KAKВО ЩЕ КАЖЕТЕ ЗА ГОНКИТЕ В ПЪРВЕНЕЦ ?

Тук се дискутират срещите.

Модератори: mitaka7, Общи модератори

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 136
Регистриран на: 1.07.2002
Местоположение: Sliven
Пол: Мъж
Кара: BMW E36 Coupe, BMW E91 320
Мечтае да кара: M6
Детайли за колата: BMW E36 Coupe - N52B20

отг::KAKВО ЩЕ КАЖЕТЕ ЗА ГОНКИТЕ В ПЪРВЕНЕЦ ?

Мнение от kbmw » 01 Авг 2002, 17:08

Братле започваш да ме амбицираш. Аз имам Е30 323i 85г. и току що разбрах от теб, че съм със най хубавата инжекция. Честно да ти кажа не знам точно инжекцията от къде да я бутна, не че не върви колата, но щом може още - няма лошо. Трудно се дават съвети от разстояние, но все пак опитай.
Благодаря ти.
Привет от Сливен.

Другият път съм с вас.

Пристрастен към БМВ
Пристрастен към БМВ
Аватар
Мнения: 625
Регистриран на: 6.04.2002

отг::KAKВО ЩЕ КАЖЕТЕ ЗА ГОНКИТЕ В ПЪРВЕНЕЦ ?

Мнение от Роската » 03 Авг 2002, 1:51

Абе общо взето си ме разбрал грешно.По-лоша от твоята инжекция e само Bosch K-Jetronic.Всички останали са по-хубави.Аз казах ,че с твоята колата е много по-нервна отколкото с Bosch Motronic.Тъй като твоето ECU и въздухомер (изобщо всички датчици) са абсолютно същите като при е30 М20В20 с L-Jetronic,по пътя на логиката следва ,че ако завода беше продължил производството на е30 М20В23, в късните години предполагаемата кола щеше да носи мотроника на 2.0-ката.Така че ти предлагам да си смениш инжекцията с тази примерно на Сашо Аlpina и ще ме разбереш за какво говоря.Няма да си познаеш колата ,какво куцо пиле ще стане.То друго и не можеш да очакваш при 9.0 л. на 100 км. градски цикъл.
За никой не е тайна ,че и най-издуханото е30 1.8 с L-Jetronic (M10 двигател.) или с карбуратор може да мине е30 320i-троен стоп.Защо е така?Нима заводските книжки с конете и ускоренията са грешни?

Отговора е ,че старите горивни уредби дават изключително добра възможност за човъркане на качеството и количеството на горивната смес и най-важното : достатъчно изпреварване на ъгъла на запалване.Което в краина сметка води до голямата динамика.Аванса е ключовото нещо след като обогатиш сместа.Ето тук е и проблема на мотрониците:че след като си налееш качествен бензин и увеличиш дозата , аванса никога не е достъчен за да полудее двигателя.
Справка:Сложи на мотроник 1.3 най-калпавия и нискооктанов безин,след това започни да я мъчиш,аванс няма да чуеш.Какво говори това?Говори че даже и при това обстоятелство аванса е малък.Но не се лъжи , че е намален от компютъра.Тази инжекция няма октанмер,аванса просто си е такъв.Предтави си колко още много иска като е с якия бензин и като обогатиш сместа.Разбира се ламбда сондата отразява обогатяването , но обикновено аванса даден от ECU-то ,далеч не е достатъчен.За да стане двигателя нервен като пистов мотор.
В твоя случай с 2.3 L-Jetronic ECU-то на аванса си ти.Така ,че след като си обогатиш сместа (СО и СО2 2-3 пъти над заводските норми,абе да люти от аспуха ,но да не излиза черен дим при изфорсирване) започни да даваш аванс и след всяко даване естествено се качваш и пробваш с burn out как се реже.Даваш докато не установиш къде колата е най-мощна.
От опит съм установил ,че това място е доста по-различно от оригиналната центровка,при яко обогатена смес разбира се.Установил съм също ,че количеството бензин което може да изгори във въздуха засмукан от 2.3-ката (а и на другите М20) е малко повече от оригиналната настройка.Естествено от това двигателя няма да заработи по-добре,напротив.


Аватар
Мнения: 2141
Регистриран на: 19.01.2002
Местоположение: Враца

отг::KAKВО ЩЕ КАЖЕТЕ ЗА ГОНКИТЕ В ПЪРВЕНЕЦ ?

Мнение от DA WOLF » 03 Авг 2002, 3:42

M42 (318is) s kakva injekcia e???


DaWolf
'91 E30 318is '83 E28 520iA


Аватар
Мнения: 2141
Регистриран на: 19.01.2002
Местоположение: Враца

отг::KAKВО ЩЕ КАЖЕТЕ ЗА ГОНКИТЕ В ПЪРВЕНЕЦ ?

Мнение от DA WOLF » 03 Авг 2002, 4:08

sled vsichko koeto izchetoh do tuk mai izliza che E30 325 ot '87 naprimer s malko pipane moje da stane strashen vihar. Taka li e? Vav Vraca ima edno takova i taka go iurkat zdravo che nemoga da go ogledam oshte , samo otzad zabeliazah che e "dvoen" stop i nadpisa 325i

Sashto tuk se poiavi E30 ///M3 cherno troen stop!!! Dosta dobre tuningovano no sobstvenika mu tvardi che NE E 320IS A E ORIGINALNO (323)M3!!! Ima li takova originalno s troen stop?!? Az mislia (-eh ,pone dosega) che takova niama. Inache e s LSD, obratni skorosti, abe vsichko kakto si mu e reda. Sobstvenika tvardi che go kupil ot "BMW club Sofia"... Kakav e toia club i ima li drug osven nashiat?!???

DaWolf
'91 E30 318is '83 E28 520iA

Предишна

Назад към Събори/Мероприятия

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook