Дискусия: Добавки за фитнес и спорт

Тук можем да се уговаряме за масови покупки с намаление.

Аватар
Мнения: 740
Регистриран на: 13.05.2004
Местоположение: Южните Райони 0=)===>

Дискусия: Добавки за фитнес и спорт

Мнение от mafia » 05 Фев 2010, 21:52

Здравейте колеги, понеже тренирам усилено от доста време и ми писна да плащам надценките на на българските вносители на хранителни добавки, който ми се налага да ползвам, реших да се поразровя в интернет.

Намерих контакт с една от водещите американски фирми, производители на на протеини, аминокиселини, витамини, елкарнитини и редица други фитнес и спорт добавки. След дълга кореспонденция която водих с търговският директор на фирмата....блъфирайки го, че съм представител на крупен фитнес клуб в България :mhihi: Стигнах до доста изкушаващо предложение от негова страна. Говорим за цени със средно 20 на 100 по-ниски от най-добрите, които получавам (макар и с отстъпка за редовен клиент) от българските вносители и разпространители на такива добавки :) :idea:

Проблем е обаче, че не мога да си поръчам само аз, тъй като отстъпката е за количества :roll: Които ако ползвам само аз биха ми стигнали за около 5 живота :lol:

Та реших да предложа офертата и на останалите колеги от клуба, тъй като от личните си наблюдения и контакти, знам че доста тренират :yes:

Ако успеем да се съберем достатъчно хора и направим общ оборот над 3000$ можем да получим доста приятни преференциални цени :idea: :yes: Нещо което малко ме съмнява като реално достижима цел на групова покупка, но всепак да го вметна, ако достигнем или минем границата 5000$ ще получим продуктите на дълърска, тоест цена съвсем близка до производствената :yes:

Аз от своя страна съвсем отговорно, като член на форума не от вчера и като не малко изявен автомобилен деец се нагърбвам със задачата да организирам цялата поръчка, без да си слагам каквито и да е комисионни :idea: Просто за да реализирам моята покупка, трябва да събера още ентосиасти като мен :yes: Засега съм зарибил още 7 момчета от тези които тренираме заедно, но общата ни поръчка, независимо, че е доста голяма, не достига дори 1000$ :roll: Е разбирасе транспортните разходи ще ги обявим и дискутираме, но те по мои груби сметки ще излезнат при всички случаи под 10лв на човек :yes:

Това е, засега друго не се сещам :roll: Но нали и затова темата е "Дискусия" да обмислим какво ще правим :yes:

Поздрави
Подписът не служи за рекламно пано. Иво.
Изображение

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 454
Регистриран на: 4.05.2008
Местоположение: Бургас

Re: Дискусия: Добавки за фитнес и спорт

Мнение от tisho_ » 05 Фев 2010, 23:05

дай да видим продуктите и цените на тази американска фирма


Аватар
Мнения: 740
Регистриран на: 13.05.2004
Местоположение: Южните Райони 0=)===>

Re: Дискусия: Добавки за фитнес и спорт

Мнение от mafia » 06 Фев 2010, 1:41

Фирмата всъщност е концерн и предлага доста голямо количество марки ;) Аз си поръчах преди време протеини Syntrax Matrix и останах изключително доволен, затова и реших да си понапазарувам по-голямо количество. При положение, че във фитнеса когато си взимам една доза протеин след тренировка (а за моите килограми долната граница е две дози, а нормалната препоръчителна 3) е 2.50лв, демек 2.50 х 3 = 7.50лв само за протеини + задължителните амино киселини, а понякога вървят към тях и доста добавки. Но да дам за пример само протеина - за месец, тъй като аз тренирам без почивки, 30дни (тоест всеки ден), само протеина в залата би ми излезнал 225лв. :idea:
Въпросният Syntrax Matrix е с тегло 5 либри (нямам идея колко килограма е това) и ми стига за около месец и половина тренировки. Най-добрата магазинна цена на която съм попадал в БГ да го продават е била 146лв, купувах си го от там известно време. Когато обаче си го поръчаме от щатите директно, при покупка над 3000$ ще ни излезне на 123лв. крайна цена в БГ, а ако направим поръчка за над 5000$ цената автоматично пада 107лв. :idea: Което незнам за вас, но мен ме устройва перфектно.

Давам този протеин за пример, защото съм много доволен от него и защото го ползвам от години и съм го купувал от много места.

Концерна продава продукти на няколко марки, като целият списък е огромен и по-късно ще се постарая да го напечатам или сканирам, защото ми е пратен като факс.

Ще изброя само марките, които са ми дадени :arrow:

ABB
Absolute Nutrition
ALACER
Alays Yong
ASN
BSN
Country Life
Cytodyne
Cytosport
Dymatize
Free Life
Gaspari Nutrition
Genesis
Goliath Labs
Interactive Nutrition
Lrwin
ISS
Labrada
Lil Critter
LG Sciences
Met-RX
MHP
MRM
Muscletech
Natrol
Natures Herb
Natures Way
NOW
Optimal Result
Optimum Nutrition
PVL
SAN
Source Naturals
Sports Nutrition International
StarChem Labs
Syntrax
Universal Nutrition
VPX

Ако някой има конкретно допитване за някой от продуктите на тези марки, предлагам да пуска въпрос тук и следкато се насъберат поне 5 човека с въпрос, да пускам допитване към концерна :yes:
Подписът не служи за рекламно пано. Иво.
Изображение

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1504
Регистриран на: 10.05.2005

Re: Дискусия: Добавки за фитнес и спорт

Мнение от eraziel » 06 Фев 2010, 7:11

Само 20% надолу от цената на бг магазините не е оферта, при положение, че те продават на 2х на тамошните цени ...
Карнитин дето струва в бг 90лв го зимам за 50 ти искаш да ми го продадеш за 70 и да съм на далавера... :)
Кажи конкретни продукти на к'ви цени ти предлагат да видиме кой на кого услуга прави...
In Ban We Trust!


Аватар
Мнения: 740
Регистриран на: 13.05.2004
Местоположение: Южните Райони 0=)===>

Re: Дискусия: Добавки за фитнес и спорт

Мнение от mafia » 06 Фев 2010, 11:40

eraziel написа:Само 20% надолу от цената на бг магазините не е оферта, при положение, че те продават на 2х на тамошните цени ...
Карнитин дето струва в бг 90лв го зимам за 50 ти искаш да ми го продадеш за 70 и да съм на далавера... :)
Кажи конкретни продукти на к'ви цени ти предлагат да видиме кой на кого услуга прави...


ОК, кажи конкретна марка и модел и ще ти кажа цена :yes: Като кажеш общо понятие - "взимам протеинт" за повечето хора, които тренират от дъжд на вятър е без значение какво взимат, за тях това просто пракче, което им внушават че храни мускулите и малко понапръцкват от него :mhihi: Мисълта ми е, че вероятно мога да намеря производители, които ще ми продадат протеин и на цена 50лв., но това ще е просто прах който носи името протеин и изглежда като него, но какви са реалните му качества е доста съмнително :roll: ;)
Давам ти сравнение - голяма част от масовите "натурални" со кове се предлагат като на опаковките и в рекламите им казват - без консерванти, 100% натурални :arrow: дали е така?! Всичко се прави от тиква, оцветители, подсладители и в случаите когато ги има, от съвсем малко процентово съотношение плодове :idea: Искаш обаче истински натурален сок, да даваш малко повече пари, но си взимаш килограм портокали и си правиш фреш от тях...който вече реално е 100% ;)

По същият начин е и с добавките :yes: Казвам го, защото не познавам по-мнителен и недоверчив човек от ебеси по отношение на стокуте които ми предлагат ;) А именно, направил съм си експеримент, занесох протеин и глутамин от тези които ползвам в НТЛ (Независима Търговска Лаборатория), че в държавната щяха да ме питат това от къде е, а защо го носиш и куп други ненужни въпроси :mhihi: Та съдържанието се оказа при глутамина 100% отговарящо на описаното на опаковката, а при протеина, дори с малко по-силно съдържание на хранителни вещества :shock: което за мен беше добре дошла новина :mhihi:

Всеки който иска да направи подобен тест, няма проблем, аз съм си купил както споменах известно количество, казва ми и няма проблем да му дам от някоя от "отварите" за химичен анализ :yes:
Подписът не служи за рекламно пано. Иво.
Изображение

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1504
Регистриран на: 10.05.2005

Re: Дискусия: Добавки за фитнес и спорт

Мнение от eraziel » 06 Фев 2010, 12:22

Гледам има NOW в списъка, така че кажи mi NOW L-Carnitine Liquid - Triple Strength колко струва, кажи и NOW ADAM колко са, Syntrax NECTAR 2Lbs по твой избор(но пиши кой, че са на различни цени), Gold Standard 10Lbs и засега толкова...
In Ban We Trust!


Аватар
Мнения: 740
Регистриран на: 13.05.2004
Местоположение: Южните Райони 0=)===>

Re: Дискусия: Добавки за фитнес и спорт

Мнение от mafia » 06 Фев 2010, 13:08

NOW съм си взимал L-Carnitine Фитнес Спорт в разфасовка 500мг. таблетката, като в кутията са 180 таблетки цена на дребно на което ми се върза е 102лв
Иначе Triple strenght 1200мг. се бях интересувал, но не го поръчах, в разфасовка 200 илизаше нвщо от порядъка на 40лв.
Syntrax NECTAR 2.137 си бях взел аз и ми излезна на 80лв. - тва цена на дребно, на едро вероятно ще падне доста значимо още
Подписът не служи за рекламно пано. Иво.
Изображение

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1504
Регистриран на: 10.05.2005

Re: Дискусия: Добавки за фитнес и спорт

Мнение от eraziel » 06 Фев 2010, 13:48

Трипъл стренгта не е 1200 мг, а е 3000мг ... 1200 е обикновения течен...
http://silabg.com/bg/964-SYNTRAX-NECTAR.html - къде е далаверата, питам пак ...
In Ban We Trust!


Аватар
Мнения: 740
Регистриран на: 13.05.2004
Местоположение: Южните Райони 0=)===>

Re: Дискусия: Добавки за фитнес и спорт

Мнение от mafia » 06 Фев 2010, 13:58

Възможно е, неспоря...него не съм го поръчвал, само информативно го бях гледал ;)

Иначе като креатинова алтернатива в момента гледам нещо поне на пръв поглед изгодно, остава само да се тества ефективността му ;) Става дума за Optimal Result и тяхният Creapure Creatin ще излезне на около 40лв, а разфасовката му е 600гр :shock: Аз поне при следващата си поръчка мисля да взема една опаковка за тест :mhihi:
Подписът не служи за рекламно пано. Иво.
Изображение


Аватар
Мнения: 740
Регистриран на: 13.05.2004
Местоположение: Южните Райони 0=)===>

Re: Дискусия: Добавки за фитнес и спорт

Мнение от mafia » 06 Фев 2010, 14:02

eraziel написа:Трипъл стренгта не е 1200 мг, а е 3000мг ... 1200 е обикновения течен...
http://silabg.com/bg/964-SYNTRAX-NECTAR.html - къде е далаверата, питам пак ...



Сори, техническа грешка съм допуснал, имах предвид 70лв. цена на дребно на която ми излезе ;) а на едро ще падне още...
Подписът не служи за рекламно пано. Иво.
Изображение

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1013
Регистриран на: 11.05.2006
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: '07 E91 335i

Re: Дискусия: Добавки за фитнес и спорт

Мнение от Maverick_VS » 06 Фев 2010, 17:18

Честно казано и аз не виждам голям смисъл с тези цени :roll: . Поразрових се в ebay да видя конкретно за този Syntrax nectar и е около $35 2.2lbs с доставката до място в САЩ - тук във форума има поне 2 обяви на хора, които доставят неща от там и дори с тяхната комисионна от 30% идва на 63лв и няк'ви стотинки ;)

Явно ти ги блъфираш, че си представител на голям фитнес, те те блъфират, че имаш далавера и те така.... :mhihi:


Аватар
Мнения: 740
Регистриран на: 13.05.2004
Местоположение: Южните Райони 0=)===>

Re: Дискусия: Добавки за фитнес и спорт

Мнение от mafia » 06 Фев 2010, 18:37

Както казах, от протеин до протеин има доста голяма разлика :yes: Този съм го тествал...и затова знам, че е качествен ;) А и цена от 63лв малко несериозна и невъзможна ми се вижда, тогава трябва наистина да е тотално менте...поне това ми е личното мнение :roll:

И всепак ако има мераклии, аз така или иначе края на февруари ще си правя поръчка :yes: Ако искате да се включвате с някакви количества пишете, няма да искам предварително заплащане, ще се доверя на честната форумска дума :idea: Сигурен съм че после ще храня някой несериозен в темата за некоректните, но поне знам че лесно ще се разпродадат сред приятели на тези ниски цени :yes:

Така че вие сте- пускайте питания и да действаме :yes:

Само като инфо, ако има някой желаещ имам 3 кутии протеин от предишната поръчка, ако някой иска да тества или да си вземе, само трябва да ми каже :yes:
Подписът не служи за рекламно пано. Иво.
Изображение

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 12066
Регистриран на: 22.07.2003
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: турбо бмв

Re: Дискусия: Добавки за фитнес и спорт

Мнение от bum_bum » 08 Фев 2010, 9:38

Нещо са те метнали, цените в Щатите на дребно не са 20, а 200 до 400% по-ниски от тук. А и ако са от Щатите предполагам нямаш дори бегла идея как се внасят хранителни добавки и през колко изследвания тряжва да минат преди да ги пуснат на митницата и съответните мита, декларации, такси и т.н., които ще погълнат напълно тези 20%.
Изображение

Потребител
Аватар
Мнения: 13
Регистриран на: 6.07.2009
Кара: M 40
Мечтае да кара: M 54

Re: Дискусия: Добавки за фитнес и спорт

Мнение от domata » 11 Фев 2010, 12:24

Колега, цена за ON GOLD STANDART 10 lb, ще може ли ?

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 634
Регистриран на: 13.07.2007
Местоположение: Софийските кафета
Пол: Мъж
Мечтае да кара: Сувалка

Re: Дискусия: Добавки за фитнес и спорт

Мнение от Бай Митьо » 04 Мар 2010, 11:52

Колега кажи кой е склада, за да ти кажа дали не те блъфират, но това не се нормални цени. Тези цени ми приличат на Холандкия склад - прав ли съм??

И ако ми направите 2 пъти по-малко от $5000 долара, ще ви дам 2 пъти по-добри цени :lol:

Не се обиждай, но не е далавера, казвам ти го професионално!
Не е важно да блъскаш във фитнеса, важно е как и с какво!

Следваща

Назад към Масови покупки

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook