Зима, сняг, лед, задно?!?! "УЖАС"!

Как да използваме възможностите на един автомобил.

Модератори: ge_a, bravo, DrivinGGoD

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 8317
Регистриран на: 3.09.2003
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: M340i
Мечтае да кара: Калибра
Детайли за колата: Portimao Blue, Turbo бензин

Re: Зима, сняг, лед, задно?!?! "УЖАС"!

Мнение от vicho » 17 Дек 2010, 0:56

Valentin_Peev написа:
vicho написа:

Я виж да не ти е обърната посоката на гарйфера, че тия неща дето ги пишеш не ги вервам докато не вида :mhihi:
Аз имам точно обратното наблюдение и за тва зимата оставам колата така, че след тва да тръгна напред, че назад зор :roll: А колите с предно, като немогат да изкачат некой баир напред, назад след тва го изкачват, евентуално :D


да бате, направо е преобърната посоката на грайфера, ай стига глупости...

NoA написа:...


ми богат, богат, колко да е богат

ти колко имаш, че се изказваш така смело :mhihi:

п.с. знам, че няма да пробваш, ами само си пишеш на халост, нека, то дървени философи като теб с лопата да ги ринеш :smoke:
You said: "Time will change!" What if it changes you?

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 484
Регистриран на: 27.06.2005
Местоположение: на масата

Re: Зима, сняг, лед, задно?!?! "УЖАС"!

Мнение от benzin » 17 Дек 2010, 1:17

това което пише vicho си е самата истина, на мен ми се е случвало и с мерцедес и със тойота корола, с тойотата на задна качихме последните 500 метра до хотел Простор при много силен снеговалеж, а на пред въобще не щеше да катери
www.bmwпрофесори-bg.net

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1857
Регистриран на: 20.10.2010
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: BigBlockV8 и чат-пат SmallBlockV8
Мечтае да кара: бангия с предно
Детайли за колата: ;)
Big: Hemi 370 cu. in.
Small: S62B50 с жокери

Re: Зима, сняг, лед, задно?!?! "УЖАС"!

Мнение от Nickelback » 17 Дек 2010, 1:22

benzin написа:това което пише vicho си е самата истина, на мен ми се е случвало и с мерцедес и със тойота корола, с тойотата на задна качихме последните 500 метра до хотел Простор при много силен снеговалеж, а на пред въобще не щеше да катери


Чакай сега... Говориш за Мерцедес и Корола... Королата не е ли с предно предаване, къде я намесваш? Доколкото съм го разбрал, vicho, говори за кола със ЗАДНО, че катерела по-добре на задна скорост отколкото на първа :?: :!: :conf:
Изображение Изображение

"За тЕя пари има Е-шеесе" - форумна пословица.
Лето две и седемнаесто.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 484
Регистриран на: 27.06.2005
Местоположение: на масата

Re: Зима, сняг, лед, задно?!?! "УЖАС"!

Мнение от benzin » 17 Дек 2010, 1:45

Nickelback написа:
benzin написа:това което пише vicho си е самата истина, на мен ми се е случвало и с мерцедес и със тойота корола, с тойотата на задна качихме последните 500 метра до хотел Простор при много силен снеговалеж, а на пред въобще не щеше да катери


Чакай сега... Говориш за Мерцедес и Корола... Королата не е ли с предно предаване, къде я намесваш? Доколкото съм го разбрал, vicho, говори за кола със ЗАДНО, че катерела по-добре на задна скорост отколкото на първа :?: :!: :conf:

корола АЕ86 си е със задно предаване
www.bmwпрофесори-bg.net

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 74
Регистриран на: 25.01.2009
Местоположение: Варна

Re: Зима, сняг, лед, задно?!?! "УЖАС"!

Мнение от NoA » 17 Дек 2010, 11:47

Ще си позволя да покажа на всички :|
http://www.motor-talk.de/bilder/4x-neuw ... 46199.html

Моите са такива. Но, на тая картинка не личи много, пък и това е сравнително нова гума като гледам... Посоката на движение е от картинката към теб. Пробвай да прокараш пръсти по грайфера на зимните ти гуми и кажи в коя посока чувстваш повече сцепление :yes:
Макар и наречени зимни, зимните гуми все пак се движат приоритетно върху асфалт. Все пак, ако нормално острата част имаше директен контакт с асфалта, то гумата би се износила много по-бързо, а също така ще има и по-голямо съпротивление с асфалта.
Бе май много задълбах, трябва да питаме някой специалист гумаджия :mhihi: :yes:[/quote]

Да за същото говорим ;) ,къде виждаш тук обратна посока на грайфера спрямо посоката на въртене... грайфера сочи към нас ... и колелото съответно ще се върти към нас... нещо :dunno: ако искаш на лично колега да не спамим темата на колегата vicho с излишни философки за него изказвания... много се объркват нещата така :mhihi: :mhihi:
Professional Driver

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 740
Регистриран на: 3.04.2007
Пол: Мъж

Re: Зима, сняг, лед, задно?!?! "УЖАС"!

Мнение от Valentin_Peev » 17 Дек 2010, 15:49

.
Последна промяна Valentin_Peev на 06 Юли 2020, 0:26, променена общо 1 път

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 88
Регистриран на: 14.08.2010
Пол: Мъж
Кара: bmw 525d '02

Re: Зима, сняг, лед, задно?!?! "УЖАС"!

Мнение от sisk0 » 17 Дек 2010, 18:57

Здрасти. Собственик съм на Е39 от лятото и не бях карал при зимни условия до днес. Нямах работа навън но пък си викам, дай да го видим тва задно кво се оплакват хората от него :) Във Варна съм пътищата бяха тор освен по главните булеварди. Та паля си заграва колата тръгвам и премигваше ДСЦ-то ной никви проблеми с буксувания зацепвания и така нататъка. Покарах малко из малките улички никви проблеми. Където не може да мине на ДСЦ, изключвате и излиза. С автоамтик сам, като се наложи на няколко слизания по наклон да мина на М. Като цяло никви проблеми, но си е кеф на паргинка ан техническия П:)Успех на всички през зимния сезон и безавариино :)

Dicky Wolf
Аватар
Мнения: 595
Регистриран на: 25.02.2007
Местоположение: Враца
Пол: Мъж
Кара: Z4M Roadster

Re: Зима, сняг, лед, задно?!?! "УЖАС"!

Мнение от TsvetanVR » 17 Дек 2010, 23:58

Аз да си кажа, че щях да си се кача догоре и без да карам на задна, ама що ли реших да спра и да изчакам Вичо....няя тръгване после. :lol: :lol: Мързи ме да чета, лягам си, утре ще едитна като прочета темата :D
Изображение

I wanna leave you far behind....

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 3743
Регистриран на: 24.02.2009

Re: Зима, сняг, лед, задно?!?! "УЖАС"!

Мнение от Делян » 18 Дек 2010, 21:18

Точно заради посоката на грайфера става така, че на задна са по проходими колите, без значение, дали предно или задно. Колегите, които говорят за физични закони и величини, също са прави. Ако вземем да речем, чисто теоритично, 2 еднакви автомобила със задно, с еднакви гуми, еднаква настилка и т.н. при еднакви условия. Едната кола да с нормална посока на грайфера, а другата с обърнат нарочно, обратно. Тая с нормалната посока на грайфера, да кара на задна, а другия с обърнатия грайфер напред, точно тоя дето кара на 1-ва ще е по-проходим, заради по-голямата тежест, съответно по голямо сцепеление на задвижващият мост. Просто заради въпросните канали за вода, се правят така, все пак доста по-малко се кара зимата на сняг и е по-добре да закъсаш някъде, отколкото да се въртиш със 100 км/ч да речем. Ако караме на мокър път с обърнат грайфер на зимна гума, особено с по-висока скорост, ще се получава, аквапланинг и ще има пируети по-добри и от "лебедово езеро" :D

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1857
Регистриран на: 20.10.2010
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: BigBlockV8 и чат-пат SmallBlockV8
Мечтае да кара: бангия с предно
Детайли за колата: ;)
Big: Hemi 370 cu. in.
Small: S62B50 с жокери

Re: Зима, сняг, лед, задно?!?! "УЖАС"!

Мнение от Nickelback » 18 Дек 2010, 21:23

Dpy написа:Точно заради посоката на грайфера става така, че на задна са по проходими колите, без значение, дали предно или задно. Колегите, които говорят за физични закони и величини, също са прави. Ако вземем да речем, чисто теоритично, 2 еднакви автомобила със задно, с еднакви гуми, еднаква настилка и т.н. при еднакви условия. Едната кола да с нормална посока на грайфера, а другата с обърнат нарочно, обратно. Тая с нормалната посока на грайфера, да кара на задна, а другия с обърнатия грайфер напред, точно тоя дето кара на 1-ва ще е по-проходим, заради по-голямата тежест, съответно по голямо сцепеление на задвижващият мост. Просто заради въпросните канали за вода, се правят така, все пак доста по-малко се кара зимата на сняг и е по-добре да закъсаш някъде, отколкото да се въртиш със 100 км/ч да речем. Ако караме на мокър път с обърнат грайфер на зимна гума, особено с по-висока скорост, ще се получава, аквапланинг и ще има пируети по-добри и от "лебедово езеро" :D


Браво колега, абсолютно си прав, според мен! :yes: Радвам се, че имам поне един съмишленик ;) Ти изказа още аргументи в подкрепа на теорията, която надявам се, скоро да я докажа нагледно :)
Изображение Изображение

"За тЕя пари има Е-шеесе" - форумна пословица.
Лето две и седемнаесто.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 307
Регистриран на: 21.03.2009
Местоположение: Пловдив
Пол: Мъж
Кара: е36 328i Мойта, e53 Семейната
Мечтае да кара: 635i e24, 850i e31
Детайли за колата: Истинската 328ца

Re: Зима, сняг, лед, задно?!?! "УЖАС"!

Мнение от kokali praa vsiakvi » 18 Дек 2010, 22:03

Според мен отговора е по-семпъл. Трябват наистина добри гуми-зимни и нови, тесни и високи. Повечко инерция /засилка/, газ-колкото е необходимо за да потдържа скоростта с минимално боксуване и задното си е по-супер за катерене ! Шпера не може да компенсира гумите и водача но помага. Аз съм виждал не една кола с предно да обръща на задна за да изкатери снежен баир /аз също съм го правил/. Ако зимните гуми са втори сезон, и сте със задно, разменете предни и задни, има значение-вижте разликата в иносването на грайфера "кубчетата" между предните, които са натоварени повече при спиране и задните , иносени повече на боксуване !
Жените биват два вида : 1. Слабички 2. Убавки... И с броя на цилиндрите е подобно ...
Изображение

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 8317
Регистриран на: 3.09.2003
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: M340i
Мечтае да кара: Калибра
Детайли за колата: Portimao Blue, Turbo бензин

Re: Зима, сняг, лед, задно?!?! "УЖАС"!

Мнение от vicho » 19 Дек 2010, 1:15

Dpy написа:Точно заради посоката на грайфера става така, че на задна са по проходими колите, без значение, дали предно или задно. Колегите, които говорят за физични закони и величини, също са прави. Ако вземем да речем, чисто теоритично, 2 еднакви автомобила със задно, с еднакви гуми, еднаква настилка и т.н. при еднакви условия. Едната кола да с нормална посока на грайфера, а другата с обърнат нарочно, обратно. Тая с нормалната посока на грайфера, да кара на задна, а другия с обърнатия грайфер напред, точно тоя дето кара на 1-ва ще е по-проходим, заради по-голямата тежест, съответно по голямо сцепеление на задвижващият мост. Просто заради въпросните канали за вода, се правят така, все пак доста по-малко се кара зимата на сняг и е по-добре да закъсаш някъде, отколкото да се въртиш със 100 км/ч да речем. Ако караме на мокър път с обърнат грайфер на зимна гума, особено с по-висока скорост, ще се получава, аквапланинг и ще има пируети по-добри и от "лебедово езеро" :D


съгласих се за посоката и мисля, че това най-вярно :yes:
You said: "Time will change!" What if it changes you?

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1480
Регистриран на: 29.09.2008
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: е34 m50b25 turbo;е46 330xi
Мечтае да кара: Skyline R34 GT-R

Re: Зима, сняг, лед, задно?!?! "УЖАС"!

Мнение от BULL3T » 19 Дек 2010, 1:37

Аз пък мисля,че с тва задно зимата не може да се кара и с най-хубавите гуми на света,вие тука бмв-джиите сте страшни самоубиици. Как не ви е срам!!!!
Изображение
"На мене Ауди не ми харесва, предпочитам СОНИ"

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 3743
Регистриран на: 24.02.2009

Re: Зима, сняг, лед, задно?!?! "УЖАС"!

Мнение от Делян » 19 Дек 2010, 1:52

С общи усилия май разгадахме нещата :bchug:

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1857
Регистриран на: 20.10.2010
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: BigBlockV8 и чат-пат SmallBlockV8
Мечтае да кара: бангия с предно
Детайли за колата: ;)
Big: Hemi 370 cu. in.
Small: S62B50 с жокери

Re: Зима, сняг, лед, задно?!?! "УЖАС"!

Мнение от Nickelback » 19 Дек 2010, 18:08

Dpy написа:С общи усилия май разгадахме нещата :bchug:


:bchug:

Остава и реалният тест, ама като навали пак сняг :oops:
Изображение Изображение

"За тЕя пари има Е-шеесе" - форумна пословица.
Лето две и седемнаесто.

ПредишнаСледваща

Назад към Майсторско шофиране

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook