как да преценим реалните километри или кога ни лъжат?

Извадка на най-добрите теми от форумите на BMWPower-BG.net. Форумът е само за четене!

Модератор: cww

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1288
Регистриран на: 12.02.2003
Местоположение: София
Пол: Мъж

как да преценим реалните километри или кога ни лъжат?

Мнение от Fking » 08 Сеп 2003, 16:34

питам най-вече защото ми предлагат 320i 92-ра E36 нов внос от Германия на само 80х.км
има ли как да преценя дали ме мятат?

master of the force
Аватар
Мнения: 5578
Регистриран на: 11.08.2003
Местоположение: planet torque

Мнение от alx » 08 Сеп 2003, 17:05

начини много- и нито един не можеш да му вярваш 100%... щото всичко зависи от това как е каран и при какви условия... но като се съберат няколко критерия и можеш да почнеш да си правиш разни изводи:

разбира се както казах по-горе просто гледаи цялата картина...

1. гледаи педалите- дали са много износени?
2. погледни пробега? числата равни ли са или са на различни нива?
3. амортесьори- на 80к км не би трябвало да са сменяни или да текат
4. геврека - износен ли е много? стелките? протрити ли са?
5. кабелите за свещите - нови ли са? ако са оригиналните- колко са зле?
6. повечето коли пишат километрите и в бордовия компютър- иди на дарукар да го прочетат. някои даже пишат и средно-статистическа крива на обороти, газ до дъно и тн.
7. документация за смяна на масло, филитри и тн. гледаи дати и пробег- звучи ли вярно?
8. гуми- колко пъти са сменяни- документи за покупките на гуми? гледаи датите..
9. същото важи и за накладките
10. течноста на радиатора. сменяна ли е? ако не е- какъв цвят е? какъв е оригиналния цвят? много по-тъмно ли е?
11. арматурното табло разглабяно ли е? гледаи винтовете отдолу по корите...
12. компресия на двигателя. всички цилиндри трябва да са близо по компресия- на 80к км. компресията трябва да е почти като нова.
13. предно стъкло- много ли е надупчено и надрано?
14. ако колата е инжекцион- слушаи за шумна горивна помпа- не би трябвало да вие на 80к км или е на път да си ходи...

пак казвам- всичко е относително. но ако цялата картина не изглежда добре- почни да се ослушваш...

такива ми ти работи...
алекс
трабант 601с
разни други возила

viper
Аватар

Re: как да преценим реалните километри или кога ни лъжат?

Мнение от viper » 08 Сеп 2003, 18:21

Fking написа:питам най-вече защото ми предлагат 320i 92-ра E36 нов внос от Германия на само 80х.км
има ли как да преценя дали ме мятат?

Аз веднага преценявам, че са те метнали с около 100-тина хиляди (поне) :lol:

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1288
Регистриран на: 12.02.2003
Местоположение: София
Пол: Мъж

Re: как да преценим реалните километри или кога ни лъжат?

Мнение от Fking » 08 Сеп 2003, 18:35

viper написа:
Fking написа:питам най-вече защото ми предлагат 320i 92-ра E36 нов внос от Германия на само 80х.км
има ли как да преценя дали ме мятат?

Аз веднага преценявам, че са те метнали с около 100-тина хиляди (поне) :lol:


:>>
а я прецени и числата от тото-то :P

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1651
Регистриран на: 18.07.2003
Местоположение: Chicago (Пловдив)

Re: как да преценим реалните километри или кога ни лъжат?

Мнение от Dimitar » 08 Сеп 2003, 19:49

Fking написа:
viper написа:
Fking написа:питам най-вече защото ми предлагат 320i 92-ра E36 нов внос от Германия на само 80х.км
има ли как да преценя дали ме мятат?

Аз веднага преценявам, че са те метнали с около 100-тина хиляди (поне) :lol:


:>>
а я прецени и числата от тото-то :P


ЕЙ ПИЧ - ще ме гръмнеш вече - в смисъл че доста странни въпроси задаваш. Както ти писах във форума за Е36 - Това са коли за каране - т.е. слагай средно по 30 000 км на година. Според мен те бъзикат (няма в BG кола в автосалон на която да не и е превъртан километража - тарифата да го направят за BMW е 20 лв. и става доста лесно).
P.S. Много ми непонятно - човек който се интерисува главно от финасовата страна на карането на кола да задава въпрос от сорта на "За колко най-евтино може да се купи X5". ТИ СИ ЗНАЕШ НАЙ-ДОБРЕ В КРАЙНА СМЕТКА ТОЧНО КАКВО ТЪРСИШ.

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1288
Регистриран на: 12.02.2003
Местоположение: София
Пол: Мъж

Re: как да преценим реалните километри или кога ни лъжат?

Мнение от Fking » 08 Сеп 2003, 19:58

Dimitar написа: ...


може и да ме ебават, ама неможе да изчисляваш километрите като слагаш средно 30к на година
както и да е, това не е важно

колкото до въпроса ми за Х5, просто ми беше интересно, тъй като нямах реална представа за цените в този клас, а и на mobile.bg има една единствена оферта
къв е проблема всъщност? питам си най-човешки.......

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1651
Регистриран на: 18.07.2003
Местоположение: Chicago (Пловдив)

Мнение от Dimitar » 08 Сеп 2003, 20:05

Прав си неможе. Има и изключения - например:
"Колата е била на учителка пенсионерка дето е ходила с нея само до кварталния магазин за хляб" или "колата я е карал възрастен доктор, който е вдигал максимум 50 км/ч" или други подобни приказки от 1001 нощ.
Сега сериозно - може да ти се струва странно наистина, но от опит горе-долу това е цифрата за такъв клас кола.
И между другото без да се обиждаш - ти питаш, ние ти отговаряме. Ако имаш някъкво твое мнение, което не искаш да променяш - струва ми се странно тогава да задаваш въпроси и да искаш съвет.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 311
Регистриран на: 4.02.2002
Местоположение: Горна Оряховица

Мнение от batDancho » 09 Сеп 2003, 6:51

Tender написа:BMW от 92 на 80 000 ДА БЕ ДА :)) това трябва да се види :)):)) общо взето около 100-тина хилки са му върнали :))


Когато аз купувах моето, гледах няколко
Моето го вземах на 8 години и на 167 000 км.

Останалите бяха по на 9-10 години и на по 94 - 98 000 км, а едното беше на 50 000 ? :shock: . Когато попитах продавача на олигофрен ли му изглеждам, той каза, ако искаш вярвай, така дойде от Италия. При не толкова вниматален оглед се виждаше че е бито и отпред и отзад.

Така че, ако ти предложат кола 92 година на по-малко от 180 000 км, много внимавай, не че не може да има, ама е сигурно на сто коли една или още по-малък процент да е на тези години и на тези километри.

най добре бягай далеч от такава

Назад към Полезна информация

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook