Радар детектори

Извадка на най-добрите теми от форумите на BMWPower-BG.net. Форумът е само за четене!

Модератор: cww

шПерко
Аватар
Мнения: 7623
Регистриран на: 25.04.2003
Местоположение: Банкя/София/Перник
Пол: Мъж
Кара: '90 BMW 316i
Мечтае да кара: Платноходка
Детайли за колата: Шпер 4.27 Точка! :)

Радар детектори

Мнение от Иво » 06 Юни 2003, 11:28

Да ви се похваля взех си ето това радарче. Руско е, но ми казаха, че за БГ вършело работа. Още не съм го тествал лично, но и това ще стане скоро. Искам да питам някой чувал ли е за тази марка, ползвал ли е и ако да да сподели мнение. Даже искам да помоля някой руский разбирающ да ми преведе едно краткичко нещо от описанието на http://www.orionspb.ru/radar.html Аз общо взето разбрах повечето неща, но ако има нещо по-важно така :) След това искам да питам има ли някаква джаджа, която да е като разклонител за контакт, само че за запалката. Имам предвид, че когато го пусна радарчето няма да мога да си пускам МР3 Player-a. Та има ли нещо, което пъхваш да кажем и ти дава да пуснеш 2 неща :?: Дано ме разбирате :) Тенкс ту ол предаврително!

Изображение

P.S.
Между другото колко лева са 230 рубли? :roll:
Последна промяна Иво на 13 Ное 2003, 1:16, променена общо 2 пъти
Изображение
Изображение

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 542
Регистриран на: 27.06.2002
Местоположение: София

Мнение от july`s » 06 Юни 2003, 11:43

за рублите и руския, не мога да помогна.... (имам бегъл спомен че 7ьь рубли правеше около 60 до 80 лева... ама не съм сигурен)

за разклонител за запалката има такива, виждал съм двойни и четворни, май в на шел селекта (яка цифромания),
поимсли обаче, дали да не вържеш радара директно към захранване, да не е през запалката (е ще си сложиш едно ключе да му режеш пауера:), тъкмо може да му поскриеш кабелите...
<br>
br

шПерко
Аватар
Мнения: 7623
Регистриран на: 25.04.2003
Местоположение: Банкя/София/Перник
Пол: Мъж
Кара: '90 BMW 316i
Мечтае да кара: Платноходка
Детайли за колата: Шпер 4.27 Точка! :)

Мнение от Иво » 06 Юни 2003, 12:02

Ако имаше батерии щеше да е СУПЕР, но няма :cry: Иначе идеята за връзване към захранването директно е супер, защото и без това е много дразнещ кабела да ти виси от сенника до запалката, а и се пречка :evil: Но уви нямам идея как да го напрая сам :shock:
Изображение
Изображение

автомобилен поклонник
Аватар
Мнения: 4969
Регистриран на: 17.02.2002
Пол: Мъж

Мнение от Turturelo » 06 Юни 2003, 16:44

SAVER Of g2ye Operating frequency:10,525 GHz (X - range) reveal the radars:Barrier of 2M, falcon, Speyedgan, Inoforser (pulse duration with the work in the aiming regime/conditions (single shot) about 2 seconds (falcon - 0,15 seconds)) Indication of the power of signal and a change in the tone of sound signal with the approximation/approach to radar (X - range) Function "Long Ringer":This function increases the duration of the indication of the wear and tear of radar- detector to 2 seconds and makes it possible clearly to separate/liberate from noise and to record short alarm signal from the contemporary radars. Switch Of gorod/Trassa:it makes it possible to decrease the number of false responses under the urban conditions. Switch of volume of sound:the comfort of the use of a radar- detector increases. Absence of false responses from the honeycomb radiotelephones of all standards. The absence of parasitic SHF- studies - this instrument cannot be discovered by what or radio receiving equipment on rastoyanii. Joint for poklyucheniya of the nourishment of radar- detector from prikurivatelya of automobile. One-and-a-half year the guarantee


Дано си на "ти" с англииския :) Това е превода за твоя модел!
Иначе свързването директно към запалката не е голяма философия - жакчето, което се включва в запалката е с 2 кабелчета - плюс и минус. Режи кабела преди жака и си го пусни откъде искаш, при нужда го одължи и го докарай до запалката - там прихвани отново плюс-а и минуса и готово! Плюса е на точицата по средата на жака (обикновено има бушон в самия жак), минуса е на корпуса! Така е и в запалката ....

шПерко
Аватар
Мнения: 7623
Регистриран на: 25.04.2003
Местоположение: Банкя/София/Перник
Пол: Мъж
Кара: '90 BMW 316i
Мечтае да кара: Платноходка
Детайли за колата: Шпер 4.27 Точка! :)

Мнение от Иво » 06 Юни 2003, 16:47

Мерси за инфото! Където не съм на "ти" с английския съм на "ти" с речника :wink: Мерси пак :D

--------------------------
Тука пускам ново мнение. Забравих да питам вчера като го тествах радара и го пускам в запалката, а той е с малко по-широк жак. Имам предвид, че тези пластините отсрани са много широко настрани и са на пружини. Та трудно се вкарва. И като го пусках фъркаха малко искри, като го вадех също??? Обаче си работеше. А сега пускам едно зарядно за телефон в запалката и не бачка, а преди радара нямаше проблеми. Възможно ли е да съм изгорил нещо??? С радара още не съм пробвал пак дали става. :cry:
Изображение
Изображение

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 578
Регистриран на: 10.03.2003
Местоположение: София-"montreal"

Мнение от KGB » 06 Юни 2003, 22:08

Честито за покупката, аз довечера тоест след 6 часа трагвам за Ню Уорк да си взема моят персонален AWACS :lol:

С това което си зел за БГ си ОК...като дизайн гледам че преличат на Whistler...ако и като обхват са същите на Х-банд няма да имаш проблеми...НО много внимавай за засади след завой на между градски път защото там нямаш много знаци и сгради да отразяват сигнала и с твойто чудо ще ги засечеш тварде късно. Друго...още повече внимавай за "instant-on" тоест като те чакат и те застерял като те видят...от това нещо само засияане от голяма дистанция когата го правят на кола пред теб можеш да ги засечеш...обикновенно детектора ще ти изписука за около 3 секунди...ти имаш само Х-банд така че може да си сигурен че е почти 99% радар...който чака да те гръмне..МНОГО Внимавай за тези две неща (завой и "instant-on") и няма да имаш проблеми...

Със здраве да си го ползваш... :wink:

п.с: преполагам си чел темета с анти-радарите и знаеш че са легални в БГ...извън БГ не го носи този детектор защото нищо няма да засечеш
Изображение

автомобилен поклонник
Аватар
Мнения: 4969
Регистриран на: 17.02.2002
Пол: Мъж

Мнение от Turturelo » 07 Юни 2003, 8:23

Иво написа:Възможно ли е да съм изгорил нещо??? С радара още не съм пробвал пак дали става. :cry:


Пробвай пак с радара дали с него работи... Аз имах подобни проблеми на времето, пак с руски радар-детектор и то в руска кола ;) .. карах Самара. Може да са се изкривили пластинките в самата запалка и да не прави контакт или да си окъсил нещо ... провери си бушона на запалката.. но определено го вържи за запалката без буксата да не стане някоя бела с тия искри.

шПерко
Аватар
Мнения: 7623
Регистриран на: 25.04.2003
Местоположение: Банкя/София/Перник
Пол: Мъж
Кара: '90 BMW 316i
Мечтае да кара: Платноходка
Детайли за колата: Шпер 4.27 Точка! :)

Мнение от Иво » 07 Юни 2003, 12:03

Тя белата беше станала. Значи отварям жака и какво да вида. Като стиснеш пластините отстрани те се допират до спойката на плюса :!: Ебаси и руската технология. В крайсна сметка съм дал на късо и съм изгорил предпазителя на запалката. Изолирах вътре с едни гумички, сглобих го, смених изгорелия предпазител и сега работи. Руски технолигии :shock: :shock: :shock: Ама и аз съм си виновен, че като видях искрите не се усетих веднага, а го ръчках няколко пъти :oops: Нищо де, сега всичко е ок :) Мерси за инфото от всички :wave:
Изображение
Изображение

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 464
Регистриран на: 24.03.2002
Местоположение: София

Мнение от Ivan » 07 Юни 2003, 18:19

Иво написа:Тя белата беше станала. Значи отварям жака и какво да вида. Като стиснеш пластините отстрани те се допират до спойката на плюса :!: Ебаси и руската технология. В крайсна сметка съм дал на късо и съм изгорил предпазителя на запалката. Изолирах вътре с едни гумички, сглобих го, смених изгорелия предпазител и сега работи. Руски технолигии :shock: :shock: :shock: Ама и аз съм си виновен, че като видях искрите не се усетих веднага, а го ръчках няколко пъти :oops: Нищо де, сега всичко е ок :) Мерси за инфото от всички :wave:


предпазителя се е стопил при искрите, та допълнителното ръчкане да не направи по-големи щети! за това са предпазители те ;-)
"Око за око, и скоро целият свят ще бъде сляп." - Махатма Ганди

шПерко
Аватар
Мнения: 7623
Регистриран на: 25.04.2003
Местоположение: Банкя/София/Перник
Пол: Мъж
Кара: '90 BMW 316i
Мечтае да кара: Платноходка
Детайли за колата: Шпер 4.27 Точка! :)

Мнение от Иво » 07 Юни 2003, 21:06

Имах предвид, че препазителя изгоря чак на десетия път сигурно :shock: , но за щастие радара си е ОК :)
Изображение
Изображение

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 2055
Регистриран на: 3.04.2003
Местоположение: London N15 / Пловдив Тракия City
Пол: Мъж
Кара: Каквото ми попадне .
Мечтае да кара: Поне 790 iL xaxaxa
Детайли за колата: Лачена 39_ка .

Мнение от AGT » 12 Юни 2003, 13:22

Здрасти Иво.Аз имам такъв от няколко месеца.Какво да ти кажа.Спасявал ме е,ама са и ме засичали с пистолет.Много гадна работа.Само че сега има радари които работят с импулс.Праща към теб само един импулс и докато твоят антирадар писне КАТ вече са те засекли. :shock: В това съм сигурен изпитал съм го.Иначе това антирадарче е супер.Моят съм го вързал към контактният ключ.Като запалиш и тои вече работи.
Съвет от КАТ !
"Не можеш ли да караш не си купувай книжка "

шПерко
Аватар
Мнения: 7623
Регистриран на: 25.04.2003
Местоположение: Банкя/София/Перник
Пол: Мъж
Кара: '90 BMW 316i
Мечтае да кара: Платноходка
Детайли за колата: Шпер 4.27 Точка! :)

Мнение от Иво » 12 Юни 2003, 13:42

Аз досега излових само един радар и той беше много странно разположен. На околовръсното при баира за Симеоново или Драгалевци. Куките май го бяха насочили нагоре, защото бяха след светофара, а не ми се вярва да сложат в мойта посока на 5 метра след светофар. Почна да ми пищи яко там и се оглеждам и ги видях. Честно казано даже не видях да имат радар, но няма от какво друго да пищи така там :shock: Иначе още не съм си изготвил окончателно мнение за машинката. След като го направя ще дам обещаното инфо на Fast and Furious, tsvet4o и другите заинтересовани. Ти колко го плаща? Аз дадох 40лв. Лошото е, че не го взимам директно от Русия и гаранцията, която пише в книжока, че е година и половина не е подписана. Но не вярвам нещо да му стане. Кажи нещо повече за тези радари с един импулс, къде има такъв, много ли са въобще. Да не земат тия хиенки като си купих радар и да си upgrade-нат техниката :(
Изображение
Изображение

автомобилен поклонник
Аватар
Мнения: 4969
Регистриран на: 17.02.2002
Пол: Мъж

Мнение от Turturelo » 12 Юни 2003, 14:23

Малко откланям темата, но с полезен въпрос според мен и то към KGB - има ли спасение от тия радари, които пращат само импулс? Май не.. :( Досега само веднъж са ме засичали с такъв и то знаех, че стоят там. Наистина радар-детектора изписука само веднъж..

шПерко
Аватар
Мнения: 7623
Регистриран на: 25.04.2003
Местоположение: Банкя/София/Перник
Пол: Мъж
Кара: '90 BMW 316i
Мечтае да кара: Платноходка
Детайли за колата: Шпер 4.27 Точка! :)

Мнение от Иво » 12 Юни 2003, 15:10

Аз го разпитвах за положението при instant-on, което според мен в случая е същото. Позволявам си да пусна Личното съобщение от KGB по този въпрос:
За instant-on...Шанса ти се крие в това пред теб да има други коли и куките да засичат първо тях. Като засече някой пред теб ще писука за няколко секунди и после ще спре...това може да се повтори няколко пъти за различните коли който минават през куките...(имай в предвид че по някой път ти можеш да минаваш по друг път и въобще да не видиш куките, и да си помислиш че това са смущения, но в 90% това си е истински радар)...хубавото на Х-банд е че се засича лесно от детекторите и от доста далеч.

НО ако пред теб няма друга кола е кофти номер...тогава като ти писне имаш под 1 секунда да намалиш...все пак внимавай някой да не те бласне отзад като набиеш спирачките...в такъв случей детектора ще ти изпиши на пълна мощност.

За отсечката към Банкя мисля че се сештам....На дълга права отсечка радар можеш да засечеш от километри...принчипа е като на фенерче...ако имаш права линия до него (без байри и тем подобни..или понякога като караш близо зад камион) можеш да го засечеш спокойно от 1 до 20-30км в зависимост от техния радар и твоят детектор. Така че на тези отсечка там можеш спокойно да ги засечеш от 2-3км и да си намалиш...те не могат да те засечат на повече от 500-900метра...в идиални за тях условия...обикновенно засичат до 300метра.

Още нещо....куките в БГ са прават на хитри и правят следните номера...радара засича всички коли...тоест тази който идват към него например ти и тези който се отделечават от него тоест тези който карат срещу теб. С една дума...когата някой премине покраи куките той винаги дава газ...радара го засича него и после теб те спират с неговата скорост...така че като засечеш радар минавай като мравка...

другия им номер и да прецакът чесовника и той да си върви постоянно...така че като те спрат искай да ти покажът дисплея с часа и датата...погледния също твоят чесовник дали данните не показват някой от преди 10мин че и този номер го правят...и в двата случея те не си пускат радара изобщо...така че детектора няма да ти изпищи...ако те спрат така бъди сигурен че те лъжат....Също така по новият закон радара трябва да показва дата и час...старите радари нямат такова нещо...така че можеш да спориш с тях и да обзалваш акт...ако искат да ти дадът фиш не го подписвай.

Не се притеснявай ще му свикнеш на детектора и ще им научиш всички трикове на куките...

И ако все пак те спрат...и си виновен...черпи ги нещо да не се раправяш с проститий...

---END---

Това е човека радар! :) :bchug: Само може и аз да питам, който знае колко такива радари има в София и ще се появяват ли още в скоро време??? :evil:
Изображение
Изображение

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 578
Регистриран на: 10.03.2003
Местоположение: София-"montreal"

Мнение от KGB » 12 Юни 2003, 20:13

Mmm Да...Instant-On или иначе казано радар на пулсов режим е много гадна работа... :evil:

НО...Всичко се крие в това какъв детектор имаш...дистанцията от коята можеш да ги засечеш се оказва решавашта в такъв случей.

Тоест когато те застрелят някоя кола пред теб....ако ти е хубав детектора ще ги засечеш от доста голямо разстояние ако е по права линия...ако не ще трябва да разчиташ на знаците и отражения от останалите коли на пътя...С една дума трябва да се научиш да преценяваш обстановката.

Обикновенно когата някоя кука работи на Пулсов режим детектори ще ти изписука за около 2-5секунди :!: ....и ще ти покаже слаб сигнал :!: ! МНОГО хора си мислят че това е фалшива тревога, но в 90% от случейте това е ИСТИНСКИ радар (Х-банд)......

ДРУГОТО ВАЖНО е: Никога ама никога не включвай детектора на градски режим, защото точно радар който работи на пулсов режим детектора ще прецени че е фалшива тревога и няма да изписука въобще. ЗА ТЕЗИ който ползват западни детектори, да включиш City-mode е все едно да си ИЗКЛЮЧИШ детектора :!:

Почти всички западни детектори изключват напълно Х-банд, която 99% от радарите в БГ ползват! Причината за това е че в САЩ всичките "фотоклетки" за отваряне на автоматични врати са на Х-банд, в БГ те са на К-банд...за това като влезеш или минеш покрай ОМВ или Шел ти писука радара на К-банд заради тяхните врати. Също така в САЩ само около 10% от радарите работят на Х-банд и постепенно изчезват, всички минават на К и най-вече на Ка-Банд, също така и лазер! Скоро и в БГ това ще стане...нядавам се по-късно!

За засичането на Пулсов Радар и на радари по принцип е много важно каде ще монтираш детектора. НАЙ-Доброто място е по средата на предното стъкло, въжможно най-високо...тоест някаде около огледалото за задно виждане. НО на колите който имат затъмняване в горната част на стъклото против слънце или почти всички БМВ...не го монтирайте там (малко по-надолу)...защото това "фолио" отрязава сигнала...с една дума монтирайте го на около 4-5см под това "фолио". Никога не слагайте детектора на таблото зад частичките...там чуствителността се губи с повече от 50%...за слагане в жапката, както доста хора в БГ правят да не говорим.

Места в София кадето има смущения на Х-банд.
1.ОМВ-Бояна околоврустното...там има една клетка на Мобилтел монтирана на единия от стулбовете по-средата...НО ТАМ почти винаги има и куки!!!
2. Цариградско шосе: а) Орлов Мост б)до БТА или там тази сградата на журналистите по байра малко след орлов мост в) горе при сателтната антена, тези огромната г) Атомния център в младост или там дето правят прогнозата за времето....НО нощни време на Цариградско има куки който работят точно на Пулсов режим...също така тези колите с камерите преполагам че имат радари..не знам още не съм в БГ и не съм могал да ги разуча като хората
3. Старата телевизионна кула....НО там също има доста често куки.

За други места в момента не мога да се сетя...НО имайте в предвид че с по слаби (ефтини) детектори тези смущения няма да ги засечете...минете на някое от тези места и споделете после!

На въпроса колко от радарите са Пулсови....като изключим старите антики почти всички...всеки радар може да работи на пулсов режим...тоест радара не излачва до като куката не натисне копчето и тогава той излачва и засича скороста за около 1 секунда...

Всичките радара който са с дистанционно имат такъв режим...

С една дума повече от 50% от радарите в БГ могат да работят на пулсов режим....да не каза и повече.

Друг е въпроса далу куките го ползват...повечето не...но зависи от обстановката!


Ако имате въпроси питайте!

УСПЕХ :wink:
Изображение

Следваща

Назад към Полезна информация

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook