Радар детектори

Извадка на най-добрите теми от форумите на BMWPower-BG.net. Форумът е само за четене!

Модератор: cww

шПерко
Аватар
Мнения: 7623
Регистриран на: 25.04.2003
Местоположение: Банкя/София/Перник
Пол: Мъж
Кара: '90 BMW 316i
Мечтае да кара: Платноходка
Детайли за колата: Шпер 4.27 Точка! :)

Мнение от Иво » 30 Юни 2003, 22:27

На мен ми писука супер рядко. Не знам какви са тези датчици, но карам много из града и радара си мълчи почти винаги. Забелязах само, че като забравя да го махна от сенника когато спирам на адски пек се сбърква и почва да издава странни звуци когато го пускам. Не си прави теста както трябва и звучи прегракнало :? В характеристиките му пише, че издържа от -20 до +50 градуса, което значи че може да си го съхранявам и в хладилника :D Абе супер е просто. Човек си изгражда рефлекс да следи, кой има отзад и когато не е опасно да стъпче спирачката. Според мен за 1-2 секунди в някои случаи можеж да успееш да намалиш достатъчно, за да се обърка полицейската джаджа :twisted: Само дето научих, че май всички такива радари са направени калпаво и дават на късо при включване :!: Трети човек казва, че му гори предпазител след като го вкючва за първи път. Като се стегнат пластините отстрани опират в другата :evil: За това най-добре да се провери преди това. Аз понеже съм тъп го пуснах поне 10 пъти виждайки, че мета искри и се усетих чак като спря да бачка всичко, което пусна в запалката :cry:
Изображение
Изображение

Потребител
Аватар
Мнения: 18
Регистриран на: 30.06.2003
Местоположение: Стара Загора
Пол: Мъж
Кара: E36, E39, E83

Мнение от belin » 01 Юли 2003, 9:54

Наистина може да го монтирам на друго място. В момента е на сенника отляво, а и пред него има полупрозрачна лента-сенник /все неща, за които пишеше че са противопоказани :-) / Въпреки това хваща радарите /може би малко по-отблизо/.
Наистина като изпищи и натиснеш спирачките, ако не свали скоростта под ограничената, поне ще я намали, така че да влезеш в зоната на по-малките глоби. А освен това като чета какво пишат хората в този форум, май е добре винаги да спориш с кукуте, току виж си се оттървал.
А за искрите и бушоните - аз съм си монтирал моя както беше писал един друг участник - на сенника и кабела се спуска по колонката. Кабела не се вижда, включен е непрекъснато в запалката, а тя има ток само при включено запалване. Така че, антирадара се включва при всяко палене - не е нужно постоянно да го изключваш, няма и искри. Само гадното е че при всяко даване на контакт антирадара пищи, ама няма как - сигурността иска жертви!
Ако не си обръщал внимание, виж когато пищи неясно защо, дали покрай тебе не минава лъскава кола и когато отмине дали млъква. Освен ако не минаваш край OMV или Shell /по-горе пишеше за това/
Датика мисля че не е на ултразвук, защото хваща движение и извън колата. Може да е капацитивен или някакъв друг. Бълграски е - като му гледах изработката.
Последна промяна belin на 01 Юли 2003, 10:28, променена общо 2 пъти

шПерко
Аватар
Мнения: 7623
Регистриран на: 25.04.2003
Местоположение: Банкя/София/Перник
Пол: Мъж
Кара: '90 BMW 316i
Мечтае да кара: Платноходка
Детайли за колата: Шпер 4.27 Точка! :)

Мнение от Иво » 01 Юли 2003, 10:17

Е как запалката има ток само при вкючено състояние??? При мен си работи винаги независимо дали си пъхнал ключа :?: :?: :?:
Изображение
Изображение

Потребител
Аватар
Мнения: 18
Регистриран на: 30.06.2003
Местоположение: Стара Загора
Пол: Мъж
Кара: E36, E39, E83

Мнение от belin » 01 Юли 2003, 10:20

Просто караме различна марка коли :)

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1316
Регистриран на: 16.12.2002
Местоположение: София

Мнение от tsvet40 » 01 Юли 2003, 17:24

Иво написа:Е как запалката има ток само при вкючено състояние??? При мен си работи винаги независимо дали си пъхнал ключа :?: :?: :?:



То и при теб може да се направи, стига да искаш..

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 578
Регистриран на: 10.03.2003
Местоположение: София-"montreal"

Мнение от KGB » 02 Юли 2003, 9:00

След няколко дена ще мога да изпробвам Велентинчето в БГ...че аз още не съм могал да му се нарадвам.

последно го изпробва моят приятел с Е46-М3 и остана много доволен на пътя...монтреал-ню уорк-вашингтон......
Изображение

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 54
Регистриран на: 3.06.2003
Местоположение: София/Перник

Мнение от ViruS » 03 Юли 2003, 10:23

Не изчетох темата докрай, но реших да кажа как съм си вързал детектора... значи за тази цел трябва да имаш лампичка над сенника, която светва като го пуснеш надолу и отвориш огледалото /не знам кой го има, кой не/. Значи на твоя /левия/ сенник му отвърташ 2те винтчета горе дето го държат от лявата страна /с изваден ключ или откачен акумулатор, да не сменяш бушончета/, виждаш един кабел дето отива към самия сенник - това е постоянен +12V, т.е. не постоянен, а като си на някоя си степен на ключа /когато ти работи радиото, но още не си на контакт/. Дърпаш кабела, той излиза от сенника /на няква буксичка е или както там се казва/, умотаваш +са на радара там и я включваш обратно, хубаво е да стане така, че да не стърчи оголена част от кабла никъде, иначе ползвай някви изолционнли лепенки... минуса го завираш в дупката на един от винтовете и го завиваш отгоре /не просто винта де... и сенника/. Е готов си. А още нещо. За да разбереш кое е + и кое маса на детектора, не режи кабела, ами разглоби това дет се пъха в запалката... тва пъпката посредата е +са а отстрани телчето е маса.

аз съм го закачил така, недостатъка е че е без прекъсвач и като те спират ченгета е хубаво да не си връщаш ключа докрай ако са без радар... ако са с радар, да не се разпищи ключа го въртиш докрай, а като тръгваш първо си затваряш прозореца и го чакаш поне малко да се отдалечи /щото този радар дет говорим за него пищи кат го пуснеш отначало/. Не че имат право да ти кажат нещо зелените човечета, ама за по-сигурно.

Надявам се съм бил полезен.

селянина с колелото
Аватар
Мнения: 351
Регистриран на: 24.05.2003

Мнение от PROPOVEDNIKA » 07 Юли 2003, 21:51

Някой има ли някакви впечатления от радарчето: FUZZBUSTER 3500 ?

Потребител
Аватар
Мнения: 43
Регистриран на: 11.07.2003
Местоположение: София

От къде да си купа радар ?

Мнение от wassup » 24 Юли 2003, 19:31

Чета тук 24 лв ? Аз ли недочетох , какво стана ,но ако е верно ми звучи много добре. Та значи някой ще ми каже ли откаде да го купа този руски радар? Ако може още утре (Петък) че Сабота живот и здраве отпрашвам към морето и е хубаво да сам екипиран. До 50 лева ми се вижда твърде евтино за радар но все пак нищо неразбирам, пък нали били и руски ...

Мерси предварително.
Лудите сме на изчезване ...

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 578
Регистриран на: 10.03.2003
Местоположение: София-"montreal"

Мнение от KGB » 25 Юли 2003, 0:42

Пробвай...по Цар Симеон...днекса гледах на една бутка реклама за тези руските...ама беше малко разкасана...утре като мина от там ще провера....на крастовището на Костантин Величков и Цар Симеон е бутката....гледай за една оранжева обява...формат А4....
Изображение

Предишна

Назад към Полезна информация

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook