Как да тръгвам на свтофар.

Как да използваме възможностите на един автомобил.

Модератори: ge_a, bravo, DrivinGGoD

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 111
Регистриран на: 19.02.2012
Местоположение: Пловдив
Пол: Мъж
Кара: e90 320d '06
Мечтае да кара: f06 640

Re: Как да тръгвам на свтофар.

Мнение от enerdjy » 08 Апр 2013, 16:52

къв е тоя ИС бе, аз с тдс-а (318) с 2,200 rpm (приблизително) тръгвам без грам въртене даже ме залепя за седалката :mhihi: :mhihi: :mhihi:
"If one day speed kills me don't cry because i was smiling" - Paul Walker

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1857
Регистриран на: 20.10.2010
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: BigBlockV8 и чат-пат SmallBlockV8
Мечтае да кара: бангия с предно
Детайли за колата: ;)
Big: Hemi 370 cu. in.
Small: S62B50 с жокери

Re: Как да тръгвам на свтофар.

Мнение от Nickelback » 09 Апр 2013, 8:41

Ти се смееш, ама при дизела е друго :)

Sent from my GT-N7000 using Tapatalk 2
Изображение Изображение

"За тЕя пари има Е-шеесе" - форумна пословица.
Лето две и седемнаесто.

Потребител
Аватар
Мнения: 9
Регистриран на: 9.02.2011
Местоположение: София / Плевен
Пол: Мъж
Кара: E36 Compact

Re: Как да тръгвам на свтофар.

Мнение от Wyand » 13 Апр 2013, 13:09

///Maximalniq написа:Един приятел с хондичката си тръгва с газ до ламарините и на полусъединител и определено му се получават нещата.


Те се получават, но ако я кара така редовно му се разказва играта на съединителя.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 557
Регистриран на: 9.06.2012
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: BMW и VAG

Re: Как да тръгвам на свтофар.

Мнение от zafirovp » 27 Апр 2013, 0:25

Днес при тръгване от място замириса жестоко на съединител в купето. Даже и при 2000 оборота пак. Дали е заминал?

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 443
Регистриран на: 15.11.2009
Местоположение: sofiq
Пол: Мъж
Кара: E91 330xd LCI

Re: Как да тръгвам на свтофар.

Мнение от hamann25 » 27 Апр 2013, 0:48

Хахахаха а дали не е.:grin:

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 232
Регистриран на: 24.04.2008
Местоположение: Пловдив
Пол: Мъж
Кара: BMW E39 520i '96
Мечтае да кара: non-stop

Re: Как да тръгвам на свтофар.

Мнение от Lawmaker » 07 Май 2013, 22:55

Ако искате в цифри, при 15% буксуване на гумите /което не знам как ще си го сметнете/ е най-бръз старта.
Наздраве :bchug:

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1857
Регистриран на: 20.10.2010
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: BigBlockV8 и чат-пат SmallBlockV8
Мечтае да кара: бангия с предно
Детайли за колата: ;)
Big: Hemi 370 cu. in.
Small: S62B50 с жокери

Re: Как да тръгвам на свтофар.

Мнение от Nickelback » 08 Май 2013, 9:21

Lawmaker написа:Ако искате в цифри, при 15% буксуване на гумите /което не знам как ще си го сметнете/ е най-бръз старта.
Наздраве :bchug:


Колега, да преведеш за непрофесорите, ако може, какво значи "15% буксуване на гумите"? 15% от какво? И да споделиш ти как си си го сметнал и си стигнал до тоя извод :)
Наздраве :bchug:

Sent from my GT-N7000 using Tapatalk 2
Изображение Изображение

"За тЕя пари има Е-шеесе" - форумна пословица.
Лето две и седемнаесто.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 557
Регистриран на: 9.06.2012
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: BMW и VAG

Re: Как да тръгвам на свтофар.

Мнение от zafirovp » 08 Май 2013, 10:28

И защо всичко живо по светофарите тръгва от 800 оборота? Толкова ли са вредни такива стартове?

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1585
Регистриран на: 28.01.2009
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: е36 Турбо?! любима, е39 28-ца бате
Мечтае да кара: е36 с осмак
Детайли за колата: Най-много върви 28мицата от всичко.
Wanna be 1.5 bar.

Re: Как да тръгвам на свтофар.

Мнение от Boyadjiev » 08 Май 2013, 16:30

Nickelback написа:
Lawmaker написа:Ако искате в цифри, при 15% буксуване на гумите /което не знам как ще си го сметнете/ е най-бръз старта.
Наздраве :bchug:


Колега, да преведеш за непрофесорите, ако може, какво значи "15% буксуване на гумите"? 15% от какво? И да споделиш ти как си си го сметнал и си стигнал до тоя извод :)
Наздраве :bchug:

Sent from my GT-N7000 using Tapatalk 2

Ако натепаш газта до прекъсвач и пуснеш съединителя рязко, докато спрат да превъртат гумите са ти 100% превъртане, а.к.а бърнаут :mhihi: Това как точно са го пресметнали е друга тема, но най-добрият старт е точно когато имаш малко превъртане на гумите при самото тръгване от спряло положение до около 20-25 км/ч от където натам вече в зависимост какво караш трябва да не превъртат... Дали ще е газ до долу или няма да е газ до долу зависи от колата която карате, но всяко превъртане на гумите над ~30км/ч значи голяма загуба на време ;)
Изображение Изображение Изображение
Уважавай другия, независимо каква кола кара.

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 232
Регистриран на: 24.04.2008
Местоположение: Пловдив
Пол: Мъж
Кара: BMW E39 520i '96
Мечтае да кара: non-stop

Re: Как да тръгвам на свтофар.

Мнение от Lawmaker » 08 Май 2013, 17:51

Nickelback написа:
Lawmaker написа:Ако искате в цифри, при 15% буксуване на гумите /което не знам как ще си го сметнете/ е най-бръз старта.
Наздраве :bchug:


Колега, да преведеш за непрофесорите, ако може, какво значи "15% буксуване на гумите"? 15% от какво? И да споделиш ти как си си го сметнал и си стигнал до тоя извод :)
Наздраве :bchug:

Sent from my GT-N7000 using Tapatalk 2


Доста е сложно , колега. Не съм професор, просто след многобройни тестове е установено, че около тези проценти grip-a е най голям. Не мога да цитирам точно , чел съм го в една книга за автомобилни състезания преди време.
Идеята е при скорост на автомобила примерно от 10км/ч , гумите му да се въртят с 11.5 км/ч , при 20 -> 23 и т.н. Това са тези проценти и явно трябва да си адски добър за да го постигнеш това нещо , и още повече да разбереш , че си го постигнал разбира се :D

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1857
Регистриран на: 20.10.2010
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: BigBlockV8 и чат-пат SmallBlockV8
Мечтае да кара: бангия с предно
Детайли за колата: ;)
Big: Hemi 370 cu. in.
Small: S62B50 с жокери

Re: Как да тръгвам на свтофар.

Мнение от Nickelback » 08 Май 2013, 18:05

Boyadjiev написа:
Nickelback написа:
Lawmaker написа:Ако искате в цифри, при 15% буксуване на гумите /което не знам как ще си го сметнете/ е най-бръз старта.
Наздраве :bchug:


Колега, да преведеш за непрофесорите, ако може, какво значи "15% буксуване на гумите"? 15% от какво? И да споделиш ти как си си го сметнал и си стигнал до тоя извод :)
Наздраве :bchug:

Sent from my GT-N7000 using Tapatalk 2

Ако натепаш газта до прекъсвач и пуснеш съединителя рязко, докато спрат да превъртат гумите са ти 100% превъртане, а.к.а бърнаут :mhihi: Това как точно са го пресметнали е друга тема, но най-добрият старт е точно когато имаш малко превъртане на гумите при самото тръгване от спряло положение до около 20-25 км/ч от където натам вече в зависимост какво караш трябва да не превъртат... Дали ще е газ до долу или няма да е газ до долу зависи от колата която карате, но всяко превъртане на гумите над ~30км/ч значи голяма загуба на време ;)


Ако натепам газта на мойта гумите нема да спрат никога, както на първа така и на втора... Все си седи на прекъсвач. Та пак не дефинирате "100% превъртане"...
Да речем, че искате да кажете следното:
"Най-добър старт се получава, когато от момента на потегляне до момента, в който една и съща точка от колелото докосне асфалта, изминатият път е поне 85% от обиколката на гумата".
Така като се замисля и лаунч контролите имат не повече от тия 15% загуби, та ми се вижда разумен довод :yes:
Деева, да вземем да напишем един учебик по драг рейсинг :mhihi:

Пп: Даже може да се обобщи, че от момента на потегляне до момента на придобиване на трайно сцепление, изминатото разстояние трябва да бъде поне 85% от броя на направените обороти умножени по обиколката на гумата :mhihi:

Sent from my GT-N7000 using Tapatalk 2
Изображение Изображение

"За тЕя пари има Е-шеесе" - форумна пословица.
Лето две и седемнаесто.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 4376
Регистриран на: 30.01.2009
Местоположение: Русе
Пол: Мъж
Кара: the real 5er
Мечтае да кара: 0:00h. at La Sarthe

Re: Как да тръгвам на свтофар.

Мнение от Dirty M5 driveR » 08 Май 2013, 19:17

И то кво излиза - че трябва човек сам да си усети колата :mhihi: Щото колкото и да чете, че 15% са супер, това няма да направи старта му страхотен. Слагаш бензин, хубави гуми, и почваш. В един момент все ще почне да се получава :driving: Аз не съм експерт в старта от място, защото и не го практикувам. Но пък съм пробвал много други неща и съм стигнал до горепосочения извод. От недоумение как става в един момент започваш да го умееш и да обясняваш на другите как те да го направят. :)

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1857
Регистриран на: 20.10.2010
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: BigBlockV8 и чат-пат SmallBlockV8
Мечтае да кара: бангия с предно
Детайли за колата: ;)
Big: Hemi 370 cu. in.
Small: S62B50 с жокери

Re: Как да тръгвам на свтофар.

Мнение от Nickelback » 08 Май 2013, 21:37

Dirty M5 driveR написа:И то кво излиза - че трябва човек сам да си усети колата :mhihi: Щото колкото и да чете, че 15% са супер, това няма да направи старта му страхотен. Слагаш бензин, хубави гуми, и почваш. В един момент все ще почне да се получава :driving: Аз не съм експерт в старта от място, защото и не го практикувам. Но пък съм пробвал много други неща и съм стигнал до горепосочения извод. От недоумение как става в един момент започваш да го умееш и да обясняваш на другите как те да го направят. :)


И драга е малко или много спорт. Аз затова се заядох щото като повечето спортове си трябва усет, за да се постигнат резултати. А почнаха да се спрягат проценти, като че ли ще се прави PID контролер за лаунч контрол модул :dunno: Факторите са много, а човешкият фактор е най-сериозния такъв. Днес си добър с твоята кола, с нейния си съединител, с нейните си гуми, на тая настилка. Утре взимаш колата на приятел или се окопаваш или ти гасне дори на старта :dunno: Човека е мнооого бавно адаптираща се система за много простите процеси. За сметка на това се адаптира супер добре към сложните :yes:
Изображение Изображение

"За тЕя пари има Е-шеесе" - форумна пословица.
Лето две и седемнаесто.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 4376
Регистриран на: 30.01.2009
Местоположение: Русе
Пол: Мъж
Кара: the real 5er
Мечтае да кара: 0:00h. at La Sarthe

Re: Как да тръгвам на свтофар.

Мнение от Dirty M5 driveR » 08 Май 2013, 22:28

Да, аз изобщо не отричам драга като спорт, въпреки да не съм почитател. Просто съм опитвал разни неща, дето съм ги мислел за хора с нечовешки способности :mhihi: , а после се оказва, че всичко е до усет към машината. Затова е и този ми коментар. Няма нищо по-хубаво от това истински да усетиш колата и да можеш да си отговориш на всякакви такива въпрос от рода на "как е най-добре да...".

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 232
Регистриран на: 24.04.2008
Местоположение: Пловдив
Пол: Мъж
Кара: BMW E39 520i '96
Мечтае да кара: non-stop

Re: Как да тръгвам на свтофар.

Мнение от Lawmaker » 08 Май 2013, 23:34

Хееей, колеги . Това с процентите е по скоро на теория . Не вярвам да има човек което да ги постигне тези резултати :)
Поздрави.
П.П. Взех да съжалявам , че се обадих :dunno:

Предишна

Назад към Майсторско шофиране

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook