Предно или задно през зимата?

Как да използваме възможностите на един автомобил.

Модератори: ge_a, bravo, DrivinGGoD

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 238
Регистриран на: 7.01.2009
Местоположение: Исперих
Пол: Мъж
Кара: Е46,Е36,Е30
Мечтае да кара: F30 M3 по крабрежната на Рио де Жанейро
Детайли за колата: http://www.facebook.com/pages/Alex-Burdin/87277582105

Re: Предно или задно през зимата?

Мнение от Alex_Burdin » 20 Ное 2010, 13:35

adovet написа:
Dpy написа:Има ли шпер става по-проходимо от предно, няма ли - не е. Обаче и с отворен диф предимство си остава сигурността, понеже ако "тръгне" колата в завой с предно извънградско да речем с по-висока скорост, става много интересно с привкус на мантинела или дървета. Със задно, просто шанса, да се "опрай" колата е по-голям.

А на БМВто ако ти тръгне предницата в завой тогава какво правиме?????

тогава опъваш ръчна :winky: по принцип заводското бмв точно така е настроено за безопасност да недозавива ;) .
Значи цялата работа е до личен избор и гуми сега ако търсим безопасност за някоя женка ми една евтина кола 4х4 джипче нещо витара и т.н е отличен избор за целта :) .


vicho написа:
Nickelback написа:Само за физиката нема да се обиждаме :wave:
Едно време имах 6.00 на приемния за ТУ-София, физиката си ми е вечната страст :winky:


като ти е вечна страст искам да ми разясниш, защо колата със задно предаване излиза по-лесно из баир на ЗАДНА ПРЕДАВКА (R), а не на предна (1-ва,2-ра)

Ами точно обратното е аз карам камион със задно доста често из калта единствения начин да му увелича проходимоста е като натоваря заницата ;)
Това дето си го написал е вярно за кола с предно .
Последна промяна Alex_Burdin на 20 Ное 2010, 13:45, променена общо 1 път

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 484
Регистриран на: 27.06.2005
Местоположение: на масата

Re: Предно или задно през зимата?

Мнение от benzin » 20 Ное 2010, 13:39

тая тема тука е ясно че повечето ще са пристрастни, предното за мен си е по добро за зимата, най малкото двг. е отпред и тежи, иначе с тия леки задници зимата не е приятно, освен ако мотора не е отзад :mhihi:
www.bmwпрофесори-bg.net

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1390
Регистриран на: 13.02.2008
Местоположение: Кауфланд Варна
Пол: Мъж
Кара: Без книжка.
Мечтае да кара: Тунинг Голф 2-ка с PK номер.
Детайли за колата: Ускорител на елементарни частици.

Re: Предно или задно през зимата?

Мнение от t060 » 20 Ное 2010, 16:52

Значи за това руснаците ги карат бмв-тата с по два трупа в багажника - да тежат. :mhihi: Понеже нашите зими не са толкова тежки, особенно във Варна, се чудя дали ефекта няма да се получи с един или два ако ти се видят малки бордюра.
Изображение
От тогава русото не е на мода.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 8317
Регистриран на: 3.09.2003
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: M340i
Мечтае да кара: Калибра
Детайли за колата: Portimao Blue, Turbo бензин

Re: Предно или задно през зимата?

Мнение от vicho » 20 Ное 2010, 16:55

Alex_Burdin написа:Ами точно обратното е аз карам камион със задно доста често из калта единствения начин да му увелича проходимоста е като натоваря заницата ;)
Това дето си го написал е вярно за кола с предно .


пробвал съм го многократно, защото точно пред къщата си имам едно 20 метрово баирче

не ми се спори...

колата ТЕГЛИ по-добре на заден ход и съответно излиза по-лесно :yes:
You said: "Time will change!" What if it changes you?

бай печатар
Аватар
Мнения: 2207
Регистриран на: 26.03.2003
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: E34 525tds-A
Мечтае да кара: Е38 728i

Re: Предно или задно през зимата?

Мнение от NeoPrint » 20 Ное 2010, 17:08

benzin написа:тая тема тука е ясно че повечето ще са пристрастни, предното за мен си е по добро за зимата, най малкото двг. е отпред и тежи, иначе с тия леки задници зимата не е приятно, освен ако мотора не е отзад :mhihi:

Колега може да не знеш, но при БМВ теглото е почти идеално разпределено м/у предния и задния мост 49/51% мисля беше за Е34 :welcome: Не са ни леки задниците като на жигавиците.
Зимата се кара с огромно удоволствие и за никакви чекии с предно не искам и да чувам :nono:

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 484
Регистриран на: 27.06.2005
Местоположение: на масата

Re: Предно или задно през зимата?

Мнение от benzin » 20 Ное 2010, 18:01

прав си незнам :yes: наблюденията са ми от w124 и w202, бмв-то не съм го карал на сняг до сега :mhihi: имам една японка 4х4 с която си правя кеф зимата :lalala:
www.bmwпрофесори-bg.net

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1480
Регистриран на: 29.09.2008
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: е34 m50b25 turbo;е46 330xi
Мечтае да кара: Skyline R34 GT-R

Re: Предно или задно през зимата?

Мнение от BULL3T » 20 Ное 2010, 19:50

Охх как обичам 20каджии като тебе!

Само се дразня че ме караш да сера в собствената си тема!!

Слушай псевдогъзар такъв. От кола до кола има много разлика,както и от двайскаджия до двайскаджия,а ти си от вторите,именно селяци дето се правят че разбират много и са великте шофери. Никой от хората които писаха в тази тема и изказаха правилно мнение,независимо от това дали предпочитат предно или задно, не се прави на разбирач и на велик. Този който прави нещо такова си ти!!! Ще ти кажа защо! Защото гледаш да кажеш нещо различно,да се направиш на интересен.

Казах вече достатъчно по темата,за това ще кажа само едно на тебе лично. Понеже претендираш,че много от нас не могат да карат,изчакай да падне снега и дай да се качим до витоша на снежно ,аз с мойта е34ка, ти с квото искаш. Да видим кой къде ще е и какво ще стане. Писна ми да говоря,дай да взема да ти покажа как карам. Или Вичо или Алекс или който там викаш, че само говорел щото гледал филмчета! Искаш ли? да видим кво ще стане,за спорта без злоба, е така за кефа и истината?!
Изображение
"На мене Ауди не ми харесва, предпочитам СОНИ"

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 106
Регистриран на: 21.11.2009
Местоположение: Sofia
Пол: Мъж
Кара: е39 528i;ML320;E46CI B28TU
Мечтае да кара: F10

Re: Предно или задно през зимата?

Мнение от balcanbas » 21 Ное 2010, 1:31

BULL3T , относно предложението ти към него -ще го съсипеш по всички параграфи :mhihi: :mhihi: :mhihi: е34 е уникална колица :)))))

Според мен , теми от такъв тип са напълно излишни и безсмислени ... Просто темата се изчерпа и е за ключ ...
'Предно или задно' , този спор ще продължи вечно , а пък и темата ,ще премине в друга посока.... така ,че да се самосезират модераторите и да вземат някакво решение.

Когато се провежда дискусия от такъв тип , трябва да се изложат 2-те страни и от 3-то неутрално лице да се направи заключение и да се приключи с темата.
Изображение

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1480
Регистриран на: 29.09.2008
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: е34 m50b25 turbo;е46 330xi
Мечтае да кара: Skyline R34 GT-R

Re: Предно или задно през зимата?

Мнение от BULL3T » 21 Ное 2010, 10:53

balcanbas написа:BULL3T , относно предложението ти към него -ще го съсипеш по всички параграфи :mhihi: :mhihi: :mhihi: е34 е уникална колица :)))))

Според мен , теми от такъв тип са напълно излишни и безсмислени ... Просто темата се изчерпа и е за ключ ...
'Предно или задно' , този спор ще продължи вечно , а пък и темата ,ще премине в друга посока.... така ,че да се самосезират модераторите и да вземат някакво решение.

Когато се провежда дискусия от такъв тип , трябва да се изложат 2-те страни и от 3-то неутрално лице да се направи заключение и да се приключи с темата.


Колегата е прав,темата беше интересна в началото защото се водеше дискусия,сега се превърна в мерене на пишки!

кЪтинар! :yes:
Изображение
"На мене Ауди не ми харесва, предпочитам СОНИ"

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 2807
Регистриран на: 20.03.2009
Местоположение: New Village Customs
Кара: 332mxi

Re: Предно или задно през зимата?

Мнение от ogata » 21 Ное 2010, 15:34

Предно, задно ... ако предното беше по-добре от задното , човека щеше да си ходи на ръцете :1:
А, ако 4x4 беше по-забавно от задното, нямаше да я има еволюцията :paranoid:
:kuku: :mhihi:
ИзображениеИзображение
http://www.injectorite.com http://www.klimacicite.com

Предишна

Назад към Майсторско шофиране

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook