14-ти Национален BMW Събор - 17, 18 и 19 Юли 2015г.

Тук се дискутират срещите.

Модератори: mitaka7, Общи модератори

Потребител
Аватар
Мнения: 8
Регистриран на: 12.04.2007
Пол: Мъж
Кара: е36 м52б20
Детайли за колата: Портфейл DESTROYER

Re: 14-ти Национален BMW Събор - 17, 18 и 19 Юли 2015г.

Мнение от Madman_ » 22 Юли 2015, 2:05

Да се включа и аз в дискусията.

Та - това ми беше първи събор по ред причини, главно защото исках да отида на него със собственото си БМВ(било то и супер стокова 36ца) :)

Също така се включих и в CUP-a, още след първата сесия хвърлих водна помпа... и веднага разбрах колко е готино да си заобиколен от хора, които също са с бензин в кръвта и са готови да помогнат(да отбележа, че бях сам - без сервизна кола... само с гол мерак и малко пари в мен :mrgreen: ).
Едно голямо благодаря на Пловдивската група, която ми помогна и бързо ми намериха сервиз в ПД. Специално благодаря на Стоян, който ме упътваше по телефона и обиколи по боксовете, за да ми събере бутилки от вода, та да стига с доливане на ход до ПД... :)
Благодаря и на другите момчета, че се получи спортсменско каране, приятен разговор в боксовете.

Благодаря и на организаторите на събора и CUP-a - аз лично си изкарах готино, запознах се с готини хора и като слънчасах... просто си тръгнах.
Кой е виновен за времето и че пистата няма подходяща инфраструктура.
За мен е важно, че се запознах със ентусиасти, хора с бензин в кръвта, раздавах газ и... октомври пак.

Поздрави на Варненската група, с част от които се запознах събота вечерта в Хисар. :)


Аватар
Мнения: 759
Регистриран на: 17.02.2009

Re: 14-ти Национален BMW Събор - 17, 18 и 19 Юли 2015г.

Мнение от Хаос » 22 Юли 2015, 2:11

alex_th написа:Във връзка с горното мнение, искам да отбележа, че БМВ не е масова марка и не е нужно на събора да се търси масовка.
Относно популяризирането както беше написал някой, паднах от смях. Защо не се свържете с БМВ и да им обясните как популяризирате стари модели със събора. Така ще ви отсвирят, че ще го помните с години. Тях ги интересуват само продажните на актуални модели и нищо друго.
Пак ще го напиша - ако печалбата от събора не е толкова голяма, за какво са всичките тези напъни и тоя комерс? Истинските фенови и ентусиасти ще дойдат на събор, за да гледат коли и да се запознаят с други фенове и ентусиасти, а не заради чалгата, сеирите и циците.

Пълни глупости написа.
Нищо не разбираш от философията на марката.
Иди виж в канала им в ютюб че имат специални филмчета за хора с коли на по 700000 км, за хора с големи колекции стари коли итн. Всяка марка би се гордяла ако има традиции и хора, които да ги уважават, харесват и поддържат. Защото всеки един добър маркетолог знае какво означават историята и традицията за една марка и как влияят те на продажбите.

На събора е жизненоважно да се търси масовка, защото така се печели фен база и се обновява съществуващата. Хората, които правеха съборите това, което е запалило мнозинството от тук пишещите остаряват безвъзвратно и престават да имат време, енергия и пари за фенщина. Гледам ги моите приятели какцвнностите им тихичко се изместват към дома, децата, почивки и релакс, вместо наливане на пари в проект. А това са хора създали не една и две турбинирани и компресорни Е30-ки, от времето когато тея неща се гледаха като голям камък.
В този ред на мисли има нужда от свежи попълнения, със свеж ресурс - енергия, време и пари, за да градят нататък.
Следващия път като падаш от смях гледай да се смееш на правилните неща.
АДМИНИТЕ ДА МЕ БАННАТ ПЕРМАНЕНТНО!!!

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 6597
Регистриран на: 2.07.2005
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: или поне се учи ежедневно
Мечтае да кара: М3 CSL, Z4М

Re: 14-ти Национален BMW Събор - 17, 18 и 19 Юли 2015г.

Мнение от Sharo » 22 Юли 2015, 9:27

Хаос написа:
alex_th написа:Във връзка с горното мнение, искам да отбележа, че БМВ не е масова марка и не е нужно на събора да се търси масовка.
Относно популяризирането както беше написал някой, паднах от смях. Защо не се свържете с БМВ и да им обясните как популяризирате стари модели със събора. Така ще ви отсвирят, че ще го помните с години. Тях ги интересуват само продажните на актуални модели и нищо друго.
Пак ще го напиша - ако печалбата от събора не е толкова голяма, за какво са всичките тези напъни и тоя комерс? Истинските фенови и ентусиасти ще дойдат на събор, за да гледат коли и да се запознаят с други фенове и ентусиасти, а не заради чалгата, сеирите и циците.

Пълни глупости написа.
Нищо не разбираш от философията на марката.
Иди виж в канала им в ютюб че имат специални филмчета за хора с коли на по 700000 км, за хора с големи колекции стари коли итн. Всяка марка би се гордяла ако има традиции и хора, които да ги уважават, харесват и поддържат. Защото всеки един добър маркетолог знае какво означават историята и традицията за една марка и как влияят те на продажбите.

На събора е жизненоважно да се търси масовка, защото така се печели фен база и се обновява съществуващата. Хората, които правеха съборите това, което е запалило мнозинството от тук пишещите остаряват безвъзвратно и престават да имат време, енергия и пари за фенщина. Гледам ги моите приятели какцвнностите им тихичко се изместват към дома, децата, почивки и релакс, вместо наливане на пари в проект. А това са хора създали не една и две турбинирани и компресорни Е30-ки, от времето когато тея неща се гледаха като голям камък.
В този ред на мисли има нужда от свежи попълнения, със свеж ресурс - енергия, време и пари, за да градят нататък.
Следващия път като падаш от смях гледай да се смееш на правилните неща.

:yes:
ти ли клатиш или клати бас-а.. егати номера паднаа двата таса http://youtube.com/watch?v=NYchvWbcvf0&feature=related
Хайде да покараме малко кола

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 204
Регистриран на: 2.12.2003
Местоположение: PB
Пол: Мъж
Кара: E39 Touring 525d
Мечтае да кара: с четири ауспуха...
Детайли за колата: Лайфстайл комби просто.

Re: 14-ти Национален BMW Събор - 17, 18 и 19 Юли 2015г.

Мнение от didodi » 22 Юли 2015, 10:06

Хаос написа: Пълни глупости написа.
Нищо не разбираш от философията на марката.
Иди виж в канала им в ютюб че имат специални филмчета за хора с коли на по 700000 км, за хора с големи колекции стари коли итн. Всяка марка би се гордяла ако има традиции и хора, които да ги уважават, харесват и поддържат. Защото всеки един добър маркетолог знае какво означават историята и традицията за една марка и как влияят те на продажбите.

На събора е жизненоважно да се търси масовка, защото така се печели фен база и се обновява съществуващата. Хората, които правеха съборите това, което е запалило мнозинството от тук пишещите остаряват безвъзвратно и престават да имат време, енергия и пари за фенщина. Гледам ги моите приятели какцвнностите им тихичко се изместват към дома, децата, почивки и релакс, вместо наливане на пари в проект. А това са хора създали не една и две турбинирани и компресорни Е30-ки, от времето когато тея неща се гледаха като голям камък.
В този ред на мисли има нужда от свежи попълнения, със свеж ресурс - енергия, време и пари, за да градят нататък.
Следващия път като падаш от смях гледай да се смееш на правилните неща.


:yes: :yes: :yes: за това вече ме няма в организацията и мен....
Изображение

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 181
Регистриран на: 26.03.2014
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: F34 LCI
Мечтае да кара: същото
Детайли за колата: Estriol blue

Re: 14-ти Национален BMW Събор - 17, 18 и 19 Юли 2015г.

Мнение от Meidana » 22 Юли 2015, 10:13

LiTtLeRoCk написа:
Stahlblau написа:Никой не иска оставки на никого! Никой няма нищо лично към никого! Какво уронване на престижа какви пет лева?! Тия които пишат, че тоя или онзи са си купили брони или са се нагушили с пари явно нямат никва идея за нещата... и откровено се излагат :kuku:

Някои сме по емоционални от други и е нормално да има по-остри мнения, особено когато става въпрос за нещо което обичаме, а именно любимата марка. РЕСПЕКТ за г-н Скала /така ще ти казвам вече, дано не те дразни :lol: / че отговори почти на всеки! Това ни кара да се чувстваме чути и значими! Вярвам, че 15-тия събор ще е по-добър дори от 11-тия, защото сега всички ще се мотивират да докажат, кой "е господар на тоя път", ако ме разбирате правилно ;)

Само две предложения имам: 1. Да отворите темата за доброволци по-рано и да е видима за всички, защото аз не съм я видял въпреки че съм член на клуба /между другото не знам в какъв цвят трябва да ми е ника и трябва ли изобщо да е в някакъв/, а ако я бях видял 100% щях да се запиша и 2. Да пуснете анкета пак като миналата година за мястото на провеждането, обаче всеки който гласува ако може да се аргументира, а не както каза някой от колегите по-горе да се "цъка там". ;)

Относно мястото за провеждане на събора по-скоро трябва да се избира дали да е 1 или 2 дни, защото ако е на панаира 2 дни ще ни излязат много, много солено и то само за наема на пистата. Докато на калояново този проблем го няма.
Ще летя, защото имаше хора, които бяха на възлови места и се нуждаеха от храна и вода.
Парите са отишли по предназначение, но не виждам защо трябва да ви вълнува толкова.
Относно коментарите у фейса не ми дреме грам, защото за мен фейсбук не е факт, но тук във форума е друго нещо.

Може би ще е по-добре събора да е само един ден на панаира, а пък на Калояново да си е CUP-а. Хората ще са по-доволни сигурно.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1730
Регистриран на: 14.08.2007
Пол: Мъж
Кара: ше E60 530dА

Re: 14-ти Национален BMW Събор - 17, 18 и 19 Юли 2015г.

Мнение от netmurder » 22 Юли 2015, 10:22

Meidana написа:
LiTtLeRoCk написа:
Stahlblau написа:Никой не иска оставки на никого! Никой няма нищо лично към никого! Какво уронване на престижа какви пет лева?! Тия които пишат, че тоя или онзи са си купили брони или са се нагушили с пари явно нямат никва идея за нещата... и откровено се излагат :kuku:

Някои сме по емоционални от други и е нормално да има по-остри мнения, особено когато става въпрос за нещо което обичаме, а именно любимата марка. РЕСПЕКТ за г-н Скала /така ще ти казвам вече, дано не те дразни :lol: / че отговори почти на всеки! Това ни кара да се чувстваме чути и значими! Вярвам, че 15-тия събор ще е по-добър дори от 11-тия, защото сега всички ще се мотивират да докажат, кой "е господар на тоя път", ако ме разбирате правилно ;)

Само две предложения имам: 1. Да отворите темата за доброволци по-рано и да е видима за всички, защото аз не съм я видял въпреки че съм член на клуба /между другото не знам в какъв цвят трябва да ми е ника и трябва ли изобщо да е в някакъв/, а ако я бях видял 100% щях да се запиша и 2. Да пуснете анкета пак като миналата година за мястото на провеждането, обаче всеки който гласува ако може да се аргументира, а не както каза някой от колегите по-горе да се "цъка там". ;)

Относно мястото за провеждане на събора по-скоро трябва да се избира дали да е 1 или 2 дни, защото ако е на панаира 2 дни ще ни излязат много, много солено и то само за наема на пистата. Докато на калояново този проблем го няма.
Ще летя, защото имаше хора, които бяха на възлови места и се нуждаеха от храна и вода.
Парите са отишли по предназначение, но не виждам защо трябва да ви вълнува толкова.
Относно коментарите у фейса не ми дреме грам, защото за мен фейсбук не е факт, но тук във форума е друго нещо.

Може би ще е по-добре събора да е само един ден на панаира, а пък на Калояново да си е CUP-а. Хората ще са по-доволни сигурно.

:yes:
Веднъж БМВ, Винаги БМВ!!!

СТАРШИНАТА НА ФОРУМА
Аватар
Мнения: 5434
Регистриран на: 31.07.2007
Местоположение: Стара Загора
Пол: Мъж
Мечтае да кара: Е38 740IL

Re: 14-ти Национален BMW Събор - 17, 18 и 19 Юли 2015г.

Мнение от LiTtLeRoCk » 22 Юли 2015, 11:41

Meidana написа:
LiTtLeRoCk написа:
Stahlblau написа:Никой не иска оставки на никого! Никой няма нищо лично към никого! Какво уронване на престижа какви пет лева?! Тия които пишат, че тоя или онзи са си купили брони или са се нагушили с пари явно нямат никва идея за нещата... и откровено се излагат :kuku:

Някои сме по емоционални от други и е нормално да има по-остри мнения, особено когато става въпрос за нещо което обичаме, а именно любимата марка. РЕСПЕКТ за г-н Скала /така ще ти казвам вече, дано не те дразни :lol: / че отговори почти на всеки! Това ни кара да се чувстваме чути и значими! Вярвам, че 15-тия събор ще е по-добър дори от 11-тия, защото сега всички ще се мотивират да докажат, кой "е господар на тоя път", ако ме разбирате правилно ;)

Само две предложения имам: 1. Да отворите темата за доброволци по-рано и да е видима за всички, защото аз не съм я видял въпреки че съм член на клуба /между другото не знам в какъв цвят трябва да ми е ника и трябва ли изобщо да е в някакъв/, а ако я бях видял 100% щях да се запиша и 2. Да пуснете анкета пак като миналата година за мястото на провеждането, обаче всеки който гласува ако може да се аргументира, а не както каза някой от колегите по-горе да се "цъка там". ;)

Относно мястото за провеждане на събора по-скоро трябва да се избира дали да е 1 или 2 дни, защото ако е на панаира 2 дни ще ни излязат много, много солено и то само за наема на пистата. Докато на калояново този проблем го няма.
Ще летя, защото имаше хора, които бяха на възлови места и се нуждаеха от храна и вода.
Парите са отишли по предназначение, но не виждам защо трябва да ви вълнува толкова.
Относно коментарите у фейса не ми дреме грам, защото за мен фейсбук не е факт, но тук във форума е друго нещо.

Може би ще е по-добре събора да е само един ден на панаира, а пък на Калояново да си е CUP-а. Хората ще са по-доволни сигурно.

За теб този вариант е добре, но знаеш ли колко много други изразиха мнение, че 1 ден за събор е голяма грешка, особено за хората, които са на другия край на града.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 601
Регистриран на: 9.03.2010
Пол: Мъж
Кара: BMW ///E36

Re: 14-ти Национален BMW Събор - 17, 18 и 19 Юли 2015г.

Мнение от don_gori » 22 Юли 2015, 12:21

Супер догодина всички коли паркирани пак на полето , кал , дъжд , прах , жега :mhihi:
Жалко че още от сега нещата май ще си продължат в същия затващ вид :no:

СТАРШИНАТА НА ФОРУМА
Аватар
Мнения: 5434
Регистриран на: 31.07.2007
Местоположение: Стара Загора
Пол: Мъж
Мечтае да кара: Е38 740IL

Re: 14-ти Национален BMW Събор - 17, 18 и 19 Юли 2015г.

Мнение от LiTtLeRoCk » 22 Юли 2015, 12:36

don_gori написа:Супер догодина всички коли паркирани пак на полето , кал , дъжд , прах , жега :mhihi:
Жалко че още от сега нещата май ще си продължат в същия затващ вид :no:

По-добре затънали коли вместо да затъне клуба в непосилни разходи. Ако можеш да поръчаш времето за следващия събор ще ти бъдем благодарни. А и няма как да знаеш къде ще е следващия събор.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 601
Регистриран на: 9.03.2010
Пол: Мъж
Кара: BMW ///E36

Re: 14-ти Национален BMW Събор - 17, 18 и 19 Юли 2015г.

Мнение от don_gori » 22 Юли 2015, 12:53

Е преди 3 години защо събора се проведе на Панаира или тогава е имало някакъв резерв от средства в хазната ? Миналата година защо пуснахте анкета къде да се проведе събора -Калояново или Панаира ? От времето зависим всички ние , но трябва ли такова голямо мероприятие да се провежда на място зависимо на 90% от времето. Не ли е по-добре да се потърси друго място щом тези 2те са пълни с ограничения ? И щом е по-добре пак всички лъснати коли да се осерат от мизерните условия там хубаво .. няма какво да коментирам повече :wave:

СТАРШИНАТА НА ФОРУМА
Аватар
Мнения: 5434
Регистриран на: 31.07.2007
Местоположение: Стара Загора
Пол: Мъж
Мечтае да кара: Е38 740IL

Re: 14-ти Национален BMW Събор - 17, 18 и 19 Юли 2015г.

Мнение от LiTtLeRoCk » 22 Юли 2015, 13:02

don_gori написа:Е преди 3 години защо събора се проведе на Панаира или тогава е имало някакъв резерв от средства в хазната ? Миналата година защо пуснахте анкета къде да се проведе събора -Калояново или Панаира ? От времето зависим всички ние , но трябва ли такова голямо мероприятие да се провежда на място зависимо на 90% от времето. Не ли е по-добре да се потърси друго място щом тези 2те са пълни с ограничения ? И щом е по-добре пак всички лъснати коли да се осерат от мизерните условия там хубаво .. няма какво да коментирам повече :wave:

Май си забравил, че събора, който се проведе на панаира в Пловдив трябваше да се състои на пистата в Долна Митрополия, но в последния момент нещата се разсъхнаха и от МО казаха НЕ, а калояново беше заето и нямаше свободни дати. Това е причината 12тия събор да е на панаира в Пловдив, нямаше алтернатива тогава. Понеже имаше много мнения ЗА и ПРОТИВ панаира в Пловдив, решихме да видим какви са настроенията на хората, какво мислят по въпроса те, но и тогава казахме, че крайното решение е на УС и членовете 2ро ниво. Тогава мислехме и варианта да е 2 дни, но пак не ни излизаха сметките. Докато ти мислиш за това да е удобно, да няма прах, да няма кал и.т..н освен за всичко това, ние мислим и как клуба да не остане на минус или в най-добрия случай на нула от мероприятието.

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 68
Регистриран на: 8.03.2014
Местоположение: зад волана.
Пол: Мъж
Кара: направо.
Мечтае да кара: настрани!
Детайли за колата: винаги на борд.

Re: 14-ти Национален BMW Събор - 17, 18 и 19 Юли 2015г.

Мнение от Stahlblau » 22 Юли 2015, 13:32

Знаете ли каква идея ми хрумна!? Малко безумна, и вероятно много яко ще ме нахраните, но е накъв вид алтернативен план... Да кажем, че събора се проведе на Калояново и догодина. По същата схема. Трак дей, Мийт дей, Трак дей. В деня на събора, така или иначе пистата не се ползва цялата, защо членските коли примерно не се подредят на самата писта? Да се ползва като паркинг? Така ще се освободи повече място за останалите които не са членове и няма да им се налага да спират на 5 км от пистата. Очаквам цунами от "ти нормален ли си", "абсурд" и т.н., но пък нали проблема е че няма място за всички, а това огромно място седи празно цял ден? Но пък риска от "звездни" прояви на псевдо дрифтърите е висок... Не знам. Мисля на глас в момента... :)
Въпреки умората сляпо вярвам на хората...
Някъде до първата лъжа най-много втората...
И в суматохата гоних ехо към прехода,
Докато сумати хора се изгубиха във превода...

по-добре 2л пепси от 1.6л хонда
Аватар
Мнения: 5880
Регистриран на: 8.03.2002
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: каквото намери в гаража

14-ти Национален BMW Събор - 17, 18 и 19 Юли 2015г.

Мнение от I.Voykov » 22 Юли 2015, 13:34

Като бяхме на панаира имаше след това мрънкане защо е било там... Даже и анкета имаше после и резултатите бяха категорични за калояново...

Като беше един ден имаше мрънкане защо е един ден...

Като валя миналата година защо било кално...

Като печеше тази година защо е пекло и било прашно....

Сами си правете изводите дали може да се угоди на всеки! Нещата които говорите тук, дори и горното мнение сме ги обсъждали десетки пъти, просто са или неизпълними повечето или не зависят от нашето желание


Sent from my iPhone using Tapatalk
Изображение
http://WWW.BMWBG.CLUB
---------------------------------------------------------------------------------------------------
Are you ///M enough ...?

СТАРШИНАТА НА ФОРУМА
Аватар
Мнения: 5434
Регистриран на: 31.07.2007
Местоположение: Стара Загора
Пол: Мъж
Мечтае да кара: Е38 740IL

Re: 14-ти Национален BMW Събор - 17, 18 и 19 Юли 2015г.

Мнение от LiTtLeRoCk » 22 Юли 2015, 14:12

Stahlblau написа:Знаете ли каква идея ми хрумна!? Малко безумна, и вероятно много яко ще ме нахраните, но е накъв вид алтернативен план... Да кажем, че събора се проведе на Калояново и догодина. По същата схема. Трак дей, Мийт дей, Трак дей. В деня на събора, така или иначе пистата не се ползва цялата, защо членските коли примерно не се подредят на самата писта? Да се ползва като паркинг? Така ще се освободи повече място за останалите които не са членове и няма да им се налага да спират на 5 км от пистата. Очаквам цунами от "ти нормален ли си", "абсурд" и т.н., но пък нали проблема е че няма място за всички, а това огромно място седи празно цял ден? Но пък риска от "звездни" прояви на псевдо дрифтърите е висок... Не знам. Мисля на глас в момента... :)

От съображение за сигурност няма как да стане това нещо. Колите, които ще карат на пистата, ще минават много близо до тях. Ако се наредят колите на пистата означава да няма никаква състезателна част.

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 68
Регистриран на: 8.03.2014
Местоположение: зад волана.
Пол: Мъж
Кара: направо.
Мечтае да кара: настрани!
Детайли за колата: винаги на борд.

Re: 14-ти Национален BMW Събор - 17, 18 и 19 Юли 2015г.

Мнение от Stahlblau » 22 Юли 2015, 14:16

LiTtLeRoCk написа:
Stahlblau написа:Знаете ли каква идея ми хрумна!? Малко безумна, и вероятно много яко ще ме нахраните, но е накъв вид алтернативен план... Да кажем, че събора се проведе на Калояново и догодина. По същата схема. Трак дей, Мийт дей, Трак дей. В деня на събора, така или иначе пистата не се ползва цялата, защо членските коли примерно не се подредят на самата писта? Да се ползва като паркинг? Така ще се освободи повече място за останалите които не са членове и няма да им се налага да спират на 5 км от пистата. Очаквам цунами от "ти нормален ли си", "абсурд" и т.н., но пък нали проблема е че няма място за всички, а това огромно място седи празно цял ден? Но пък риска от "звездни" прояви на псевдо дрифтърите е висок... Не знам. Мисля на глас в момента... :)

От съображение за сигурност няма как да стане това нещо. Колите, които ще карат на пистата, ще минават много близо до тях. Ако се наредят колите на пистата означава да няма никаква състезателна част.


Мда.. има логика. А и ако някой реши да си тръгва по-рано става сложно излизането през всички.. :nono:
Въпреки умората сляпо вярвам на хората...
Някъде до първата лъжа най-много втората...
И в суматохата гоних ехо към прехода,
Докато сумати хора се изгубиха във превода...

ПредишнаСледваща

Назад към Събори/Мероприятия

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook