14-ти Национален BMW Събор - 17, 18 и 19 Юли 2015г.

Тук се дискутират срещите.

Модератори: mitaka7, Общи модератори

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 6597
Регистриран на: 2.07.2005
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: или поне се учи ежедневно
Мечтае да кара: М3 CSL, Z4М

Re: 14-ти Национален BMW Събор - 17, 18 и 19 Юли 2015г.

Мнение от Sharo » 23 Юли 2015, 12:01

Bavarcho написа:
Gqbriel написа:Незнам дали греша - но не всички регионални структури са толкова силни и сплотени,може би и там трябва да се наблегне (по никакъв начин не отправям критика към регионалните,тези които познавам правят всичко възможно и наистина работят за идеята) ,от там може да дойде и помощта за организацията - всеки да си има задачите преди събора така дребните неща няма да бъдат на дневен ред и хората,които намират спонсори ,обсъждат места и се занимават с цялата бумащина ще се почувстват по-свободни знаейки,че зад гърба си има структура ,която ще ги подкрепи ..

Може и да греша,но..

И аз подкрепям мнението.
Както написах по напред - всичко тръгва от регионалните структури. Трябват сплотени регионални структури за да има добри регионални мероприятия от там ще се придобие повече опит в организацията, ще се привлекат повече членове за клуба, ще има повече доброволци и ще има по-силни национални мероприятия.

Дам едно време се събирахме по бензиностанции и отсечки .. забавлявахме се по цяла нощ и ни беше супер .. сега сме малко разглезени вече и ни трябват кви ли не удобства и развлечения, че да си правим сбирки .. тъжно, но факт
ти ли клатиш или клати бас-а.. егати номера паднаа двата таса http://youtube.com/watch?v=NYchvWbcvf0&feature=related
Хайде да покараме малко кола

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 6156
Регистриран на: 14.06.2010
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: комби
Мечтае да кара: Нещо с S мотор
Детайли за колата: N52B25

Re: 14-ти Национален BMW Събор - 17, 18 и 19 Юли 2015г.

Мнение от Gqbriel » 23 Юли 2015, 12:29

Sharo написа:
Bavarcho написа:
Gqbriel написа:Незнам дали греша - но не всички регионални структури са толкова силни и сплотени,може би и там трябва да се наблегне (по никакъв начин не отправям критика към регионалните,тези които познавам правят всичко възможно и наистина работят за идеята) ,от там може да дойде и помощта за организацията - всеки да си има задачите преди събора така дребните неща няма да бъдат на дневен ред и хората,които намират спонсори ,обсъждат места и се занимават с цялата бумащина ще се почувстват по-свободни знаейки,че зад гърба си има структура ,която ще ги подкрепи ..

Може и да греша,но..

И аз подкрепям мнението.
Както написах по напред - всичко тръгва от регионалните структури. Трябват сплотени регионални структури за да има добри регионални мероприятия от там ще се придобие повече опит в организацията, ще се привлекат повече членове за клуба, ще има повече доброволци и ще има по-силни национални мероприятия.

Дам едно време се събирахме по бензиностанции и отсечки .. забавлявахме се по цяла нощ и ни беше супер .. сега сме малко разглезени вече и ни трябват кви ли не удобства и развлечения, че да си правим сбирки .. тъжно, но факт


Никога не е късно за промяна Sharo ...но и хората са различни от онова време ,въпреки това традициите са както да се нарушават така и да се запазят :)
bgpavlp написа:Ремапа е като морския пясък на Приморско, влезнели един път в г..а, чистене няма :D .
Сложиш ли един път ремап, после не ти се иска да го махаш.
екс:М47/м47Н/Н52б30/м52б28/н52б5

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 2807
Регистриран на: 20.03.2009
Местоположение: New Village Customs
Кара: 332mxi

Re: 14-ти Национален BMW Събор - 17, 18 и 19 Юли 2015г.

Мнение от ogata » 23 Юли 2015, 13:58

В последните 10 страници на тая тема е по-интересно, отколкото на събора. :mhihi:
ИзображениеИзображение
http://www.injectorite.com http://www.klimacicite.com

Секретар на клуба
Аватар
Мнения: 1170
Регистриран на: 17.01.2011
Местоположение: София
Пол: Жена
Кара: E46
Мечтае да кара: самолет

Re: 14-ти Национален BMW Събор - 17, 18 и 19 Юли 2015г.

Мнение от Секретар на клуба » 23 Юли 2015, 14:38

:idea: Тийзър от #BMWСъбор2015 https://www.facebook.com/15142838755079 ... 778979549/
--
Поздрави,
Лило Георгиев
БМВ Клуб България
0876 83 95 16
http://www.bmwbg.club

СТАРШИНАТА НА ФОРУМА
Аватар
Мнения: 5434
Регистриран на: 31.07.2007
Местоположение: Стара Загора
Пол: Мъж
Мечтае да кара: Е38 740IL

Re: 14-ти Национален BMW Събор - 17, 18 и 19 Юли 2015г.

Мнение от LiTtLeRoCk » 23 Юли 2015, 15:48

ogata написа:В последните 10 страници на тая тема е по-интересно, отколкото на събора. :mhihi:

Пробваш ме още колко ще те изтърпя ли?

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 269
Регистриран на: 15.09.2008
Местоположение: Пловдив
Пол: Мъж
Кара: e46 320Ci '01

Re: 14-ти Национален BMW Събор - 17, 18 и 19 Юли 2015г.

Мнение от fancooler » 23 Юли 2015, 21:18

Не успях да присъствам на събора тази година, но бях на предишните два. За мен пловдивският панаир, предвид липсата на алтернатива, е най-удачното място за провеждане на събитие от този мащаб!

Прочетох всички мнения по темата, но колеги - строго съдим организаторите! Същите тези хора, ако имаха по-добър терен, на който да проведат събора, щяхме да ги боготворим сега!

Какво постигаме с тази критика, макар и отчасти градивна?

Демотивираме организаторите, които, убеден съм, се раздадоха (както всеки път) максимално за реализиране и провеждане на събитието. Защо съм сигурен ли? Защото аз като луд маниак на тема БМВ на тяхно място щях да направя същото и то не за "феновете", а заради самия себе си! Заради любовта ми към марката и насладата от това, че съм част от едно общество на маниаци!

Разбирам и критикуващите - тях ги боли, защото също са маниаци! Имат очаквания, надежди, тръпнат цяла година, за да присъстват на поредния събор. Сън не ги хваща! Така си е, по дяволите!

Ама като тегля чертата какво излиза? Всъщност и двете страни "в спора" меко казано не са безразлични към съдбата на най-значимото автомобилно събитие в България! Е, след като всички ни е грижа мисля, че трябва да спрем с приказките до тук и да се захващаме за работа! ВСИЧКИ ЗАЕДНО!!!

PS: Ще си позволя и един апел към организаторите. Не се отказвайте! Вие сте тези, които направиха перката толкова популярна в България! Вие сте главните виновници за най-голямото автомобилно събитие в страната! Вие!!! Въпреки, че всичко е срещу вас - инфраструктура, корумпирани чиченца на управленски постове, алчни и самозабравили се собственици на писти, панаири и летища... Вие сте тези, които не забравихте любителите на марката в чужбина и ни правите част от БЪЛГАРСКОТО БМВ БРАТСТВО чрез достъпа до форума!!! Да, аз обичам марката, но всъщност се гордея, че карам БМВ заради хора като вас!!! :bchug:

Потребител
Аватар
Мнения: 16
Регистриран на: 6.12.2010
Местоположение: Софето баце
Пол: Мъж
Кара: е34 516i с 19ки
Мечтае да кара: ЗиЛ
Детайли за колата: Много върви, чак ме е страх сутрин да я паля!

Re: 14-ти Национален BMW Събор - 17, 18 и 19 Юли 2015г.

Мнение от alex_th » 23 Юли 2015, 21:41

Вече в няколко поста виждам да се хули и обвинява собственика на писта "Дракон".
Имайте едно наум като ги пишете тия мнения, защото собственика може да чете тази тема (а дори и да не чете, все ще се намери някой "доброжелател" да го светне какво се пише във форума за него) и също, че при наемането на пистата има съгласие между две страни.
Така не помагате особено на организаторите за следващия събор.

И понеже останах тотално неразбран (не знам дали не беше нарочно от някои потребители), искам да добавя, че аз сметка на никой за нищо не търся. Изложих една идея съборът да не е комерсиален и да е на място без вход.
Затова и попитах, аджеба, толкова ли е голяма печаалбата за Клуба от този събор, та не може да се смени концепцията за провеждането му?
Подкрепих мнението си, че повечето събори по цивилизования свят са точно такива.
Но някои хора решиха, че вместо да се обсъди тази идея, е по-добре да ми покажат откъде изгрява слънцето.
Както и да е, успех, здраве и безаварийни километри с БМВ-тата на всички.

кандидат дрифтър
Аватар
Мнения: 1508
Регистриран на: 18.12.2009
Местоположение: София/Белград
Пол: Мъж
Кара: 535d M-sport
Мечтае да кара: Зад дъщеря си!
Детайли за колата: My BMW does not believe in tears..

Re: 14-ти Национален BMW Събор - 17, 18 и 19 Юли 2015г.

Мнение от boksioraE39 » 23 Юли 2015, 21:58

alex_th написа:Вече в няколко поста виждам да се хули и обвинява собственика на писта "Дракон".
Имайте едно наум като ги пишете тия мнения, защото собственика може да чете тази тема (а дори и да не чете, все ще се намери някой "доброжелател" да го светне какво се пише във форума за него) и също, че при наемането на пистата има съгласие между две страни.
Така не помагате особено на организаторите за следващия събор.


Ти сериозно ли?? :mhihi: :mhihi: :mhihi:
Изображение
https://www.youtube.com/watch?v=scJPUQU5YOo
Има моменти благословени от всевишния,в мъки и беди дори и без насъщния,когато тихо си припяваме в непрогледен мрак,"ДЯКОНЕ СЛЕД 100-ГОДИНИ НАС НИ ИМА ПАК"!!!
СЪРЦЕ,ДУША ЗА ЛЕВСКИ СОФИЯ!

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 271
Регистриран на: 30.04.2008
Местоположение: София
Пол: Мъж
Мечтае да кара: 911

Re: 14-ти Национален BMW Събор - 17, 18 и 19 Юли 2015г.

Мнение от TNT » 23 Юли 2015, 22:20

Преди 2 години като се псуваха корейците, заради Долна Митрополия... никой не се притесни, че ще ни пращат ракети :mhihi: :mhihi: :mhihi: Пък сега за собственика на "Дракон", че четял :lol: :ok: xaxaxa
Изображение

Потребител
Аватар
Мнения: 17
Регистриран на: 29.03.2009
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: E39
Мечтае да кара: м-ка

Re: 14-ти Национален BMW Събор - 17, 18 и 19 Юли 2015г.

Мнение от DAF » 23 Юли 2015, 22:28

Здравейте.
За мен проблемът тази година беше това, че го направихте края на юли в най-голямата жега.
Не мога да си представя да има нормален човек, който на 50 градуса на слънце да изпита някакъв кеф от каквото и да е.
Единствената му мисъл ще е да си намери сянка и да пие студена бира - каквато нямаше.
Моето мнение е, че можеше да се направи края на септември. Ще кажете, че може да се повтори като миналата година и да има дъждове, но лично аз бих предпочел да се рискува, отколкото да се пържим..

bum_bum написа:
Тук вече си в грешка :mhihi: Не може да взимаш пари за услуга и когато потребителя каже, че не е доволен ти да му кажеш "абе наслаждавай се на живота".

Представи си утре решаваш да отидеш в едно модно кафе в Пловдив. Всичко е много готино там, много хора ходят модерно е, специално за БМВ-та или каквото там искаш да си представиш. Има готини атракции и т.н.

Лъскаш си колата, приготвяш се, не спиш от вълнение и рано сутринта тръгваш. Отиваш там и се оказва, че трябва да си паркираш обичаната колица някъде на поляната или в зверски прах или в кал до колене. Забавленията, които са ти обещали не се случват или закъсняват с часове. В това време ти се печеш на 50 градуса на слънце и няма къде да се изпикаеш. Платил си да кажем да гледаш добре наточени танцьорки ама те не ги пускат да танцуват, щото дансинга им е нов и да не вземат да го изтъркат.

В крайна сметка по средата на деня решаваш, че не те кефи и си тръгваш. Споделяш със сервитьорите (управителя се е забил в кучи гъз и ни се чува, ни се вижда), че не те кефи, чувстваш се преебан и не си получил това за което си дошъл. А те ти казват- ние пич тук работим без пари тъй, че за толкова пари- толкова. Ако искаш по-готино да стане стани сервитьор и го прави сам. Тва всъщност твойто е бял кахър, че не ти е харесало нашето заведение. Къде по-важно неща има в живота. В общи линии наслаждавай се, не бъди хейтър. :mhihi:


Браво на колегата, по ясно и точно не може и да се напише. :clap:

Но пак ще се повторя, почти сигурен съм, че нещата щяха да се получат и хората да са доволни (дори да не беше нещо особено събора), ако беше хладно времето.

Как е възможно да давате колоната да се води от ДЕЦА, които не са си изживяли детството си???
По този начин се тръгва още от сутринта с хранене и маса изнервени и разочаровани хора, които оставят лишени от удоволствието да карат в една нормална колона от София до пистата.
Хора, колоната се дава да се води от улегнали и зрели хора, които ще го направят така, че да се получат нещата.

Нещата са ясни.
От едната страна, хората чакат цяла година деня в който да се накефят, дават маса пари за приготовление на колите си, разходи за път, евентуално за спане, ядене, пиене и т.н. (НЕ СЛАГАМ ТУК 10-ТЕ ЛВ ВХОД, защото човек дал 100 - 200 лв за един ден, не мога да си представя, как коментира вход от 10 лв) и накрая остават разочаровани от това, че НЕ СА ИЗПИТАЛИ УДОВОЛСТВИЕТО, КОЕТО СА ОЧАКВАЛИ. И са напълно прави!!

От другата страна са момчетата, които са се бъхтили, отделяли от своето време за подготовки, пържили са се редом с останалите в този ден и т.н., опитали са се да направят нещо за без пари и накрая получават храна..

Аз лично се поставям на тяхно място, защото трябва да ми се даде адски много пари, за да се лиша от единственият ден в годината, който мога да погледам на пистата екшън, да се видя с приятели, да разгледам наточени колици и още и още.. За което им правя евала на момчетата.

НО явно нещата трябва да се променят. Прави се вход от 20-25 лв (както споменах, не вярвам че има хора дали 200 лв да им е много 20 лв вход), получавате повече пари и или го правите като хората, или наемате фирма или плащате на други момчета от форума, които да го организират. Защото се вижда, че без пари не става явно. Другото, което ще спечелим с вдигането на цената е, че ще се лишим от компанията на "големите фенове". В противен случай, всяка година ще е едно и също. Едните ще реват, че не са доволни, другите ще викат, за без пари толко, направете си го по-хубаво.

P.S. За мен удоволствието от събор, е събор проведен на писта, а не на плаца.. :bchug:
ХУЛИГАН НА МАГИСТРАЛАТА

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 400
Регистриран на: 7.11.2009
Местоположение: CA
Пол: Мъж
Кара: F82 M4

Re: 14-ти Национален BMW Събор - 17, 18 и 19 Юли 2015г.

Мнение от devent » 23 Юли 2015, 22:34

fancooler написа:Не успях да присъствам на събора тази година, но бях на предишните два. За мен пловдивският панаир, предвид липсата на алтернатива, е най-удачното място за провеждане на събитие от този мащаб!

Прочетох всички мнения по темата, но колеги - строго съдим организаторите! Същите тези хора, ако имаха по-добър терен, на който да проведат събора, щяхме да ги боготворим сега!

Какво постигаме с тази критика, макар и отчасти градивна?

Демотивираме организаторите, които, убеден съм, се раздадоха (както всеки път) максимално за реализиране и провеждане на събитието. Защо съм сигурен ли? Защото аз като луд маниак на тема БМВ на тяхно място щях да направя същото и то не за "феновете", а заради самия себе си! Заради любовта ми към марката и насладата от това, че съм част от едно общество на маниаци!

Разбирам и критикуващите - тях ги боли, защото също са маниаци! Имат очаквания, надежди, тръпнат цяла година, за да присъстват на поредния събор. Сън не ги хваща! Така си е, по дяволите!

Ама като тегля чертата какво излиза? Всъщност и двете страни "в спора" меко казано не са безразлични към съдбата на най-значимото автомобилно събитие в България! Е, след като всички ни е грижа мисля, че трябва да спрем с приказките до тук и да се захващаме за работа! ВСИЧКИ ЗАЕДНО!!!

PS: Ще си позволя и един апел към организаторите. Не се отказвайте! Вие сте тези, които направиха перката толкова популярна в България! Вие сте главните виновници за най-голямото автомобилно събитие в страната! Вие!!! Въпреки, че всичко е срещу вас - инфраструктура, корумпирани чиченца на управленски постове, алчни и самозабравили се собственици на писти, панаири и летища... Вие сте тези, които не забравихте любителите на марката в чужбина и ни правите част от БЪЛГАРСКОТО БМВ БРАТСТВО чрез достъпа до форума!!! Да, аз обичам марката, но всъщност се гордея, че карам БМВ заради хора като вас!!! :bchug:


Браво. Много добре казано :yes:

Потребител
Аватар
Мнения: 16
Регистриран на: 6.12.2010
Местоположение: Софето баце
Пол: Мъж
Кара: е34 516i с 19ки
Мечтае да кара: ЗиЛ
Детайли за колата: Много върви, чак ме е страх сутрин да я паля!

Re: 14-ти Национален BMW Събор - 17, 18 и 19 Юли 2015г.

Мнение от alex_th » 23 Юли 2015, 22:34

Вярно, някои хора са много зле...
Какви корейци, какви пет лева?
От Долна Митрополия (МО) просто казаха "не", Шаро ви го написа по-горе. Трябва да си много тъп, за да повярваш, че пистата не беше дадена заради напреженията между САЩ и Корея навремето. :banghead:
А относно Калояново, всичките приказки за собственика, че бил алчен, че бил изнудвач и т.н., освен да доведат до по-висок наем за следващия събор, друго едва ли, той човека явно си гледа интереса и по какъв начин да вдигне наема на пистата, така и така вече е направил допълнителни инвестиции в нея... ама вие си продължавайте с глупостите. :yes:

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 271
Регистриран на: 30.04.2008
Местоположение: София
Пол: Мъж
Мечтае да кара: 911

Re: 14-ти Национален BMW Събор - 17, 18 и 19 Юли 2015г.

Мнение от TNT » 23 Юли 2015, 23:07

Като съм много тъп, а ти си свръх остър като бръснач... я ми обясни защо като са казали "НЕ" беше по спомен обявено, че ще е там? И после в последния момент - "няма да е там" ? Надали ще се казва, че събора ще е там, без да са питали :mhihi:
Изображение

СТАРШИНАТА НА ФОРУМА
Аватар
Мнения: 5434
Регистриран на: 31.07.2007
Местоположение: Стара Загора
Пол: Мъж
Мечтае да кара: Е38 740IL

Re: 14-ти Национален BMW Събор - 17, 18 и 19 Юли 2015г.

Мнение от LiTtLeRoCk » 23 Юли 2015, 23:19

Почвате да се заяждате един с друг. Мисля, че темата се изчерпа.

End!

Предишна

Назад към Събори/Мероприятия

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook