Посещения на дома за сираци в Асеновград- софийска група

Тук се дискутират срещите.

Модератори: mitaka7, Общи модератори

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 99
Регистриран на: 10.06.2009
Местоположение: София
Пол: Жена
Кара: E30 320i coupe

Посещения на дома за сираци в Асеновград- софийска група

Мнение от Simmargal » 10 Мар 2010, 16:09

Заедно с пловдивската група се присъединяваме и софийска, за да посетим дома за сираци в Асеновград. Възможните дати са 27ми март или 3ти април. Нека решим датата и хората, които ще отидем. Когато уточним датата, ще получа повече информация за час на срещата с пловдивската група, нуждите на дома и т.н. Тогава ще решим и час на тръгване от София. Предварително искам да уточня, че ще пътувам сама или с максимум още един човек в колата и няма да е проблем да взема някого, който има желание, но няма възможност да дойде сам.

П.П. Нямам намерение в темата да коментирам, колко децата имат нужда от вашето внимание. Ще се радвам, ако сме повече хора. В това сиво и напрегнато ежедневие, усещането, че си направил някого щастлив, дори и само с усмивка и внимание е незаменимо. Нека подарим на тези деца един незабравим ден... ;)
BLING-BLING!!! Когато се кача в BMW, в стомаха ми не пърхат пеперуди, а цели птеродактили.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 5014
Регистриран на: 18.05.2005
Местоположение: PB
Пол: Мъж
Кара: 7er

Re: Посещения на дома за сираци в Асеновград- софийска група

Мнение от Stanchev » 10 Мар 2010, 19:06

аз днеска минавах от там, имах работа в района... видях няколко деца (трагедия) според мен имат най-вече нужда от дрехи, якенца и по-специално обувки :!:
в момента сестра ми приготвя няколко чувала дрехи и обувки от малкия, та утре ще ги занеса. ще огледам още от какво се нуждаят най-много и ще споделя тук.
Изображение

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 324
Регистриран на: 27.12.2005
Местоположение: София
Кара: Audi Cabriolet 1.8T,Audi A6 4.2

Re: Посещения на дома за сираци в Асеновград- софийска група

Мнение от vectra » 10 Мар 2010, 19:40

А като възраст на колко горе долу има дечица?
Нито ми се пее, нито ми се смее, а ми се живее

Фен на тройките
Аватар
Мнения: 6397
Регистриран на: 21.02.2007
Местоположение: СА,Х
Пол: Мъж
Кара: Колите да палят и работят!
Мечтае да кара: ;)
Детайли за колата: Лачени, в добро здраве и сериозен ремап ;)

Re: Посещения на дома за сираци в Асеновград- софийска група

Мнение от Dimitroff » 10 Мар 2010, 19:48

Като определите точна дата ще знам дали мога да дойда...имам огромно желание да присъствам и да зарадвам малките.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 5014
Регистриран на: 18.05.2005
Местоположение: PB
Пол: Мъж
Кара: 7er

Re: Посещения на дома за сираци в Асеновград- софийска група

Мнение от Stanchev » 10 Мар 2010, 20:02

vectra написа:А като възраст на колко горе долу има дечица?

flame написа:Хайде ново включване :) Току-що успях да говоря с г-жа Вълкова от асеновградския дом и получих още малко ценна информация:
- От 44 деца половината били 1-3 клас, а останалите по-големи (чак до 13 клас).....
Изображение

FiRe WaLK WiTh Me !
Аватар
Мнения: 4203
Регистриран на: 23.03.2005
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: винаги с усмивка :)
Детайли за колата: 316is touring - Виолетка

Re: Посещения на дома за сираци в Асеновград- софийска група

Мнение от SpUd3r » 10 Мар 2010, 21:56

Ще се опитам и аз да дойда, но от сега нищо не мога да обещая. Надявам се само да се съберат повече хора, а не както става при посещенията в дома в Долна баня :confused:
Tux0 Ca !
Изображение

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 133
Регистриран на: 28.06.2008
Местоположение: софия
Пол: Мъж
Кара: е34 525

Re: Посещения на дома за сираци в Асеновград- софийска група

Мнение от saimonville » 10 Мар 2010, 23:18

смятам и аз да доида щото дрехите дето бях приготвил за долна баня още си стоят(понеже доиде само един колега миналия път).
и нека сме по сериозни.щото ако е за напиване ще е пълно....

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 99
Регистриран на: 10.06.2009
Местоположение: София
Пол: Жена
Кара: E30 320i coupe

Re: Посещения на дома за сираци в Асеновград- софийска група

Мнение от Simmargal » 11 Мар 2010, 0:31

Добре. Нека бъде 3ти април датата. Предлагам среща в 8:30. Поспаланковците от тежките петъчни вечери да се присъединят до към 9:00 :mhihi: и нааай-късно 9:30 вече да сме на магистралата. :driving: Давайте идеи за място на срещата. Въртеше ми се из главата за паркинга на Метро, но чакам вашите идеи. ;) Ако има несъгласни за датата и часа, пак пишете. :bchug:
BLING-BLING!!! Когато се кача в BMW, в стомаха ми не пърхат пеперуди, а цели птеродактили.

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 190
Регистриран на: 20.12.2008
Местоположение: Sofia
Пол: Мъж
Кара: ваноса да пее одата на радостта

Re: Посещения на дома за сираци в Асеновград- софийска група

Мнение от Avramov » 11 Мар 2010, 9:35

Аз предлагам на Лукоил след караулката. Имат приличен паркинг и горе долу хубаво кафе.


ПП: +1 за 3-ти Април.
Aim to be the best, live with the rest!
Изображение

FiRe WaLK WiTh Me !
Аватар
Мнения: 4203
Регистриран на: 23.03.2005
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: винаги с усмивка :)
Детайли за колата: 316is touring - Виолетка

Re: Посещения на дома за сираци в Асеновград- софийска група

Мнение от SpUd3r » 11 Мар 2010, 10:13

Avramov написа:Аз предлагам на Лукоил след караулката. Имат приличен паркинг и горе долу хубаво кафе.

:yes:
Tux0 Ca !
Изображение

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 99
Регистриран на: 10.06.2009
Местоположение: София
Пол: Жена
Кара: E30 320i coupe

Re: Посещения на дома за сираци в Асеновград- софийска група

Мнение от Simmargal » 11 Мар 2010, 19:02

Съгласна съм за мястото. ;) Добра идея! :clap: Значи сега само чакаме новини от flame за нуждите на дома и потвърждение за датата. Пишете ми по едно лично тези, които 100% ще идвате, да ви оставя номера ми и все пак да знам горе-долу бройката. ;)
BLING-BLING!!! Когато се кача в BMW, в стомаха ми не пърхат пеперуди, а цели птеродактили.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 5014
Регистриран на: 18.05.2005
Местоположение: PB
Пол: Мъж
Кара: 7er

Re: Посещения на дома за сираци в Асеновград- софийска група

Мнение от Stanchev » 11 Мар 2010, 21:29

днес бях в дома за деца, поговорих си с домакинката. като цяло не са лишени от основните неща, с малки изключения.
ако смятате да се събират пари и да се купи нещо, то домакинката (съгласувано с директорката) спомена, че децата нямат ГУМЕНКИ (най-обикновенни), мъжки (тип терлички и 3/4) и женски чорапи (тип терлички), както и футболни топки (5 групи деца по 1 топка)...
като цяло не са лишени и от други дарители - наско някаква организация на майките (?) им купила на всички деца маратонки, преди това друга организация дарили анцузи.
също така има и едно момче, което играе футбол в местен отбор! та ако имате някакви излишни неща свързани с футбола са добре дошли, примерно калеври, някакви екипи, нещо от сорта, не ги разбирам :oops:

ето списък с децата, години и номер на обувки
Изображение

по него може да се направи разчет момчета/момичета, бройки/номера (за гуменки и чорапи)
и 5-6 футболни топки.

това е при положение, че се организираме да съберем пари !
ако не - кой каквото реши.

имам номера на домакинката, евентуално ако се решим да събираме пари за гуменетки и чорапи, преди да пазарим да й звъннем (някой да не ни е "изпреварил")
ако имате конкретни въпроси моля звънете на домакинката - Стефка Калайджиева (домакин) това е личния й номер - 0886 355 335, знаете го от Иво Станчев

друго което ми каза ако решим да им даваме директно на децата тези гуменки да ставало срещу подпис, че с маратонките станал гаф - някой деца ги били продали и после ревали че не са им дали :kuku:

също приемали и хранителни продукти, но придружени с някакъв сертификат за произход (мисля че е тегаво, а и каза, че си имали доста запаси от основните хранителни продукти)
друго засега не се сещам, ако има нещо ще добавя.
Изображение

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 99
Регистриран на: 10.06.2009
Местоположение: София
Пол: Жена
Кара: E30 320i coupe

Re: Посещения на дома за сираци в Асеновград- софийска група

Мнение от Simmargal » 11 Мар 2010, 22:27

Stanchev, благодаря ти за коментара, определено ще ни е от полза. Засега, а и по принцип не желая да се обвързвам с каквито и да било финансови въпроси относно това мероприятие. Аз лично смятам да взема футболните топки, мисля да взема също волейболна и баскетболна топка, но по 1 брой, че почвам да влизам в преразход. ;) Ако обаче на някой друг му се занимава да събира пари, няма проблем, ще дам и аз. ;)
BLING-BLING!!! Когато се кача в BMW, в стомаха ми не пърхат пеперуди, а цели птеродактили.

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1465
Регистриран на: 19.05.2008

Re: Посещения на дома за сираци в Асеновград- софийска група

Мнение от flame » 12 Мар 2010, 11:59

Видях един коментар в друга тема на колега от пловдивската група, отговорих му и реших да пейстна отговора в тази тема:
vakrilov_92 написа:Евала ти правя stancev за съжаление на този етап не мога да помогна с нищо :( :( :(

Можеш, колега, можеш! ;)

Тия деца имат нужда повече от добро отношение и обич (т.е. нематериалните неща), а не от подаръци и вещи :)
Аз примерно миналите пъти има занесох доста дрехи и сега може и да отида с празни ръце :mrgreen:
Но реших да им занеса филмчета на DVD (свалени от нета, какъвто в дома няма) ;)

А по-следващият примерно път като нямам нищо за носене - ще отида просто да ги видя и да ги повозя! :D
Нямате си представа каква радост беше миналият път като направихме едно кръгче (с децата в колите) в двора на дома!!! :D

Както виждате не се искат пари, а желание! Желание да зарадваме децата, а не да отбием номера!
Няма нищо срамно човек да отиде при децата с празни ръце (и с джоб бонбони примерно :mrgreen: ), но с добри намерения!

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 156
Регистриран на: 7.11.2009
Местоположение: kostinbrod
Пол: Мъж
Кара: чужди коли и жени
Мечтае да кара: две коли едновременно

Re: Посещения на дома за сираци в Асеновград- софийска група

Мнение от krumovvv » 13 Мар 2010, 18:25

vectra написа:А като възраст на колко горе долу има дечица?

колега сигурно всякаква възраст има там
Изображение

Следваща

Назад към Събори/Мероприятия

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook