3 Октомври - Drift Wars 2010 - писта Серес

Тук се дискутират срещите.

Модератори: mitaka7, Общи модератори

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 423
Регистриран на: 31.12.2004
Местоположение: София

3 Октомври - Drift Wars 2010 - писта Серес

Мнение от alex_matrix » 29 Сеп 2010, 1:56

Ето че настъпи времето за поредния кръг от Drift Wars - отново ще се проведе на Серес
На 03 Октомври 2010 - Неделя

Този път ще бъдем солидна група дрифтъри да представяме България
Аз,Шаро, Краси от Варна и Емо с оранжевия нисан

такса за зрители е 20 Евро

ето видео за да добиете представа от предното ни участие

http://www.youtube.com/watch?v=OgwMl_GxFdw
http://www.youtube.com/watch?v=FKmFh6UlQ7E
http://www.youtube.com/watch?v=qCNRc4PPujw
Monster Energy Drift Athlete
2014 King of Europe Street Legal Champion
2013 King of Europe Street Legal Champion

http://www.facebook.com/alexmatrix

Изображение

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 423
Регистриран на: 31.12.2004
Местоположение: София

Re: 3 Октомври - Drift Wars 2010 - писта Серес

Мнение от alex_matrix » 30 Сеп 2010, 17:05

Програма

Sunday October 3, 2010, entry € 20 for spectators
8-9:30 Technical control participants, the Secretariat
9:30 to 12:30 Free Training
12:30 to 13:00 Break
13:00-15:00 Qualification runs
3:00 p.m. to 3:30 p.m. Break
15:30-18:00 Best 16

Participants may enter the pits from 8 am and from 9:30 to begin free workouts. If someone is delayed, we will just lose time from his training. At 13:00 will begin the marked passages for 16ada. We are 1 warm-up and rated 3 of which will hold the highest score and on that basis we will be classified for the next phase of DriftWars.
Monster Energy Drift Athlete
2014 King of Europe Street Legal Champion
2013 King of Europe Street Legal Champion

http://www.facebook.com/alexmatrix

Изображение

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 423
Регистриран на: 31.12.2004
Местоположение: София

Re: 3 Октомври - Drift Wars 2010 - писта Серес

Мнение от alex_matrix » 05 Окт 2010, 2:06

Eто малка галерия от фотоапарата на Николет

Изображение

http://drifting-bg.info/Meetings/2010/0 ... a3x/photo/

Очаквайте видео материал съвсем скоро за съжаление Katanа-та беше вече ангажиран за друго мероприятие, но ще се постараем да направим нещо хубаво

Също така ще напиша моя поглед на събитието както винаги правя - сега е време да почина малко :wink:
Monster Energy Drift Athlete
2014 King of Europe Street Legal Champion
2013 King of Europe Street Legal Champion

http://www.facebook.com/alexmatrix

Изображение

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 423
Регистриран на: 31.12.2004
Местоположение: София

Re: 3 Октомври - Drift Wars 2010 - писта Серес

Мнение от alex_matrix » 05 Окт 2010, 17:29

още снимки

Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Monster Energy Drift Athlete
2014 King of Europe Street Legal Champion
2013 King of Europe Street Legal Champion

http://www.facebook.com/alexmatrix

Изображение

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 423
Регистриран на: 31.12.2004
Местоположение: София

Re: 3 Октомври - Drift Wars 2010 - писта Серес

Мнение от alex_matrix » 06 Окт 2010, 12:40

Ето малко летопис от моя гледна точка на самото мероприятие - копирам го от другата тема за да не го пиша отново

Решихме да пътуваме в събота вечерта и да направим едни палатки
Малко се замотахме за което се извинявам на колегите но както и да е към 7 часа вечерта вече излизахме от София.

В 11 и нещо пристигнахме на пистата, стоварихме колите и се преместихме в къмпинг зоната до пистата, където Мечо Пух държеше скарата топла - Ядохме, смяхме се и към 4 сутринта май си легнахме

В 7 станахме и вече първите коли от агитката стояха и ни чакаха.Подредихме колите както трябва и се подготвихме за тренировка.
Започна прегледа, Краси ги шашна заради нитрото и бензина с това че са едно до друго и му писаха на протокола че е CRAZY mihihi

Започна тренировката аз вече знаех какво горе долу ми трябва като предавателни числа и гуми покарах 4 обиколки и видях че съм на прав път.След това последва брифинг от 1 час и нещо ! на гръцки, то бяха спорове то беше чудо, както и да е изчакахме да приключи и да ни обяснят и на нас - изключително внимателно подходих този път и буквално исках всичко да се изясни да няма "извинявай" отново

След това втора тренировка. Започна да се смрачава, директно видях че работата отива на дъжд. А на Серес е супер гадно - пистата има много наслоен каучук на места и там буквално с водата става като лед, за 10 метра участък се получава страшно различно сцепление и не може да предвидиш какво ще се случи, малко да мръднеш от линията и си все едно на различно трасе, а няма как да минаваш всеки път точно по едно и също място. Не помня дали направих 3та тренировка, но като че ли не остана време и директно трябваше да се нареждаме за квалификация

Това е голям проблем при гърците, каране и тренировка НЯМА има много неефективно разпределение на времето, много губене и чакане
който карал карал, колите се струпват в бокса, пускат се по 3 коли на 3 км трасе абе ужас чака се като на спирка от градския транспорт

Тъкмо се наредихме в редичка за квалификация, първите 2-3 минаха и заваля изведро - прибраха ни в бокса, след 30 минути поспря и първите бяха накарани да повторят за да бъде за всички еднаква квалификацията

Аз вече съм карал на дъжд и предупредих останалите, но Емо и Шаро не успяха да намерят нужното сцепление и не можаха да направят квалификация като хората, аз спаднах гумите и промених малко баланса на колата и в първите две обиколки от общо 4 обиколки се опитах максимално да вкарам температура в гумите, дрифтех по цялото трасе и последните 2 обиколки температурата за тях беше вече добра и успях да се класирам 4ти, Краси се класира също - мисля че 6ти

Прибрахме се в бокса и имахме време само да си оправим гумите и да отидем на елиминация. На осмина финала бях срещу бялата Е30 М3 с С38 мотор, останах с баланса и гумите от квалификацията защото беше мокро - скоростта се вдигна заради изсъхващото трасе, но на места направо беше ужас, вади с вода, както и поведох с голяма скорост тандема, противника се опита да се държи с мен, но не успя и се завъртя, при следващата гонка с него аз следвах, но реших да се пазя и да не се завъртя, което ще бъде глупаво след като вече съм спечелил, затова разумно и внимателно с не големи ъгли приключих тази елиминация

Краси се падна срещу Корупис, моя препъни камък от предните 2 състезания - много добър тактик и умерен пилот, бърз и точен , кара на малки ъгли, но много постоянен - и за съжаление Краси падна от него, а се надявах да отмъсти за мен, но както казвам много трудно е да биеш Корупис той е в топ 3 пилотите от Гърция

На четвърт финала се паднах срещу Зилиминакис със 800 коньовото Е30 и си казах че трябва да дам всичко от себе си и колата. Той е много силен и изпозлва пушека като барикада срещу противниците си, но е бавен на някои места и аз ги знаех вече. Реших да държа малко по различна линия за да бягам от пушека и да не ме бави. Първия рън му присъдиха 6 на 4 като не успя грам да се приближи до мен, карах с много голяма скорост, и не успя да ме догонва, но въпреки това присъдиха на него

Втория рън аз гонех и реших да му разкатая майката, на инишиешън пойнта ми направи номер не даде газ за да не мога да набера скорост защото явно видя че това ми е нужно за първи завой, а той може да си ускори доста по късно :roll: по малката скорост ме принуди да държа по вътрешна линия, ядосах се и успях да го застигна на следващия завой завирах му се отляво от дясно пречеше ми налагаше се да натискам спирачките и присъдиха 5-5

Проблема в оценката е следната ако се видят и двата ръна няма как втория да бъде 5-5, нормално беше да присъдят 6-4 за мен и да преповторим, но явно не - eто видео
http://www.youtube.com/watch?v=TeAslQXFqMw

имаше тандеми където имаше преповтаряне, а нямаше нужда, а точно на нашия където нещата бяха много изпилени решиха категорично.

После питах съдиите защо, но не ми дадоха конкретен отговор и Маргаритис и още сумати гърци дойдоха да ме поздравят за карането и гледаха със съжаление и си казаха че са ме прецакали - което никак не ми зарадва в този момент, както и да е доста хора останаха с недоумение в оценката на този двубой, но явно ми е твърде рано да бия техния шампион

За финал много съм доволен от колата,нямах никакви проблеми макар и да се спекох малко като заваля дъжд, защото предните ми гуми вече нямат почти никакъв грайфер, и на места се опитваше леко да изпуска предницата на мокро при транслациите,но тази компановка която построих зимата си струва всеки час работа

Това най-вероятно е последното ми мероприятие за тази година, на дневен ред са спирачките и да видим какъв мотор и точно какво ще сложим отпред, защото честно казано с толкова коне могат да се ебават винаги с резултатите ми
Monster Energy Drift Athlete
2014 King of Europe Street Legal Champion
2013 King of Europe Street Legal Champion

http://www.facebook.com/alexmatrix

Изображение

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 2104
Регистриран на: 17.01.2009
Местоположение: София-Коньовица
Пол: Мъж
Кара: F10

Re: 3 Октомври - Drift Wars 2010 - писта Серес

Мнение от (bubsa) » 06 Окт 2010, 17:16

:bowdown: :bowdown: :bowdown:
ИзображениеИзображениеИзображениеИзображение


...и всички разбират от всичко...

Да пишеш на БЪЛГАРСКИ език с ЛАТИНСКИ букви е като да пишеш с лайна по стената. Чете се, но не е приятно!
Изображение

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 3146
Регистриран на: 24.03.2008
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: Е90

Re: 3 Октомври - Drift Wars 2010 - писта Серес

Мнение от mitaka7 » 06 Окт 2010, 22:22

Нормално е в Гърция, на тяхна територия да им сложат по едно рамо. Важното е, че сте направили хубаво представяне. :yes:


Аватар
Мнения: 398
Регистриран на: 14.11.2007
Местоположение: Бургас
Кара: Бавно м52б28

Re: 3 Октомври - Drift Wars 2010 - писта Серес

Мнение от komarchyyyy » 07 Окт 2010, 0:49

:yes: :bowdown:
ИзображениеИзображениеИзображениеИзображение

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1480
Регистриран на: 29.09.2008
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: е34 m50b25 turbo;е46 330xi
Мечтае да кара: Skyline R34 GT-R

Re: 3 Октомври - Drift Wars 2010 - писта Серес

Мнение от BULL3T » 07 Окт 2010, 1:34

Добре че ви има,дано повече хора се ориентират към този уникален спорт! :yes:
Изображение
"На мене Ауди не ми харесва, предпочитам СОНИ"

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 423
Регистриран на: 31.12.2004
Местоположение: София

Re: 3 Октомври - Drift Wars 2010 - писта Серес

Мнение от alex_matrix » 07 Окт 2010, 21:55

малко видео от тренировките
http://drifting-bg.info/Meetings/2010/0 ... a3x/video/
Monster Energy Drift Athlete
2014 King of Europe Street Legal Champion
2013 King of Europe Street Legal Champion

http://www.facebook.com/alexmatrix

Изображение

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1480
Регистриран на: 29.09.2008
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: е34 m50b25 turbo;е46 330xi
Мечтае да кара: Skyline R34 GT-R

Re: 3 Октомври - Drift Wars 2010 - писта Серес

Мнение от BULL3T » 07 Окт 2010, 23:28

alex_matrix написа:малко видео от тренировките
http://drifting-bg.info/Meetings/2010/0 ... a3x/video/


Браво бее! :yes: :bchug:
Изображение
"На мене Ауди не ми харесва, предпочитам СОНИ"

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 127
Регистриран на: 19.07.2010
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: BMW 318 TDS
Мечтае да кара: BMW 635 Csi

Re: 3 Октомври - Drift Wars 2010 - писта Серес

Мнение от BeeMWe » 08 Окт 2010, 12:53

:censored: ги гърците, никога няма да бъдат по - добри от нас. Евалата пич най - добрия си !
Изображение

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 423
Регистриран на: 31.12.2004
Местоположение: София

Re: 3 Октомври - Drift Wars 2010 - писта Серес

Мнение от alex_matrix » 08 Окт 2010, 15:07

BeeMWe написа::censored: ги гърците, никога няма да бъдат по - добри от нас. Евалата пич най - добрия си !


Кой е по-добър е трудно да се каже, факт е че там нивото е много високо от 30 дрифтъра 28 са много силни и трудни за преборване
имат стил, имат финанси и имат много тренировка, което на нас тази година ни липсва

Тъжен факт е че ако си позволим да правим тренировките няма да ни останат финанси за да отидем на състезанията. Сега след последното ми участие си правя калкулации и нещата не са добре, а ако искам да участвам и догодина ще трябва да се бъркам още по-дълбоко защото нещата се развиват и нещата вече стават много професионални, тоест доста повече пари.

Ще поработя по колата зимата, схемата с мотора навътре в купето се оказа доста успешна и като цяло автомобила който построих няма недостатъци които да ми пречат в представянето. Трябва да се вдигне мощността това е категорично и да започна да карам на големи гуми не може да се бориш срещу кола която е обута с 245 или 265/30/18 със твоите гумички 195/50 15 - просто противника ти при всички положения има много повече предимства от теб в по голямото сцепление - а за да гониш трябва сцепление
Monster Energy Drift Athlete
2014 King of Europe Street Legal Champion
2013 King of Europe Street Legal Champion

http://www.facebook.com/alexmatrix

Изображение

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 127
Регистриран на: 19.07.2010
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: BMW 318 TDS
Мечтае да кара: BMW 635 Csi

Re: 3 Октомври - Drift Wars 2010 - писта Серес

Мнение от BeeMWe » 09 Окт 2010, 7:43

Първо пак искам да те похваля ( не че ти правя четки, няма за какво :lol: ) Но имайки предвид, че колата ти като цяло е по - слаба от тази на гръка се представи повече от добре и като чета коментара ти, явно не само ние българите сме го забелязали.
Второ - няма ли начин от някъде да получиш нещо като финансиране ( ако вече няма нещо подобно). В смисъл от BMW Club или Drift Club. Все пак с оглед на представянията ти и това, че този спорт много бързо се разпространява в целия свят, защо не се направи така, че да имаме голямо име в него ... :dunno:
Изображение

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 6597
Регистриран на: 2.07.2005
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: или поне се учи ежедневно
Мечтае да кара: М3 CSL, Z4М

Re: 3 Октомври - Drift Wars 2010 - писта Серес

Мнение от Sharo » 09 Окт 2010, 18:59

BeeMWe написа:Първо пак искам да те похваля ( не че ти правя четки, няма за какво :lol: ) Но имайки предвид, че колата ти като цяло е по - слаба от тази на гръка се представи повече от добре и като чета коментара ти, явно не само ние българите сме го забелязали.
Второ - няма ли начин от някъде да получиш нещо като финансиране ( ако вече няма нещо подобно). В смисъл от BMW Club или Drift Club. Все пак с оглед на представянията ти и това, че този спорт много бързо се разпространява в целия свят, защо не се направи така, че да имаме голямо име в него ... :dunno:

В бг нямаме закон за спонсорството и от там идват повечето проблеми по финансирането на спорта ;)
ти ли клатиш или клати бас-а.. егати номера паднаа двата таса http://youtube.com/watch?v=NYchvWbcvf0&feature=related
Хайде да покараме малко кола

Следваща

Назад към Събори/Мероприятия

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook