Евтина учебна дрифтачка?

Как да използваме възможностите на един автомобил.

Модератори: ge_a, bravo, DrivinGGoD

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1009
Регистриран на: 29.11.2007
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: внимателно
Мечтае да кара: самолет

Евтина учебна дрифтачка?

Мнение от u`F`o » 10 Яну 2012, 19:20

Здравейте колеги!

Интересува ме следното. Какво ми трябва за да направя от една кола „дифтачка“ или поне за учебни цели? Колата НЯМА да се кара за други цели и на други обороти освен на прекъсвач.
Въпросите са ми следните:
1) Трябва ли ми някво хупер-дупер-спешъл –чайниз-шит окачване? Тампони, а-у ?
2) Колко трябва да са ми големи гумите за целта, т.е. R1X на колко ? Аз си мисля, за някакви 15ки, желязарки, че тя колата така или иначе няма да е Show-off…
3) 20-сков мотор с голо купе и 2 корита и заварен диференциал подходящ ли е за целта?
4) Ако не искам да плащам никакви данъци има ли някаква врътка? Т.е. ако имате такива коли вие плащате ли им данъци? Както се досещате, платформа нямам и все пак ще трябва да ходи на "ход" до местата за "глупости"...
5) Какви са подводните камъни в тази идея?


Климатик, седалки, мокети, музика, джанти, всичко ще се изскубе от колата, за да е максимално лека, все пак говорим за 20сков мотор и кола, която ще се изкарва само за една цел - обучение и евентуално кеф :driving:

Поздрави,

Николай

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 6597
Регистриран на: 2.07.2005
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: или поне се учи ежедневно
Мечтае да кара: М3 CSL, Z4М

Re: Евтина учебна дрифтачка?

Мнение от Sharo » 10 Яну 2012, 19:31

С въпроса за препани камъните ще ти отговоря и на другите.
Колата, която описваш бързо ще и стигнеш потенциала ако тренираш с нея месец, два.

Заварения диференциал е много ограничаващ и за начаало е добре, но бързо ще му свикнеш и камшиците ще ти писнат, ще почнеш да искаш дълги дрифтове с по-голяма скорост и тогава идва проблема с диф-а

Размера на гумите идва с бюджета ти. Естесрвено е най-добре да са ти нови гумите били те и 15-ки. С тях колата ти е винаги еднаква като поведение и изкарваш по-доста обиколки без да се налага да спираш за смяна и нагаждане с "новите" ти гуми при всяка смяна няма. Така прогреса ти ще е доста бърз в карането. Това ест. е доста ограничаващо като бюджет

20ка мотор, хората са показвали какви чудеса по наще трасета могат да вършат с тях, но пак тук бързо, бързо ще стигнеш лимита на мотора.

окачване и тампони .... тампоните поне полиеретан ти трябва като твърдост .. с окачването, не е добре да прекаляваш като рейт на пружините ... аз карам 12 на 10 кг, като мойта кола е доста тежка ... препани камъка тука, е че без ролбар купето ще почне да деформира.

задължително ти трябва хидравлична ръчна и да помислиш за задните дискове и апарати за тая цел
ти ли клатиш или клати бас-а.. егати номера паднаа двата таса http://youtube.com/watch?v=NYchvWbcvf0&feature=related
Хайде да покараме малко кола

Летящия холандец
Аватар
Мнения: 19401
Регистриран на: 10.01.2003
Местоположение: предимно в гаража
Кара: M3E30х2,M3E36х2,M3E92,M5E39х2 и др.

Re: Евтина учебна дрифтачка?

Мнение от ///Явор » 10 Яну 2012, 20:10

ела да ти дам едно м3 3.2 готово за целта :mhihi:
Изображение
С ЧАТ НА Л.С. НЕ МИ СЕ ЗАНИМАВА Работно време 10:00-18:00 тел:0887616782

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1009
Регистриран на: 29.11.2007
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: внимателно
Мечтае да кара: самолет

Re: Евтина учебна дрифтачка?

Мнение от u`F`o » 10 Яну 2012, 20:18

Явор написа:ела да ти дам едно м3 3.2 готово за целта :mhihi:

викаш 2к стигат, нали :mhihi: Айде две и пестин, че е м-ковица :yes:

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 8317
Регистриран на: 3.09.2003
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: M340i
Мечтае да кара: Калибра
Детайли за колата: Portimao Blue, Turbo бензин

Re: Евтина учебна дрифтачка?

Мнение от vicho » 19 Яну 2012, 19:44

я не съм дрифтаджия , ама тия дни го смятах ...

- дясна 328i е36 - седан/купе на каквото попаднеш, все тая, ако е седан кейджа май ще е по-лесен :yes: - 3000лв до BG - с английски номера, т.е. данъци няма да плащаш, но ако искаш да си на ход е проблем, т.е. ГО и Преглед = голям к*р за теб и разходи, по-скоро платформа

- окачване Race Land-ия = 400лв. комплекта, като за тренирачка едва ли ще ти трябва D2

- full комплект полиуретан от БГ майстор за Е36 = 380 лв.

- заварка на дифа - 2-3 бири :mhihi:

- олекотяване - 2-3 бири

- roll cage - тук нямам идея, но предполагам 400-500лв.

- джанти - железарки - 10лв/броя - 4-5х2 = 100лв.

- гуми 15-ски обикаляш гумаджийниците и търсиш изхвърлени = пари за бензин/нафта - размер 195-205 / 50 / 15, колкото по-ниски, толкова по-добре защото иначе могат да се изхлузят от джантата (на мен ми се случи с 195/60) :mhihi:

- волан и седалка - по-добре някакви по-прилични може и втора ръка, се някое корито за 200-300лв ще изпадне и волан за 100лв = 400лв.

- хидравлична ръчна - 200лв.

- непредвидени разходи - 500лв.

до тук - 5500лв. - имаш орязана дясна 328i-ца със заварен диф и някакво окачване

готов си за каране!

това всичко при положение, че имаш инструмент, време, пари и си поне малко сръчен :yes:

общо взето ако ти се иска да караш (макар и малко) си трябват парички и това с 2000-2500лв. не виждам как ще стане :nono:
You said: "Time will change!" What if it changes you?

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1585
Регистриран на: 28.01.2009
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: е36 Турбо?! любима, е39 28-ца бате
Мечтае да кара: е36 с осмак
Детайли за колата: Най-много върви 28мицата от всичко.
Wanna be 1.5 bar.

Re: Евтина учебна дрифтачка?

Мнение от Boyadjiev » 19 Яну 2012, 20:17

Или си взимаш 16ска лява и садиш маторя от нещо друго :mhihi: Далеч по-малко главоболия и г/д същите пари, да не кажа че ще е регистрирана някъде, все пак ще има номера ;) Спокойно за 4 бона влизаш скраперската яко в джаза, но трябва да се прави с 2те ръце и тримата приятели, че иначе с 4 бона само започваш...
Изображение Изображение Изображение
Уважавай другия, независимо каква кола кара.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 8317
Регистриран на: 3.09.2003
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: M340i
Мечтае да кара: Калибра
Детайли за колата: Portimao Blue, Turbo бензин

Re: Евтина учебна дрифтачка?

Мнение от vicho » 19 Яну 2012, 20:36

Boyadjiev написа:Или си взимаш 16ска лява и садиш маторя от нещо друго :mhihi: Далеч по-малко главоболия и г/д същите пари, да не кажа че ще е регистрирана някъде, все пак ще има номера ;) Спокойно за 4 бона влизаш скраперската яко в джаза, но трябва да се прави с 2те ръце и тримата приятели, че иначе с 4 бона само започваш...


лоша идея

тоя матор нали ще е над 2000лв.

1100 мотор
200 генерация
150 скорости
100лв заден мост
кардан, диф и полуоси = 200-250лв.
радиатор, перка с виско, ел перка и т.н. и т.н.

заеби

по-добре да върти дясня, отколкото да сади лява :dunno:
You said: "Time will change!" What if it changes you?

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 328
Регистриран на: 31.07.2007
Местоположение: Атомната столица.
Пол: Мъж
Кара: внимателно.
Мечтае да кара: сАмоЛеТ

Re: Евтина учебна дрифтачка?

Мнение от Димитър Димитров » 19 Яну 2012, 21:06

vicho написа:
Херо написа:Колега прати накаде Гложение 2 от тия добри 2.8 за по 3бона да има с кво да се занимаваме :D


Ако говорим за 'някаква си 2.8 ца" на която само името и е кола съм съгласен по повод обявата която си ми показал вчера говорих с Делян и да ти кажа читавите 2.8 са свършили.
Цитирах твоето мнение / ако съм те засегнал по някакъв начин - сори / но не мога да се съглася с хората които искат да правят от нищо нещо без пари -дривтачка просто няма как да стаане :no:

п.п за цифри ако ще говорим преди 3 години / когато аз карах 2.8 / 3200 едва стигаха за мотор :yes: питай Ицето ако не верваш

п.п2 понеже тук са със захабени подлакатници аз ходя направо в англииско да си ги докарвам.
Последна промяна Димитър Димитров на 19 Яну 2012, 21:44, променена общо 1 път

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 8317
Регистриран на: 3.09.2003
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: M340i
Мечтае да кара: Калибра
Детайли за колата: Portimao Blue, Turbo бензин

Re: Евтина учебна дрифтачка?

Мнение от vicho » 19 Яну 2012, 21:11

Херо написа:Колега прати накаде Гложение 2 от тия добри 2.8 за по 3бона да има с кво да се занимаваме :D


бе добри ... кой е казал за добри?

просто некаква кола стига да има сила мотора :ok:

http://nfs.mobile.bg/pcgi/mobile.cgi?to ... f1=details

те я е ... преди пазарлъка - 2880 :lalala: :mhihi:

аз от същия човек пазарувах моя донор за 3200лв с транспорт до Враца (на 300+ км)

това, че те мързи и не ти се занимава да търсиш и купуваш си е лично твой проблем!

"прати" вика... :mhihi: :paranoid: :bowdown:

п.с. въобще к'во се хабя да ти обяснявам ...

п.с. http://nfs.mobile.bg/pcgi/mobile.cgi?to ... f1=details - 3400 , ама сигурно захабения подлакътник и скапания салон ще те разубедят?!? :winky: :winky: :winky:
You said: "Time will change!" What if it changes you?

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1585
Регистриран на: 28.01.2009
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: е36 Турбо?! любима, е39 28-ца бате
Мечтае да кара: е36 с осмак
Детайли за колата: Най-много върви 28мицата от всичко.
Wanna be 1.5 bar.

Re: Евтина учебна дрифтачка?

Мнение от Boyadjiev » 19 Яну 2012, 21:23

Eee... грубо го направи... Събираш си 25тица за около 1000 макс, скорости, диф и тн си остават от 16/18-ската, нали е дрифтачка, дифове по 40-50лв. Според мен на каране няма да чупиш диф, понеже ще е учебна :shock: Ако чупиш диф на 4-5 карания (което е над месец) има да караш почти една година с парите за голямо прасе + полуоски, кардани... А кога ще я тоталнеш е друг въпрос, така че според мен (мое мнение де...) за такъв тип кола, минимални средства, за да си минимално вътре като роди мотора/удариш я :yes:
Изображение Изображение Изображение
Уважавай другия, независимо каква кола кара.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1818
Регистриран на: 10.05.2006
Местоположение: Плевен

Re: Евтина учебна дрифтачка?

Мнение от TUZara` » 19 Яну 2012, 21:33

тая втората която показа колегата като продадеш кожата,м бронята,джантите и другите скъпи глезотий по нея ще ти слезе на 2500...

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1585
Регистриран на: 28.01.2009
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: е36 Турбо?! любима, е39 28-ца бате
Мечтае да кара: е36 с осмак
Детайли за колата: Най-много върви 28мицата от всичко.
Wanna be 1.5 bar.

Re: Евтина учебна дрифтачка?

Мнение от Boyadjiev » 19 Яну 2012, 21:37

Начини хиляди и повечето водят към еб§си кефа, само здраве и МАНГИ да има :mhihi:
Изображение Изображение Изображение
Уважавай другия, независимо каква кола кара.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 328
Регистриран на: 31.07.2007
Местоположение: Атомната столица.
Пол: Мъж
Кара: внимателно.
Мечтае да кара: сАмоЛеТ

Re: Евтина учебна дрифтачка?

Мнение от Димитър Димитров » 19 Яну 2012, 21:50

vicho написа:
Херо написа:Колега прати накаде Гложение 2 от тия добри 2.8 за по 3бона да има с кво да се занимаваме :D


бе добри ... кой е казал за добри?

просто некаква кола стига да има сила мотора :ok:

http://nfs.mobile.bg/pcgi/mobile.cgi?to ... f1=details

те я е ... преди пазарлъка - 2880 :lalala: :mhihi:

аз от същия човек пазарувах моя донор за 3200лв с транспорт до Враца (на 300+ км)

това, че те мързи и не ти се занимава да търсиш и купуваш си е лично твой проблем!

"прати" вика... :mhihi: :paranoid: :bowdown:

п.с. въобще к'во се хабя да ти обяснявам ...

п.с. http://nfs.mobile.bg/pcgi/mobile.cgi?to ... f1=details - 3400 , ама сигурно захабения подлакътник и скапания салон ще те разубедят?!? :winky: :winky: :winky:



Ако говорим за 'някаква си 2.8 ца" на която само името и е кола съм съгласен по повод обявата която си ми показал вчера говорих с Делян и да ти кажа читавите 2.8 са свършили.
Цитирах твоето мнение / ако съм те засегнал по някакъв начин - сори / но не мога да се съглася с хората които искат да правят от нищо нещо без пари -дривтачка просто няма как да стаане :no:

п.п за цифри ако ще говорим преди 3 години / когато аз карах 2.8 / 3200 едва стигаха за мотор :yes: питай Ицето ако не верваш

п.п2 понеже тук са със захабени подлакатници аз ходя направо в англииско да си ги докарвам.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 8317
Регистриран на: 3.09.2003
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: M340i
Мечтае да кара: Калибра
Детайли за колата: Portimao Blue, Turbo бензин

Re: Евтина учебна дрифтачка?

Мнение от vicho » 20 Яну 2012, 0:13

Херо написа:Ако говорим за 'някаква си 2.8 ца" на която само името и е кола съм съгласен по повод обявата която си ми показал вчера говорих с Делян и да ти кажа читавите 2.8 са свършили.


ама нали искаме да кормим колата и да сменяме цялото окачване, седалка, волан + заварка на дифа! т.е. остава само купето и мотора да са читави, това мисля, че е в реда на нещата за тия пари :dunno:

дори и купето може да има забележки по ламарините, защото повечето дрифтаджиики са на воинишки каски криви :mhihi: , пък и ще се слага ролкейдж (задължителен, ако ще се спортува)

Херо написа:Цитирах твоето мнение / ако съм те засегнал по някакъв начин - сори / но не мога да се съглася с хората които искат да правят от нищо нещо без пари -дривтачка просто няма как да стаане :no:


не си ме засегнал ... и аз се извинявам, ако тона ми е прозвучал остро :bchug: за без пари - толкоз, то не, че 6к са малко пари де :paranoid:

Херо написа:п.п за цифри ако ще говорим преди 3 години / когато аз карах 2.8 / 3200 едва стигаха за мотор :yes: питай Ицето ако не верваш


знам, че бяха много скъпи и ти вярвам, ама сега далеч не са

Херо написа:п.п2 понеже тук са със захабени подлакатници аз ходя направо в англииско да си ги докарвам.


ако те кефи идеята и имаш $ - бягай!

Изображение

дясна 328 купе м спорт

4200лв до бг с пълен м пакет, рекаро и мотора е на оса! + спортни колектори и други гиздийки и то това преди около година време :shock:

та така! както каза Бояджиев има ли здраве и кинти всичко е възможно и то без да се дават 10 000лв за е30 с V8, която да и блокира мотора при първото изкарване :mhihi: :owned:
You said: "Time will change!" What if it changes you?

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1001
Регистриран на: 24.08.2005
Местоположение: Sofia - Mladost
Кара: Е30 340!!!
Мечтае да кара: Е34 М5 - Е30 М3

Re: Евтина учебна дрифтачка?

Мнение от БаЯн » 20 Яну 2012, 0:25

И аз да кажа нещо тая втората кола от снимките където е 3400 или нещо подобно е продадена :mhihi: а другото Вичо е това беше грубичко вече за е30 В-осмака който не можа да излезе и за едно кръгче :mhihi: :mhihi: :mhihi: :mhihi: :bchug: иначе според мене на Вичо идеята е най добре Ники взимай една 2.8 англичанка и си я до направи нея :yes:
Изображение

Следваща

Назад към Майсторско шофиране

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook