"БМВ Западна дивизия" - съвместно пътуване за събора- НЕДЕЛЯ

Тук се дискутират срещите.

Модератори: mitaka7, Общи модератори

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 333
Регистриран на: 3.10.2010
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: BMW E46 320d

Re: "БМВ Западна дивизия" - съвместно пътуване за събора- НЕ

Мнение от outworld » 07 Май 2012, 9:33

Dimitroff написа:Стойчо...на пистата имах толкова много ангажименти, че съм нямал време да обядвам, да видя приятелката си, да видя приятелите си...още в 15 часа вече бях скапан...само до някакъв лигльо ми беше...


Прави сте с Габриел, не трябва да им се обръща внимание на такива, ама си ме е яд много на подобни наглеци :banghead:
Благодаря за хубавата организация :yes:
Изображение

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 447
Регистриран на: 9.04.2007
Местоположение: Пловдив
Пол: Мъж
Кара: ше: '95 E36 M43B18 Lim
Мечтае да кара: //M Power :)

Re: "БМВ Западна дивизия" - съвместно пътуване за събора- НЕ

Мнение от nelim » 07 Май 2012, 10:31

Всяка година се говори че тази колона е за ентусиасти който просто искат да покарат заедно и да се накефят на групичката, а останалите "бързаци" да си карат отделно и като толкова искат да показват мускули да го правят на пистата.

Жалко че комплексарчетата, щото им е скучно сами, идват да се правят на мъже пред останалите и развалят кефа и на другите да си покарат спокойно в колона.

Аз лично не виждам какво повече може да се направи, такива пишлигари винаги ще има и няма как да им се налее акъл в главата, те и заради такива боклуци е такава черна статистиката по пътищата, щото по улиците дето хората си карат нормално и спокойно се правят на голяма работа и мислят че някой им се радва, пък са мишоци да излезнат на пистата да се състезават..

пс.
Имам честта лично да се познавам с Иван, казвам чест защото наистина рядко се среща такъв човек.

Много от вас вероятно си мислят че сме си аверчета и е нормално така да говоря за приятел с който си ядем и пием редовно - грешите
С Ванката се запознах когато спуках гума на магистрала Тракия, той беше единствения ЧОВЕК (ето на това му се казва човечност), който макар да бързаше, спря да ми помогне, да види имам ли резервна гума, крик, без да ме познава, без да имам стикери че съм от форума, клуба или каквото и да било, просто една спряла Е36-ца с спукана гума в аварийната.

Колко от нас в забързаното си ежедневие, намират част от времето си да помогнат на друг, непознат?
Иван е от хората който винаги и всячески се опитва да помага на хората, било то част от клуба или не, така че заслужава поне уважение за това което се опитва да прави и не мисля че носи вина за изпълненията на разни малоумници...
Последна промяна nelim на 07 Май 2012, 10:39, променена общо 1 път
Изображение

Е46нтусиаст
Е46нтусиаст
Аватар
Мнения: 1799
Регистриран на: 2.10.2008
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: BMW E46 ///M3
Мечтае да кара: BMW E46 ///M3

Re: "БМВ Западна дивизия" - съвместно пътуване за събора- НЕ

Мнение от Runnaway » 07 Май 2012, 10:35

За мен това беше почти перфектна организация на самия събор. Имаше хубаво озвучаване, хубава музика, интересна и разнообразна програма - абе, от 9-тия събор има прогрес.

Все още проблем си остават външния паркинг, семкаджийте и трудната видимост, но просто такива са възможностите на Калояново.

Колоната в събота беше трагична.

Колоната в неделя беше перфектна горе-долу до Вакарел. Оттам започнаха изпреварвания - едно Е36 и една Е39-тка, които явно държаха да са веднага зад водещата кола. (Имам им записани регистрационните номера), едно снимащо с телефон Е36 купе с един акустичен винил с правописна грешка на предния капак, който просто шареше из колоната - уж за да снима.. Поне да си беше взел една HD камера и да изкара нещо читаво, а не да създава опасности за останалите. След 5-6-тото изпреварване реших, че така няма да стане и като виждах изпреварващо БМВ се показвах, за да му дам очеваден знак да се върне в колоната. Явно "да се върнеш в колоната значи да отидеш директно зад първата кола".

Е36-цата купе 3159, която задмина през аварийната лента цялата колона ми държи челната позиция за простотия от вчера.

Също така държа да подчертая нещо, което Димитров каза по-горе - На връщане исках да покарам и карах над 150. Засякох поне 2-3 от БЪРЗАЩИТЕ СУТРИНТА КОЛИ - една сива 46-ца и две 36-ци, които едвам се влачеха по магистралата и искам да задам два въпроса: Защо бе, колеги ?! Нали бързахте да отидете до Пловдив, защото се влачите по обратния път ?!
"Съборът" >>> ЦЪК!
"Поредният работен ден" - до Част 6 >>> ЦЪК!
"Разходката" >>> ЦЪК!

Потребител
Аватар
Мнения: 44
Регистриран на: 3.12.2006
Местоположение: sofia

Re: "БМВ Западна дивизия" - съвместно пътуване за събора- НЕ

Мнение от sn1perista » 07 Май 2012, 11:39

Колеги колоната тази година се движеше доста по-добре от миналата имаше доста превьзбудени колеги които явно не могат да разберат че не сме сами на цялата магистрала.Благодаря на колегата runnaway с когото се опитахме да вкараме малко ред в колоната както и на колегите които разбираха от намеци и се прибираха обратно в колоната.Надявам се догодина да се видим отново :yes:
touring team forever

Е46нтусиаст
Е46нтусиаст
Аватар
Мнения: 1799
Регистриран на: 2.10.2008
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: BMW E46 ///M3
Мечтае да кара: BMW E46 ///M3

Re: "БМВ Западна дивизия" - съвместно пътуване за събора- НЕ

Мнение от Runnaway » 07 Май 2012, 11:48

sn1perista написа:Колеги колоната тази година се движеше доста по-добре от миналата имаше доста превьзбудени колеги които явно не могат да разберат че не сме сами на цялата магистрала.Благодаря на колегата runnaway с когото се опитахме да вкараме малко ред в колоната както и на колегите които разбираха от намеци и се прибираха обратно в колоната.Надявам се догодина да се видим отново :yes:


Търсил съм те час и половина след като паркирах, за да ти стисна ръката.

Благодаря ти, че кара след мен през цялото време и ме пазеше, както аз се опитвах да пазя и теб, колега.

Жалко е, че не са всички колеги са така благоразумни и мислещи, когато карат в колоната към най-голямото събитие за БМВ ентусиастите в България.
"Съборът" >>> ЦЪК!
"Поредният работен ден" - до Част 6 >>> ЦЪК!
"Разходката" >>> ЦЪК!

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 466
Регистриран на: 15.03.2010
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: E36 318is, E46 320i
Мечтае да кара: RS Cosworth
Детайли за колата: M42B18
M54B22

Re: "БМВ Западна дивизия" - съвместно пътуване за събора- НЕ

Мнение от streetz » 07 Май 2012, 13:36

Събора беше много добър .. може би в някои отношения дори по-добър от миналогодишния. Иначе пак старата история с колоната - караме си кротко някъде по средата (а може би и по-назад .. не знам), ама по едно време прекалено кротко стана - паднахме на 100. Поизнесох се встрани и какво да видя - пред мен 10-ина коли, а по-напред няма нищо поне километър. Реших, че тая година няма да се влача заради някой олигофрен и тръгнахме с още няколко коли да догоним основната колона. Причината се оказа сива Е46-ца, габровска, с двама шлянгури в нея. Шофьорчето май се беше залисало в сладки приказки с другарчето си.
Както и да е, няколко минути малко по-бързо каране (колегата с 5-цата комби пред мен, СА0202 май беше, ми одими душата с тоя дизел :D ) и настигнахме останалата част от колоната. Трябва да се измисли нещо за догодина - едно заради безопасността, второ за да бъде наистина удоволствие това пътуване, а не изопване на нерви. Примерно рисковите индивиди (или поне част от тях) да бъдат записвани (както е направил колегата Runnaway) и после да се спират още преди паркинга и да си търсят място другаде .. или пък да бъдат съобщавани номерата на колите им по високоговорителите - нещо като "стена на срама" .. варианти има, колкото и неприятни да са.

П.С. Благодарности на колегата Dimitroff за това, че се нагърби с нелеката задача да води толкова автомобили. Аз бях със синьото Е36 купе, изпревари ме на караулката. Тъкмо се бях отчаял, понеже нямаше ни едно БМВ по целия път и бях решил, че тая година събора ще е слаб .. и изведнъж виждам знамето на клуба да се развява в лявата лента :) Чувството беше неописуемо :)
The free market is perfect. If anything unexpected happens, bananas are suddenly $47 and you have to sell your blood for firewood.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 657
Регистриран на: 3.02.2009
Местоположение: Мордор
Пол: Мъж
Кара: Е36 coupe 318is '95 M42B18++
Мечтае да кара: квато и да е Хемка :)))

Re: "БМВ Западна дивизия" - съвместно пътуване за събора- НЕ

Мнение от west bam » 07 Май 2012, 13:57

moksika написа:Dimitroff, така се надявам да е добре? За пореден път се убеждавам, че да изразиш ЛИЧНО мнение тук и да засегнеш член/модератор се наказва с мъмрене и размахване на пръст!!! Щом тръгнахме от лукойла щях да пръсна 30++ г. мотор на 30 ++ г. си кола и за норматив направи 140....ама колоната ми избяга......Просто изаказах впечатление към колоната и критика към отделни учасници!!!
Колега аз видях твойто синьо бмв евала аз бях с бялата е30 кадето ти свирнах бяхме май само с теб единаците с ретро колите хаха, за едно сте прави много е36ци имаше и то все нервни карам с 150 и газ да се доказват колко са бързи незнам с колко са карали първите коли но пак казвам карах с 180 и едвам настигнахме колоната нито сме бяли някаде нито нищо просто се караше бая бързо думнах баямити бензин с тия скорости но нищо на мен като цяло ми хареса събора добра организация имаше само едно не ми хареса откраднаха ми карбоновите емблеми на капака и багажника ама карай здраве да е :D
BMW E36 TEAM and HONDA CIVIC 4G - TEAM
-Тате, татеее, от къде идват облаците?
-От гумите на БМВ-тата, моето момче!
http://24.media.tumblr.com/9121c8bb0ae9 ... o1_500.gif
http://25.media.tumblr.com/ba160f33385c ... o1_500.gif

Е46нтусиаст
Е46нтусиаст
Аватар
Мнения: 1799
Регистриран на: 2.10.2008
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: BMW E46 ///M3
Мечтае да кара: BMW E46 ///M3

Re: "БМВ Западна дивизия" - съвместно пътуване за събора- НЕ

Мнение от Runnaway » 07 Май 2012, 14:03

west bam написа:
moksika написа:Dimitroff, така се надявам да е добре? За пореден път се убеждавам, че да изразиш ЛИЧНО мнение тук и да засегнеш член/модератор се наказва с мъмрене и размахване на пръст!!! Щом тръгнахме от лукойла щях да пръсна 30++ г. мотор на 30 ++ г. си кола и за норматив направи 140....ама колоната ми избяга......Просто изаказах впечатление към колоната и критика към отделни учасници!!!
Колега аз видях твойто синьо бмв евала аз бях с бялата е30 кадето ти свирнах бяхме май само с теб единаците с ретро колите хаха, за едно сте прави много е36ци имаше и то все нервни карам с 150 и газ да се доказват колко са бързи незнам с колко са карали първите коли но пак казвам карах с 180 и едвам настигнахме колоната нито сме бяли някаде нито нищо просто се караше бая бързо думнах баямити бензин с тия скорости но нищо на мен като цяло ми хареса събора :D


Гарантирам, че колоната не е развивала повече от 140 км/ч. И не е имало момент, в който да съм ускорявал или намалявал рязко. Мисля, че идеята за коли в колоната, които да следят за изцепки може да бъде приложена догодина. Коли с оранжеви буркани, които да са разпръснати в колоната и да следят за простотии. Наказанията оставам да бъдат измислени от модераторите - просто нека накараме хората да карат разумно и да пазят другите. Правилата са прости!
"Съборът" >>> ЦЪК!
"Поредният работен ден" - до Част 6 >>> ЦЪК!
"Разходката" >>> ЦЪК!

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1071
Регистриран на: 4.12.2006
Местоположение: 3-ти картофен пояс на София
Пол: Мъж
Кара: ретро ръжди

Re: "БМВ Западна дивизия" - съвместно пътуване за събора- НЕ

Мнение от M.Velichkov » 07 Май 2012, 15:12

....ако разрешиш и да допълня- Да следят за разскъсвания, да сигнализират на водача и тоя който "затваря" последна кола "Дай малко гас, намали малко, че се късаме" Станций поне бол. И пак мисля че и 140 е прекалена скорост :conf: невсички караме нови и мощни коли. При тези скорости както съм с 4 предавки и убийствено къс диф бях на 5800 rpm, не знам как не избуших някоя биела през блока :mhihi: Помислите и за нас :bchug:
Айде да играем на една игра. Казва се "върви на майната си". Ти си пръв.......

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 447
Регистриран на: 9.04.2007
Местоположение: Пловдив
Пол: Мъж
Кара: ше: '95 E36 M43B18 Lim
Мечтае да кара: //M Power :)

Re: "БМВ Западна дивизия" - съвместно пътуване за събора- НЕ

Мнение от nelim » 07 Май 2012, 15:39

Обикновено при скорост от 140 на първата кола, назад скоростта доста пада и при последните се получава почти влачене, аз се учудвам че тази година е имало такова догонване с 180 чак.. вероятно се е получило от разкъсването на колоната :)
Изображение

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 6156
Регистриран на: 14.06.2010
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: комби
Мечтае да кара: Нещо с S мотор
Детайли за колата: N52B25

Re: "БМВ Западна дивизия" - съвместно пътуване за събора- НЕ

Мнение от Gqbriel » 07 Май 2012, 16:59

nelim написа:Обикновено при скорост от 140 на първата кола, назад скоростта доста пада и при последните се получава почти влачене, аз се учудвам че тази година е имало такова догонване с 180 чак.. вероятно се е получило от разкъсването на колоната :)


Eм да де :mhihi: ....нищо темата - катинарче и тва е :yes:
Догодина пак същото ще е - да запазим матриал и за тогава :roll:
bgpavlp написа:Ремапа е като морския пясък на Приморско, влезнели един път в г..а, чистене няма :D .
Сложиш ли един път ремап, после не ти се иска да го махаш.
екс:М47/м47Н/Н52б30/м52б28/н52б5

User
Аватар
Мнения: 4609
Регистриран на: 17.06.2007
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: 330XD
Детайли за колата: the silent power

Re: "БМВ Западна дивизия" - съвместно пътуване за събора- НЕ

Мнение от b00st » 07 Май 2012, 17:23

nelim написа:Обикновено при скорост от 140 на първата кола, назад скоростта доста пада и при последните се получава почти влачене, аз се учудвам че тази година е имало такова догонване с 180 чак.. вероятно се е получило от разкъсването на колоната :)

начи на лукойла тръгнахме и бях в края някъде. незнам Dimitroff с колко е карал ама малко след като тръгнахме пред мене колите от колоната буквално изчезнаха. се едно някой им беше развял влагчето за старт от формула 1!
за да ги настигна щото почнаха да ме изпреварват отзад трябваше да си покарам стабилно със 180. е36 са ви виновни разбрахме, а колко с е46 се влачеха пенсионерската с място за по 6-7 коли пред тях няма да казвам.

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 236
Регистриран на: 15.11.2009
Местоположение: ШОПландия
Пол: Мъж
Кара: Е46 320D

Re: "БМВ Западна дивизия" - съвместно пътуване за събора- НЕ

Мнение от Amatior4o » 07 Май 2012, 17:44

Вярно прозвуча малко кофти с тази хранилка за Е36, но човек като очевидец от по-отпред мога да ти кажа, че около 90% "рейсърите" бяха с Е36, 5% Е39 и 5% Е46.

От съботния ден бях чул за подобни комплексари и с Е46.

За съжаление винаги ще има такива л*йнари.

Е46нтусиаст
Е46нтусиаст
Аватар
Мнения: 1799
Регистриран на: 2.10.2008
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: BMW E46 ///M3
Мечтае да кара: BMW E46 ///M3

Re: "БМВ Западна дивизия" - съвместно пътуване за събора- НЕ

Мнение от Runnaway » 07 Май 2012, 17:54

Разкъсванията се получават, когато началото на колоната задмине някакъв автомобил, който се влачи, но не всички коли виждат, че има изпреварване.. И съответно се получава изоставане. Но искам да ви кажа, че неделната колона изпреварваше, но не пречеше на другите автомобили, които съвсем спокойно ни задминаваха, ако искат да го направят. В събота тези автомобили нямаха такава възможност.
"Съборът" >>> ЦЪК!
"Поредният работен ден" - до Част 6 >>> ЦЪК!
"Разходката" >>> ЦЪК!

Потребител
Аватар
Мнения: 45
Регистриран на: 6.04.2012
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: дизелови магарета
Мечтае да кара: отново расови коне

Re: "БМВ Западна дивизия" - съвместно пътуване за събора- НЕ

Мнение от baynov » 07 Май 2012, 18:16

streetz написа:Събора беше много добър .. може би в някои отношения дори по-добър от миналогодишния. Иначе пак старата история с колоната - караме си кротко някъде по средата (а може би и по-назад .. не знам), ама по едно време прекалено кротко стана - паднахме на 100. Поизнесох се встрани и какво да видя - пред мен 10-ина коли, а по-напред няма нищо поне километър. Реших, че тая година няма да се влача заради някой олигофрен и тръгнахме с още няколко коли да догоним основната колона. Причината се оказа сива Е46-ца, габровска, с двама шлянгури в нея. Шофьорчето май се беше залисало в сладки приказки с другарчето си.


Ако колата е била с 4 врати - EВ 1877 AT, съм бил аз, макар че бяхме 4 човека и другия "шлянгур" отпред беше жена ми :D Не си спомням да съм падал под 100а, а отпред да е нямало никой. Ако в действителност е било така, сори :oops:

ПредишнаСледваща

Назад към Събори/Мероприятия

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook