Как да ги стингем тия със задното

Как да използваме възможностите на един автомобил.

Модератори: ge_a, bravo, DrivinGGoD

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1062
Регистриран на: 11.01.2003
Местоположение: Caracciola-Karussell

Мнение от bravo » 29 Дек 2008, 1:15

първият клип е част от филм и е нагласен, вички се движат по предварително определена траектория.
вторият клип е на една от много малкото коли които дрифтват с предно, като цяло това дори неможе да се нарече дрифт.
Най-мразя да съм прав!!!

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 132
Регистриран на: 8.04.2008

Мнение от rulemaker » 29 Дек 2008, 13:24

има 0ще поне 100 клипа с дрифтове с предно, ии я професоти ни светни какво според теб може да се харече дрифт, че нещо май хич не си запознат ;)

ентусиаст
Аватар
Мнения: 889
Регистриран на: 2.09.2007
Местоположение: Шумен
Пол: Мъж
Кара: е36 32*<0>5

Мнение от Prekysvach » 29 Дек 2008, 14:39

тая хонда повече си влачи дирника отколкото дрифти ама ...
Изображение

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1062
Регистриран на: 11.01.2003
Местоположение: Caracciola-Karussell

Мнение от bravo » 30 Дек 2008, 4:09

фрикционен кръг, латерално движение, пауъроувър, контриране, хийл енд тоу.......
незнам може би ти си по наясно какво е дрифт.
ще се опитам да споделя какво ми се върти в главата, макар и да е далеч от определение за дрифт :winky:
Пак ще употребя любимият на много терми "лъзгане"
та пързалянето не е дрифт. за да се прави дрифт е нужно сцепление. дрифта се извършва на ръба на сцеплението което е и на границата на фрикционния кръг. дрифт е контролирано презавиване, по определена траектория (линия). дрифта не е начин да правиш пушек и шоу, дрифт е техника за преминаване по завой с определена цел. което означава че дрифта е начина за бързо преминаване по завой.
Пързалянето с предно наподобява дрифт, но е неконтролируемо и те забявя в завоя.........
може би ти ще ни обясниш по-добре какво е дрифт.
тъй като не ти е много добър българския се съмнявам да знаеш чужди езици. за всички останали www.drifting.com и www.drifting-bg.com
Най-мразя да съм прав!!!

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 132
Регистриран на: 8.04.2008

Мнение от rulemaker » 30 Дек 2008, 11:08

:mhihi: смешко в една реклама го казаха, то не става само с ядене - иска и акъл! та същото е и с теб, не става само с четене. никъде не се забелязва хондето да губи скорост или да е неуправляемо, а дрифта е създаден като техника за овладяване на колата при поднасяне, много преди ти да си се научил да четеш

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1062
Регистриран на: 11.01.2003
Местоположение: Caracciola-Karussell

Мнение от bravo » 31 Дек 2008, 0:26

мери си тона с който разговаряш.
това ти е последната обида, при следващата такава ще ти трия мненията без предупреждение.
ти си доста по наясно от мен явно и тъй като никой друг не се наема да обясни какво е дрифт, ще те помоля да се обосновеш, защото може и да си прав. та дай пример за дрифт в DTM, F1, WTCC, NASCAR, WRC, IRC, където решиш с предно. там поне хората карат за време би трябвало и да дрифтват с предно по твоя логика :winky:
Най-мразя да съм прав!!!

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 132
Регистриран на: 8.04.2008

Мнение от rulemaker » 31 Дек 2008, 11:09

аз лично във Ф1 и наскар не съм виждал коли с предно, а другото е че има разлика от дрифт-а във спортовете, който си изброил и шоу дрифт-а ;)

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1062
Регистриран на: 11.01.2003
Местоположение: Caracciola-Karussell

Мнение от bravo » 31 Дек 2008, 17:52

има нещо вярно, но не съвсем.
обясни ми тогава по какво се оценява дрифта по джантите, по пушека по кое точно ?
Най-мразя да съм прав!!!

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1014
Регистриран на: 23.06.2003
Местоположение: Стара Загора
Пол: Мъж
Кара: Е34 520 touring
Мечтае да кара: Е30 М3 и Lancia Delta integrale evo 16v

Мнение от M-TEAM » 31 Дек 2008, 19:16

по принцип не съм много компетентен на тази тема ,даже дет се вика учим се и да дрифтим в момента все пак в Стара Загора почти няма къде . За дрифта съм говорил с някой от състезателите каращи нашия шампионат и казват че не винаги помага ,но за сметка на това е радост за нас зрителите.
Та на въпроса с дрифта с предно доста тренировки ще ти трябват ,гледал съм един приятел с Голф който беше доста задобрял и на бузлуджа кат има сняг доста добре се справя обаче си трябва мощност негови беше 136 коня и вървеше доста прилично и дрифта го правеш с постоянно опъната ръчна в завоя и се получаваше доста ефектно но задните гуми трябва да са доста изтъркани ,защото с една хонда 1,3 се мъчихме пак на сняг и направо си спира :uups:
BMW E30 M3-one dream
skype-bmwpower5555

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 2402
Регистриран на: 2.09.2007
Местоположение: София
Кара: '94 Opel Corsa B

Мнение от стан » 31 Дек 2008, 19:57

Поука:

1. Дрифт става най-добре с предно
2. БМВ-тата са бавни грозни и не вървят
3. Купете си голф или хонда и влачете задницата по-голям кеф от това нема :mhihi:

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 132
Регистриран на: 8.04.2008

Мнение от rulemaker » 01 Яну 2009, 22:14

стан написа:Поука:

1. Дрифт става най-добре с предно
2. БМВ-тата са бавни грозни и не вървят
3. Купете си голф или хонда и влачете задницата по-голям кеф от това нема :mhihi:

поредния комплексар :mhihi:

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 8317
Регистриран на: 3.09.2003
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: M340i
Мечтае да кара: Калибра
Детайли за колата: Portimao Blue, Turbo бензин

Мнение от vicho » 01 Яну 2009, 22:24

rulemaker написа:
стан написа:Поука:

1. Дрифт става най-добре с предно
2. БМВ-тата са бавни грозни и не вървят
3. Купете си голф или хонда и влачете задницата по-голям кеф от това нема :mhihi:

поредния комплексар :mhihi:

стига да можеш да караш, с предното можеш да правиш далеч по-добри дрифт-ове от тези със задното (е и пауър-а е важен)


Не батенце, ти си "комплексчето" в тази тема, защото се опитваш да убедиш всички как с предното може да се дрифти, а всъщност си много далеч от истината. ;)

В реалния свят (където живеем ние), най много да завлечеш задницата 10-15-20 метра и колата спира. Клипа с хондата, който си дал е толкова далеч от нас, че повече няма накъде.

По-добри дрифтове с предно, отколкото със задно ... :mhihi: :mhihi: :mhihi:

Честито, ти си новия шут на форума ;)
You said: "Time will change!" What if it changes you?

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 132
Регистриран на: 8.04.2008

Мнение от rulemaker » 02 Яну 2009, 13:26

карай си ТДС-а :mhihi:
или за да стане по-интересно, направи клип как дрифтваш със великото задно и колко влачиш задницата (2-3 метра), а и не само ти, който друг ентусияст иска, и да видим какво могат обикновените шоферчета със задно, после аз ще ти покажа какво става със предно. 4х4 -то няма смисъл да го намесвам щото там вече е прекалено сложно за ограничения ти мозък :confused:

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 8317
Регистриран на: 3.09.2003
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: M340i
Мечтае да кара: Калибра
Детайли за колата: Portimao Blue, Turbo бензин

Мнение от vicho » 02 Яну 2009, 22:05

rulemaker написа:карай си ТДС-а :mhihi:
или за да стане по-интересно, направи клип как дрифтваш със великото задно и колко влачиш задницата (2-3 метра), а и не само ти, който друг ентусияст иска, и да видим какво могат обикновените шоферчета със задно, после аз ще ти покажа какво става със предно. 4х4 -то няма смисъл да го намесвам щото там вече е прекалено сложно за ограничения ти мозък :confused:


не батенце, ти си великия дрифтър тука, ние не можем, само гледаме и цъкаме с език. покажи клипчета с ръчната какво правиш :winky:

колкото до клиповете със задно, влез във видео форума и виж на алекс матрицата "гадната" кола с "гадното" задно колко "лошо" се справя :winky:

ентусиаст :mhihi: :mhihi: :mhihi: :mhihi:
You said: "Time will change!" What if it changes you?

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1062
Регистриран на: 11.01.2003
Местоположение: Caracciola-Karussell

Мнение от bravo » 02 Яну 2009, 22:35

стига сте се дърпали. всеки си има имение за себе си. има достатъчно клипчета на непрофесионалисти дрифтващи със задно, остава само rulemaker да ни покаже колко е добър с предното и толкова. той така или иначе няма да ни покаже нещо което не сме виждали, а и спора не беше в това. спора беше, какво е дрифт?
Най-мразя да съм прав!!!

ПредишнаСледваща

Назад към Майсторско шофиране

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook