Уроци по дрифт и овладяване на автомобила при занасяне

Как да използваме възможностите на един автомобил.

Модератори: ge_a, bravo, DrivinGGoD

.ninja { visibility: hidden; }
Аватар
Мнения: 845
Регистриран на: 27.01.2008
Пол: Мъж

Re: Уроци по дрифт и овладяване на автомобила при занасяне

Мнение от vladye » 16 Дек 2012, 0:29

:OT:

За Бояна, понеже ми стана интересно - спират те куките и какво, какво пишат - по кой член, какво?
virtue and tranquillity

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 268
Регистриран на: 1.01.2011
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: 2 - BMW E30 touring
Мечтае да кара: BMW E30 катафалка
Детайли за колата: Детайлите са перфектни.

Re: Уроци по дрифт и овладяване на автомобила при занасяне

Мнение от kokala » 16 Дек 2012, 1:02

Ми ходи и пробвай, после ще ни кажеш. :mhihi: Хващаха яко хора тия, с пълна газ излизаха от завоя ... накрая им се получи и хванаха 2 или 3-ма и едното момче им се молеше ама оня клатеше глава... все пак това е път, не съм наясно с тия неща ама причината е сигурно, че създава опасност за движението :dunno: То момчето даже таман дойде, дръпна две ръчни и айде... мисля, че имаше и едно bmw потърпевшо.
Изображение Изображение Изображение

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1585
Регистриран на: 28.01.2009
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: е36 Турбо?! любима, е39 28-ца бате
Мечтае да кара: е36 с осмак
Детайли за колата: Най-много върви 28мицата от всичко.
Wanna be 1.5 bar.

Re: Уроци по дрифт и овладяване на автомобила при занасяне

Мнение от Boyadjiev » 16 Дек 2012, 3:02

vladye написа::OT:

За Бояна, понеже ми стана интересно - спират те куките и какво, какво пишат - по кой член, какво?

Ако си редовен с документи, жилетки, триъгълници и тн. обикновено ти четат лекция и накрая те пускат "само този път" и от "мен да мине". Ако не си обикновено се подновява акта с датата на спирането на Бояна :mhihi: :confused:
Изображение Изображение Изображение
Уважавай другия, независимо каква кола кара.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 268
Регистриран на: 1.01.2011
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: 2 - BMW E30 touring
Мечтае да кара: BMW E30 катафалка
Детайли за колата: Детайлите са перфектни.

Re: Уроци по дрифт и овладяване на автомобила при занасяне

Мнение от kokala » 16 Дек 2012, 3:26

Последен спам от мен.
На тоя с bmw-то му се разписваха на капака доста време,после в патрулката, не мина само с говорене. Тези не се шегуваха, те и за това на 10-15 минути изскачаха с пълна газ. Решат ли да ти пишат, ще го направят.
Изображение Изображение Изображение

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 546
Регистриран на: 31.03.2009
Пол: Мъж
Кара: го по тъч линията на живота..

Re: Уроци по дрифт и овладяване на автомобила при занасяне

Мнение от M3 E92 » 17 Дек 2012, 14:32

Излизаш с вратите настрани, спират те, пишат ти "Предпоставка за ПТП", в оплакването пишеш, че улиците не са обработени и изчистени и си се подхлъзнал, но си опитал да я овладееш, те ти казват, че тогава си карал с несъобразена за условията скорост и го ядеш :roll:

Аз съм много доволен от плъзгането с новите Nokian-и (WR A3), припомпвам си газта в DS и като искам да я овладея, само пускам педала на газта и я вкарвам в правия път :D

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 630
Регистриран на: 30.07.2012
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: e87 1.8d / e60 530d LCI
Мечтае да кара: BMW M6 F13

Re: Уроци по дрифт и овладяване на автомобила при занасяне

Мнение от Tsureto » 27 Дек 2012, 18:51

Хора,тези дни от тази мъгла е доста приятно по пътищата,доста се пързаля и излезнах една вечер,да подобря дрифт уменията си!Нямам проблем с овладяването на колата,но както и да давам газ,колкото и плавно да върна волана,ми бие почти винаги лек камшик?!Какво ли не пробвах!Знам,че е до практика и т.н.,но може ли да ми споделите тънкостите и да ми кажете,какво правя неправилно?!

Отратително е,като набие камшик,даже сигурно отстрани изглежда смешно :roll:
Who needs antidepressants when you can drive an BMW.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 4376
Регистриран на: 30.01.2009
Местоположение: Русе
Пол: Мъж
Кара: the real 5er
Мечтае да кара: 0:00h. at La Sarthe

Re: Уроци по дрифт и овладяване на автомобила при занасяне

Мнение от Dirty M5 driveR » 27 Дек 2012, 19:12

Удря ти камшици, защото окачването ти е меко сигурно. Отделно зависи как приключваш дрифта - ако плъзваш колата и после пускаш газта винаги удря лек камшик. Друго е ако тръгнеш да я пързаляш и я държиш на газ чак до след изправянето й.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 268
Регистриран на: 1.01.2011
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: 2 - BMW E30 touring
Мечтае да кара: BMW E30 катафалка
Детайли за колата: Детайлите са перфектни.

Re: Уроци по дрифт и овладяване на автомобила при занасяне

Мнение от kokala » 27 Дек 2012, 19:32

Изтегли си играта Live for speed, купи си един волан и ще добиеш представа от всичко. :mhihi:
Изображение Изображение Изображение

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1585
Регистриран на: 28.01.2009
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: е36 Турбо?! любима, е39 28-ца бате
Мечтае да кара: е36 с осмак
Детайли за колата: Най-много върви 28мицата от всичко.
Wanna be 1.5 bar.

Re: Уроци по дрифт и овладяване на автомобила при занасяне

Мнение от Boyadjiev » 27 Дек 2012, 19:37

Най-лесно е след като е приключил завоя да продължиш да я държиш настрани и на правата след завоя, и тогава когато решиш че ти стига (както задницата е изнесена), връщаш газта, като точно с връщането на газта започваш да връщаш и волана. Но за да стане укротяването от 1 път, а не да си я гониш с камшици по правата, много добре трябва да знаеш как си хванал волана през завоя! и колко точно е навъртян, както и къде му е центъра (както седи при движение направо)! връщането на волана в изходна позиция трябва да е бързо и с едно движение, защото ако закъснееш отиваш на камшици. Примерно можеш да се загледаш как работи с волана ей тоз младеж: http://www.youtube.com/watch?v=2MzqNn8kJqQ в много от видеата му.
На мен така ми е най-лесно, това не значи че е правилно :winky:
Изображение Изображение Изображение
Уважавай другия, независимо каква кола кара.

Потребител
Аватар
Мнения: 1
Регистриран на: 1.01.2013
Пол: Мъж

Re: Уроци по дрифт и овладяване на автомобила при занасяне

Мнение от rscossworth » 01 Яну 2013, 18:52

kokala написа:Изтегли си играта Live for speed, купи си един волан и ще добиеш представа от всичко. :mhihi:

Само да вметна че за целта ще ти е нужен волан който струва колкото една 316-ка Е30. :mhihi:
Изображение

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 268
Регистриран на: 1.01.2011
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: 2 - BMW E30 touring
Мечтае да кара: BMW E30 катафалка
Детайли за колата: Детайлите са перфектни.

Re: Уроци по дрифт и овладяване на автомобила при занасяне

Мнение от kokala » 02 Яну 2013, 13:59

rscossworth написа:
kokala написа:Изтегли си играта Live for speed, купи си един волан и ще добиеш представа от всичко. :mhihi:

Само да вметна че за целта ще ти е нужен волан който струва колкото една 316-ка Е30. :mhihi:

Имах два волана за по 70лв и вършат идеална работа особено втория, беше идеален. :yes:
На тази игра можеш да си настройваш колата, което е супер и можеш да добиеш представа за някои неща. Естествено с клавиатура няма да се получат нещата.
Изображение Изображение Изображение

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1585
Регистриран на: 28.01.2009
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: е36 Турбо?! любима, е39 28-ца бате
Мечтае да кара: е36 с осмак
Детайли за колата: Най-много върви 28мицата от всичко.
Wanna be 1.5 bar.

Re: Уроци по дрифт и овладяване на автомобила при занасяне

Мнение от Boyadjiev » 03 Яну 2013, 0:03

kokala написа:
rscossworth написа:
kokala написа:Изтегли си играта Live for speed, купи си един волан и ще добиеш представа от всичко. :mhihi:

Само да вметна че за целта ще ти е нужен волан който струва колкото една 316-ка Е30. :mhihi:

Имах два волана за по 70лв и вършат идеална работа особено втория, беше идеален. :yes:
На тази игра можеш да си настройваш колата, което е супер и можеш да добиеш представа за някои неща. Естествено с клавиатура няма да се получат нещата.

Каква представа ще получиш като цъкаш игра на комютър без да усещаш нищо като Джи форс, "караш" 400 коня състезателна кола с твърдите окачвания и настройки.... Кажи ми какво общо има това с е36тица сток примерно с отворен диф или 20 годишен изпускащ шпер :shock: Вярно че играта е готина и аз съм я играл и пак си джиткам за кеф, доста по-реална е от НФС ама стига се учихте на тия симулатори, че из студенеца са баннали явно рестарта на нивото и гледам много заварени БМВ-та :conf: :no:
Изображение Изображение Изображение
Уважавай другия, независимо каква кола кара.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 270
Регистриран на: 17.01.2011
Местоположение: Пловдив
Пол: Мъж
Кара: '07 E91 320d
Мечтае да кара: Ferrari
Детайли за колата: M47D20 6MT

Re: Уроци по дрифт и овладяване на автомобила при занасяне

Мнение от NeRoX » 03 Яну 2013, 1:04

Моята болка май най-накрая си намери диагноза. Шпера ми е заминал, т.е. никаф го няма... :D Монтьора ми когато обслужваше колата каза, че има още хляб в него и така си мислих и аз до скоро, но един познат ме убеди в обратното. Дигнахме колата на крик да и завъртим едната гума. Той каза, че при читав шпер трябва около 100 килограма усилие да издържи и да не се завърти гумата, а моята се завъртя без почети никакво усилия. Явно ми предстои ревизия на шпера, че съм мераклия много. Запознавам се с процедурата, ама май няма да ми е много евтино...

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 268
Регистриран на: 1.01.2011
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: 2 - BMW E30 touring
Мечтае да кара: BMW E30 катафалка
Детайли за колата: Детайлите са перфектни.

Re: Уроци по дрифт и овладяване на автомобила при занасяне

Мнение от kokala » 03 Яну 2013, 2:01

Boyadjiev написа:
kokala написа:
rscossworth написа:
kokala написа:Изтегли си играта Live for speed, купи си един волан и ще добиеш представа от всичко. :mhihi:

Само да вметна че за целта ще ти е нужен волан който струва колкото една 316-ка Е30. :mhihi:

Имах два волана за по 70лв и вършат идеална работа особено втория, беше идеален. :yes:
На тази игра можеш да си настройваш колата, което е супер и можеш да добиеш представа за някои неща. Естествено с клавиатура няма да се получат нещата.

Каква представа ще получиш като цъкаш игра на комютър без да усещаш нищо като Джи форс, "караш" 400 коня състезателна кола с твърдите окачвания и настройки.... Кажи ми какво общо има това с е36тица сток примерно с отворен диф или 20 годишен изпускащ шпер :shock: Вярно че играта е готина и аз съм я играл и пак си джиткам за кеф, доста по-реална е от НФС ама стига се учихте на тия симулатори, че из студенеца са баннали явно рестарта на нивото и гледам много заварени БМВ-та :conf: :no:

Тва се води за най-реалния симулатор.. а относно е36-цата: слагаш мекото окачване, слагаш отворения диф правиш я така както примерно е твоята кола и караш :mrgreen: Естествено, че е доста по-различно от реалното но примерно ще имаш представа как по-лесно да я въртиш, как занася и тнт. При мен така се получава и наистина действа, не го казвам просто ей така. :yes:
Айде стига, че се отклонихме от темата. Просто предложих симулатора, пробвайте ако имате възможност.
Изображение Изображение Изображение

FiRe WaLK WiTh Me !
Аватар
Мнения: 4203
Регистриран на: 23.03.2005
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: винаги с усмивка :)
Детайли за колата: 316is touring - Виолетка

Re: Уроци по дрифт и овладяване на автомобила при занасяне

Мнение от SpUd3r » 04 Яну 2013, 12:46

и с волана за 70лв, който се върти сигурно на 180 градуса е страшно усещането :mhihi:
Tux0 Ca !
Изображение

ПредишнаСледваща

Назад към Майсторско шофиране

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook