Превключване на скоростите по време на изпреварването

Как да използваме възможностите на един автомобил.

Модератори: ge_a, bravo, DrivinGGoD

User
Аватар
Мнения: 4609
Регистриран на: 17.06.2007
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: 330XD
Детайли за колата: the silent power

Re: Превключване на скоростите по време на изпреварването

Мнение от b00st » 28 Окт 2009, 15:46

купи си автоматик ако незнаеш как да ползваш ръчните :D

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 53
Регистриран на: 19.07.2007

Re: Превключване на скоростите по време на изпреварването

Мнение от danko » 30 Окт 2009, 18:01

зависи от ситоацията понякога се налага и 2-ра на късо разтояние сичко е на преценка и бързо превклучване.
Който не харесва моята мелодия бързо да поема свойта лична траектория!

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 143
Регистриран на: 29.10.2008
Местоположение: Пловдив
Пол: Мъж
Кара: БМВ-та

Re: Превключване на скоростите по време на изпреварването

Мнение от dichodichev3 » 30 Окт 2009, 20:18

Колеги, според мен всичко опира до кубатурата на агрегата.Нека е някой 3000 или нагоре и на 6-та ще мачка здраво.
Живи и здрави! :lalala:

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 50
Регистриран на: 6.10.2009
Пол: Мъж
Кара: Opel
Мечтае да кара: BMW 525

Re: Превключване на скоростите по време на изпреварването

Мнение от VNM » 31 Окт 2009, 18:32

Ами внимавайте повече бе хора,спрете с екстремните изпреварвания.Народа го е казал 3 пъти мери 1 път режи.

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 225
Регистриран на: 3.09.2008
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: bmw 316 84г. м10б18
Мечтае да кара: на рали съзтезание :)

Re: Превключване на скоростите по време на изпреварването

Мнение от cargo22 » 31 Окт 2009, 19:51

VNM написа:Ами внимавайте повече бе хора,спрете с екстремните изпреварвания.Народа го е казал 3 пъти мери 1 път режи.

Нема време за 3 пъти.Мериш режеш и се късо идва. :dunno:

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 586
Регистриран на: 19.12.2007
Местоположение: София

Re: Превключване на скоростите по време на изпреварването

Мнение от Fear » 02 Ное 2009, 14:29

Aко съм зад някого и чакам възможност да го изпреваря, винаги изпреварвам с пълна газ - не е добре човек да се шматка дълго време в насрещното. :mhihi:
Винаги го правя на подходящата предавка за колата, целейки максимално бързо ускорение. Ако става въпрос за 70км/ч., както се коментираше, значи връщам на 2-ра. Превключвам там, където започва червената зона на оборотмера, в случая 7000 оборота. :)

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 225
Регистриран на: 3.09.2008
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: bmw 316 84г. м10б18
Мечтае да кара: на рали съзтезание :)

Re: Превключване на скоростите по време на изпреварването

Мнение от cargo22 » 17 Яну 2010, 21:32

Fear написа:Ако става въпрос за 70км/ч., както се коментираше, значи връщам на 2-ра. Превключвам там, където започва червената зона на оборотмера, в случая 7000 оборота. :)


Мен ми е страно при 70км. на мен поне досега ,мисля че не съм карал кола дето да влъщам на 2ра да изпреварвам, спокойно с 3та си задминавш или обичаш за се чустваш като на рали :mhihi: на втора нещо до 50тина може ма 70 верно че си зависи от колата де.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 586
Регистриран на: 19.12.2007
Местоположение: София

Re: Превключване на скоростите по време на изпреварването

Мнение от Fear » 17 Яну 2010, 21:41

cargo22 написа:
Fear написа:Ако става въпрос за 70км/ч., както се коментираше, значи връщам на 2-ра. Превключвам там, където започва червената зона на оборотмера, в случая 7000 оборота. :)


Мен ми е страно при 70км. на мен поне досега ,мисля че не съм карал кола дето да влъщам на 2ра да изпреварвам, спокойно с 3та си задминавш или обичаш за се чустваш като на рали :mhihi: на втора нещо до 50тина може ма 70 верно че си зависи от колата де.

Дълги са ми предавките - 1ва е до 62км/ч., 2ра - 105км/ч., 3та - 155км/ч. и така нататък. :)
Иначе да - не е проблем да изпреваря и на 3та, но отнема повече време, а това не го обичам хич. :mhihi:


Аватар
Мнения: 802
Регистриран на: 16.07.2009
Пол: Мъж

Re: Превключване на скоростите по време на изпреварването

Мнение от driver69 » 22 Яну 2010, 18:43

Превключването по време на изпреварване е нещо, което масово не се изпълнява правилно. Не е правилно да се изнесешв дясно с 1500 оборота на пета и да се сетиш да превключиш.
Според мен най-добре е, за дизел говоря - модела от профила, например караме със 100-110 и изпреварваме. Късно виждаме, че отсреща идва кола. Натрискаме съединителя, като преди това отпускаме леко педала на газста, така че на свободна оборотите да са 3000. Вкарваме четвърта и газста до долу. Караме на четвърта до четири хиляди и малко(200-300). След това сменяме. За обикновено изпреварване - отдалеч набираме, така че да имаме поне 25км/ч в + и изпреварваме. Няма смисъл от голямо натискане или връщане на предавка при нормално изпреварване(говорим за обороти над 2000 при започване на маневрата).

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 359
Регистриран на: 11.07.2005
Местоположение: Slivnica
Пол: Мъж
Кара: E39 520 97", E46 320d 05"
Мечтае да кара: ново БМВ
Детайли за колата: изтъркани задни гуми, тук-таме за изчукване и боя :D

Re: Превключване на скоростите по време на изпреварването

Мнение от e39 FEN » 25 Яну 2010, 14:59

Когато изпреварвам винаги така си правя преценката че да не ми се налага да сменям предавка в насрещното, но не изпреварвам и на 2000 оборота :mhihi: Както се изрази един колега по горе, обичам да се чувствам като на рали, от 4500 оборота нагоре :mhihi:
Изображение

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 341
Регистриран на: 8.03.2007
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: E34 520i, E30 318

Re: Превключване на скоростите по време на изпреварването

Мнение от ivan1590 » 25 Яну 2010, 18:25

Не мисля , че са нужни някакви правила, просто колата трябва да се ускорява, а затова се изисква развит усет към автомобила.В началото като си взех колата един , два пъти удрях прекъсвача, но после свикнах.Сега даже и оборотомера не гледам, а се ориентирам само по звук и ускорение.

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 225
Регистриран на: 3.09.2008
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: bmw 316 84г. м10б18
Мечтае да кара: на рали съзтезание :)

Re: Превключване на скоростите по време на изпреварването

Мнение от cargo22 » 25 Яну 2010, 19:00

Като на рали да, но има едно грешно което е много опасно и то е да караш след някой на малка дистанция и да тръгнеш да го изпреварваш с превключване на скорост надолу да отиде в максимална мощност, защото предполагам всеки го е изпитал как колата става нестабилна и треа да внимаваш повече.Според мен по добре е отпускаш малко газта изоставаш леко, връщаш предавка ускоряваш да стабилизира и го изпреварваш, да си ускорил преди това, а не да ускоряваш при самото изпреварване, защото тогава си на максимум газ и колата баш не стъпва как си треа по пътя.
Много често се случва примерно в колона зад някой да тръгне 2-3 кола или по отдзат кола да изпреварва точно заради това че има место за ускорение и по голяма видимост.

Който не може да кара кола се качва на джип да гледа отгоре, защото има по голяма видимост и е по лесно.Тия с джиповете и бусовете хич не се съобразават с това че виждат повече от останалите и предприемат некви неадекватни действия в повечето случай.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 341
Регистриран на: 8.03.2007
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: E34 520i, E30 318

Re: Превключване на скоростите по време на изпреварването

Мнение от ivan1590 » 25 Яну 2010, 19:58

Колата става нестабилна, ако пуснеш рязко съединителя, когато минеш на по ниска предавка, без да си подал газ, за да изравниш оборотите на двигателя и колелата, или ако караш в коловози и излезеш от тях, или ако е хлъзгаво и завъртиш рязко волана и дадеш газ.Аз лично също преди изпреварване си осигурявам дистанция, но не заради това, че колата ще стане нестабилна, а за да имам по добра видимост.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 523
Регистриран на: 23.03.2008
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: BMW M5

Re: Превключване на скоростите по време на изпреварването

Мнение от Acceleration » 10 Фев 2010, 9:01

Fear написа:Aко съм зад някого и чакам възможност да го изпреваря, винаги изпреварвам с пълна газ - не е добре човек да се шматка дълго време в насрещното. :mhihi:
Винаги го правя на подходящата предавка за колата, целейки максимално бързо ускорение. Ако става въпрос за 70км/ч., както се коментираше, значи връщам на 2-ра. Превключвам там, където започва червената зона на оборотмера, в случая 7000 оборота. :)


и аз съм винаги така, винаги на макс :) ем си се кефя на миксера ем не се туткам в насрещното :)

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 152
Регистриран на: 26.06.2009
Местоположение: Варна
Кара: passat b5
Мечтае да кара: без да зарежда и да ремонтира

Re: Превключване на скоростите по време на изпреварването

Мнение от lowshow » 11 Фев 2010, 20:05

има определени обороти при които има пикова мощност на предавката (за всяка кола е различно) така че като се цеди на макс до червените не се печели постоянно прогресиращо ускорение ;) при мен пиковата мощност е някъде около 4500 - 5000 оборота (поне така я усещам) натискам съединителя отпускам леко газта и сменям по-висока предавка (примерно от 3та на 4та) и така 4-тата влиза на около 3000 и малко оборота откадето и са включва и турбината и заминавам :)

ПредишнаСледваща

Назад към Майсторско шофиране

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook