преди да се блъснеш...

Как да използваме възможностите на един автомобил.

Модератори: ge_a, bravo, DrivinGGoD

Потребител
Аватар
Мнения: 24
Регистриран на: 4.11.2011
Пол: Мъж

Re: преди да се блъснеш...

Мнение от sunday » 19 Ное 2011, 2:30

Седящите отзад колани трябва също да използват, пример: при рязко спиране или от удар дори само от 50 км/ч до 0 седящият без колан, отзад, ще си счупи носът в облегалката пред него-факт.
Говорим за ситуаций в автомобили, ами в автобуси или маршрутки какво прай'м. :conf:
От пътуването със самолет, ако може да се вземе пример ембрионалната поза, която съм виждал че се разяснява да заемат пасажерите преди сблъсък с земята? Били била, тя, полезна и при пътуващите в автобуси. Друга ситуация ако пътуваме прави и виждаме, че имаме тази 1-2 секунди преди челен/страничен сблъсък какво бихме сторили, аз лично бих седнал на пода на автобуса и здраво хванат за най-близката тръба седалка и т.н. ...и-и-и тряяяс... Дайте съвет?
Водачи очите на 4 :driving: ...пътници вашите също.... :paranoid:
Изображение

"Човек, който няма пари за нищо, а плаща данъци за всичко с осем букви..."

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 2807
Регистриран на: 20.03.2009
Местоположение: New Village Customs
Кара: 332mxi

Re: преди да се блъснеш...

Мнение от ogata » 19 Ное 2011, 2:33

Имам малко опит .. :mhihi: :arrow: viewtopic.php?f=4&t=268194

Намаляш максимално и гледаш да бягаш някъде на страни ако е възможно.

Трябва да запазиш самообладание, дори и след сблъсъка. Държиш ръцете на волана, защото не се знае какво ще се случи и какво може да се наложи да правиш. В първото ми птп, ми забърсаха предния ляв калник и само волана и ръчната ме спасиха да не вляза в едни таксита на спирката пред която се случи събитието.

ПП. Относно очилата :mrgreen:
При удара ми с аудито, бях с очила тип "полицейски", а отзад на кората имах оранжев буркан. След като се ударихме буркана ме изплющя в главата и очилата ми хвръкнаха на таблото :mhihi: :mhihi: :mhihi: :mhihi:
ИзображениеИзображение
http://www.injectorite.com http://www.klimacicite.com

Мечтае за Z3 M Coupe
Аватар
Мнения: 8695
Регистриран на: 9.02.2003
Местоположение: Сoфия
Кара: '99 530dА Touring

Re: преди да се блъснеш...

Мнение от err0r » 19 Ное 2011, 3:17

Ето и моята доза опит: viewtopic.php?f=4&t=100621

Не се оставяйте, чакайки фаталния момент!
Изображение

ентусиаст
Аватар
Мнения: 844
Регистриран на: 2.02.2007
Местоположение: София

Re: преди да се блъснеш...

Мнение от JOGI » 19 Ное 2011, 20:59

от комбито имам един спомен, малкия ти борд е още при мене

а иначе аз имам навика, при по-малки скорости, да дърпам ръчната като изкочи нещо и виждам, че няма спиране

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 170
Регистриран на: 18.11.2009
Местоположение: Велинград
Пол: Мъж
Кара: С 45-ти номер

Re: преди да се блъснеш...

Мнение от todor kerin » 19 Ное 2011, 22:36

Важното е да сме живи и здрави.
Преди година и половина...не ми вървеше с тази кола. Бяхме двамата с колега от форума,за щастие без драскотина и по-важното,на място,където няма нито движение,нито хора.
Таа,когато дойде момента,няма време за мислене,просто се случва.
Вие нямате нужните права за да сваляте прикачени файлове.
Изображение

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 2807
Регистриран на: 20.03.2009
Местоположение: New Village Customs
Кара: 332mxi

Re: преди да се блъснеш...

Мнение от ogata » 19 Ное 2011, 23:33

Абе да чукна на дърво до ся извън града съм нямал инциденти, а само рискови ситуации от някой моторджии дето карат на двулентов върху маркировката, някой баш гъзари с поршета и мерцедеси дето прават някви супер рискови изпреварвания .

Но, пък за сметка на това от както почнах да намалям на зелено и на път на който съм с предимство - ламарините са ми здрави.

Карайте по-внимателно, че живота и без тва си тече бързо, та няма смисъл да се надпреварваме кой да замине първи към задгробният живот от другата тема :mrgreen:
ИзображениеИзображение
http://www.injectorite.com http://www.klimacicite.com

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 164
Регистриран на: 7.02.2010
Местоположение: Асеновград
Пол: Мъж
Кара: М40ки и М50Б...
Мечтае да кара: е-90 325i M-paket
Детайли за колата: M-50 То Чyk..

Re: преди да се блъснеш...

Мнение от e90 325i » 20 Ное 2011, 1:37

Карах с 120 и изведнъж ми излезна на 20 30 метра един дядка от кръстовище с забранен ляв завой :kuku: . За да не го ударя странично го избегнах колкото мога, ударих го леко отстрани, след това в бордиур, през цялото време спирачките и накрая челно в стълб с 70.. Нищо ми нямаше бяхме 3-ма човека без колани :paranoid: Колата беше тотал :kuku: :nono:
Вие нямате нужните права за да сваляте прикачени файлове.
Скъпи, за рождения ми ден искам
подарък, който като го настъпя и за 3
секунди да вдига 100....!!!!! - Добре, ще
ти подаря кантар....

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 93
Регистриран на: 2.08.2011
Местоположение: БУРГАС
Пол: Мъж
Кара: BMW 320d Touring 2002г.
Мечтае да кара: нещо M-ково

Re: преди да се блъснеш...

Мнение от Anh1 » 20 Ное 2011, 13:25

От личен опит мога да Ви кажа : бях с ръцете на волана, ляв крак на съединителя и десен на спирачката до удара, а и след него си останах така и по-добре, че удъра беше страничен и колата продължи след това. Ако бях махнал крачето от спирачката щях да ударя и друга кола.
ЛЮБОВТА Е ДО ВРЕМЕ, БМВ-то ДО ГРОБ! :P

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 140
Регистриран на: 15.12.2010
Пол: Мъж
Кара: ///M43
Мечтае да кара: в изтребителната авиация
Детайли за колата: компот в сливов цвят

Re: преди да се блъснеш...

Мнение от _galio_ » 23 Ное 2011, 11:43

e90 325i написа:Карах с 120 и изведнъж ми излезна на 20 30 метра един дядка от кръстовище с забранен ляв завой :kuku: . За да не го ударя странично го избегнах колкото мога, ударих го леко отстрани, след това в бордиур, през цялото време спирачките и накрая челно в стълб с 70.. Нищо ми нямаше бяхме 3-ма човека без колани :paranoid: Колата беше тотал :kuku: :nono:


колега, а кого писаха за виновен куките? и какви бяха последствията, ако ти се споделя?

на мен друго ми е интересно - при ситуация за страничен удар, да речем излизам от пресечка на булевард и виждам как вляво ще влизат в мен - има ли резон да завъртя волана вдясно (за да не е директно встрани, а да има ъгъл и да се завртят колите) или да натисна спирчка (ако не съм излезнал много, за да отнесе само предницата), съответно газ (ако видя, че идва в мен, за да ми отнесе задницата по възможност)

един такъв удар съм избягвал, като изправих волана (включвам се на Т-образно наляво и доста засилен идва отляво) и да дох пълна газ, а той започна да спира ...
лошите шофери отиват в ада ... добрите - докъдето им стигне бензинът

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 164
Регистриран на: 7.02.2010
Местоположение: Асеновград
Пол: Мъж
Кара: М40ки и М50Б...
Мечтае да кара: е-90 325i M-paket
Детайли за колата: M-50 То Чyk..

Re: преди да се блъснеш...

Мнение от e90 325i » 23 Ное 2011, 14:06

_galio_ написа:
e90 325i написа:Карах с 120 и изведнъж ми излезна на 20 30 метра един дядка от кръстовище с забранен ляв завой :kuku: . За да не го ударя странично го избегнах колкото мога, ударих го леко отстрани, след това в бордиур, през цялото време спирачките и накрая челно в стълб с 70.. Нищо ми нямаше бяхме 3-ма човека без колани :paranoid: Колата беше тотал :kuku: :nono:


колега, а кого писаха за виновен куките? и какви бяха последствията, ако ти се споделя?

на мен друго ми е интересно - при ситуация за страничен удар, да речем излизам от пресечка на булевард и виждам как вляво ще влизат в мен - има ли резон да завъртя волана вдясно (за да не е директно встрани, а да има ъгъл и да се завртят колите) или да натисна спирчка (ако не съм излезнал много, за да отнесе само предницата), съответно газ (ако видя, че идва в мен, за да ми отнесе задницата по възможност)

един такъв удар съм избягвал, като изправих волана (включвам се на Т-образно наляво и доста засилен идва отляво) и да дох пълна газ, а той започна да спира ...

Е куките писаха на него акт естествено.. От колатата нищо не ставаше, но все пак с бащами е опрахивме, но застрахователите казаха, че колата е писана тотал и за да е изплатят от застраховката на виновния трябва колата да се бракува и така.., :ranting: Живи и здрави да сме пък .. :driving:
Скъпи, за рождения ми ден искам
подарък, който като го настъпя и за 3
секунди да вдига 100....!!!!! - Добре, ще
ти подаря кантар....

The Ultimate Driver
The Ultimate Driver
Аватар
Мнения: 4709
Регистриран на: 23.04.2002
Местоположение: в света на motorsport-a
Пол: Мъж
Кара: хората да се учат с ProDrive.bg
Мечтае да кара: BMW ///M, Ferrari, Porsche, Land Rover
Детайли за колата: 2003-2005 - '90 BMW E30 318is
2005-2006 - '97 Audi A4 2,6 Avant
2006-2008 - '90 BMW E30 325i Cabrio
2008-2009 - '98 BMW Z3 Roadster
2009-2009 - '96 BMW E34 525tds Touring
2009-2011 - '96 BMW M3 Evo Race Car
2009- - '92 BMW E36 320i
2011- - '98 BMW E36 323Ci

Re: преди да се блъснеш...

Мнение от DrivinGGoD » 23 Ное 2011, 14:32

e90 325i написа:... От колатата нищо не ставаше, но все пак с бащами е опрахивме...


:mhihi: :banghead:
------------------------------------------------------
Are you ///M enough?... - DrivinGGoD's Blog
------------------------------------------------------
There's one thing you won't like about your BMW and that's that at some point you'll have to get out!
------------------------------------------------------
"Автомобилът ти е истински бърз едва тогава, когато сутрин застанеш пред него и се боиш да го отключиш."-Walter Röhrl
------------------------------------------------------
Happiness is not around the corner. Happiness is the corner.
------------------------------------------------------
Изображение

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 164
Регистриран на: 7.02.2010
Местоположение: Асеновград
Пол: Мъж
Кара: М40ки и М50Б...
Мечтае да кара: е-90 325i M-paket
Детайли за колата: M-50 То Чyk..

Re: преди да се блъснеш...

Мнение от e90 325i » 23 Ное 2011, 14:51

:ok:
Вие нямате нужните права за да сваляте прикачени файлове.
Скъпи, за рождения ми ден искам
подарък, който като го настъпя и за 3
секунди да вдига 100....!!!!! - Добре, ще
ти подаря кантар....

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 4868
Регистриран на: 9.02.2007
Местоположение: Sofiq
Пол: Мъж
Кара: Jaguar XK 4.2, F16 X6 30d

Re: преди да се блъснеш...

Мнение от acho.rs » 23 Ное 2011, 17:38

Много рядко имаш повече от 2 секудни преди да стане белята . Според ситуацията и рефлексите . Ръцете винаги трябва да са на волана за да може по-малко да намалят удара в бега или волана .
За очилата не бях се сещал - но аз с цайси не мога да карам и не ми е на мисъл .

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1373
Регистриран на: 29.11.2004
Местоположение: София

Re: преди да се блъснеш...

Мнение от BadAngel » 23 Ное 2011, 17:49

acho.rs написа:Много рядко имаш повече от 2 секудни преди да стане белята . Според ситуацията и рефлексите . Ръцете винаги трябва да са на волана за да може по-малко да намалят удара в бега или волана .
За очилата не бях се сещал - но аз с цайси не мога да карам и не ми е на мисъл .

пускай го тоя волан, може по инстинкт или да го стиснеш или да бръкнеш с пръста вътре..

по-добре ги кръстосай пред тялото и си чакай :)
No bling at the Ring

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 4868
Регистриран на: 9.02.2007
Местоположение: Sofiq
Пол: Мъж
Кара: Jaguar XK 4.2, F16 X6 30d

Re: преди да се блъснеш...

Мнение от acho.rs » 23 Ное 2011, 17:51

:kuku:

ПредишнаСледваща

Назад към Майсторско шофиране

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook