дрифтове!

Как да използваме възможностите на един автомобил.

Модератори: ge_a, bravo, DrivinGGoD

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 542
Регистриран на: 27.06.2002
Местоположение: София

Мнение от july`s » 17 Сеп 2004, 9:28

за тебе и за други може да са глупости (по-добре да не се пише тука в такъв случай), за други е една от причините за freude am fahren...
<br>
br

Сватбаря
Аватар
Мнения: 8913
Регистриран на: 25.04.2002
Местоположение: Местожителство: Местожителство: Местожителство:
Кара: Opel Zafira А OPC

Мнение от Penchev » 03 Окт 2004, 11:48

Като падне некой дъждец и сме на Екото ще ви повозя да видите кви дрифотве прави грозната Е30-ка комби :lol:

Дилян Пенчев
Изображение

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 542
Регистриран на: 27.06.2002
Местоположение: София

offtopic

Мнение от july`s » 04 Окт 2004, 9:52

давам заявка :) ще черпавам :lol:
<br>
br

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1926
Регистриран на: 12.09.2003
Местоположение: с.Градина/гр.Първомай
Пол: Мъж
Кара: 98' e36 318i
Мечтае да кара: e36 ///M3
Детайли за колата: M43B18

Мнение от BMWMHartge » 27 Окт 2004, 22:00

Аз с моя Фиат 125п не сап правил повече от две поднасяния наляво и дясно все още сам новак....
93' e36 320i coupe
98' e36 318i sedan


Аватар
Мнения: 185
Регистриран на: 2.11.2004
Местоположение: Сливен-София-Чикаго

???Drifting? Какво е това??? ;-')

Мнение от HAMANN » 02 Ное 2004, 2:56

Ам интересн форум се е завъдил тука. :wink:

Отностно дрифта на сняг със предни зимни+шипове и задни летни(ПЪЛНА ГЛУПОСТ. Натисни спирачката и ако успееш да потеглиш нанякаде евала.) Иначе като идея не е лоша да се пробва.

Отностно продължителност на дрифтинг . . . . . .



Представете си следното ... .. .. .. .. .. .. .



Зима, Сняг, Силен вятър, действеито се развива на летище С****н, 10:00 вечерта 5 коли и мнооооогоооооо Глупаци насядали отстрани.

Действие първо:
Аз, седнал зад волана, мръсна газ и тръгване на зад. Обортомера показва 6000 (хех ма той тоз таралясник не е ли разграфен до 4000?), колиметража непоказва нищо, :dunno: (?????), 30 сек. по късно, вече летя с ... ... ... ... 30 км/h и то назад, лека спирачка с извиване на волана (не ме питайте на къде, ... ... ... незнам) и колата си прави съвсем сама полицейско обръщане, после само давам на 1 и ... ... ... разбирам, че няма да я бъде тая и веднага давам 3. ГАААААААААЗЗЗЗЗЗЗЗЗЗЗЗЗЗЗЗЗЗЗЗЗЗ и лека спирачка с чупене на волана за подвеждане на колата и зопчва лудото въртене. ... ... ... ...
5 мин по късно. Вече съм на пета на 4000 оборота. Километража показва 150км/h. Все още продължавам да се въртя в кръг. Когато изневиделица се оказва, че леда под мен вече се е поразтопил леко и понеже някои хора се бият в "Тъъъът" случайно да не дадат някои лев за гуми си карат със летните, подобаващо изтъркани гуми и попадайка на мокрият асфалт задна лява гума решава, че вече и е времето и се пръска. (При, което спохождат много "ТЪЪЪЪЪЪЪЪЪЪъъъъъъТ, Тъъъъъъъът, ТЪЪъъъТъъъТ").... ... ... ... ...
След още 5 мин. Вече е сложена резервната гума и е станало време за кафе. :DDD

Действие второ:

Пак зима (естествено, че е зимата, все пак карам 1,6-102 коня), отивам до летище София. Движа се по Цариградско шосе от СУ. Всичко перфектно, докато не идва да се пусна по детелината, още при навлизането разбирам, че оставам сам на нея (не че има голямо значение), и си пробваме пак заветните умения, при което става един прекрасен дрифт с 30 км/h (няма да казвам колко пъти е оттренирвано лично на тази детелина), всички в колата онемяват, а аз Глупакът пак се радвам, като новородено на цицка.

Действие трето:

Минавайки по бул. "Иван Гешов" в посока към бул. "България"забелязвам, че е 3 часа посред нощите, по "Цар Борис III" няма грам кола. Набелязал от едно известно време един прекрасен завой, аз, решавам да пробвам дали мога да се справя с това предизвикателство. ... ... ... ... до бул. "България" вече се бях решил и нямаше връщане назад. Врътнах се на обратно и марш към подлеза на "Цар Борис" и "Иван Гешов" подминах го и него най-спокойно, след което на светофара, аз, пробвам ... ... ... ... ... ... ... ... не неужно да споменавам какво, НО това не е заветният завой. Връщайки се започвам изкачване към "Цар Борис". На светофара на "Цар Борис" спрях само, за да се огледам. Прекрасно нямаше грам кола. Набързо включих на 1 и дадах газ и тръгнах на ляво, (като се отчете факта, че цял ден беше валявало), завих на ляво и колата се понесе, но уви не можах да вляза в спускането към "Иван Гешов" по посока "КИНО АРЕНА", понеже все пак първа проба. ... ... ... ... ...
15 мин, няколко проби и 10 литра бензин по късно. Готово заветният 180 градусов завой падна и беше употребен не така както са били замисляли пичовете от пътното. :lol:

Отностно други дрифтинги, като станат и те перфектни пак ще се похваля, просто за 1 година в София успях да опиша само тези завой. Е има още един ама за него не ми се говори, зашото отнесох 50лв глоба и 16 точки, за несъобразена скорост. :D :wink: :wink:


А който не вярва, някои ден може и да стане да види дали го има или не това пързаляне.

П.С.:
Не искам да се изкарам някакъв голям шофьор, но се старая подобаващо като всеки маниак да поддържам форма. Не винаги успявам и от първият път, НО НАЛИ ПОВТОРЕНИЕТО Е МАЙКА НА ЗНАНИЕТО( и баща на затъпяването)

П.П.С.:
Които не вярва, не го и карам да ми вярва. Дал бог добро може някои ден като набарам някои камера да направя и някои друг клип и да ви покажа, но затова има време.
Бръм, бръм, бръм.......скръц, скърц, скръц............. ! Бах маааамуу някои да има нови гуми?!?

Новини
Аватар

Мнение от Новини » 02 Ное 2004, 3:14

Последния дриф на мокър асфалт ме докара до 800 лева ремонти :?

Въртиииии .....и тъкмо да кажа "Еееееееебаси дрифта" и казах "Еееееееее са си е** мамата" ....... земи бордюра, и двигателно масло весело хвърчеше барабар с картерови трохички, задния носач излезе изпод колата да успокоява обезобразената джанта, която ридаеше безутешно гушнала бордюра.... около тях пък тичаше обезглавена задна биалетка, която викаше катафалка за издъхналия заден мост ..... та така :twisted:

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1355
Регистриран на: 19.08.2003
Местоположение: plovdiv
Пол: Мъж

Мнение от grnka » 03 Ное 2004, 2:42

!!Asen_X написа:Последния дриф на мокър асфалт ме докара до 800 лева ремонти :?

Въртиииии .....и тъкмо да кажа "Еееееееебаси дрифта" и казах "Еееееееее са си е** мамата" ....... земи бордюра, и двигателно масло весело хвърчеше барабар с картерови трохички, задния носач излезе изпод колата да успокоява обезобразената джанта, която ридаеше безутешно гушнала бордюра.... около тях пък тичаше обезглавена задна биалетка, която викаше катафалка за издъхналия заден мост ..... та така :twisted:



малееее...ти направо го изнасили и го гръмна ве грешник :lol:

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 176
Регистриран на: 9.09.2003
Местоположение: София

Мнение от kalin » 18 Ное 2004, 17:06

хора вече се чудя кво да првя за това лято съм сменил 8 задни гуми(добре ли е :DDD )добре че сме в BUL И ИМА ГУМИ ВТОРА РЪКА иначе незнам като се хвана да се кефя на задното предаване и кво пак се откъсва част от граифера нови гуми и така до кога :DDD :DDD :shock:
много сум добър :shock:
обаче в събота така се фраснаш в един бордюр и си еба маиката крив носач отпред счупена полуоска и кви ли не други бели :D
само да я оправя ша и скъсам гумите кръгли :evil: :twisted:
аре чао

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 101
Регистриран на: 10.10.2004
Местоположение: Varna

Мнение от Bavarcheto » 22 Ное 2004, 21:49

Е и аз да се похваля.....с уцелен бордюр :confused: .По принцип си пазя гумите но един ден като видях пътя как е лигав след поредната мъгла не издържах... и след 3-тия описан завой се поднесе повече отколкото исках и .... довиждане заден мост + чисто нова гума, 2 тампона на стабилизираща щанга отпред, накрайик за рейка и ябълковиден болт. Затова повече никога ! (лъжа :mhihi: )
П.С. Кат гледам Асен пак добре съм се отървал, а мислех че е много зле :lol:

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 124
Регистриран на: 19.11.2002
Местоположение: София

Мнение от M_Kuzev » 23 Ное 2004, 12:03

...малко назад се връщам - Breyton :yes: на хлъзгава настилка колата се управлява около 60% с педала на газта и само около 40% с волана (това е относително де, ама е до голяма степен истина)...така че с гуми със шипове отпред и летни отзад няма да е нищо интересно, освен за феновете на абсолютно безмисленото според мен въртене на гуми на място или (почти) направо:::готино дрифтване се получава със зимните гуми от миналата години, и отпред (за да може да се коригира посоката) и задни (за да може да се контролира сцеплението)...а иначе във всеки завой като се влезе с над 5000-5500об/мин и по-рязко се завие става интересно :driving:

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 2173
Регистриран на: 29.11.2002
Местоположение: София
Кара: F15 X5; F10 M5 Stage 2

Re: ???Drifting? Какво е това??? ;-')

Мнение от b2 » 24 Ное 2004, 12:43

HAMANN написа:Ам интересн форум се е завъдил тука. :wink:
...


Ти откога влизаш тука бе добре че бях аз да ти покажа форума :lol:
Обади се някой път да упражняваме дрифтове заедно, аз още не съм ги овладял много добре ама карай :lol:
Dark Side of the Force is а pathway to many abilities some considered to be unnatural.


Аватар
Мнения: 185
Регистриран на: 2.11.2004
Местоположение: Сливен-София-Чикаго

Re: ???Drifting? Какво е това??? ;-')

Мнение от HAMANN » 05 Дек 2004, 23:38

b2 написа:
HAMANN написа:Ам интересн форум се е завъдил тука. :wink:
...


Ти откога влизаш тука бе добре че бях аз да ти покажа форума :lol:
Обади се някой път да упражняваме дрифтове заедно, аз още не съм ги овладял много добре ама карай :lol:



Хех, мисля, че не трябва да го споменавам, но оценявам това, че ми показа сайта.

За дрифтинг, НП. когато се обадиш. Аз до събота (11.12.04) съм в Сл., и след това си отивам на село в СФ. (0888804182)

БТВ, аз от както е почнало да вали всяка вечер съм на вънка. Даже ако намериш камера, зимай я да можем да пишем клипчета. :)

Снощи от 4 до 6 заранта, защото има мечки, карах из града и съ пързалях кат' някъв пумпъл и цяла вечер си търсих компания ама не си намерих.

П.С.:
Днес изпусна на РАМАНУША дрифтинга. Всички Рали-пилоти бяха долу и с Ладите мачкаха направо, ама ме достраша да си вкарам BMW в нивата, защото нали се сещаш, че нямаше да оцелее кои знае колко много време. :)
Бръм, бръм, бръм.......скръц, скърц, скръц............. ! Бах маааамуу някои да има нови гуми?!?

Потребител
Аватар
Мнения: 1
Регистриран на: 18.12.2004

Мнение от Mirkata » 18 Дек 2004, 22:06

така бесцелно няма смисъл да карате исползжаите дрифт уменията си доката ви гонят 5 патрулки е тогава се праи як дрифт :D
нямате си на понятие с какжа скорост се движех минажах завои след завои лазгането което напражих беше уникално почти секи завои го земах на магия адрналинат ми се качи до степен ента :twisted:
но в един прекрасен завои бес никакжа видимост се нацелих в една патрулка 4елно учудих се как оцелях и куката оцеля :evil:
а аз бях само на 16г. буен тинеиджар които крадеше колата на татето 8) от катастрофата ми се размина бес телесни повреди но когато ба6така ме искара от рпу-то а след това бях в болницата за счупен десен крак ка се получи това 6те остане таина между мен и баштами
направете си извод трапката е по голяма :D
ShadoW™

Мечтае за Z3 M Coupe
Аватар
Мнения: 8695
Регистриран на: 9.02.2003
Местоположение: Сoфия
Кара: '99 530dА Touring

Мнение от err0r » 18 Дек 2004, 22:26

Не, че не ти вярвам, ама... да питам. Сигурен ли си в това, което пишеш? :mhihi:
Изображение

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 8324
Регистриран на: 3.09.2003
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: M340i
Мечтае да кара: Калибра
Детайли за колата: Portimao Blue, Turbo бензин

Мнение от vicho » 19 Дек 2004, 0:22

Mirkata написа:а аз бях само на 16г.


а сега си на 16 и половина :mhihi: :mhihi: :mhihi:
защото писането не ти се отдава ;)

п.с. грешке, прости ми за аватара :uups:
You said: "Time will change!" What if it changes you?

ПредишнаСледваща

Назад към Майсторско шофиране

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook