BMW Track Day Experience 2012 - 15,16 Септември 2012

Тук се дискутират срещите.

Модератори: mitaka7, Общи модератори

Старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 2072
Регистриран на: 8.03.2005
Местоположение: София

Re: BMW Track Day Experience 2012 - 15,16 Септември 2012

Мнение от rosen.kolarov » 16 Сеп 2012, 23:43

Благодаря приятели, че Ви има !!!
След това толкова емоционално събитие за всички нас (участници и организатори)
мога да кажа само това :bowdown: :bowdown: :bowdown:
Смятам, че положихме началото на нещо Велико. Лично аз, а съм убеден и всички други
организатори и инструктори ще работим усилено по следващото събитие от този род,
което мога да споделя че ще бъде в началото на следващата година.
Ще изчистим доста от забелязаните проблеми, а също и ще предвидим нива за да е
интерсно на вече посетилите първото събитие. Така, че повярвайте имаме още доста да
Ви разказваме и учим докато усетите напълно невероятната симбиоза на пътя между
Вас и любимата баварската машина.
Изображение

смирен поклонник
смирен поклонник
Аватар
Мнения: 1976
Регистриран на: 16.01.2002
Кара: w212 E500 4matic, E30 325ic
Мечтае да кара: Specialized S-Works Epic и Dacia Logan 0.9tce

Re: BMW Track Day Experience 2012 - 15,16 Септември 2012

Мнение от LandShark » 17 Сеп 2012, 1:42

:bowdown: :bowdown: :bowdown:
Точно това е типа мероприятия, за които винаги съм мечтал. Радвам се и ви благодаря, че осъществихте една от моите мечти.

За мое най-голямо съжаление, неочакван технически проблем с моя автомобил ми попречи да дойда, въпреки че имах голямо желание. Шанс. :banghead:

Още веднъж - :bowdown:

Мечтае за Z3 M Coupe
Аватар
Мнения: 8695
Регистриран на: 9.02.2003
Местоположение: Сoфия
Кара: '99 530dА Touring

Re: BMW Track Day Experience 2012 - 15,16 Септември 2012

Мнение от err0r » 17 Сеп 2012, 8:41

Ще гледам да не пиша много, а да обясня впечатленията си с няколко думи:

Изкефих се много. Научих много. Накарах се жестоко. Видях се с приятели. Изкарах си супер! Точно така си представях един истински трак дей. Да има кой да поправи грешките ти, да имаш време да ги осъзнаеш и поправиш. Да подобриш времето си, да се убиеш от каране и накрая, когато тръгнеш да се прибираш, да не ти се кара. :) Всичко това е налице. Радвам се, че направихте това, радвам се, че успях да присъствам. Радвам се и съм сигурен, че ще продължим напред към следващото и по-следващото подобно мероприятие.

Благодаря ви! :)
Изображение

The Ultimate Driver
The Ultimate Driver
Аватар
Мнения: 4709
Регистриран на: 23.04.2002
Местоположение: в света на motorsport-a
Пол: Мъж
Кара: хората да се учат с ProDrive.bg
Мечтае да кара: BMW ///M, Ferrari, Porsche, Land Rover
Детайли за колата: 2003-2005 - '90 BMW E30 318is
2005-2006 - '97 Audi A4 2,6 Avant
2006-2008 - '90 BMW E30 325i Cabrio
2008-2009 - '98 BMW Z3 Roadster
2009-2009 - '96 BMW E34 525tds Touring
2009-2011 - '96 BMW M3 Evo Race Car
2009- - '92 BMW E36 320i
2011- - '98 BMW E36 323Ci

Re: BMW Track Day Experience 2012 - 15,16 Септември 2012

Мнение от DrivinGGoD » 17 Сеп 2012, 8:51

Не можете да си представите колко уникално е усещането след като след двата дни на събитието видях толкова много щастливи и усмихнати хора, изпълнени с ентусиазъм и позитивно мнение :!: Да видя постигнатите от вас резултати и задоволството на всеки един от това :bowdown:

Огромен поклон пред всички вас за старанията и хъса, с който работихме заедно за постигането на всичко това - мисля, че резултата е на лице :!: Благодаря ви :bowdown: :bowdown: :bowdown: Мероприятието бе невероятно и от емоционална и от професионална гледна точка и за това сте "виновни" основно вие - всички участниви :bowdown:

Горд съм, че успяхме да осъществим това уникално събитие за вас и ще направим всичко по силите си да го направим традиция изчиствайки всеки един пропуснат детайл по време на ПЪРВОТО ПО РОДА СИ такова мероприятие В БЪЛГАРИЯ :!:

Искам да благодаря на Росен Коларов, който отново бе в основата на всичко със своята невероятна креативност и организаторски усет, както и на целия екип от инструктори и помощници, които положиха неимоверни усилия, за да направят това възможно - невероятни сте приятели :bowdown: :bowdown: :bowdown: :ok: :ok: :ok:

Дерзайте и очаквайте следващия Track Day Experience, и до тогава не забравяйте това, което научихте, бъдете безопасни по пътищата и се забавлявайте там където е безопасно :yes:

rve написа:Специална благодарност на Сашо "DrivinGGoD" Цветков за това, че беше мой инструктор и ме въведе в един свят, който е дремел под капака на моята кола и е чакал да бъде открит. Благодаря ти за търпението, точните указания и куража по време на шеметните обиколки както и разбира се за цялостната организация и презентацията. С удоволствие бих участвал и в друго мероприятие на Клуба, което водиш или участваш.


Няма за какво, Тихомире, за мен бе удоволствие :ok: Благодаря и на теб за положените старания и големия напредък, който постигна, както и за страхотните отзиви, които си отделил време и си си направил труда да напишеш. Оценяваме го :bowdown:
------------------------------------------------------
Are you ///M enough?... - DrivinGGoD's Blog
------------------------------------------------------
There's one thing you won't like about your BMW and that's that at some point you'll have to get out!
------------------------------------------------------
"Автомобилът ти е истински бърз едва тогава, когато сутрин застанеш пред него и се боиш да го отключиш."-Walter Röhrl
------------------------------------------------------
Happiness is not around the corner. Happiness is the corner.
------------------------------------------------------
Изображение

Любимец на Кралицата
Аватар
Мнения: 4205
Регистриран на: 6.04.2008
Местоположение: Плевен
Пол: Мъж
Кара: F85 X5M , Race ///M GTR V10 S85
Мечтае да кара: M3 CSL

Re: BMW Track Day Experience 2012 - 15,16 Септември 2012

Мнение от ///M_Martin » 17 Сеп 2012, 9:29

Беше страхотно,едно невероятно мероприятие което ми достави огромен кеф,много фън и не на последно място много "жокери" за това как да се кара бързо и безопасно.
За пореден път Клуба доказа защо е най-добрия в България и че нямаме аналог и всичко се прави от фенове за фенове.
БЛАГОДАРЯ на всички,които се бяха заели с организация и всичко беше на ниво,за пореден път доказахме че сме номер 1!
П.П.И специални благодарности на Виктор който ми даде много добри съвети и тънкости на майсторското шофиране.
П.П.По пътя към Гърция си тренирах спиране с левия крак :mhihi: :mhihi: :mhihi:

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 3146
Регистриран на: 24.03.2008
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: Е90

Re: BMW Track Day Experience 2012 - 15,16 Септември 2012

Мнение от mitaka7 » 17 Сеп 2012, 10:16

Много съм щастлив, че имах възможността да бъда на това мероприятие и да усетя тръпката от това да съм на пистата, а и да бъда между хора, които са професионалисти. Всичко беше така организирано, все едно не се случваше в България. Естествено огромни благодарности за организацията на Роската Коларов - ти си Велик Човек, както и всички останали, допринесли това да се случи.
Да не забравяме инструкторите. Вие всички сте всеотдайни хора, които заслужавате само адмирации. Големи сте. Напълно заслужавате това, което сте.
Освен хубаво прекараното време, научих доста неща, различни от ежедневното каране.
Саше, ти беше моя инструктор и така се раздаде, все едно съм ти брат. Имах силата, защото ти седеше до мен. Сигурен съм, че всичко, което научих ще ми бъде в полза и за напред.
Васето, дори и той се включваше в настройките на автомобила ми, така както и колегата bravo помагаше за овладяване на тънкостите.
Естествено, като си говорех и с другите колеги, всеки споменаваше, че е доволен от своя инструктор. Това значи, че екипът, който е подбран за това мероприятие е точният и заслужава големи адмирации. Наистина хора само професионалисти.
Знам, че това няма да е първия и последния път на това мероприятие. Вече очаквам следващия BMW Track Day Experience, защото освен емоции, ни учи как да контролираме автомобила си на пътя, не само на писта.
Радвам се, че ви има. Бъдете здрави. :bowdown:


п.п. Страхотна снимка, запечатила професионалното отношение на инструкторите.
http://www.atpp.bg/%D0%9D%D0%BE%D0%B2%D ... F%D0%9F-34

по-добре 2л пепси от 1.6л хонда
Аватар
Мнения: 5880
Регистриран на: 8.03.2002
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: каквото намери в гаража

Re: BMW Track Day Experience 2012 - 15,16 Септември 2012

Мнение от I.Voykov » 17 Сеп 2012, 11:05

Аз ще кажа само :bowdown: :bowdown: :bowdown: и то е насочено към колегите занимаващи се с организацията и със същата сила и към всички участници. Горд съм че съм част от този екип и общество :bowdown: :bowdown: :bowdown:
Изображение
http://WWW.BMWBG.CLUB
---------------------------------------------------------------------------------------------------
Are you ///M enough ...?

Петко ///M големия
Аватар
Мнения: 2369
Регистриран на: 1.12.2002
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: E46 330xd / Mini Cooper S

Re: BMW Track Day Experience 2012 - 15,16 Септември 2012

Мнение от BMW///M-ma6inata » 17 Сеп 2012, 11:25

:bowdown: :bowdown: :bowdown: Присъствах само част от втория ден, усещането беше невероятно. Разбрах колко много грешки съм правил досега, и върху какво трябва да работя за да ги коригирам. Научих много неща и усетих колата си така както никога досега :lalala: :bowdown:

старши СПАМ ентусиаст
Аватар
Мнения: 2264
Регистриран на: 8.02.2008
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: е30 чат-пат
Мечтае да кара: варел
Детайли за колата: ...
е46 m52b20
е46 m54b30
е83 m54b30
e30 m20b25
е30 m10b18
е46 m54b25
e92 s65b40

Re: BMW Track Day Experience 2012 - 15,16 Септември 2012

Мнение от K_Ilkov » 17 Сеп 2012, 11:36

Аз повече няма да чета, че и без това ме беше яд, че няма да мога да дойда,
а сега ми иде да си изям някой работи като гледам отзивите ...
Ще чакам следващото мероприятие ...

Поздравления на организаторите и всички останали замесени! :yes:
Изображение

Цените са такива, че ако имаш хубава не си струва да я продаваш, а ако търсиш хубава не си струва да я купуваш.

...

Е46нтусиаст
Е46нтусиаст
Аватар
Мнения: 1799
Регистриран на: 2.10.2008
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: BMW E46 ///M3
Мечтае да кара: BMW E46 ///M3

Re: BMW Track Day Experience 2012 - 15,16 Септември 2012

Мнение от Runnaway » 17 Сеп 2012, 12:31

Повечето от вас ме познават покрай моите истории в "Страхотни истории". На кратко - казвам се Георги и съм на 26. Никога през живота си не съм се качвал на състезателен автомобил и съответно - на писта. Картинг съм карал 2-3 пъти като последният беше на Конска преди 2 месеца. За мероприятието чух от колегата rve и с удоволствие реших да го придружа. Първоначалната идея беше само да гледам. Но докато DrivinGGoD започваше своята презентация - реших да се запиша. И това решение се оказа едно от най-правилните в живота ми. Ако някога ви се отдаде възможност да направите нещо, не се двоумете! По-вероятно е да съжалявате, че сте изпуснали нещо наистина интересно и важно!

Смея да твърдя, че никога не съм присъствал на по-увлекателна теоретична лекция, макар и водена от хора, които със сигурност нямат уменията на преподавателите и специалистите, които са ми водили лекции на различни теми в университета и в работата, но БЕЗБРОЙ ПЪТИ ПО-УВЛЕКАТЕЛНА И ЦЕННА!!! Получавайки знанията от лекторите (в нашия случай - Сашо и Виктор) целият пъзел на шофирането (и по-точно - динамичното шофиране) се нареди в главата ми. От момента на сядане в автомобила до момента, в който спираш, откачаш колана и усещаш как краката ти треперят.

Възможността да се управляват учебни автомобил (Е36 318i), които са специфично пригодени за пистата беше единственият шанс за мен самия да приложа теорията докато съм зад волана. Благодаря на Росен, че се беше погрижил за това. Дори и да бях дошъл с моята кола не знам дали тя щеше да издържи.

Още с излизането за първото си каране по пистата вече бях придобил някаква представа за това, което се иска от мен - а именно - да премина пистата със знанията, които Сашо и Виктор бяха заложили в презентацията. Тъй като бях сложен в групата на Митко Стойчев (по-известен като Lover-a) излизайки на пистата за първите ми 5 обиколки, успях да получа множество добри думи за начина, по който се справям зад волана и няколко специфични критики, върху които трябваше да се концентрирам при следващото си излизане на пистата. При второто ми каране вече всичко беше почти готово за неделния ден. Остана само да поработя върху идеалната линия, която не е възможно да се научи за 10 обиколки.

По време на вечерята на пистата научих, че съм бил похвален от Митака след като вече съм си бил тръгнал, което наистина ми даде допълнителна увереност и желание да се представя още по-добре.

Неделята започна интересно - направих сесия от 5 обиколки със Стефано, който ми помогна да намеря най-бързия път през кроасана. С негова помощ постигнах първото си най-добро врем за деня 1:10:20. Това време беше постигнато при каране само на трета и включване на четвърта само на старт-финала.

Преди да започне серията с моя си инструктор, Митачето ме качи, за да ме повози и да ми покаже къде и как трябва да използвам втора скорост. След неговото возене направих значително по-доброто - 1:07.69. Тогава ми беше казано, че в следващото си излизане трябва да карам сам.

Излизайки сам на пистата за третата си серия за деня бях невероятно надъхан и малко притеснен. Бетоновата стена след кроасана започна да се приближава все повече и повече с всяка обиколка, която правех, кърбовете ми ставаха все по-тесни, а третата скорост, която ме довеждаше до средата на старт-финалната права ми се струваше прекалено дълга. На два пъти колата ми се oversteer-на на десния след кроасана, но успявах да я овладея. Като краен резултат се оказа, че shift-lock-вам задната ос и задницата тотално олеква. В комбинацията с интензивното спиране и агресивното отсичане на завоя - барабанните спирачки на 318-ката пушеха като излязох от пистата. Стана ми страшно неудобно. Бърза консултация с DrivinGGoD ме "светна" къде точно е проблемът. В тази сесия, обаче успях да постигна най-доброто си време за деня 1:06.43 в комбинация с други две бързи 1:06.44 и 1:06.76.

Реших за последната си сесия да се кача в другата учебна 318-ка, с която изчистих грешките от първото каране, но постигнах "само" 1:06.79. Това ми показа, че темпото ми с двете коли е било идентично, а и също така - абсолютната идентичност като възможности на двата учебни автомобила.

Накрая, за капак на всичко, получих наградата за най-голям прогрес в групата на Митко Стойчев, което за мен значи много. Благодаря на него и на другите инструктори, които споделиха ценния си опит с мен.

Искам да благодаря на всички, но със сигурност ще пропусна някой, така че моля ЦЕЛИЯТ ЕКИП НА БМВ КЛУБ БЪЛГАРИЯ, който помогна тези два дни да станат реалност, ДА СЕ ЧУВСТВАТ ПОЗДРАВЕНИ ОТ МЕН! :bchug:

Сигурно съм изпуснал нещо.. Ако се сетя ще дописвам :)

А, да, прилагам си 10-те най-добри времена:

# Време
1 1:06.43
2 1:06.44
3 1:06.76
4 1:06.79
5 1:07.07
6 1:07.26
7 1:07.15
8 1:07.68
9 1:07.69 с инструктор
10 1:07.95 -//-

My Ride: Състезателен Номер 2

Изображение
"Съборът" >>> ЦЪК!
"Поредният работен ден" - до Част 6 >>> ЦЪК!
"Разходката" >>> ЦЪК!

///Мтусиаст
Аватар
Мнения: 1079
Регистриран на: 16.04.2010
Местоположение: Плевен
Пол: Мъж
Кара: ///М3 и още нещо

Re: BMW Track Day Experience 2012 - 15,16 Септември 2012

Мнение от rve » 17 Сеп 2012, 14:09

Runnaway написа: И това решение се оказа едно от най-правилните в живота ми. Ако някога ви се отдаде възможност да направите нещо, не се двоумете! По-вероятно е да съжалявате, че сте изпуснали нещо наистина интересно и важно!


Аз имам един любим лаф по въпроса: по-добре да съжаляваш за нещо, което се е случило отколкото за нещо, което не е.

Е46нтусиаст
Е46нтусиаст
Аватар
Мнения: 1799
Регистриран на: 2.10.2008
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: BMW E46 ///M3
Мечтае да кара: BMW E46 ///M3

Re: BMW Track Day Experience 2012 - 15,16 Септември 2012

Мнение от Runnaway » 17 Сеп 2012, 16:13

Може би е идейно на едно следващо мероприятие да има групи според напредъка на пилотите и техните умения.

Също така и аз си мисля, че повече от 30 души - обучавани, няма как да бъдат поети от инструкторите и качени на пистата. В действителност имаше и дрифт, и г-н Дунев + Бенчев, които малко или много отнеха от времето за каране. От гледна точка на това, което ни се случи през вчерашния ден си мисля, че двама или трима допълнителни инструктори биха довели до повече практика за обучаващите се. Тъй като един човек не винаги вижда всичко - това, че има и други инструктори би могло да се използва като още по-добра практика.
"Съборът" >>> ЦЪК!
"Поредният работен ден" - до Част 6 >>> ЦЪК!
"Разходката" >>> ЦЪК!

The Ultimate Driver
The Ultimate Driver
Аватар
Мнения: 4709
Регистриран на: 23.04.2002
Местоположение: в света на motorsport-a
Пол: Мъж
Кара: хората да се учат с ProDrive.bg
Мечтае да кара: BMW ///M, Ferrari, Porsche, Land Rover
Детайли за колата: 2003-2005 - '90 BMW E30 318is
2005-2006 - '97 Audi A4 2,6 Avant
2006-2008 - '90 BMW E30 325i Cabrio
2008-2009 - '98 BMW Z3 Roadster
2009-2009 - '96 BMW E34 525tds Touring
2009-2011 - '96 BMW M3 Evo Race Car
2009- - '92 BMW E36 320i
2011- - '98 BMW E36 323Ci

Re: BMW Track Day Experience 2012 - 15,16 Септември 2012

Мнение от DrivinGGoD » 17 Сеп 2012, 16:58

Много се радвам да виждам и такива градивни предложения, които да ни помогнат да направим следващите подобни събития дори по-добри :ok:

Очевидно стана, че при този формат на събитието 30 човека е оптималния брой на участниците и това със сигурност ще бъде съобразено за следващия път :yes:

Що се отнася до броя на инструкторите - както споменах още в самото начало при презентацията - освен петимата отговорни за петте групи на пистата имаше още 7 човека, от чиято помощ имахте възможност да се възползвате при желание и нужда. Знам, че всеки един от вас се притеснява да помоли някого да се качи с него или да го повози, но това не трябва да е така - целия ни екип бе там на ваше разположение и за ваше удобство :yes:
------------------------------------------------------
Are you ///M enough?... - DrivinGGoD's Blog
------------------------------------------------------
There's one thing you won't like about your BMW and that's that at some point you'll have to get out!
------------------------------------------------------
"Автомобилът ти е истински бърз едва тогава, когато сутрин застанеш пред него и се боиш да го отключиш."-Walter Röhrl
------------------------------------------------------
Happiness is not around the corner. Happiness is the corner.
------------------------------------------------------
Изображение

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 465
Регистриран на: 22.02.2008
Местоположение: Самоков/Боровец
Пол: Мъж
Кара: ше E30 сега:E90 N52B25

Re: BMW Track Day Experience 2012 - 15,16 Септември 2012

Мнение от raddy » 17 Сеп 2012, 17:18

Хора,за пръв път от много време съжалявам че не съм в БГ :(

Браво за яката идея,за организацията и за това че ни предавате част от "тръпката"...

Искренно се надявам скоро да има още такива мероприятия в които на живот и смърт ще съм там :twisted:
Изображение

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 4869
Регистриран на: 9.02.2007
Местоположение: Sofiq
Пол: Мъж
Кара: Jaguar XK 4.2, F16 X6 30d

Re: BMW Track Day Experience 2012 - 15,16 Септември 2012

Мнение от acho.rs » 17 Сеп 2012, 18:20

Голям поклон пред това което сте направили - организатори,инструктури и участници :bowdown: :bowdown: :bowdown:
Поставили сте начало на нещо изключително приятно и полезно . Макар и с импровизирана писта , вече имаме Трак Дей в България :twisted:
Runnaway
Няма да минеш тънко - искаме страхтна история :P

ПредишнаСледваща

Назад към Събори/Мероприятия

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook