ABS с крака ;)

Как да използваме възможностите на един автомобил.

Модератори: ge_a, bravo, DrivinGGoD

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1061
Регистриран на: 31.01.2004
Местоположение: София, 4-ти км
Пол: Мъж

Мнение от Tano » 12 Окт 2004, 19:09

Ами за мен АБС с крака е по добре от АБС-а на кочината. Просто защото един компютър не може да мисли и не може да прецени ситуацията. Както каза Ландикар АБС е за идиоти който като стане нещо скачат с 3-те крака на спирачката и не я пускат, а така не се спира по бързо или не се избягва нещо пред теб да кажем. Ако ти можеш да караш, никога няма да скочиш на спирачката ами ще я "помпаш" т.е. ще я натискаш няколко пъти като през това време ще завиваш или там каквото трябва за да не се удариш или за да спреш. А и отделно това е ненужно чупене на колата, като скочиш на спирачката и е сухо и не поднася се почва едно скачане, тропане и т.н. дето ми падат и пломбите от него, да не говорим какво понася окачването. За какво като аз ще си спра. Това е истината за АБС-а - направен е за идиоти и за жени.
Ние трябва да осигурим едно по добро бъдеще за България и нашите Български деца и Национал-Социализма е пътя за това

Изображение

Потребител
Аватар
Мнения: 7
Регистриран на: 28.01.2005

Мнение от chem » 29 Яну 2005, 0:42

1. ABS помага, защото за да спеш колелата трябва да се ТЪРКАЛЯТ не да се парзалят! Ако се пързалят трябва да "закантваш" (термин от ски спорта) може и да е с АЗС (Автоматична Закантваща Система) :mhihi:
2. Спирането с двигател понякога е по- ефиктивно със скорости (като Жигула без серво) отколкото със спирачка. това зависи от тегло на автомобил, двигател (по-специално тегло на маховика, колянов вал, разпределителен вал) при други (особено Трабант и Вартбург) изобщо няма да стане

И един съвет отчовека които ме НАУЧИ да карам
Използвай спирачка САМО тогава когато ВСИЧКИ останали варианти са изчерпани ;)
Държавата мрази конкуренцията. ... особено в печатането на пари

Предишна

Назад към Майсторско шофиране

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook