BMW Track Day Experience 2012 - 15,16 Септември 2012

Тук се дискутират срещите.

Модератори: mitaka7, Общи модератори

Е46нтусиаст
Е46нтусиаст
Аватар
Мнения: 1799
Регистриран на: 2.10.2008
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: BMW E46 ///M3
Мечтае да кара: BMW E46 ///M3

Re: BMW Track Day Experience 2012 - 15,16 Септември 2012

Мнение от Runnaway » 17 Сеп 2012, 19:06

acho.rs написа:
Runnaway
Няма да минеш тънко - искаме страхтна история :P


Не знам кой ти го е подшушнал, но вече я пиша. Започнах я още в събота вечерта ...
"Съборът" >>> ЦЪК!
"Поредният работен ден" - до Част 6 >>> ЦЪК!
"Разходката" >>> ЦЪК!

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 175
Регистриран на: 15.09.2004
Местоположение: В.Търново
Пол: Мъж
Кара: М-ки
Детайли за колата: от ония старите, дето гледат намръщено и само душат за бензиностанций, Е30 май им викаха

Re: BMW Track Day Experience 2012 - 15,16 Септември 2012

Мнение от YOKOHAMA » 17 Сеп 2012, 23:16

Най накрая да се включа и аз с фийдбек от изминалия уикенд :)
Първо да уточня, че аз изобщо не бях се запознал в детайли предварително с формата на това мероприятие. През последните 10-12 дни бях в чужбина и почти нямах достъп до интернет, но пък един приятел ми каза, че ще има яко каране и готини хора на Калояново и аз директно му казах да ме записва, в последствие на него пък му излезе неотложен ангажимент, но аз пък се бях надъхал да си покарам новата кола, да видя ще издържи ли на много каране и какво по нея ще поддаде, за да знам какво ще правим зимата.
Точно от тук дойде и голямата ми изненада, а именно срахотно организиран добре подготвен екип от фенове, готов да предаде знанията и опита си на други фенове и всичко това в духа на синьо бялата ни страст.
Ще започна с теорията, защото тя обикновенно е най скучната част - е да, но не и когато е поднесена по толкова интересен, достъпен и увлекателен начин, с конкретни примери и ситуации от пистата и ежедневното каране. Саше ти си невероятен лектор, възхищавам се на страстта и желанието с които правиш всяко нещо, ти просто успя да грабнеш всички от самото начало и да ги накараш да те слушат с отворена уста 2 часа. Викторе, Братчед, много ме кефи как успяваш да предадеш на достъпен език знанията от учебниците за рали пилоти и практиката зад волана и да извлечеш синтенцията за всяка една конкретни ситуация. Росен Коларов, какво да кажа, човек който си стои здраво на мястото, колкото и да се опитваше да останеш в периферията и в страни от светлината на прожекторите, на всички ни стана ясно,че основен идеолог и организатор на този евент си ти.
Карането - въпреки дъжда първия ден всички успяхме да се поизморим от каране, това беше ден за запознаване с пистата за някой, за други за припомняне, а за трети като мен за откриване на нови траекторий, които честно казано до сега не бях ползвал, а се оказаха доста ефективни. Втория ден си беше просото в джаза, здраво каране, много усмивки, драстично подобрение на времената на всички, насоки и съвети от страна на инструкторите - момчета сигурно е голяма тръпка да дадеш на някой ключа към по доброто преминаване на пистата и да видиш как той сам го постига. Аз самия карах без инструктор, защото нямах колан на дясната седалка, но неведнъж ползвах съвети от Сашо, Виктор и Росен Коларов. Успях да вляза 2 пъти на пистата и да карам след Васил Коларов, това момче е истински талант, страхотна линия, колата върви като в релси, а той направо стоун фейс, никакви грешки, перфектни времена, без натоварване, без напрежение, Евала!

Бих искал и да се извиня за няколко неща:
1. Съжалявам, че не успях да присъставам на първия брифинг и поради тази причина не научих важна информация по отношение безопасността на пистата. Точно тогава колата ми реши да не си разпознава имобилайзера и да не пали и просто се вбесих.
2. Извинявам се на колегите, чиито коли съм обстрелвал с камъчета от сликовете си на правата, не е било нарочно.
3. Извинявам се на собственника на пистата, че бях поредния който се опита да наруши цялостта на бетонната стена, но след 6-7 обиколки каране на спирачката с ляв крак и без връщане на газта, единия ми заден диск просто се пръсна и задните ми гуми блокираха, за щастие на мен ми няма нищо, а пораженията по колата са минимални.

Смея да твърдя, че съм присъствал на повече от 10 професионални евента, организирани директно от БМВ АГ и БМВ БГ, за техни служители и клиенти, с бюджет надхвърлящ стотици пъти бюджета на това събитие, но то не им отстъпи нито по организация, нито по професионализъм нито по атмосфера.

Щастлив съм, че бях част от този страхотен уикенд и чакам с нетърпение следващия трак дей организиран от БМВ Клуб България.

The Ultimate Driver
The Ultimate Driver
Аватар
Мнения: 4709
Регистриран на: 23.04.2002
Местоположение: в света на motorsport-a
Пол: Мъж
Кара: хората да се учат с ProDrive.bg
Мечтае да кара: BMW ///M, Ferrari, Porsche, Land Rover
Детайли за колата: 2003-2005 - '90 BMW E30 318is
2005-2006 - '97 Audi A4 2,6 Avant
2006-2008 - '90 BMW E30 325i Cabrio
2008-2009 - '98 BMW Z3 Roadster
2009-2009 - '96 BMW E34 525tds Touring
2009-2011 - '96 BMW M3 Evo Race Car
2009- - '92 BMW E36 320i
2011- - '98 BMW E36 323Ci

Re: BMW Track Day Experience 2012 - 15,16 Септември 2012

Мнение от DrivinGGoD » 18 Сеп 2012, 11:05

YOKOHAMA написа:...


Роска, признавам си, че ме побиха тръпки и настръхнах като четях написаното :!: Такова признание от човек с не малко обиколки на пистата, и много опит в карането и с BMW и BMW AG означава адски много :!: Искрено благодаря за думите ти и оценявам времето и старанието, които си отделил да напишеш всичко това :bowdown: :bowdown: :bowdown:

Няма по-голямо признание за нас от това да виждаме, че сме оставили във вас такива емоции и впечатления :bowdown:
------------------------------------------------------
Are you ///M enough?... - DrivinGGoD's Blog
------------------------------------------------------
There's one thing you won't like about your BMW and that's that at some point you'll have to get out!
------------------------------------------------------
"Автомобилът ти е истински бърз едва тогава, когато сутрин застанеш пред него и се боиш да го отключиш."-Walter Röhrl
------------------------------------------------------
Happiness is not around the corner. Happiness is the corner.
------------------------------------------------------
Изображение

///Мтусиаст
Аватар
Мнения: 1079
Регистриран на: 16.04.2010
Местоположение: Плевен
Пол: Мъж
Кара: ///М3 и още нещо

Re: BMW Track Day Experience 2012 - 15,16 Септември 2012

Мнение от rve » 18 Сеп 2012, 17:32

Да помоля колегите, които снимаха да пуснат малко материал :roll:

Дон Хуан де Маркофф
Аватар
Мнения: 6033
Регистриран на: 1.06.2002
Местоположение: Стара Загора/Казанлък
Пол: Мъж
Кара: Е30 cardio,Е39,Е36 combainero
Мечтае да кара: X6 cabrio

Re: BMW Track Day Experience 2012 - 15,16 Септември 2012

Мнение от B U L L I » 19 Сеп 2012, 7:38

ето няколко от мен
DSCN6769.JPG

DSCN6739.JPG

DSCN6754.JPG

DSCN6741.JPG

DSCN6777.JPG
Вие нямате нужните права за да сваляте прикачени файлове.
ИзображениеИзображение
http://bayern-bulgaria.net/
"към крайно тежките заболявания се прилагат крайно тежки форми на лечение!"
71% от повърхността на Земята е покрита от вода… Останалата площ се покрива от Мануел Нойер.

Потребител
Аватар
Мнения: 16
Регистриран на: 13.07.2008
Кара: 318 IS

Re: BMW Track Day Experience 2012 - 15,16 Септември 2012

Мнение от Charlie » 19 Сеп 2012, 22:00

Здрасти на всички

Макар че както виждате имам регистрация от сумати време й нямам нито един пост, най ми кеф че го правя по-повод събитието
BMW Track Day Experience 2012 - 15,16 Септември 2012

Много хора ме знаят просто като Charlie, най-вече в любителския картинг.
Имам доста опит на пистата Дракон най вече с жълтия Лотус :)

От скоро карам 318 ис и малко от малко я закрепих за да мога да си джиткам на пистата.
Както и да е. Първоначалната ми идея беше, чрез събитието BMW Track Day Experience 2012 да си потренирам на воля и да си практикувам техниката.

Е да де ама НЕ. Оказа се, че самоукото нагаждане на карането, ми е довело до толкова вредни навици, който изобщо не са правилни.
Да не говориме, че по принцип го знам карането с ляв крак и съм правил разни експерименти, но след като ми "светхте" крушката как, къде
и защо се прави е си се получи работа. Резките движения май все още не мога да си избия от главата, но поне много ги омекотих

Не визирам персоналния си Инструктор, който доста справедливо първия ден яко ме "нахейти", а после ми светна сумати пинизи за по-бързо минаване на дадени завои.
Визирам всики който направихте това събитие реалност - респект и успех в други такива начинания.

Да вярно има какво да се чисти, като формат. Примерно по-групи с деден клас коли. Сесийте би трябвало да бъдат поне по 10 обиколки и т.н.,
но факта е че си прекарах супер, накарах се, научих много и да се надяваме това всичкото да го приложа в бъдещите състезания.

Снимки който успях да поскретам се намират тук:
http://www.ecarc.eu/anim/BMWTrackDayExperience/

Само не знам как ще се оправите на следващото такова събитие, защото предполагам интереса ще бъде огромен ... :)

До скоро

Charlie

кавалер-монтьор
кавалер-монтьор
Аватар
Мнения: 2515
Регистриран на: 11.12.2003
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: леки BMW-та :):):)
Мечтае да кара: Ferrari F12 Berlinetta

Re: BMW Track Day Experience 2012 - 15,16 Септември 2012

Мнение от gazzzar » 20 Сеп 2012, 9:05

Само да споделя, че Чарли беше най-прогресиращият пилот от мойта група, а аз с най-голямо удоволстие му "преливах" моите знания.... Много се радвам като чета такива постове....да знаете, че по този начин ни мотивирате още повече и Ви обещавам, че на следващото мероприятие ще се постараем още повече и със сигурност ще Ви изненадаме с още по-интересни похвати, техники и хитрини, с които да успеете да излъжете хронометъра с още някоя десета ;)
ВСЕКИ ИСТИНСКИ BMW ЕНТУСИАСТ РАНО ИЛИ КЪСНО СИ КУПУВА Е30 ///M3.... 8) 8) 8)
Изображение
"The main thing is to be yourself. Many times its through a mistake that you learn. And the main thing is to make sure you learn through your mistakes and get better.”
Ayrton Senna

The Ultimate Driver
The Ultimate Driver
Аватар
Мнения: 4709
Регистриран на: 23.04.2002
Местоположение: в света на motorsport-a
Пол: Мъж
Кара: хората да се учат с ProDrive.bg
Мечтае да кара: BMW ///M, Ferrari, Porsche, Land Rover
Детайли за колата: 2003-2005 - '90 BMW E30 318is
2005-2006 - '97 Audi A4 2,6 Avant
2006-2008 - '90 BMW E30 325i Cabrio
2008-2009 - '98 BMW Z3 Roadster
2009-2009 - '96 BMW E34 525tds Touring
2009-2011 - '96 BMW M3 Evo Race Car
2009- - '92 BMW E36 320i
2011- - '98 BMW E36 323Ci

Re: BMW Track Day Experience 2012 - 15,16 Септември 2012

Мнение от DrivinGGoD » 26 Сеп 2012, 16:53

Ето и едно обобщение, което скалъпих за изминалото мероприятие:

BMW Клуб България Track Day Experience 2012.
------------------------------------------------------
Are you ///M enough?... - DrivinGGoD's Blog
------------------------------------------------------
There's one thing you won't like about your BMW and that's that at some point you'll have to get out!
------------------------------------------------------
"Автомобилът ти е истински бърз едва тогава, когато сутрин застанеш пред него и се боиш да го отключиш."-Walter Röhrl
------------------------------------------------------
Happiness is not around the corner. Happiness is the corner.
------------------------------------------------------
Изображение

Е46нтусиаст
Е46нтусиаст
Аватар
Мнения: 1799
Регистриран на: 2.10.2008
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: BMW E46 ///M3
Мечтае да кара: BMW E46 ///M3

Re: BMW Track Day Experience 2012 - 15,16 Септември 2012

Мнение от Runnaway » 26 Сеп 2012, 17:04

Саше, това, което си написал е много силно!

Предполагам, че и другите колеги ще се почувстват като мен, като прочетат своите думи в твоята статия за това изключително събитие, а именно - емоциите от самото състезание се завърнаха в мен и изживях всичко наново.


:yes: :driving: :bchug:
"Съборът" >>> ЦЪК!
"Поредният работен ден" - до Част 6 >>> ЦЪК!
"Разходката" >>> ЦЪК!

The Ultimate Driver
The Ultimate Driver
Аватар
Мнения: 4709
Регистриран на: 23.04.2002
Местоположение: в света на motorsport-a
Пол: Мъж
Кара: хората да се учат с ProDrive.bg
Мечтае да кара: BMW ///M, Ferrari, Porsche, Land Rover
Детайли за колата: 2003-2005 - '90 BMW E30 318is
2005-2006 - '97 Audi A4 2,6 Avant
2006-2008 - '90 BMW E30 325i Cabrio
2008-2009 - '98 BMW Z3 Roadster
2009-2009 - '96 BMW E34 525tds Touring
2009-2011 - '96 BMW M3 Evo Race Car
2009- - '92 BMW E36 320i
2011- - '98 BMW E36 323Ci

Re: BMW Track Day Experience 2012 - 15,16 Септември 2012

Мнение от DrivinGGoD » 26 Сеп 2012, 17:09

Runnaway написа:Саше, това, което си написал е много силно!

Предполагам, че и другите колеги ще се почувстват като мен, като прочетат своите думи в твоята статия за това изключително събитие, а именно - емоциите от самото състезание се завърнаха в мен и изживях всичко наново.


:yes: :driving: :bchug:


Жорка, за нас това ваше мнение, тези ваши думи са най-важното, те са най-голямото признание :!: Те са тези, които ни карат да се чувстваме страхотно от това, което правим и да вървим напред, да се борим и стараем за нещо по-добро :bowdown:

:ok: :bchug:
------------------------------------------------------
Are you ///M enough?... - DrivinGGoD's Blog
------------------------------------------------------
There's one thing you won't like about your BMW and that's that at some point you'll have to get out!
------------------------------------------------------
"Автомобилът ти е истински бърз едва тогава, когато сутрин застанеш пред него и се боиш да го отключиш."-Walter Röhrl
------------------------------------------------------
Happiness is not around the corner. Happiness is the corner.
------------------------------------------------------
Изображение

Предишна

Назад към Събори/Мероприятия

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook