Въпроси към спеца от Дарукар - Сесия 2

Извадка на най-добрите теми от форумите на BMWPower-BG.net. Форумът е само за четене!

Модератор: cww

смирен поклонник
смирен поклонник
Аватар
Мнения: 1976
Регистриран на: 16.01.2002
Кара: w212 E500 4matic, E30 325ic
Мечтае да кара: Specialized S-Works Epic и Dacia Logan 0.9tce

Въпроси към спеца от Дарукар - Сесия 2

Мнение от LandShark » 19 Мар 2002, 18:48

Добре, значи може да започнем да трупаме отново въпроси към човека от сервиза на Дарукар, като се понатрупат аз ще ги занеса за да получим съответните отговори. Кой каквото има да пита - моля тук. Не забравяйте че отговорите ще пристигнат след известно време (търпение)... :)

Land Shark II
--------------
'89 "316" ;)

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 102
Регистриран на: 6.03.2002
Местоположение: София
Кара: 406HDI

отг::Въпроси към спеца от Дарукар - Сесия 2

Мнение от ivokaza » 28 Мар 2002, 23:07

въпроса ми е следния - откъде се включват задните светлини за мъгла на колата (Е36 92г. 320i).Вляво от волана има нещо ,но то не помръдва. Предни халогени нямам, трябва ли задължително да имам,за да включа задните. И още нещо - падна ми предното ел. стъкло - някакъв пластмасов държач се е счупил - как се поправя и горе долу колко струва. Това е. Между другото, ел. стъклата ту бавно се движат,ту нормално - това дефект ли е или не? Благодаря, предварително.

ентусиаст
Аватар
Мнения: 263
Регистриран на: 17.01.2002

отг::Въпроси към спеца от Дарукар - Сесия 2

Мнение от fxmaker » 28 Мар 2002, 23:42

въпроса ми е следния - откъде се включват задните светлини за мъгла на колата (Е36 92г. 320i).Вляво от волана има нещо ,но то не помръдва. Предни халогени нямам, трябва ли задължително да имам,за да включа задните.


трябва задължително да имаш задни;)
до врътката за фаровете има две (в твоя случаи едно) малки копчета горното е за отпред а долното за отзад.

________________
'95 BMW M3 coupe
...And now the diesel lovers it's time to make the tea...


Аватар
Мнения: 2141
Регистриран на: 19.01.2002
Местоположение: Враца

отг::Въпроси към спеца от Дарукар - Сесия 2

Мнение от DA WOLF » 01 Апр 2002, 3:52

kade se namira maslenia filtar na dvigatel M42???

E30 318iS '91


Аватар
Мнения: 2141
Регистриран на: 19.01.2002
Местоположение: Враца

отг::Въпроси към спеца от Дарукар - Сесия 2

Мнение от DA WOLF » 01 Апр 2002, 3:54

zashto dokato e studena kolata na idle RPM-ite se meniat??? kogato ia vzeh ot germania ne praveshe taka (pak za 318is M42 stava vapros)

E30 318iS '91


Аватар
Мнения: 2141
Регистриран на: 19.01.2002
Местоположение: Враца

отг::Въпроси към спеца от Дарукар - Сесия 2

Мнение от DA WOLF » 01 Апр 2002, 3:56

kakvo e mnenieto na speca za dvigatel M42? Chitav li e ili ne? Ima li mnogo problemi po tezi dvigateli?

E30 318iS '91

Храбрият Свинар
Аватар
Мнения: 1060
Регистриран на: 4.02.2002
Местоположение: London
Детайли за колата: Porsche 911 GT3 CS, Porsche 928 GTS 5spd, Porsche 928 RSR, Porsche 944 Turbo Cup, BMW540iA Touring, BMW E46 M3 SMG, Golf 3 GTI 16v, BMW Z4M Coupe (sold), BMW E61 M5 Touring (stolen),

отг::Въпроси към спеца от Дарукар - Сесия 2

Мнение от Alex 320i Cabrio » 02 Апр 2002, 11:51

Zdraveite,

Kakvo e normalnoto pokazanie na strelkata na temperaturata na vodata na E30 320i Cabrio 1991? Smenih si radiatora i termostata, zashtoto bjaha svarshili kursa i sega kogato karam po magistralata, temperaturata e napolovinata predi srednoto delenie. Kogato obache sam v grada i ima trafic, temperaturata se kachva do 1 mm sled srednoto delenie i ne sliza ot tam. Tova normalno li e, ili trjabva da mislja za nov viskosen suedinitel. Karam samo s originalni technosti i chasti, kupeni ot BMW UK.

Потребител
Аватар
Мнения: 22
Регистриран на: 1.04.2002
Местоположение: София

отг::Въпроси към спеца от Дарукар - Сесия 2

Мнение от Vaseto » 03 Апр 2002, 12:01

Става дума за BMW 318i 85г. E30 купе.
Не мога да разбера на какво се дължи луфта при подаване и след това отпускане на газта.
Най-силно се усеща на първа и втора скорост (при ниска скорост около 20-30 км. в час). Особено когато отпусна газта колата намалява скоростта на интервали, а не постепенно както е нормално. Когато подам леко газ и веднага след това отнема газта се получва едно лашкане с неприятен звук (чък, чък ...) много е гадно.
Преди година смених гредата на задния мост, всички тампони и втулки. Направи ми впечатление, че това изчезна, но след известно време отново се появи????

BM Boby
Аватар

отг::Въпроси към спеца от Дарукар - Сесия 2

Мнение от BM Boby » 05 Апр 2002, 8:41

Zdraveite, reshih da se vkljucha i az s njakolko vaprosa kam speca ot Daru Car
pri men (dvg M40) okolo 700 km sled smjana na masloto se pojavi tech na dalag pat predimno - ne moga da go lokaliziram tochno no e pod maslenia filtar i daje po-skoro
pri osnovata na prachkata za merene na masloto - obache ne e sigurno che e tam. Spored men problema moje bi e ot tova,
che pri smjanata slojiha full 4 litra i nivoto otide nad maksimuma - sega e malko nad polovinata mejdu min i max. Kakvo moje da bade tova? i oshte:
pri prevkljuchvane na skorosti pri niska skorost ima neshto kato leko pridarpvane ot kam diferenciala - tam sas sigurnost ima pone edin goljam semering za smjana no pone masloto
si e dostatachno (dolivam) - njakakva ideja za tova? Blagodraja. Bobi

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 311
Регистриран на: 4.02.2002
Местоположение: Горна Оряховица

отг::Въпроси към спеца от Дарукар - Сесия 2

Мнение от batDancho » 05 Апр 2002, 9:33

При мен двигателя е М40, при смяна на масло ми сложиха 4.250 л. и то отиде доста над горната резка - не съм имал проблем от това. Сега вече 5000 км. маслото е на две трети от долната резка. Ако наистина твоето е намаляло толкова след 700 км пробег, върви на канал и я погледни отдолу - основата на пръчката се вижда доста добре.

BM Boby
Аватар

отг::Въпроси към спеца от Дарукар - Сесия 2

Мнение от BM Boby » 05 Апр 2002, 9:55

Blagodarya, taka shte napravja - javno ima njakakv problem
no otgore ne se vijda dobre otkade hvarlja shte mina na kanal
verojatno njakakvo uplatnenie e otishlo - pada se tochno nad kartera.

Пристрастен към БМВ
Пристрастен към БМВ
Аватар
Мнения: 625
Регистриран на: 6.04.2002

отг::Въпроси към спеца от Дарукар - Сесия 2

Мнение от Роската » 05 Апр 2002, 10:23

Привет Боби!Мисля че знам 90% откъде ти е теча.В основата на масления филтър ти седи датчика за налягане на маслото.Този датчик се произвежда от една фирма VDO която прави само датчици,но даже и тях не прави както трябва.Та налягането на маслото избива по оста,в сърцевината на датчика,но трудно се разбира защото олива под куплунга му,а въздушната струя от перката го заплещва назад.Направи една пароструика,измини 5-10 км. и го провери,откачи му куплунга за да се убедиш че е оттам.

BM Boby
Аватар

отг::Въпроси към спеца от Дарукар - Сесия 2

Мнение от BM Boby » 05 Апр 2002, 10:28

OK! - ako e ottam sigurno trjabva da se smeni? otkade e naj dobre da se vzeme - magazina na DARU car novo ili?
tx Bobi

Потребител
Аватар
Мнения: 1
Регистриран на: 5.04.2002
Местоположение: Sofia

отг::Въпроси към спеца от Дарукар - Сесия 2

Мнение от ico » 05 Апр 2002, 12:00

преди 10 дни гръмнах радиатор на BMW 520i край Плевен. Големите специалисти ми дадоха следното мнение: вътре във водната помта имало някакво? пласмасово колелце или перка която се стопила и зацепила, вследствие на което спряло подаването на охлаждаща течност по кръговете, следва прегряване, следва прогаряне на гарнитура на главата, следва връщане на налягане от мотора към радиатора, следва репатриране на колата от Плевен до София и общ разход (смана на радиатор, силикон, помпа, гарнитура на главата, болтове и незнам още какво) за ремонта 2100 лв. Много болезнено заради едно пласмасово нищо.
Възможно ли е това? И защо точно на мен.
Данни за колата: BMW 520i, 1994 година (старото купе с новия ванусов мотор), 2000 см.куб., 150 коня.

Tullamore is my middle name
Аватар
Мнения: 367
Регистриран на: 8.02.2002
Местоположение: София

отг::Въпроси към спеца от Дарукар - Сесия 2

Мнение от Utah » 05 Апр 2002, 12:10

Iavno se okaza naistina 4e M40 e kalpav dvigatel. Az imam slednia vupros. Kazaha mi 4e M40 jade razpredelitelen val. Viarno li e? Kakvo e mnenieto za val na drugi proizvoditele (Febi). Citiram mnenieto na edin poznat "izmestena i neto4na geometria".
Blagodaria.

Следваща

Назад към Полезна информация

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook