Как да реагираме ако пръснем предна гума в движение

Как да използваме възможностите на един автомобил.

Модератори: ge_a, bravo, DrivinGGoD

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 269
Регистриран на: 15.09.2008
Местоположение: Пловдив
Пол: Мъж
Кара: e46 320Ci '01

Как да реагираме ако пръснем предна гума в движение

Мнение от fancooler » 18 Сеп 2013, 21:28

Въпросът ми е провокиран от вчерашна случка на много скъп за мен човек, който при движение със 145 км/ч по автомагистрала "Тракия" пръсна предна лява гума и благодарение на задното предаване (по негови думи) и над 40 години опит зад волана успя да излезе от ситуацията невредим. Колата е Ц-класа 2009 година.

Какви действия следва да предприемем зад волана ако се случи така, че пръснем предна гума в движение?

Има ли значение дали колата е с предно или задно предаване с оглед овладяването й?

Дон Кроки
Аватар
Мнения: 3880
Регистриран на: 14.01.2009
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: и се усмихва :)
Мечтае да кара: със сина ми :)
Детайли за колата: С всички възможни екстри.

Re: Как да реагираме ако пръснем предна гума в движение

Мнение от Kroki » 19 Сеп 2013, 23:07

Бих хванал здраво волана, пуснал газта и не пипам спирачката. Не трябва и да се изключва от скорост.
You're safer in the race car than you are in cars going to and from the track. - Mario Andretti
`91 E30 318i `93 Е36 325td `06 E46 320d `12 F800ST `07 E61 LCI 525d

drago_pavlov написа:Аз светкам само ако има някаква опасност. За патруки не :lol: Както аз си плащам актовете, така ще си ги плащат и другите :mhihi:

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 4376
Регистриран на: 30.01.2009
Местоположение: Русе
Пол: Мъж
Кара: the real 5er
Мечтае да кара: 0:00h. at La Sarthe

Re: Как да реагираме ако пръснем предна гума в движение

Мнение от Dirty M5 driveR » 21 Сеп 2013, 19:39

Eдин приятел ми разказа как гледал в предаване, че при спукване на предна гума е добре да се продължи подаването на газ, като постепенно скоростта се намалява, а не да пуска газта. Така се намалявали силите, които дърпат колата по посока на спуканата гума. Правили тест с двама водачи - единия пуснал газта и започнал да спира, другия първоначално подал газ, а после започнал да намаля внимателно. Първият се завъртял, вторият спрял колата успешно.

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 55
Регистриран на: 24.09.2010
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: Лада 2101
Мечтае да кара: Същата, ама със спирачки
Детайли за колата: BEAMS-а с лошите!

Re: Как да реагираме ако пръснем предна гума в движение

Мнение от integrale4life » 07 Окт 2013, 21:02

Сещам се за една случка, в която бяхме в Голф 2-ка 5-ма човека с багаж и в завой по Е79 малко преди Благоевград с над 110 км/ч пръснахме предната гума. Както си бяхме в крайна лява лента и изведнъж колата недозави и се насочи към мантинелата. Добре, че "завоя свърши" и успяхме да спрем малко след това. В край на сметка се оказа, че вентила се е скъсал.

Та мисля, че в случая е хубаво, че шофьора си беше подал газта, докато не се усетихме от какво точно е причинено недозавиването.

Спомням си преди време бТВ правеха автомобилно предаване и точно там пуснаха репортаж за това какво трябва да се прави при спукана гума в движение. Ама пуст акъл, помня само, че колата беше червен Голф 2-ка :mhihi:

Иначе:

Tutun turbon vihellyksen kuulen. Äänellään se mielen kohentaa. Ujellus kuin rajun myrskytuulen. Sitä desibelipellet koittaa ohentaa! Изображение
Изображение

Назад към Майсторско шофиране

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook