Дискусия - Знаме на BMW club Bulgaria

Тук можем да се уговаряме за масови покупки с намаление.
Новини
Аватар

Мнение от Новини » 18 Мар 2006, 3:40

Няма скоро да го измислите гледам :mhihi:

Апропо - виждам, че усилено ви влече в големия брой елементи, тлъстите дебели букви, бъркащи в очите и изключително интересната цветова гама ;)

Да направим един анализ сега на задачката:

Целта е да се направи рекламен продукт (знаме), символизираш БМВ Клуб България.
За начало трябва да се определи визията. Тук няма много за мислене - следва се визията на оригиналния продукт (за такъв в нашия случай се разбира самата марка БМВ и импровизацията е излишна). Бърз поглед в каталозите за рекламни продукти на марката ни дава отправна точка - изчистен дизайн на бял фон. Дотук добре - нататък...
Не правим рекламно знаме на БМВ, а на БМВ Клуба, следователно трябва да акцентираме на логото на клуба. О чудесно, защото в логото има и надпис БМВ Клуб България и емблема на БМВ - с един куршум - два заека. Какво ни остава да добавим? Адреса на сайта!
Масово сте го проснали с тлъсти дебели букви. Я вземете сега визитната картичка на някоя фирма и я разгледайте. Случайно адреса на сайта на фирмата да е с по-големи букви от името на фирмата или името служителя във визитката??? Правилно - НЕ Е. Адреса на сайта не трябва да е по-голям или дебел от надписа БМВ Клуб България - все пак той е символизиращия надпис в това знаме, а не адреса на страницата, следователно цвета, големината и дебелината му трябва да са по-набиващи се от адреса на сайта.

Относно предложението със синята ивица с ъгъл, взаимствана от знамето на BMW Williams F1. Сами се досещате защо точно този елемен е абсурдно да се сложи. ;)

Колеги, варианта е един единствен и ви го дадох в другата тема нагледно. Не иде реч въобще за дизайн - иде реч за аранжимент - бял фон, логото на клуба и под него адреса на сайта. Това са всички елементи които трябва да има, нито повече нито по-малко. Каквото и да слагаме отгоре, както и да го редим - все няма да хареса или на едните или на другите.

Обърнете внимание и на написаното от Илиян.

А ето ви и това което проснах в другата тема. С малки корекции в шрифта на адреса така че да не се акцентира върху него, а върху надписа в логото на клуба.

Изображение

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 360
Регистриран на: 29.01.2005
Местоположение: София

Мнение от StuNNeR » 18 Мар 2006, 10:24

Ми идеята е доста добра!По- изчистено:По-красиво,по-отличаващо се,по-малко пари... :)

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1054
Регистриран на: 15.10.2005
Местоположение: ХАСКОВО
Пол: Мъж
Кара: Е 30

Мнение от t_andonov » 18 Мар 2006, 12:13

еми да така е все пак рекламираме нашия клуб а не някой цирк :idea:

FiRe WaLK WiTh Me !
Аватар
Мнения: 4203
Регистриран на: 23.03.2005
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: винаги с усмивка :)
Детайли за колата: 316is touring - Виолетка

Мнение от SpUd3r » 18 Мар 2006, 12:21

На мен лично модела направен от SuPeR_FLY най-много ми допадна.
За ето този говоря:
Изображение
Tux0 Ca !
Изображение

Ледения
Аватар
Мнения: 4798
Регистриран на: 4.10.2004
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: Е60 535d
Мечтае да кара: из Las Vegas!

Мнение от ICE » 18 Мар 2006, 14:27

SpUd3r написа:На мен лично модела направен от SuPeR_FLY най-много ми допадна.
За ето този говоря:
Изображение

Това според мен е добра идея за лепенка на задния капак, тип МPower, в която е вмъкнат клуба и и-нет адреса...
Мое мнение! 8)

клавиатурен мунингист
Аватар
Мнения: 4174
Регистриран на: 22.05.2004
Местоположение: Видин
Пол: Мъж
Кара: E39 520i 1997
Мечтае да кара: E36 323ti

Мнение от amd » 18 Мар 2006, 14:34

Прав е Асен, че просто се увличаме по шаренкото - и на мен ми допада варианта с ///М линиите, но нямам представа реално кой би изглеждал по-добре.
BMW only!

Ледения
Аватар
Мнения: 4798
Регистриран на: 4.10.2004
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: Е60 535d
Мечтае да кара: из Las Vegas!

Мнение от ICE » 18 Мар 2006, 16:02

amd написа:Прав е Асен, че просто се увличаме по шаренкото - и на мен ми допада варианта с ///М линиите, но нямам представа реално кой би изглеждал по-добре.
Kато му сложите черен контур на това знаменце, ще видите каква шаренийка ще стане.... Знаме с М цветове и два бели триъгълника в двата противоположни диагонални края!!! :mhihi:
Последна промяна ICE на 19 Мар 2006, 17:32, променена общо 1 път

Потребител
Аватар
Мнения: 35
Регистриран на: 5.02.2006
Местоположение: гр.София

знаме

Мнение от madcop » 19 Мар 2006, 10:19

Не е ли по-добре просто да уголемим клубната емблема без шарениите отзад, не че са грозни, ама на техен фон емблемата няма да се вижда отдалече. А би могло и да помислим да вкараме и някой елемент от националното знаме, нали сме Български клуб... ;)
Живей бързо, живей на скорост, бъди красив труп!

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 2523
Регистриран на: 21.11.2004
Местоположение: Sofiq

Мнение от BAYRON » 19 Мар 2006, 12:38

Според мен логото на клуба е достатъчно, но сайта така изписан не ме кефи трябва по дискретно. Никой не разбира от реклама ........
За мен чистия варянт е добре това не е трибагреник, не трябва да е и като рекламен афиш, нито пък да иама остри национални черти в него.
Идеята е тук е съвършенно различна
Първо популяризираме марката, а не отделен модел, после нашата единнист, както е логото с езиче, а не нашата националност, след това нашето широко сърсе и недемостративност, като надписите и рисунките не трябва да са натрапчиво големи, още трябва да има лесна разграничимост, като запазим традизцията, трябва да се имат впредвид и другите БМВ клубове и не напоследно място стила и дизайна отличаващ БМВ-то от превозните средства.
За да можем да се стремин към по-голям кръг от почитатели трябва да е разбираемо и от малко дете и от баба и дядо на село ОБРАЗНО казано
Последна промяна BAYRON на 19 Мар 2006, 12:40, променена общо 1 път
ИзображениеИзображениеИзображениеИзображение

Потребител
Аватар
Мнения: 35
Регистриран на: 5.02.2006
Местоположение: гр.София

добре

Мнение от madcop » 19 Мар 2006, 13:16

Добре, идеята е следната, бял флаг, емблемата на клуба, в часта с контурите на България, по диагонал малка тънка трикольорна лента минаваща през контура, от едната страна на флага надписа ВМW....... на английски, а от другата на български. Това с трикольора е точно поради необходимостта от общо разбиране на идеята, че все пак сме българският клуб и това ни е официалния флаг... 8)
Живей бързо, живей на скорост, бъди красив труп!

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 67
Регистриран на: 8.05.2005
Местоположение: Горна Оряховица
Кара: IS

Мнение от Dundiu » 19 Мар 2006, 14:51

Хора дайте да избираме нещо (модел на знамето) и да поръчват хората че и аз искам знаме :)
Изображение

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1504
Регистриран на: 10.05.2005

Мнение от eraziel » 19 Мар 2006, 16:15

Аз лично съм твърдо против да има уебсайта изписан на знамето. Не знам за какво ви е абсолютно подкрепям лъки по този въпрос. НЕ ИСКАМ В СТАЯТА СИ ГОЛЯМО ЛОГО НА КЛУБА НА БЯЛ ЧАРШАФ! Логото трябва да заема централно място но не и да е единствен елемент. Все пак това си е лично мое мнение не го натрапвам на никой.
Обаче нали ви е позната приказката за орела, рака и щуката...
In Ban We Trust!

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1054
Регистриран на: 15.10.2005
Местоположение: ХАСКОВО
Пол: Мъж
Кара: Е 30

Мнение от t_andonov » 19 Мар 2006, 23:30

аре направо да изкупираме новото на заубер поне е яко и не е шарено :mhihi:

бай печатар
Аватар
Мнения: 2207
Регистриран на: 26.03.2003
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: E34 525tds-A
Мечтае да кара: Е38 728i

Мнение от NeoPrint » 21 Мар 2006, 12:15

Вижте главата на форума,предлагам знамето да е същото,само вместо текста "официален форум" може да пише "www.BMWPower-bg.net".
Струва ми се,че е повече от логично да са еднотипни двете неща,а и добре изглежда :D

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1001
Регистриран на: 24.08.2005
Местоположение: Sofia - Mladost
Кара: Е30 340!!!
Мечтае да кара: Е34 М5 - Е30 М3

Мнение от БаЯн » 21 Мар 2006, 13:10

Незнам обаче на мене наи много ми хареса модела на Super_Fly :) И вкраен случаи още нищо не е решено нали или е :?: :)

ПредишнаСледваща

Назад към Масови покупки

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook