Предно или задно през зимата?

Как да използваме възможностите на един автомобил.

Модератори: ge_a, bravo, DrivinGGoD

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 740
Регистриран на: 3.04.2007
Пол: Мъж

Re: Предно или задно през зимата?

Мнение от Valentin_Peev » 09 Окт 2010, 11:38

aigner написа:според мен не може да се каже кое е по добро защото обикновено колите с предно имат много по малко тракшън системи от такива със задно и много е важно гумите каква марка са и колко са износени и окачването дали е в изправност!

Те обикновено тия с многото тракшън системи седат и чакат да дойде снегорина или некой да ги издърпа :mhihi:
Иначе за гуми и окачване си изключително прав :yes:

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 106
Регистриран на: 21.11.2009
Местоположение: Sofia
Пол: Мъж
Кара: е39 528i;ML320;E46CI B28TU
Мечтае да кара: F10

Re: Предно или задно през зимата?

Мнение от balcanbas » 17 Окт 2010, 14:26

пичове .... миналта година си взех колата и ми продадоха 4 гуми за 80 лв. бриджестоне и т.н..УЖ ДОБРИ , ВСЪЩНОСТ СЕ ОКАЗА , че имат мн. малък грайфер и в един момент с моята Е36 си карах почти като с летни гуми , искам да подчертая ,че цяла зима съм я карал в най-големите снегове /на път за работа/,рано сутрин по околовръстното на София и в нема такива задръствания .... Занасях се няколко пъти и все я удържах ... Докато на дядо ми колата - ФИАТ БРАВА ,, ее просто толкова пъти съм се въртял на някъв супер елементарни завои ,че чак съм се изнервял как е възможно ... Преди мн време , бях свидетел на един спор 'задно или предно' , та после премина и в облог ... Ловиха се - кой до къде ще стигне в планински условия ... Оказа се ,че пича с БМВ-то Е34 го съсипа :) ,дори 1 поднасяне нямаше ,а си правише кефа да дрифти из планините , докато тоя с предното /АЛФА 156/ , мисля че беше ... се спука от въртели дори му изпадна бронята в една канафка .... Какво значи ,че ако си добър шофъор , няма по-добро от задното ,ние с БМВ-тата сме си свикнали да занасяме дори на СУХО :mhihi: :mhihi: :mhihi: ... Само има един тънък момент - ДА КАРАШ С КОНЦЕНТРАЦИЯ НА 100% , никакво радио , никакво говорене в колата - 1 секунда може да ти коства много :).Айде успех през зимата,колеги.И си взимайте хубави гуми /НЕ ВТОРА УПОТРЕБА,ако не си заслужават/.Препоръчвам МИШЕЛИН АЛПИН и ФУЛДА КРИСТАЛ.
Изображение

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1480
Регистриран на: 29.09.2008
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: е34 m50b25 turbo;е46 330xi
Мечтае да кара: Skyline R34 GT-R

Re: Предно или задно през зимата?

Мнение от BULL3T » 19 Окт 2010, 13:02

balcanbas написа:пичове .... миналта година си взех колата и ми продадоха 4 гуми за 80 лв. бриджестоне и т.н..УЖ ДОБРИ , ВСЪЩНОСТ СЕ ОКАЗА , че имат мн. малък грайфер и в един момент с моята Е36 си карах почти като с летни гуми , искам да подчертая ,че цяла зима съм я карал в най-големите снегове /на път за работа/,рано сутрин по околовръстното на София и в нема такива задръствания .... Занасях се няколко пъти и все я удържах ... Докато на дядо ми колата - ФИАТ БРАВА ,, ее просто толкова пъти съм се въртял на някъв супер елементарни завои ,че чак съм се изнервял как е възможно ... Преди мн време , бях свидетел на един спор 'задно или предно' , та после премина и в облог ... Ловиха се - кой до къде ще стигне в планински условия ... Оказа се ,че пича с БМВ-то Е34 го съсипа :) ,дори 1 поднасяне нямаше ,а си правише кефа да дрифти из планините , докато тоя с предното /АЛФА 156/ , мисля че беше ... се спука от въртели дори му изпадна бронята в една канафка .... Какво значи ,че ако си добър шофъор , няма по-добро от задното ,ние с БМВ-тата сме си свикнали да занасяме дори на СУХО :mhihi: :mhihi: :mhihi: ... Само има един тънък момент - ДА КАРАШ С КОНЦЕНТРАЦИЯ НА 100% , никакво радио , никакво говорене в колата - 1 секунда може да ти коства много :).Айде успех през зимата,колеги.И си взимайте хубави гуми /НЕ ВТОРА УПОТРЕБА,ако не си заслужават/.Препоръчвам МИШЕЛИН АЛПИН и ФУЛДА КРИСТАЛ.


еваларка пич!! :yes:
Изображение
"На мене Ауди не ми харесва, предпочитам СОНИ"

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 8324
Регистриран на: 3.09.2003
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: M340i
Мечтае да кара: Калибра
Детайли за колата: Portimao Blue, Turbo бензин

Re: Предно или задно през зимата?

Мнение от vicho » 19 Окт 2010, 13:36

искам да се изкажа, защо аджеба колите с предно "драпат" през зимата

Голф 3 Тди 1994-та - обща маса 1160 кг с 5 литра нафта и без шофьор

:!: ВНИМАНИЕ :!:

- 800 кг на предния мост
- 360 кг на задния мост

е защо "драпат"... :mhihi:

*без коментар

сравнение BMW 320i Coupe 1992 м50б20 - обща маса 1410кг

- 710 кг на предния мост
- 700 кг на задния мост

*отново без коментар

:bowdown: :driving:

BMW FOREVER! (форевАр) :mhihi:
You said: "Time will change!" What if it changes you?

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1480
Регистриран на: 29.09.2008
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: е34 m50b25 turbo;е46 330xi
Мечтае да кара: Skyline R34 GT-R

Re: Предно или задно през зимата?

Мнение от BULL3T » 19 Окт 2010, 20:11

vicho написа:искам да се изкажа, защо аджеба колите с предно "драпат" през зимата

Голф 3 Тди 1994-та - обща маса 1160 кг с 5 литра нафта и без шофьор

:!: ВНИМАНИЕ :!:

- 800 кг на предния мост
- 360 кг на задния мост

е защо "драпат"... :mhihi:

*без коментар

сравнение BMW 320i Coupe 1992 м50б20 - обща маса 1410кг

- 710 кг на предния мост
- 700 кг на задния мост

*отново без коментар

:bowdown: :driving:

BMW FOREVER! (форевАр) :mhihi:


хаха,после да ми обясняват опледжиите че предното било по-добре преценено на техните ръждилници.

Ама кво да правиш,в днешно време хората предпочитат пежо 2002ра пред бмв 1996. А като се качиш в двете коли и видиш разликите лошо ти става. :mhihi:
Изображение
"На мене Ауди не ми харесва, предпочитам СОНИ"

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 174
Регистриран на: 30.07.2009
Пол: Мъж
Кара: пасатор с турбо..
Мечтае да кара: самолет

Re: Предно или задно през зимата?

Мнение от gog_g » 19 Окт 2010, 20:15

BULL3T написа:
vicho написа:искам да се изкажа, защо аджеба колите с предно "драпат" през зимата

Голф 3 Тди 1994-та - обща маса 1160 кг с 5 литра нафта и без шофьор

:!: ВНИМАНИЕ :!:

- 800 кг на предния мост
- 360 кг на задния мост

е защо "драпат"... :mhihi:

*без коментар

сравнение BMW 320i Coupe 1992 м50б20 - обща маса 1410кг

- 710 кг на предния мост
- 700 кг на задния мост

*отново без коментар

:bowdown: :driving:

BMW FOREVER! (форевАр) :mhihi:


хаха,после да ми обясняват опледжиите че предното било по-добре преценено на техните ръждилници.

Ама кво да правиш,в днешно време хората предпочитат пежо 2002ра пред бмв 1996. А като се качиш в двете коли и видиш разликите лошо ти става. :mhihi:

:mhihi: :mhihi: :mhihi:
не става само с БМВ....трябва и акъл...

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 2807
Регистриран на: 20.03.2009
Местоположение: New Village Customs
Кара: 332mxi

Re: Предно или задно през зимата?

Мнение от ogata » 19 Окт 2010, 22:31

vicho написа:искам да се изкажа, защо аджеба колите с предно "драпат" през зимата

Голф 3 Тди 1994-та - обща маса 1160 кг с 5 литра нафта и без шофьор

:!: ВНИМАНИЕ :!:

- 800 кг на предния мост
- 360 кг на задния мост

е защо "драпат"... :mhihi:

*без коментар

сравнение BMW 320i Coupe 1992 м50б20 - обща маса 1410кг

- 710 кг на предния мост
- 700 кг на задния мост

*отново без коментар

:bowdown: :driving:

BMW FOREVER! (форевАр) :mhihi:


Аз пък имам един японски фен, дето се върти около мене и все ми разправя че предното било по-добре, щото
ВНИМАНИЕ :!: :!: :!:
"Коня къде го слагат на каруцата .. отпред или отзад ??"
Каквато колата (Хуйдай Скопен :mhihi: ) , такова и мисленето :winky:
ИзображениеИзображение
http://www.injectorite.com http://www.klimacicite.com

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1120
Регистриран на: 4.11.2008
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: BMW E90 320d; BMW E30 318i cabrio

Re: Предно или задно през зимата?

Мнение от UBAH5 » 19 Окт 2010, 22:34

ogata написа:Аз пък имам един японски фен, дето се върти около мене и все ми разправя че предното било по-добре, щото
ВНИМАНИЕ :!: :!: :!:
"Коня къде го слагат на каруцата .. отпред или отзад ??"
Каквато колата (Хуйдай Скопен :mhihi: ) , такова и мисленето :winky:

Не че нещо, ама Хюндай е корейска кола :ok:
Изображение
When people ask you what car you drive and you say a BMW and they get all excited until they see it...

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 2807
Регистриран на: 20.03.2009
Местоположение: New Village Customs
Кара: 332mxi

Re: Предно или задно през зимата?

Мнение от ogata » 19 Окт 2010, 22:35

Знам ... ама на него му е мечта да си вземе някой ден Кроасан или Идиота с много торк :mhihi:
ИзображениеИзображение
http://www.injectorite.com http://www.klimacicite.com

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1296
Регистриран на: 14.09.2006
Местоположение: София, ул. Гурко 16

Re: Предно или задно през зимата?

Мнение от Louis » 23 Окт 2010, 18:41

vicho написа:искам да се изкажа, защо аджеба колите с предно "драпат" през зимата

Голф 3 Тди 1994-та - обща маса 1160 кг с 5 литра нафта и без шофьор

:!: ВНИМАНИЕ :!:

- 800 кг на предния мост
- 360 кг на задния мост

е защо "драпат"... :mhihi:

*без коментар

сравнение BMW 320i Coupe 1992 м50б20 - обща маса 1410кг

- 710 кг на предния мост
- 700 кг на задния мост

*отново без коментар

:bowdown: :driving:

BMW FOREVER! (форевАр) :mhihi:


Ами и това не би трябвало да е оправдание за предното, защото под наклон пада или на задницата или на предницата(при слизане), тогава по голямата част от теглото при бмв-то минава отзад, а колите с предно олекват отпред.
Упомена!Одере!Сдържам!Учуден! ВанОс! ПрУжина! АкУмулатор! СемеринГ! АУспУх! КлапАн! РезервОар! ГаЗ! ФорУм! ОбрЪч! КУпувам! ВрЪЗка! БОбина! ЛосТче! КаРбУратор! ИталиАнски! ГрадУс
ИзображениеИзображение

Потребител
Аватар
Мнения: 5
Регистриран на: 13.10.2010
Пол: Мъж

Re: Предно или задно през зимата?

Мнение от Mramazing » 25 Окт 2010, 23:24

До сега съм карал само с предно. При проблем през зимата- газ до дупка (както се казва) и колата си влиза в правия път. :wave:

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 200
Регистриран на: 4.06.2006
Местоположение: София

Re: Предно или задно през зимата?

Мнение от Braikov » 26 Окт 2010, 21:01

ogata написа:Аз пък имам един японски фен, дето се върти около мене и все ми разправя че предното било по-добре, щото
ВНИМАНИЕ :!: :!: :!:
"Коня къде го слагат на каруцата .. отпред или отзад ??"

:clap:
Веднага му отговаряш: "Инджой дъ каруца, май диър, и повече не коментирай автомобили!"
Естествено е да предпочетеш да сравняваш с Ф1 например, където несъмнено е най-висшата форма на автомобилостроене. Представете си само как ще им хрумне на инженерите от Ф1 да конструират болид с предно предаване... :kuku:

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 3724
Регистриран на: 27.01.2010
Местоположение: Перник
Пол: Мъж
Кара: Tesla Y

Re: Предно или задно през зимата?

Мнение от adovet » 26 Окт 2010, 21:29

Каквото и да се говори винаги предното е по проходимо от задното, особено в неутапкан сняг.Това е причината СААБ да се правят с предно предаване.Примери могат много да се дават, но мога да кажа, че миналата зима една сутрин когато беше валяло много сняг не можах да тръгна с БМВто ми.С другата кола изкарах(предно предаване).И двете ми коли бяха с чисто нови гуми.Просто когато по голямата част от теглото на колата е на движещите колела има повече сцепление, а и трябва да се има в предвид, че предните колела може да свиеш на ляво или дясно.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1857
Регистриран на: 20.10.2010
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: BigBlockV8 и чат-пат SmallBlockV8
Мечтае да кара: бангия с предно
Детайли за колата: ;)
Big: Hemi 370 cu. in.
Small: S62B50 с жокери

Re: Предно или задно през зимата?

Мнение от Nickelback » 26 Окт 2010, 21:59

Преди две години имаше страшна поледица в София. Дори градския транспорт беше спрял. Аз тръгвах за работа с is-ката и леко се притеснявах дали ще стигна (цял) за трудовия ден. Успявах сравнително лесно да се справям с поднасянето в завои на равно. Тогава ми беше втора зима с тая кола и имах бегъл опит все пак. Обаче в един момент се появи нанагорно. Ако този пред мен не беше спрял аз щях да си я закрепя на 4-та по-нанагорното и нямаше да имам проблем. Но, за съжаление този пред мен (Опел Астра от тогавашния последен модел с очевидно нови зимни гуми) се спря като магаре на мост и няма мърдане нагоре и аз си стоя зад него. Но малко по малко усещах как се приближавам към него, успях да го заобиколя и да придобия скорост. Оттам нататък беше сравнително лесно.

Оттогава съм се убедил, че предното не е хич по-добре за зимата, особено, ако се катерят нанагорнища. Просто при задното трябва да си с една идея нащрек да не поднесе. Но, все пак, си трябва майсторлък, за да караш БМВ, нали ;) При проходимост предното не е по-добро, дори ако задното е с шпер, предното няма шанс.
Изображение Изображение

"За тЕя пари има Е-шеесе" - форумна пословица.
Лето две и седемнаесто.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1585
Регистриран на: 28.01.2009
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: е36 Турбо?! любима, е39 28-ца бате
Мечтае да кара: е36 с осмак
Детайли за колата: Най-много върви 28мицата от всичко.
Wanna be 1.5 bar.

Re: Предно или задно през зимата?

Мнение от Boyadjiev » 26 Окт 2010, 22:00

Тоя спор си е баш като 20-ска или ИС-ка е по-добре.... Едните викат "шестак" другите "як моторУ" и така до безкрайност. Предимството е на страната на човека който кара колата. Ако някой колега е карал цял живот предно няма как да се справи със задното просто ей така, обратното важи с пълна сила. Най-доброто предаване обаче са хубави гуми и малко акъл в главата, че ми се е случвало с Лада да тръгвам и да минавам през места където бяха заседнали нормални автомобили - Опели, Фиатове, Мерцедеси....
Изображение Изображение Изображение
Уважавай другия, независимо каква кола кара.

ПредишнаСледваща

Назад към Майсторско шофиране

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook