Полицейско обръщане

Как да използваме възможностите на един автомобил.

Модератори: ge_a, bravo, DrivinGGoD

и аз незнам
Аватар
Мнения: 2070
Регистриран на: 1.11.2003
Местоположение: София/Люлин
Кара: E36 325i

Полицейско обръщане

Мнение от BMWALPINA » 24 Яну 2004, 0:53

Това ми е вапроса как става.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 3966
Регистриран на: 17.03.2003
Местоположение: Sofia
Пол: Мъж
Кара: X5 E53
Мечтае да кара: BMW i8 JET Surf
Детайли за колата: 3.0i ,с газова уредба :) ,дюзи Баракуда, ел оерка на мястото на Визкосъединителя ,Таблет 10 инча и собстврна аудио система с блутут и суббугер .

Скоро ще има турбинка 1 или 2 :)

Re: Полицейско обръщане

Мнение от ludiagsm » 24 Яну 2004, 1:27

*andrey* написа:Това ми е вапроса как става.




задна газ до дупка ако си десняк лявата ръка ти е ниско долу( 7.00 часа )на волана другата ти е на лоста за скоростите вдига6 около 50км/ч след това рязко натискаш съединителя и едновременно качваш лявата ръка на 12.00, колата започва да се върти и малко преди да се обърне в обратна посока сваля6 волана на 7,00 едновременно с това включваш първа или втора зависи колко си загубил от скоростта , рязко газ и пуска6 съединителя :) успех и гледай да е 6ироко около теб, аз съм се у4ил на москви4а на ба6та ми БМВ-то съ6то добре се върти :)

пп:техниката е валидана за пове4ето коли ЗАБРАВИ ЗАРЪЧНАТА :)

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 4216
Регистриран на: 21.11.2003
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: си Е65-цата.

Мнение от ///M Power » 24 Яну 2004, 14:58

аз знам че е може и спирачка да натиснеш когато натиснеш и съед.но лудия е разбира повече такаче може да е прав
"If everything seems under control, you're just not going fast enough."
- Mario Andretti

автомобилен поклонник
Аватар
Мнения: 4969
Регистриран на: 17.02.2002
Пол: Мъж

Мнение от Turturelo » 24 Яну 2004, 15:31

///M Power написа:аз знам че е може и спирачка да натиснеш когато натиснеш и съед.н


Няма смисъл ...

и аз незнам
Аватар
Мнения: 2070
Регистриран на: 1.11.2003
Местоположение: София/Люлин
Кара: E36 325i

Re: Полицейско обръщане

Мнение от BMWALPINA » 25 Яну 2004, 15:53

ludiagsm написа:аз съм се у4ил на москви4а на ба6та ми БМВ-то съ6то добре се върти :)


Аз с едни приятели се вартим с една Лада и ми беше 4удно как става

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1293
Регистриран на: 4.07.2005
Местоположение: Сливен О.С :))
Пол: Мъж
Кара: дизелaка да пропушва
Мечтае да кара: НА БАБА ЯГА МЕТЛАТА :D:D

Мнение от LAST RIDE » 27 Ное 2005, 2:10

и аз съм го правил-със спирачка/та нали това е целта да заковат предните и колата да се изнесе-ефекта на ръчната спирачка

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1190
Регистриран на: 4.04.2003
Местоположение: Варна
Пол: Мъж
Кара: BMW F30 335I xDrive
Мечтае да кара: M12 nasca, e31 850CSI, e30 M3

Мнение от DEFLEPPARD » 26 Дек 2005, 11:54

аз пък с ръчната :dunno: но мисля че 50км/ч са твърде много назадна.... иди на безопасно място и пробвай сякак - най-лесно ми се вижда :)

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 423
Регистриран на: 31.12.2004
Местоположение: София

Мнение от alex_matrix » 27 Дек 2005, 0:17

LAST RIDE написа:и аз съм го правил-със спирачка/та нали това е целта да заковат предните и колата да се изнесе-ефекта на ръчната спирачка


хич не е това целта - предницата ти е доста по тежка от задницата и ефекта на ръчната не може да се постигне

използва се инерцията и теглото на предницата затова се и навиват рязко колелата

както колата се движи с 50 км/ч в посока назад така изведнъж тези 50 км/ч ги изтрелваме с волана настрани и теглото и инерцията на предницата вършат своята работа

всеки един може да си направи този опит напълно елементарно

взимате си една количка в Метро или подобен магазин
слагате 1 бутилка 5л с минерална вода в единия край където са завиващите колела и си поиграйте - ще схванете принципа - смешно звучи но понякога нещата окола нас ни помагат доста за изучаването на динамиката на един автомобил -важно е да се следват някакви общофизични принципи

със спирачка също става - но е бавно и неефективно - и резултата не е полицейско обръщане - а някакво средно страхливо обръщане - каквоти навремето правех преди да имам малко повече увереност в себе си и автомобила

ето тук в 57 сек
http://195.230.14.14/AE86/sapareva.avi
започвам едно такова обръщане хубавото в случая на снега е че цялата маневра протича много гладко и от хвърчащия сняг от задните гуми става ясно кога подавам газ в цялата маневра

ето тук през 2004 как и аз бърках със спирачката и си опорочавах цялата маневра - пак се получаваше нещо но я няма скоростта, ефекта от , и идеята на такова обръщане, а именно ЗАПАЗВАНЕ НА СКОРОСТА НА ДВИЖЕНИЕ С ОБРЪЩАНЕ НА АВТОМОБИЛА

http://195.230.14.14/1700/movie/pergel.avi /накрая на крипа е обръщането/

ако маневрата се прави с достатъчно голяма скорост и вече сте се ошлайфали и тренирали до откачане не би трябвало да ви трябват повече от 6-7 метра пространство за да я изпълните - но не препоръчвам да се пробва без много, много тренировки - даже хич не препоръчвам да се пробва, после ще ме обвините в лоши съвети :twisted:

дано не съм ви прозвучал надуто, просто искам да споделя моя опит и се надявам да ви е от полза
Monster Energy Drift Athlete
2014 King of Europe Street Legal Champion
2013 King of Europe Street Legal Champion

http://www.facebook.com/alexmatrix

Изображение

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1047
Регистриран на: 2.03.2004
Мечтае да кара: М-ка деснячка с газова уредба Mimgas :D

Re: Полицейско обръщане

Мнение от PIONEER » 01 Яну 2006, 18:53

ludiagsm написа: аз съм се у4ил на москви4а на ба6та ми


Абе как не си се претрепал с 50км/ч с тоз дванасейтак...Това е най-лесния начин да го обърнеш :arrow: газ до дупка назад и навиване на волана...Ако е с читави гуми и не се пързаля като моя смятай се по таван...Много такива случаи съм виждал :confused:
Изображение
8.32

Летящия холандец
Аватар
Мнения: 19401
Регистриран на: 10.01.2003
Местоположение: предимно в гаража
Кара: M3E30х2,M3E36х2,M3E92,M5E39х2 и др.

Мнение от ///Явор » 09 Яну 2006, 20:48

:have one:
Изображение
С ЧАТ НА Л.С. НЕ МИ СЕ ЗАНИМАВА Работно време 10:00-18:00 тел:0887616782

Потребител
Аватар
Мнения: 5
Регистриран на: 12.06.2005

Мнение от dtmpower » 12 Фев 2006, 14:04

Това не си ли е самоубийство с някои руска машина?
И също да питам как стои въпроса с FWD тук?
Wallpaper-и с BMW-та и още нещо... ;) .Определено няма да останете разочаровани :).
Изображение

Назад към Майсторско шофиране

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook