парите. В крайна сметка след многобройни скандали собственика на сервиза му върнал голяма част от парите, пича отишъл в Бова да я оправят както си му е реда и пак я пусна за продажба. Този път вече я взехме на същата цена, ама колата нямаше грам забележка. Всичко си ѝ беше наред. Ама случаи на толкова коректен продавач 1 на милион.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1707
Регистриран на: 28.09.2011
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: F10 535xi, MHD stage 2, xHP stage 3
Мечтае да кара: без да се ядосва

Re: Съвети и въпроси относно избор на Е46 Сезон III

Мнение от drago9205 » 26 Юни 2017, 9:10

То няма правилна рецепта регистрирана или нов внос. Не претентдирам да разбирам много или да съм виждал кой знае колко коли, но все пак скоро 3 коли на собственици с претенции да са ги поддържани съм виждал, които светват като елха при елементарна диагностика без задълбочаване, виждал съм и нов внос 2-3, които имат по 1-2 грешки за свещ да речем + добри данни за дюзи и други. Та рецептата с регистрираната кола не винаги е правилна, много хора, които търсят коли могат да споделят какво са виждали от собсвеници и съм сигурен, че 90% от видяното не е с хепи енд, същото е положението и от автокъщи :D

Аз лично бих проверил комбито за тези пари + пазарлъка ще падне доста ниско и може да се отделят някакви пари ако има нещо по-сериозно за правене. Другата е доста нагоре с тия 7 бона, а като екстри е далеч от комбито. Ако не стават и двете - търсиш други екземпляри и така.

Потребител
Аватар
Мнения: 4
Регистриран на: 30.09.2014
Пол: Мъж

Re: Съвети и въпроси относно избор на Е46 Сезон III

Мнение от Gtiv81 » 26 Юни 2017, 11:21

Може ли мнение на по-опитните от мен колеги? " http://www.cars.bg/offer/c2133065 " Заслужава ли си този автомобил?

ентусиаст
Аватар
Мнения: 825
Регистриран на: 6.09.2015
Пол: Мъж
Кара: E46 320D
Мечтае да кара: F30 / F10

Re: Съвети и въпроси относно избор на Е46 Сезон III

Мнение от VladiE » 26 Юни 2017, 14:02

Gtiv81 написа:Може ли мнение на по-опитните от мен колеги? " http://www.cars.bg/offer/c2133065 " Заслужава ли си този автомобил?


АВТОМАТИЧНИ СВЕТЛИНИ ! !


Не знам защо не виждам подобно нещо :)

ПредишнаСледваща

Назад към E46

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook