BMW Track Day Experience 2013 - 5,6 и 7 Юли - Писта "Дракон"

Тук се дискутират срещите.

Модератори: mitaka7, Общи модератори

Е46нтусиаст
Е46нтусиаст
Аватар
Мнения: 1799
Регистриран на: 2.10.2008
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: BMW E46 ///M3
Мечтае да кара: BMW E46 ///M3

Re: BMW Track Day Experience 2013 - 5,6 и 7 Юли - Писта "Дра

Мнение от Runnaway » 08 Юли 2013, 10:18

Това са времената само от Събота.

Ето и от неделя:

2013-07-07 BMW TDE.pdf
Вие нямате нужните права за да сваляте прикачени файлове.
"Съборът" >>> ЦЪК!
"Поредният работен ден" - до Част 6 >>> ЦЪК!
"Разходката" >>> ЦЪК!

Ох, на баба!
Аватар
Мнения: 3297
Регистриран на: 6.02.2007
Местоположение: Берлин
Пол: Мъж
Кара: селскостопанска машина
Мечтае да кара: 4етириосен самосвал

Re: BMW Track Day Experience 2013 - 5,6 и 7 Юли - Писта "Дра

Мнение от bavareca_86 » 08 Юли 2013, 12:27

TheStorm написа:на първата страница пише кой регистрационен номер кола на кой транспондер отговаря :winky:

пише само за 3 коли :help:
БМВ фен с Е30-ска и малко акъл си е неочаквано добра комбинация
БМВ не е нито най-бързата кола, нито най-луксозната, сигурно не и най-красивата, тя е просто НАЙ-ДОБРАТА!
ИзображениеИзображениеИзображениеИзображение

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 278
Регистриран на: 1.12.2006
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: Z4 3.0i & Mini F60 JCW

Re: BMW Track Day Experience 2013 - 5,6 и 7 Юли - Писта "Дра

Мнение от TheFreeRider » 08 Юли 2013, 12:38

На всяка страница в първата таблица с най-добрите времена от серията пише и номера/името на всяка кола в първата колона. :yes:

Е46нтусиаст
Е46нтусиаст
Аватар
Мнения: 1799
Регистриран на: 2.10.2008
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: BMW E46 ///M3
Мечтае да кара: BMW E46 ///M3

Re: BMW Track Day Experience 2013 - 5,6 и 7 Юли - Писта "Дра

Мнение от Runnaway » 08 Юли 2013, 12:43

bavareca_86 написа:
TheStorm написа:на първата страница пише кой регистрационен номер кола на кой транспондер отговаря :winky:

пише само за 3 коли :help:


На 3 коли пише имената на хората, а на останалите - само регистрационните номера.

Номер 1 и Номер 5, както и 328 => са учебните коли на ProDrive.

1 и 5 са 318-ки, а другата е ясна ;)

Да ви зарадвам малко ;)

Изображение
"Съборът" >>> ЦЪК!
"Поредният работен ден" - до Част 6 >>> ЦЪК!
"Разходката" >>> ЦЪК!

///Мтусиаст
Аватар
Мнения: 1079
Регистриран на: 16.04.2010
Местоположение: Плевен
Пол: Мъж
Кара: ///М3 и още нещо

Re: BMW Track Day Experience 2013 - 5,6 и 7 Юли - Писта "Дра

Мнение от rve » 09 Юли 2013, 22:54

Хубава работа, една снимка и 2-3 отзива. Дайте малко по-смело, чувам, че добре се е получило.

The Ultimate Driver
The Ultimate Driver
Аватар
Мнения: 4709
Регистриран на: 23.04.2002
Местоположение: в света на motorsport-a
Пол: Мъж
Кара: хората да се учат с ProDrive.bg
Мечтае да кара: BMW ///M, Ferrari, Porsche, Land Rover
Детайли за колата: 2003-2005 - '90 BMW E30 318is
2005-2006 - '97 Audi A4 2,6 Avant
2006-2008 - '90 BMW E30 325i Cabrio
2008-2009 - '98 BMW Z3 Roadster
2009-2009 - '96 BMW E34 525tds Touring
2009-2011 - '96 BMW M3 Evo Race Car
2009- - '92 BMW E36 320i
2011- - '98 BMW E36 323Ci

Re: BMW Track Day Experience 2013 - 5,6 и 7 Юли - Писта "Дра

Мнение от DrivinGGoD » 10 Юли 2013, 8:49

Да кажат присъствалите :oops: Аз лично съм супер щастлив, защото видях усмивки... много усмивки. Всички се разцепиха от каране, а в неделния ден гледахме най-зрелищните състезания, които сме осъществявали до сега! Евала още един път за гащите, които носят Арчи, Шаро, Роската YOKOHAMA, Явор Мирафиори, Влади Великов и всички останали, които направиха тези надпревари възможни :bowdown: :bowdown: :bowdown: ОГРОМНИ СТЕ :!:

Аз искам да благодаря на всеки един, който сподели с нас този жесток уикенд, на Грешката за невероятната помощ, която ми оказа, без която нищо от това нямаше да се случи. На Митака М Power, който също отдели много усилия и хвърли много труд. На Шаро, който все нещо се измъкваше при опитите ми да го внедря в нашия инструкторски екип, но ето, че най-накрая се получи чудесно :ok: На Виктор естествено, като неизменна част от екипа. На Явор, благодарение на който всички бяхме вкусно нахранени, както и на всички останали, които помогнаха това да се случи :bowdown: :bowdown: :bowdown: Благодаря ви :!:
------------------------------------------------------
Are you ///M enough?... - DrivinGGoD's Blog
------------------------------------------------------
There's one thing you won't like about your BMW and that's that at some point you'll have to get out!
------------------------------------------------------
"Автомобилът ти е истински бърз едва тогава, когато сутрин застанеш пред него и се боиш да го отключиш."-Walter Röhrl
------------------------------------------------------
Happiness is not around the corner. Happiness is the corner.
------------------------------------------------------
Изображение

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 796
Регистриран на: 12.12.2007
Кара: E21; Е28; E30; Е34; E39; Z3
Мечтае да кара: M-Пауър пакет, брат направо самолет

Re: BMW Track Day Experience 2013 - 5,6 и 7 Юли - Писта "Дра

Мнение от TheStorm » 10 Юли 2013, 9:16

Аз ви благодаря на Вас, първо за организацията на събитието и най-вече защото въпреки че бях с най-маломощната и най-малко подготвена кола на пистата (но пред-последен по време :mhihi: ), ми се радвахте и ме поздравявахте подобаващо :D

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 6597
Регистриран на: 2.07.2005
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: или поне се учи ежедневно
Мечтае да кара: М3 CSL, Z4М

Re: BMW Track Day Experience 2013 - 5,6 и 7 Юли - Писта "Дра

Мнение от Sharo » 10 Юли 2013, 10:16

rve написа:Хубава работа, една снимка и 2-3 отзива. Дайте малко по-смело, чувам, че добре се е получило.

Kво да ти кажа .. карането беше един път ... даже малко ми оставаше да почна карам и с Х-а по пистата хахах
Яденето мммм мляс ...

И хотела най-накрая сменихме Сарай и не знам защо не сме го направили по-рано

п.с.
и вземи си нарпави едн файсбук и ще гледаш и видео.. снимки и т.н. :D
ти ли клатиш или клати бас-а.. егати номера паднаа двата таса http://youtube.com/watch?v=NYchvWbcvf0&feature=related
Хайде да покараме малко кола

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 310
Регистриран на: 12.12.2006
Местоположение: Sofia
Пол: Мъж
Кара: BMW E71 4.0xd
Мечтае да кара: M3 E92

Re: BMW Track Day Experience 2013 - 5,6 и 7 Юли - Писта "Дра

Мнение от Spoika » 10 Юли 2013, 10:17

Аз искам да благодаря на БМВ клуб България за организирането и създаването на трак дей-я! Беше уникално! :yes:
Също така огромни благодарности на целия екип на Мирафиори за създаването на моя автомобил макар и в начална стадия да е :)

Прилагам и малко снимки.

photo 1.JPG


photo 2.JPG
Вие нямате нужните права за да сваляте прикачени файлове.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 475
Регистриран на: 20.12.2004
Местоположение: Sofia
Пол: Мъж
Кара: нахилен
Мечтае да кара: Е30 кабрио

Re: BMW Track Day Experience 2013 - 5,6 и 7 Юли - Писта "Дра

Мнение от Maverik » 10 Юли 2013, 10:18

Каквото и да кажем ще е малко и няма да можем да предадем емоцията настроението и духа на събитието.Това трябва да се усети и изживее, за пореден път се чувствам горд, че съм част от тази фенщина наречена БМВ. Зс самото събитие, невероятно супер структурирано и добре организирано, дори времето неможа да ни бутне.Аз искам лично да благодаря на Грешката, Сашо и Виктор за съветите търпението и вниманието което ми отделиха, научих много и полезни неща. Също така да поздравя всички колеги и участници.Само след като човек покара и види какво е на пистата си дава сметка че тези момчета дето карат, както каза Сашко те са много големи ЕВАЛА, продължавайте напред и нагоре.Да благодаря и на Явор за гостоприемството и вкусните мръвки и студена бира, на всички които се присъединиха. Аз изкарах един незабравим уикенд. БЛАГОДАРЯ ВИ!

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 796
Регистриран на: 12.12.2007
Кара: E21; Е28; E30; Е34; E39; Z3
Мечтае да кара: M-Пауър пакет, брат направо самолет

Re: BMW Track Day Experience 2013 - 5,6 и 7 Юли - Писта "Дра

Мнение от TheStorm » 10 Юли 2013, 11:32

Sharo написа:
rve написа:Хубава работа, една снимка и 2-3 отзива. Дайте малко по-смело, чувам, че добре се е получило.

Kво да ти кажа .. карането беше един път ... даже малко ми оставаше да почна карам и с Х-а по пистата хахах
Яденето мммм мляс ...

И хотела най-накрая сменихме Сарай и не знам защо не сме го направили по-рано

п.с.
и вземи си нарпави едн файсбук и ще гледаш и видео.. снимки и т.н. :D



Е къде ги бе ... прати там един линк да гледам :D

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 6597
Регистриран на: 2.07.2005
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: или поне се учи ежедневно
Мечтае да кара: М3 CSL, Z4М

Re: BMW Track Day Experience 2013 - 5,6 и 7 Юли - Писта "Дра

Мнение от Sharo » 10 Юли 2013, 12:14

TheStorm написа:
Sharo написа:
rve написа:Хубава работа, една снимка и 2-3 отзива. Дайте малко по-смело, чувам, че добре се е получило.

Kво да ти кажа .. карането беше един път ... даже малко ми оставаше да почна карам и с Х-а по пистата хахах
Яденето мммм мляс ...

И хотела най-накрая сменихме Сарай и не знам защо не сме го направили по-рано

п.с.
и вземи си нарпави едн файсбук и ще гледаш и видео.. снимки и т.н. :D



Е къде ги бе ... прати там един линк да гледам :D


https://www.facebook.com/stefanov.georg ... 626&type=2

https://www.facebook.com/Sharo.Vladisla ... 1546669987
ти ли клатиш или клати бас-а.. егати номера паднаа двата таса http://youtube.com/watch?v=NYchvWbcvf0&feature=related
Хайде да покараме малко кола

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 236
Регистриран на: 9.07.2006

Re: BMW Track Day Experience 2013 - 5,6 и 7 Юли - Писта "Дра

Мнение от mangini » 10 Юли 2013, 14:02

За пръв път присъствах на такова мероприятие, бяхме заедно с братовчед ми и двамата сме много доволни :yes: Макар и да бяхме само първия ден, адреналина беше на ниво. Евала на Сашо Косата, определено се раздаде и в презентацията, и при карането с ценни съвети (визирам конкретно него, понеже бях в неговата група, нека другите да не се обиждат). От 5ти юли насам, вече не си харесвам толкова колата - прекалено много седалки има, няма я клетката вътре :mhihi:

Е46нтусиаст
Е46нтусиаст
Аватар
Мнения: 1799
Регистриран на: 2.10.2008
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: BMW E46 ///M3
Мечтае да кара: BMW E46 ///M3

Re: BMW Track Day Experience 2013 - 5,6 и 7 Юли - Писта "Дра

Мнение от Runnaway » 10 Юли 2013, 18:06

Набързо да нахвърлям и аз малко впечатления като един от малкото хора, които присъстваха и на първото и на второто даване на газ на Дракона.

Както казах неведнъж през този (състезателен) уикенд – вече чувствам 18-ката като собствена кола – знам как точно да й давам газ, за да върви много, много бързо. Самият факт, че времената ми се доближават до тези на инструкторите от първото каране ме кара да се усмихвам и да вярвам, че това, което научавам с всеки изминал ден зад волана на тези учебни коли ме прави все по-бърз на пистата и все по-спокоен за собствената си безопасност зад волана на моята си кола.

Започнах да карам с ляв крак на спирачката още след първото каране с Виктор, което не промених до края. Смятам от тук нататък да продължавам да карам така, като дори и да се опитвам да използвам тази техника и в ежедневното си шофиране (за подаване на междинна газ, например). Едно голямо „Благодаря!“ за Виктор, който въпреки факта, че съм начинаещ зад волана на 28-цата не се притесняваше да ми показва как да бъда по-бърз във всеки един завой.

Сашо и Ловъра от своя страна ми вдъхнаха много увереност с хубавите думи, които ми казаха за моето каране, което разбира се, за мен е истински комплимент от такива пилоти като тях със стотици обиколки не само на Дракона, а и по-много по-бързи и сложни писти.
Грешката, като последен мой „учител“ ми показа, че за тая работа трябва си трябват и топки като ми показа нагледно спиране от 150 за първия завой, буквално в последните метри, а след това ме поощряваше да спирам все по-късно и по-късно докато не придобия рутината всяко спиране в този завой да ми е оптимално.

Компанията на моите приятели Марти Стоименов и Влади Грънчаров в петък беше страхотна – наредихме едни шатри, палатки и скари-бири – беше епично.
И тук е момента да изкажа единствения недостатък на тази писта. Деба, има адски много комари.. Направо ми еб@аха м@йката.

В неделя се присламчихме към Марто, Влади и Момчил в Плевенския бокс и споделихме купонясването във връзка с техните трети места.

Още един път – голямо браво за организаторите и за спонсорите. Голямо браво за абсолютно всички, които караха – главно защото се разминахме с изпълненията от миналата година – всички сме живи и здрави, както ние, така и любимите ни баварски машини.

Което ми напомня изключителната Е30-ка на Маверик (Вальо), която на връщане съвсем „нежно“ наказа една чисто нова F02-ка на магистралата някъде в интервала между 200 и 220. Тази кола ми събра очите и наистина ми стана криво, че не успя да участва в Тайм Атаката и остана трети.

Със сигурност съм забравил някого или някакъв паметен момент, за което се извинявам.

Беше страхотно, благодаря на всички, отново!

Ще се видим на следващия трак дей ;)
"Съборът" >>> ЦЪК!
"Поредният работен ден" - до Част 6 >>> ЦЪК!
"Разходката" >>> ЦЪК!

серсемин
Аватар
Мнения: 716
Регистриран на: 25.03.2005
Местоположение: Пловдив, Брани поле
Пол: Мъж
Кара: BMW F30 340xi

Re: BMW Track Day Experience 2013 - 5,6 и 7 Юли - Писта "Дра

Мнение от ^Joreto » 10 Юли 2013, 19:44

Браво на организаторите! Изкарахме си страхотно. Благодаря на Жорката (error), за съветите и забележките ;) Теоритично ги разбрах.. остава да се науча и на практика :D Сигурен съм, че ще си подобря времето за обиколка ;) Благодарим и на спонсорите за наградите :yes: Ако някъде има постнати снимки/клипове от събитието споделете ;)

П.С Към Явор Карастоянов: Другия път карай, с гуми разрешени за клас стриит, и докарай пак някоя М-ка срещу М50-то :D Поздрави! ;)

ПредишнаСледваща

Назад към Събори/Мероприятия

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook