Дискусия: Партньори за масло за автоматик Esso LT71141

Тук можем да се уговаряме за масови покупки с намаление.
Потребител
Аватар
Мнения: 6
Регистриран на: 30.09.2005

Дискусия: Партньори за масло за автоматик Esso LT71141

Мнение от jonko_p » 10 Мар 2008, 16:20

Здравейте, колеги.

Имам Пасат с типтроник и автоматика му е като на някой модели БМВ(без да съм чел изчерпателно мисля Е36)-кутиите са произведени от ZF.

Та на въпроса - тия кутии са със специално масло - от ZF не са дали официално спецификация на масларските фирми и се предлага единствено само от официалните вносители - ПоршрБГ(Сакар Ауто,Еуратек и т.н.) и Камор. В Сакар цената на литър е 36 лв с ДДС, в Еуратек 33лв. Подозирам , че за вас в Камор е поне 45лв. Преочетох из американския нет много за тези кутии, маслото за оригинално вграждане е ESSO LT71141(за VW е Pentosin, но само тези 2 имат спецификации). На практика в тубите VW и BMW се продава Есо-то опаковано в други туби.(това ми го потвърдиха и от един от вносителите).

Та на въпроса - за смяна се източват 40%от обема на кутията или ~5л.

Есо-то в БГ се внася само на 20л. варели. Търся си още 3-ма партньори за да си сменим маслата в кутиите с оригиналното на поносима цена и да не ни дерат някакви хитреци с "монополните" си цени на вносители на оригиналната марка.

Ако искате да се включите пишете ми на jonko_p@abv.bg и да правим групата. Мисля, че ще ни излезе под 22лв. литъра

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 152
Регистриран на: 9.03.2007

Re: Дискусия: Партньори за масло за автоматик Esso LT71141

Мнение от pepo_ood » 11 Мар 2008, 19:10

мисля че не е само номера да си вземеш масло и еи така да го сменяш!освен маслото има и филтър ,който трябва да се смени,и не всеки може да го направи за това са спец.сервизите. :roll:
Изображение

Потребител
Аватар
Мнения: 6
Регистриран на: 30.09.2005

Re: Дискусия: Партньори за масло за автоматик Esso LT71141

Мнение от jonko_p » 12 Мар 2008, 15:09

pepo_ood написа:мисля че не е само номера да си вземеш масло и еи така да го сменяш!освен маслото има и филтър ,който трябва да се смени,и не всеки може да го направи за това са спец.сервизите. :roll:


Ами всъщност не! В нет-а си има с картинки описание как става и си е като детска игра. А наистина има филтър, че дори и гарнитура - в Сакар Ауто за Пасат-а двете са 150 лв., а на друга фирма ги намерих за 30 лв..............ти ако искаш си ги купи от специалните сервизи.

А иначе и аз няма да клеча под нея - в специализираните сервизи за автоматици, смяната на филтър и масло струва 35 лв.

Но и там маслото и филтъра са скъпи- т.е. всички се опитват да дерат много кожи с консумативите, а като си ги купиш евтино си спестяваш тези иьдевателства и им ползваш единствено ремонтните услуги - каквото всъщност е предназначението им - основната им дейност е ремонтна, не търговска, нали? Е аз се интересувам от ремонтната им дейност, с търговската се справям по-евтино и сам.....

Потребител
Аватар
Мнения: 6
Регистриран на: 30.09.2005

Мнение от jonko_p » 13 Мар 2008, 16:53

От форума на Ауди, 1 колега ме образова, че има масло Kroon oil, което отговаря на спецификациите на ZF(в това число на VW/AUDI и на BMW) и е в 1литрови разфасовки, пък е и около 22лв./л., та въпроса вече е решен.

За отзиви - след 50хил.км., ако не съм изпищял значи всичко е ОК.

http://audibg.com/index.php?showtopic=36828

Назад към Масови покупки

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook