Конкурс "Снимка на 13-ти Национален BMW събор"

Тук се дискутират срещите.

Модератори: mitaka7, Общи модератори

Потребител
Аватар
Мнения: 3
Регистриран на: 4.05.2014
Пол: Мъж

Re: Конкурс "Снимка на 13-ти Национален BMW събор"

Мнение от eudriver » 21 Май 2014, 22:13

randity написа:А такова вече има. Не е нормално снимката на Иво Станков да има 6 лайка, а снимка на е30-ката на Явор под подслона да има 30 :conf: Ени уей, к'вото сабя покаже :bchug:

Колега само ми обясни как има такова като аз дори facebook нямам ?!Плюс това току-що виждам че са постнали снимките. Сега твоята снимка като има 100+ лайка аз да не би да казвам, че има изкуствено натрупани лайкове.... Моля без подобни изцепки, какво като имала 30 лайка докато снимката на иво има 6... да не съм хаквал профили и да я лайквам ?! :kuku:

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 750
Регистриран на: 8.09.2009
Местоположение: Габрово
Пол: Мъж
Кара: E63 650i

Re: Конкурс "Снимка на 13-ти Национален BMW събор"

Мнение от ръб » 22 Май 2014, 5:54

Това с гласуването във фейсбук си е пародия. Нищо против снимката на урикатоли, само да не беше тагнат собственика, а и той пък точно е човек с доста приятели и последователи.. :)

Мечтае за Z3 M Coupe
Аватар
Мнения: 8695
Регистриран на: 9.02.2003
Местоположение: Сoфия
Кара: '99 530dА Touring

Re: Конкурс "Снимка на 13-ти Национален BMW събор"

Мнение от err0r » 22 Май 2014, 7:10

Идеята беше съвсем друга. За съжаление я изкривихте много. Главната ми цел бе да се забавлявате докато сте от другата страна на обектива, а ние да се наслаждаваме на получилото се. Уви, всички захапахте мечовете на чомпек и започнахте пак да си ги мерите... Общо взето ще избутам и тая работа, ще дам обещаните награди, но няма да е с кеф. Не съм мотивиран и шашардисан от кадрите и коментарите след това. Сори.
Изображение

Photographer
Аватар
Мнения: 726
Регистриран на: 18.02.2010
Местоположение: Крайните квартали на столицата
Пол: Мъж
Кара: му се нещо старо

Re: Конкурс "Снимка на 13-ти Национален BMW събор"

Мнение от randity » 22 Май 2014, 12:35

Мен не ми е нито за награди, нито за нищо. Тъпото е, че много хора спекулират, има снимки, които заслужават лайковете си, тази на Заека, да, но снимка с телефон да има 110-120 лайка, стига.. Пуснах си снимката в конкурса от интерес какво ще стане, разбира се очаквано. Не ми е проблем, сега ще пиша на всички, харесали моята снимка да я ънлайкнат и готово. Не съм нито за награди, нито за чест, а просто заради кефа - а то се почна едно наистина мерене на пишки за една чаша, ключодържател и т.н. там каквито ще са наградите.

Поздрави!
.. и отново се замислих „Божее, какви автомобили са правени през миналия век. Сега всичко е пластмаса n-то качество."..

Изображение

Scrapyard user
Аватар
Мнения: 1594
Регистриран на: 8.09.2006
Местоположение: Пловдив
Пол: Мъж
Кара: E70 / Yamaha MT-07
Детайли за колата: прасе + прасе

Re: Конкурс "Снимка на 13-ти Национален BMW събор"

Мнение от Spit-Fire » 22 Май 2014, 12:52

Тя и твоята снимка е далеч от качеството, което е присъщо за DSLR или с каквото снимаш там, ама този факт не го отразяваш. Ми хората телефони имали - с тях снимали. Не всеки има по 1-2к за DSLR. Както каза колегата по-горе техниката е доста важна при фотографията. Но както при автомобилите е важен шофьора, така и при апаратите е важен тоя зад обектива. Мощна кола с калпав шофьор = 0. Та тъй де, не всяка снимка с DSLR е хубава, както и не всяка с телефон е лоша.
Преди инвестиция в техника трябва инвестиция в информация, как се композира една снимка, как се зонира, как се обработва и прочие.
The person who risks nothing, does nothing, has nothing, is nothing, and becomes nothing. He may avoid suffering and sorrow, but he simply cannot learn, feel, change, grow or love. Chained by his certitude, he is a slave; he has forfeited his freedom. Only the person who risks is truly free.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 6156
Регистриран на: 14.06.2010
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: комби
Мечтае да кара: Нещо с S мотор
Детайли за колата: N52B25

Re: Конкурс "Снимка на 13-ти Национален BMW събор"

Мнение от Gqbriel » 22 Май 2014, 13:02

randity написа:Мен не ми е нито за награди, нито за нищо. Тъпото е, че много хора спекулират, има снимки, които заслужават лайковете си, тази на Заека, да, но снимка с телефон да има 110-120 лайка, стига.. Пуснах си снимката в конкурса от интерес какво ще стане, разбира се очаквано. Не ми е проблем, сега ще пиша на всички, харесали моята снимка да я ънлайкнат и готово. Не съм нито за награди, нито за чест, а просто заради кефа - а то се почна едно наистина мерене на пишки за една чаша, ключодържател и т.н. там каквито ще са наградите.

Поздрави!


Аз виждам 1 снимка,която се доближава до смисъла но конкурса ( лично непрофесионално и чисто субективно мнение - обработката и е в повече за мен на тази снимка,както сигурно и на моята,но това е до собствен вкус :yes: )...всички сме пуснали снимка от удоволствие,а дали някой ще спечели или не , е една добра мотивация за последващи събития - с всяка година снимките стават по-добри и по-добри :bowdown:

пс: нищо лично към момичето - ама нечий г*з естествено ще събере лайкове (и г*з без да е на събора да имаше емблема на него ,пак ще събере същия брой лайкове) ...пука им на хората,за идеята на целия конкурс.
bgpavlp написа:Ремапа е като морския пясък на Приморско, влезнели един път в г..а, чистене няма :D .
Сложиш ли един път ремап, после не ти се иска да го махаш.
екс:М47/м47Н/Н52б30/м52б28/н52б5

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 750
Регистриран на: 8.09.2009
Местоположение: Габрово
Пол: Мъж
Кара: E63 650i

Re: Конкурс "Снимка на 13-ти Национален BMW събор"

Мнение от ръб » 22 Май 2014, 13:10

Gqbriel написа:
randity написа:Мен не ми е нито за награди, нито за нищо. Тъпото е, че много хора спекулират, има снимки, които заслужават лайковете си, тази на Заека, да, но снимка с телефон да има 110-120 лайка, стига.. Пуснах си снимката в конкурса от интерес какво ще стане, разбира се очаквано. Не ми е проблем, сега ще пиша на всички, харесали моята снимка да я ънлайкнат и готово. Не съм нито за награди, нито за чест, а просто заради кефа - а то се почна едно наистина мерене на пишки за една чаша, ключодържател и т.н. там каквито ще са наградите.

Поздрави!


Аз виждам 1 снимка,която се доближава до смисъла но конкурса ( лично непрофесионално и чисто субективно мнение - обработката и е в повече за мен на тази снимка,както сигурно и на моята,но това е до собствен вкус :yes: )...всички сме пуснали снимка от удоволствие,а дали някой ще спечели или не , е една добра мотивация за последващи събития - с всяка година снимките стават по-добри и по-добри :bowdown:

пс: нищо лично към момичето - ама нечий г*з естествено ще събере лайкове (и г*з без да е на събора да имаше емблема на него ,пак ще събере същия брой лайкове) ...пука им на хората,за идеята на целия конкурс.



Именно... или както снимката на е30ката, която прави бърнаут :/

п.п. поне Яна Станчева не участва, че трябва да се отказваме всички още при кандидатурата и :D мен ме смайва всеки ден с кадри, рядко виждам човек, който да успява да изкара толкова много добри кадри без брак :bowdown:

Photographer
Аватар
Мнения: 726
Регистриран на: 18.02.2010
Местоположение: Крайните квартали на столицата
Пол: Мъж
Кара: му се нещо старо

Re: Конкурс "Снимка на 13-ти Национален BMW събор"

Мнение от randity » 22 Май 2014, 13:13

Никъде не съм казал, че моята снимка е невероятна, уникална, едва ли не най-добрата. Напротив, аз си знам кусурите, знам, че не съм професионалист и, че има хора във форума, които снимат много по-добре от мен. Никога не съм се мислел и за невероятен и такива ми ти работи. Нито се боря за место, нито събирам лайкове, пуснал съм си снимката, каквото стане-стане. Имам много кусури, имам грешки и го знам. Никъде не съм казал, че аз трябва да спечеля. Напротив, има много по-добри снимки от моята, например на колегата Иво Станков, снимката на @noother и т.н.

Просто се придържам към правилата и следя за тяхното спазване, вчера следях конкурса от сутринта до вечерта, и просто на някои снимки "шерване", "молене" и подобни изцепки са очевадни.

Поздрави, лек и успешен ден!

П.С. Всеки има вкус и на мен ако ми харесва обработката на една снимка, то на друг не му харесва. На мен ако ми харесва светлината на снимката, на друг не му харесва. Това е строга индивидуалност, как ти виждаш снимката. То за това няма и 2 еднакви картини на Пикасо.
.. и отново се замислих „Божее, какви автомобили са правени през миналия век. Сега всичко е пластмаса n-то качество."..

Изображение

русата мафия!
Аватар
Мнения: 874
Регистриран на: 12.02.2009
Местоположение: София
Пол: Жена
Кара: E34
Мечтае да кара: E34

Re: Конкурс "Снимка на 13-ти Национален BMW събор"

Мнение от Ronka » 22 Май 2014, 13:23

Тея без фейсбук къде да 'лайкват' или може само да 'хейтват', 'щото аз свестна снимка не видях :mhihi:
ИзображениеIs...

Много като тебе вече плакаха ...

СТАРШИНАТА НА ФОРУМА
Аватар
Мнения: 5434
Регистриран на: 31.07.2007
Местоположение: Стара Загора
Пол: Мъж
Мечтае да кара: Е38 740IL

Re: Конкурс "Снимка на 13-ти Национален BMW събор"

Мнение от LiTtLeRoCk » 22 Май 2014, 17:33

Толкова фотографи се разкарваха по пистата с баджове, а да няма снимки!? Следващата година баджовете за фотографи ще са ограничени.

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 73
Регистриран на: 10.12.2010
Местоположение: в кучешката колибка
Кара: таралясник

Re: Конкурс "Снимка на 13-ти Национален BMW събор"

Мнение от Pisobella » 22 Май 2014, 19:15

Колажа с хвърчащия капак на е30-ката е много силен :mhihi: :mhihi:

Иначе можеше просто едно гласуване с тема във форума... няма я тази надпревара за "лайк"-ове, ама уж ФБ достига до повече хора ;)

А снимки може и да има, ама пък никой не е длъжен да пусне снимка за конкурса...
Голяма драма стана :)
Изображение
Аз умирам и светло се раждам ... за всяка спам тема!!! xD
click me !!! ---> http://z0r.de/63

СТАРШИНАТА НА ФОРУМА
Аватар
Мнения: 5434
Регистриран на: 31.07.2007
Местоположение: Стара Загора
Пол: Мъж
Мечтае да кара: Е38 740IL

Re: Конкурс "Снимка на 13-ти Национален BMW събор"

Мнение от LiTtLeRoCk » 23 Май 2014, 10:15

Pisobella написа:Колажа с хвърчащия капак на е30-ката е много силен :mhihi: :mhihi:

Иначе можеше просто едно гласуване с тема във форума... няма я тази надпревара за "лайк"-ове, ама уж ФБ достига до повече хора ;)

А снимки може и да има, ама пък никой не е длъжен да пусне снимка за конкурса...
Голяма драма стана :)

То и никой не е длъжен да раздава пропуски за фотографи, но го правим за да има повече хубави снимки за феновете.

Зайо-Байо
Аватар
Мнения: 3048
Регистриран на: 23.03.2008
Местоположение: Руси
Пол: Мъж
Кара: Пръскан кенеф
Мечтае да кара: Мка комби
Детайли за колата: Некво шарено и некво хамелеоново..

Re: Конкурс "Снимка на 13-ти Национален BMW събор"

Мнение от uricatoli » 23 Май 2014, 12:48

Тъй де.. не знам защо трябва да се говори, че хубави снимки стават само с DSLR.. аз нямах под ръка такъв и си снимах с турбо-сапунерката за 100лв взета преди 2 години втора ръка.. Чак сега видях че има вече качени снимки и гласове.. Таговете хората като гледам сами са си ги сложили.. Аз си харесах момента и го щракнах.. Не съм карал никого да гласува или отбелязва и имам 95 гласа в момента.. Пък една плевенската е30ка има много готино споделяне от "Фолк радио Плевен".. :mhihi: Сигурно ще спечели захарно петле от сбора на селу..
За другата година съм се приготвил с DSLR и мисля да напълня форума със снимки :mhihi:
Изображение

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 521
Регистриран на: 23.06.2012
Местоположение: Пловдив
Пол: Мъж

Re: Конкурс "Снимка на 13-ти Национален BMW събор"

Мнение от bgpavlp » 24 Май 2014, 14:31

LiTtLeRoCk написа:Толкова фотографи се разкарваха по пистата с баджове, а да няма снимки!? Следващата година баджовете за фотографи ще са ограничени.


Редно е. Че аз едвам,едвам направих някой снимка. Ами то все зелени и оранжеви жилетки пред обектива ми.
Изображение

Ако нема у глава, има у Google.

Олдскул фен
Аватар
Мнения: 1142
Регистриран на: 15.04.2008
Местоположение: Техеран
Пол: Мъж
Кара: Строявайки пешеходците по тротоарит
Мечтае да кара: E34 + s62 ]:)

Re: Конкурс "Снимка на 13-ти Национален BMW събор"

Мнение от justboy » 26 Май 2014, 16:45

Ако не е късно, сега виждам темата, да се включа?

Изображение
Изображение
E34, E38

ПредишнаСледваща

Назад към Събори/Мероприятия

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook