Полезни съвети за зимата...

Как да използваме възможностите на един автомобил.

Модератори: ge_a, bravo, DrivinGGoD

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 4376
Регистриран на: 30.01.2009
Местоположение: Русе
Пол: Мъж
Кара: the real 5er
Мечтае да кара: 0:00h. at La Sarthe

Re: Полезни съвети за зимата...

Мнение от Dirty M5 driveR » 05 Ное 2012, 19:25

F3P написа:ама и по-трудно после се изправя.


Тука не съм съгласен. Поне не като някаква закономерност. Всеки по различен начин възприема поведението на колата и на някои им е по-лесно да я изправят на сняг (като мен например), на други не чак толкова.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 546
Регистриран на: 31.03.2009
Пол: Мъж
Кара: го по тъч линията на живота..

Re: Полезни съвети за зимата...

Мнение от M3 E92 » 06 Ное 2012, 5:20

ozBMW написа:
M3 E92 написа:
ozBMW написа:Първа зима ще ми е със задно и то автоматик :confused: :lol: Не знам как ще е,изобщо дали ще си изкарам колата от гаража че живея на една стръмна улица :kuku: Даваите съвети :confused:

Зимата си нося в багажника лопата и текстилни вериги, 2-3 якета допълнително и ръкавици. Понякога, когато не мога да изляза от някое заснежено място, качвам една предавка с перцата (става и със скоростния лост, буташ в DS, оттам надолу и гледаш да си на М3) и подавам леко газ и излизам. Също така при излизане може да си спираш системите, че в някои случаи повече пречат, отколкото да помагат. А когато слизаш по баир, буташ в DS и не докосваш газта, оставяш на моторната спирачка да ти контролира движението. Когато ти се наложи непредвидено спиране, пак буташ лоста в DS и оттам с предавките, но внимавай, че тръгва с вратите :bchug:

Супер вече ще съм подготвен,като си зема и аз М3 :lol: :yes:

Аз за 1-чката ти говоря :lol: А това М3 идва от Manual 3, т.е. ръчни скорости - 3-та предавка :mhihi: :bchug:


Аватар
Мнения: 61
Регистриран на: 1.10.2012
Пол: Мъж

Re: Полезни съвети за зимата...

Мнение от F3P » 07 Ное 2012, 8:59

Dirty M5 driveR написа:Тука не съм съгласен. Поне не като някаква закономерност. Всеки по различен начин възприема поведението на колата и на някои им е по-лесно да я изправят на сняг (като мен например), на други не чак толкова.


Говоря по принцип- не като правило, че е по-трудно. Колегата казва, че има познания в дрифта, но не е карал зимата БМВ. Дрифта на сухо е доста различна работа от този на сняг- най-малкото на сняг сцеплението на предните гуми е далеч от това на сухо. Бонус- по-рязко подаване/връщане на газта или натискане на спирачката и резултата е доста различен от очакваното. Всеки може да прави донъти (дори и 16-ките зимата нямат грижи)- там много акъл не се иска, ама дрифта е по-друга история.
Иначе казано- трябва повече внимание и по-внимателно боравене с ръцете и краката. Поне в началото докато човек почне да си усеща колата, настилката и поведението на гумите. В общи линии първата зима с БМВ е учебен период как се кара кола на задно в снега и как се дрифти безопасно за всички.
Изображение

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 3743
Регистриран на: 24.02.2009

Re: Полезни съвети за зимата...

Мнение от Делян » 07 Ное 2012, 21:05

:OT:
Ае F3P съумяваш ли да хванеш бройката на баннатите си акаунти :mhihi:

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 160
Регистриран на: 13.09.2015
Пол: Мъж
Кара: 325TDS

Re: Полезни съвети за зимата...

Мнение от wan0s » 07 Яну 2017, 23:17

Покрай съветите, трябва да има и въпроси, като въпроса ми би могъл да помогне на много начинаещи и незнаещи :)
Колата до онзи ден се държеше брутално върху заснежена пътна настилка. Гумите ми са хубави ДОТ15 с мек грайфер и като цяло добър. При шофиране с 40 колата танцуваше, за лед пък, да не говоря. Плашеше ме това, че тдс-а няма и блокаж и това затруднява донякъде пътуванята ми, обаче вчера сутринта ми дойде идеята да спадна гумите. Не бяха спадали нито пипани от както пича в гумаджийницата ми ги беше напомпал. След спадането и на четирите гуми до степен, в която с пръст на ръката гумата да се натиска, колата осезаемо промени своето движение на пътя. Вчера вечерта на неизчистени пътища, тдс-а беснееше със сцеплението си, като се радвах жестоко. Днес обаче след замръзналите пътища колата отново ЛЕКО буташе задницата и си задавах въпроса - да спадна ли още малко гумите? Също така на колко атмосфери карате вие? Аз като четох в другите форуми се хванах за главата. Едни карали на 2.4, други искали повече атмосфери за по-добро сцепление, други казват, че колкото по-мека е гумата, толкова по-добре се държи колата, като след моята интервенция съм напълно съгласен с последното. Но вашето мнение какво е? :kuku:
Изображение
Изображение - Signup and earn! :)
Member since: 2016/07/01

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 8316
Регистриран на: 3.09.2003
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: M340i
Мечтае да кара: Калибра
Детайли за колата: Portimao Blue, Turbo бензин

Re: Полезни съвети за зимата...

Мнение от vicho » 08 Яну 2017, 18:18

карането със спаднати гуми е опастно ... има препоръки и размери, следвайте ги...
You said: "Time will change!" What if it changes you?

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 361
Регистриран на: 5.08.2007
Местоположение: София
Кара: е53

Re: Полезни съвети за зимата...

Мнение от Cyberloner » 11 Май 2017, 12:41

Спадал съм гуми само когато закъсам на някой заледен баир и тогава наистина помага, но стъпя ли на нормален път си вадя компресорчето от багажника или първата бензиностация и си връщам налягането според написаното на лепенката на колата

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 143
Регистриран на: 26.02.2019
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: Няма BMW ;-)
Мечтае да кара: Нова

Re: Полезни съвети за зимата...

Мнение от Venelin1111 » 17 Мар 2019, 17:49

Темата в супер , шофирам от 30 г и съм съгласен с мненията Ви. Запитах се обаче :
Чистят ли се пътищата добре при зимни условия у нас ? Щото и в Австрия ,Германия , Чехия има зима има и БМВ , но тези кахъри са им чужди може би. В София малките квартални улици зимата не ги чистят и ми се е налагало на мен и съседи да чистим на ръка. Аз лично нямам друг шанс защото улицата на която живея е с голяма денивелация. За мен важно зимата е нови зимни гуми, пълен резервоар с гориво и бавно и внимателно каране . БМВ за севте ще карам зимата пък ще видим...


Sent from my iPhone using Tapatalk
Няма вече BMW

Предишна

Назад към Майсторско шофиране

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook