Псевдо гумаджийници - Русе

Тук се дискутират срещите.

Модератори: mitaka7, Общи модератори

ентусиаст
Аватар
Мнения: 956
Регистриран на: 17.11.2007
Местоположение: Pyce
Пол: Мъж
Кара: 97' E36 m43b18 sedan
Мечтае да кара: E34

Псевдо гумаджийници - Русе

Мнение от svilgg » 20 Окт 2011, 22:39

Побъркал съм се с тия гумаджийници из нашия град , но съм решил сега 1по 1 да им сипя на всичките , с оглед случилото ми се последните 2 дена.
Почвам от там , че както сте забелязали в нашия град няма кадърни хора които да могат да правят гуми и джанти.Машини бол и то хубави, майстори много но явно се усеща недостига на специалисти или така нар. квалифициран персонал.

Та , какво ми се случи онзи ден и днес ... 17.10 около 17.00 си карам аз посока кръговото на хлебозавода към Париж и усещам че едната ми задна гума нещо не е наред.спирам гледам задна дясна омекнала , най близката гумаджийница е тази на входа на Иванов Къмпани (намира се до хотел Милениа и е вход и към централата на Спийди ) , надявам се знаете за къде говоря , да не стане грешка.
Спирам аз , викам чичо тука нещо гумата , боцната дай виж фитил ли кво :dunno:
някъв сополан , почва да ми развива болтовете , грабва крика и го слага под носача :shock: дига си пича , гледам го какво ще направи , разви болтовете и се помъчи да извади гумата.Тука трябва да отбележа че карам на 18 цола и сами се сещате колко е голям тикирляка + това съм с ниско окачване. и познайте , естествено гумата голяма и неще да излезе от калника , и започва едно дърпане и джаскане , ама душманско , все едно се развасова 30 годишен москал за вторични.Викам "чакай чакай стой ко прайш ве ?"
вадя си собствения крик и почвам да дигам колата да може да освободи джантата. излезе.
и отива чичото да прави гумата , ама аз вече изгубил доверие в него търча подире му да не направи нещо друго и грубо. :paranoid:
тук историята се разширява още повече , но ще кажа накратко че пробваха с фитил , при което не стана щото се оказа че дупката е от стъкло а не видия или гвоздей и се реши гумата д а се вулканизира така да се каже или по просто му да се лепи отвътре.
демонтаж - лепене - монтаж , дава гумата човека и вика готова , викам си добре.при което като слага джантта на колата и зави болтовете отивам да я позабърша и квод а видя , джантата надрана :shock: ама може да се каже леко сравнение с това което щях да видя след 2 дена.имаше само тук таме ожулено и едно малко пърче липсващо :shock:
тръгвам си , дал съм 7 кинта ама съм вулканизиран :mhihi:
и вчера си пуша аз ц'ярка , гледам си колата , любувам и се и изведбъж ко да видя :shock: :shock: :shock: :shock: , гумата обърната наобратно , в смисъл шарката върви наобратно ... малиии викам си пак тряя да ходя при чичките , не ми се ще ама тряяя иначе някъде другаде тряя дам 2-3-5-10 лева да я оправят.
и днес бодър весел отиам аз при чичката и му викам , виж ся пич , обърнал си ми гумата.
при което оня ме изглежда подозрително лошо , ма и аз тъй напрайх , и оня от няя накъде каза на някъв пак да свали колелото , ма го виждам че кисел нещо батката щот няя земе леф пък ще се оцапа.
и оня откачи колелото , как да е , щото пак имаше премеждие... и му викам на чичото че предния път е имало проблем с 1-2 драскотини , тоя път да внимава повече
махна той гумата обърна я наопаки и .... тук всички да внимават :!: :!: :!:
мъчи се пича да вкара 18 цола 225 на 8,5 джанта без да тури и 1 капка веро , е и ти да си братче и на теб ша ти се скъса гьона ако един голям нерез с 25 санта паламарка та изпращи отзаде. :help: :help: :help:
и познай . при първия опит вече едно парче от около 5 санта гума хвръкна ... айе какд а е и тъй ще кара , ма аз и без тва ще ги хвърлям тез гуми.
ядосах се аз и що не се фанах сам да си сложа гумата , и на оня кат му казах да сложи веро ще не ме изгони от квартала... :shock:
сложи той , и последваха някви напъни кат за сране , щанги манги хвърчаха ... ужс

влезе тя горката и равносметката беше освен откъснатото парче гума , още 2 големи деруги на джантата + едно парче лак колкото монета от 1 лев отлющено до алумин (реве ми се бате , ма няма такъв емотикон , а само преди месец дадох 120 лева за изправяне и оправяне на ръбовете) ....
и накрая , на всичкото отгоре ми вика готово , а изобщо не я беше качил на баланса да я врътне
при което му напрайх остра забележка че тая кола лети с 200 :mhihi: и не е москал да си прай ташак с тия работи.
кисел кисел и тая работа свърши , а джантата имаше нужда от само 10 грама отпред , да не си помислите че е някъв макарон

и така , бесен съм , питах ги ко прайм с джантата за това й състояние , никой нищо не каза всеки дига рамене :banghead:
аз неискам да ми плащат нищо , искам само да ми я оправят , но им нямам доверие затова сам ще си я оправя, но ще се погрижа да ги ОАКАМ как си требе


и споко ся ще ОАКАМ още 2-3 такива в Русе , че съм им набрал
Изображение
Изображение
АЗ ЖИВЕЯ ТУК :kuku:

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 279
Регистриран на: 27.04.2010
Местоположение: Руси
Пол: Мъж
Кара: Го на Ракйя
Мечтае да кара: на ракия и да си разреждам с вода или бърза HONDA

Re: Псевдо гумаджийници - Русе

Мнение от em1l » 21 Окт 2011, 8:30

Добре ве брат как па точно там отиде.Незнам аз един път спуках гума влязох там сутринта в 8 те едни намръщени чаках ги да си пият кафето че да почнат да ми я праят :ranting: . Накрая почнаха да работят и то едва едва и ми я дава без баланс без нищо и аз кат теб си напраих устата че зеха ма одръстиха 16лв :ranting: :ranting: :censored:
Изображение

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 124
Регистриран на: 16.12.2009
Кара: E36 Class II
Мечтае да кара: Limited Edition
Детайли за колата: 209 255 481 704...style 24,sparco,eibach,bilstein,supersprint etc..

Re: Псевдо гумаджийници - Русе

Мнение от A.Stoyanov » 21 Окт 2011, 10:12

На други места слагат хартиено тиксо на джантата да не се надраска ама при нас...затова всеки път като сменям или предварително си слагам други джанти и тия ги возя в багажника или сам ги смъквам от колата,че тия както дигат и блъскат...пък колко мразя като ми върнат джантата мазна и осрана :evil: затова от няколко години ходя само при един и същи човек

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 561
Регистриран на: 15.04.2007

Re: Псевдо гумаджийници - Русе

Мнение от MICH__ » 21 Окт 2011, 10:25

Тази пролет ходих да си изправя 17ките при гумаджията на скокчето в Чародейка . Не бях сигурен дали и 4-те съм изкривил и исках да ги завърти пред мен първо да видим коя е оцеляла и коя не имах съмнения ,че двете са прави и някак си той успя да завърти едната от тези без мен и каза ,че е крива ... Другата която беше под съмнение беше добре и си я прибрах веднага та както и да е изправи ги той много добре няма да бият ,но с доста груби следи от местата за където ги е хващал . Мен ми беше все тая защото са за пребоядисване така или иначе ама не ми направи добро впечатление . Иначе сега ходя до рампата както идваш от пазара след рампата веднага вляво и 30тина метра напред вдясно и съм доволен .
[00:00:25] Boris Dimitrov каза: мое мнение е че голфа е много по бърза и мощна кола от бмв

http://i47.photobucket.com/albums/f169/ ... jtte3o.gif

Потребител
Аватар
Мнения: 14
Регистриран на: 9.07.2010
Пол: Мъж

Re: Псевдо гумаджийници - Русе

Мнение от hris » 21 Окт 2011, 15:23

Аз миналата година ходих при тоя човек в Чародейките да си изправям джантите (дадох ги без гуми) вика ми ела след час час и нещо,земам си ги след това.След една седмица отивам в Ялта на гумаджиницата да им сложа гуми,те ми викат-да ги изправяме ли джантите?
аз-втф?!
-ела да видиш.
После айде пак ...

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 561
Регистриран на: 15.04.2007

Re: Псевдо гумаджийници - Русе

Мнение от MICH__ » 21 Окт 2011, 21:02

Не мога да се оплача от работата му с изключение на нараняванията който май са неизбежни все пак трябва да я стегне (закрепи) при изправянето ,но пък знам ли :paranoid:
[00:00:25] Boris Dimitrov каза: мое мнение е че голфа е много по бърза и мощна кола от бмв

http://i47.photobucket.com/albums/f169/ ... jtte3o.gif

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 259
Регистриран на: 26.10.2007
Местоположение: Русе
Пол: Мъж
Кара: BMW 525

Re: Псевдо гумаджийници - Русе

Мнение от iamatuning » 21 Окт 2011, 22:34

Мързи ги да ги шибам.Аз лично това лято съм боядисал 5-6 чифта джанти и всичките ги осраха при монтажа,затова вече сам си ги монтирам.За да не се надере трябва или скъпа машина с специални накрайници(която се съмнявам да си вземат) или отивам в гумаджийницата и се хващам с пича и вътрим гумата на ръка а джантата си седи.Това е най-безопасното поставяне без една драскотина ама не във всяка гумаджийница се наемат.А като гледам автора на темата е доста прав че аз за една седмица само 3 нови гумаджийници видях и то кви гумаджийници един кирлив гараж,две машини и един стилаж с гуми.Какво качество и ниво на обслужване да се очаква незнам.

Потребител
Аватар
Мнения: 47
Регистриран на: 25.07.2006
Местоположение: Друсе
Кара: баси самолета
Мечтае да кара: още по-голям самолет

Re: Псевдо гумаджийници - Русе

Мнение от Icko_sik » 22 Окт 2011, 8:50

и аз ходя при момчетата до прелеза на пазара,взимат най-евтино и си вършат работата добре :) иначе ако искате да не ви драскат джантите може да пробвате и на борисова до скарата ,там пича сложи едни гумички на машината и даже и драскотина не направи :)
Изображение

ентусиаст
Аватар
Мнения: 956
Регистриран на: 17.11.2007
Местоположение: Pyce
Пол: Мъж
Кара: 97' E36 m43b18 sedan
Мечтае да кара: E34

Re: Псевдо гумаджийници - Русе

Мнение от svilgg » 22 Окт 2011, 13:24

iamatuning написа:А като гледам автора на темата е доста прав че аз за една седмица само 3 нови гумаджийници видях и то кви гумаджийници един кирлив гараж,две машини и един стилаж с гуми.Какво качество и ниво на обслужване да се очаква незнам.

е то разковничето е точно в това
че куцо кьорааво и сакато напрай гумдажийница , а регламент за откриване на такава няма дори на местно ниво
90% от гумаджийниците нямат място за изчакване , прост обособен паркинг или запазени паркоместа
99% от "майсторите" нямат и най проста квалификация за извършване на процедурата
99% разполагат само с машина демонтаж-монтаж и баланс машина . да не говорим че на 50% машините им са, не само морално но и технически остарели
и 100% неиздаване на касови бележки за прости операции , като монтаж-демонтаж , баланс , лепене , фитили , някои дори и за помпане (на места искат по 50 стинки да си напомпаш гумата)
биха те попитали за касова или евентуално фактура само ако си купил НОВИ гуми от тях .

НО , на мен най-големия трън в очите ми е това че нямат кьорава квалификация и кадърни инструменти
Изображение
Изображение
АЗ ЖИВЕЯ ТУК :kuku:

ентусиаст
Аватар
Мнения: 858
Регистриран на: 16.04.2009
Местоположение: Русе
Пол: Мъж
Кара: AvGo's Devil
Мечтае да кара: дълго

Re: Псевдо гумаджийници - Русе

Мнение от AVGO » 25 Окт 2011, 9:06

Аз пък съм изключително доволен от бай Марин ( скокчето в Чародейка ) и колко приятели съм водил, досега е нямало ни един проблем да чукна на дърво :yes:
Химна на Бавареца >>> http://www.vbox7.com/play:e3237f4183

Линк за сваляне с високо качество > http://hulkshare.com/n1l4y873vla3

Изображение

ентусиаст
Аватар
Мнения: 956
Регистриран на: 17.11.2007
Местоположение: Pyce
Пол: Мъж
Кара: 97' E36 m43b18 sedan
Мечтае да кара: E34

Re: Псевдо гумаджийници - Русе

Мнение от svilgg » 25 Окт 2011, 9:16

Айде айде и той я кара малко урбулешката
преди 1 месец му дадох една камара пари за изправяне на 4-те джанти и за поправка на ръбовете... искаше едни малко по дълбоки деруги да ги минава с ъглошлайфа :kuku:
аз се развиках , той отначало се разсмя силно , като си мислеше че се бъзикам , но после видя че съм много сериозен в погледа си и се хвана да го направи както трябва
инъче , да , готин е разбира си от работата що годе , но се опитва да шмекерува :mhihi:
Изображение
Изображение
АЗ ЖИВЕЯ ТУК :kuku:

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 124
Регистриран на: 7.12.2009
Пол: Мъж
Кара: е36 325tds,e39 520d,Alpina D10
Мечтае да кара: Alpina D5

Re: Псевдо гумаджийници - Русе

Мнение от TERLIKA » 13 Ное 2011, 21:23

такаа имам тука в силистра един познат гумаджия,та отивам при него смъква 16ките и ко гледам едната ама усукана душманската оня нали е познат вика даи да не я мъчим че виж сам я скъсал ако имаш път към русе иди при славчо до хотел рига вика че е бил голям маистор на джантите някои да има наблюдения от там ? :roll:
1981 – Немското списание “ Auto, Motor und Sport” ораганизира заедно с Shell маратон, целящ изминаването на максимален брой километри с колкото се може по-малко гориво. 3-литровия автомобил все още не е актуалена тема, но БМВ 318i Alpina побеждава в своя клас с разход от 2,672 литра на 100 километра.

ентусиаст
Аватар
Мнения: 956
Регистриран на: 17.11.2007
Местоположение: Pyce
Пол: Мъж
Кара: 97' E36 m43b18 sedan
Мечтае да кара: E34

Re: Псевдо гумаджийници - Русе

Мнение от svilgg » 13 Ное 2011, 22:37

и ти ако наистина отидеш там ще бъдеш най големия шаран :ok:
работи с кожи на клиента , продава боклуци а всичките му работници , включително тоя дърт мошенник са голяма "компетенция"
Изображение
Изображение
АЗ ЖИВЕЯ ТУК :kuku:

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 124
Регистриран на: 7.12.2009
Пол: Мъж
Кара: е36 325tds,e39 520d,Alpina D10
Мечтае да кара: Alpina D5

Re: Псевдо гумаджийници - Русе

Мнение от TERLIKA » 14 Ное 2011, 1:10

абе за кожите ще ги прежаля ама моя гумаджия вика пратих му една сгъната на две джанта сложил я на валяка и като я донесаха да я слагаме даже нямаше за центровка,та мисълта мие че моята джанта също е мн грозно усукана а на валяка шанса да се скъса е по малък иначе ще ги прежаля там 20-30-40 лв
1981 – Немското списание “ Auto, Motor und Sport” ораганизира заедно с Shell маратон, целящ изминаването на максимален брой километри с колкото се може по-малко гориво. 3-литровия автомобил все още не е актуалена тема, но БМВ 318i Alpina побеждава в своя клас с разход от 2,672 литра на 100 километра.

ентусиаст
Аватар
Мнения: 956
Регистриран на: 17.11.2007
Местоположение: Pyce
Пол: Мъж
Кара: 97' E36 m43b18 sedan
Мечтае да кара: E34

Re: Псевдо гумаджийници - Русе

Мнение от svilgg » 14 Ное 2011, 10:03

По добре иди при Бай Марин в Чародейка
Изображение
Изображение
АЗ ЖИВЕЯ ТУК :kuku:

Следваща

Назад към Събори/Мероприятия

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook