Предно или задно през зимата?

Как да използваме възможностите на един автомобил.

Модератори: ge_a, bravo, DrivinGGoD

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1480
Регистриран на: 29.09.2008
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: е34 m50b25 turbo;е46 330xi
Мечтае да кара: Skyline R34 GT-R

Re: Предно или задно през зимата?

Мнение от BULL3T » 06 Ное 2010, 0:01

Valentin_Peev написа:Ако завали е*ати снега навънка, коя кола ще дадеш на жена ти, Фокуса или е34-та? :mhihi:
А че е по-готино със задно е отделен въпрос, мойта кола не се зазимява и си джиткам навсякъде 8)


Нема да и давам нито една от двете има си 316ка компакт,знае как да се оправя момичето. :mhihi:
vicho написа:
BULL3T написа:...


НЕ Е ПО-ДОБРО, ПО-ЛЕСНО Е ЗА КАРАНЕ (предното)! Еле пък за жените!


От жена до жена има разлика. На мен ми е по-добро щото го чуствам по-сигурно в завой,а зимно време имаш много време да реагираш ако ти тръгне задницата.При предното като тръгнеш единственото нещо което правиш е да чакаш,а при задното имаш контрол. Това е.

п.п. Вичо ти знаеш за кво говорим така че... :yes:
Изображение
"На мене Ауди не ми харесва, предпочитам СОНИ"

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1857
Регистриран на: 20.10.2010
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: BigBlockV8 и чат-пат SmallBlockV8
Мечтае да кара: бангия с предно
Детайли за колата: ;)
Big: Hemi 370 cu. in.
Small: S62B50 с жокери

Re: Предно или задно през зимата?

Мнение от Nickelback » 06 Ное 2010, 19:41

BULL3T написа:При предното като тръгнеш единственото нещо което правиш е да чакаш,а при задното имаш контрол. Това е.


Много добре казано колега :yes:
Изображение Изображение

"За тЕя пари има Е-шеесе" - форумна пословица.
Лето две и седемнаесто.

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 106
Регистриран на: 21.11.2009
Местоположение: Sofia
Пол: Мъж
Кара: е39 528i;ML320;E46CI B28TU
Мечтае да кара: F10

Re: Предно или задно през зимата?

Мнение от balcanbas » 07 Ное 2010, 2:00

Наистина , не мога да разбера едно нещо ... Защо се прожеда този спор,по такъв глупав начин .... джаксон е прав , в много отношения :) . Нека да сравняваме коли на едни години , един тип , една кубатура , едни и същи гуми ... Предното предаване е по-лесно - ФАКТ !!! НО ПО-ЛЕСНО , НЕ ОЗНАЧАВА - ПО ДОБРО !!!!! Попринцип за да караш БМВ , значи наистина вярваш в собствените си умения. ФАКТ Е ,ЧЕ ако си добър шоф. няма толкова голяма зн. с какво предаване караш , но аз дадох 1 пример по тази тема преди няколко седмици ... приятел с Е34 , скъса един пич с АЛФА 156 в планината и моя приятел с Е34-ката си дрифтише по завоите , а този с АЛФАТА си откачи предната броня , след като изгуби контрол над колата.
Някой над мен беше написал относно СААБ , че правят коли с предно , поради снега и леда ... Ами ,братушките правят коли със задно , пък не ги виждам да закъсват особено много :) ВСИЧКО Е ПРЕКАЛЕНО ОТНОСИТЕЛНО.Едно е вярно , ако обичаш адреналина и имаш топки в гащите , ще избереш по-доброто . ВСИЧКИ В ТОЗИ ФОРУМ СМЕ РАЗБРАЛИ КОЕ Е ТО,а извинявам се , изкл. правят някои посетители , които се чудя к'во правят тука :kuku:
Айде ,със здраве и безаварийно през зимата ,независимо какво карате :bchug:
Изображение

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 740
Регистриран на: 3.04.2007
Пол: Мъж

Re: Предно или задно през зимата?

Мнение от Valentin_Peev » 07 Ное 2010, 13:08

balcanbas написа: ... Предното предаване е по-лесно - ФАКТ !!! НО ПО-ЛЕСНО , НЕ ОЗНАЧАВА - ПО ДОБРО !!!!! .... ВСИЧКО Е ПРЕКАЛЕНО ОТНОСИТЕЛНО.Едно е вярно , ако обичаш адреналина и имаш топки в гащите , ще избереш по-доброто . ВСИЧКИ В ТОЗИ ФОРУМ СМЕ РАЗБРАЛИ КОЕ Е ТО.....


:yes: Това имах предвид и аз!

Е30 IS Crasher
Аватар
Мнения: 2252
Регистриран на: 13.12.2005
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: Е30 М42Б18, E61 M54B25

Re: Предно или задно през зимата?

Мнение от ge_a » 08 Ное 2010, 23:23

adovet написа:Абе човек вземи се осазнай и стига си дрънкал глупости.Според писанията ти си карал някакви смотани коли и сега си се качил на някакво БМВ и вече това е колата няма други коли.Помисли малко и тогава пиши.Проходимостта на една кола зависи от сцеплението.Колкото е по голямо теглото толкова е по голямо сцеплението.При колите с предно предаване по голяма част от теглото е от пред.Също така е предимство и, че се въртят движещите колела на страни.СААБ правят големи коли с предно предаване.Правят ги с предно поради простата причина , че в скандинавските страни има доста сняг и поледици.Това че си карал някаква лека кола с изтъркани гуми с предно предаване не значи че задното е по проходимо в снега.


Мислех да не взимам отношение, ама колега написал си пълни глупости и като автомобилен състезател, ще ти кажа че една кола колкото по лека е толкова по проходима е :idea: И сега като се замислиш ще се сетиш защо ги бъзикат мерцедесите че не били проходими, същото важи и за големите коли с предно предаване, за качеството на задното мога да говоря много, но колегите преди мен са достатъчно красноречиви и не мисля че има нужда да го обяснявам и на научно ниво, само ще напиша една максима: Предно - зле, задно - добре, 4х4 - отлично( като тука трябва смелост за да го караш ) :idea:
Най-обичам да вадим теловете на гумите !!!
Изображение

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 3724
Регистриран на: 27.01.2010
Местоположение: Перник
Пол: Мъж
Кара: Tesla Y

Re: Предно или задно през зимата?

Мнение от adovet » 09 Ное 2010, 13:50

ge_a написа:
adovet написа:Абе човек вземи се осазнай и стига си дрънкал глупости.Според писанията ти си карал някакви смотани коли и сега си се качил на някакво БМВ и вече това е колата няма други коли.Помисли малко и тогава пиши.Проходимостта на една кола зависи от сцеплението.Колкото е по голямо теглото толкова е по голямо сцеплението.При колите с предно предаване по голяма част от теглото е от пред.Също така е предимство и, че се въртят движещите колела на страни.СААБ правят големи коли с предно предаване.Правят ги с предно поради простата причина , че в скандинавските страни има доста сняг и поледици.Това че си карал някаква лека кола с изтъркани гуми с предно предаване не значи че задното е по проходимо в снега.


Мислех да не взимам отношение, ама колега написал си пълни глупости и като автомобилен състезател, ще ти кажа че една кола колкото по лека е толкова по проходима е :idea: И сега като се замислиш ще се сетиш защо ги бъзикат мерцедесите че не били проходими, същото важи и за големите коли с предно предаване, за качеството на задното мога да говоря много, но колегите преди мен са достатъчно красноречиви и не мисля че има нужда да го обяснявам и на научно ниво, само ще напиша една максима: Предно - зле, задно - добре, 4х4 - отлично( като тука трябва смелост за да го караш ) :idea:

Колега не говориме за състезателни коли на пистата.Само не ми е ясно защо като седнат няколко човека на задната седалка и БМВто става по проходимо.Също така една от предишните ми коли беше СААБ 9000.Мога да ти кажа че минаваше от всякъде.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 8323
Регистриран на: 3.09.2003
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: M340i
Мечтае да кара: Калибра
Детайли за колата: Portimao Blue, Turbo бензин

Re: Предно или задно през зимата?

Мнение от vicho » 09 Ное 2010, 14:39

vicho написа:искам да се изкажа, защо аджеба колите с предно "драпат" през зимата

Голф 3 Тди 1994-та - обща маса 1160 кг с 5 литра нафта и без шофьор

:!: ВНИМАНИЕ :!:

- 800 кг на предния мост
- 360 кг на задния мост

е защо "драпат"... :mhihi:

*без коментар

сравнение BMW 320i Coupe 1992 м50б20 - обща маса 1410кг

- 710 кг на предния мост
- 700 кг на задния мост

*отново без коментар

:bowdown: :driving:

BMW FOREVER! (форевАр) :mhihi:


чакай да постна пак в случай, че някой не е разбрал защо предното е по-проходимо при зимни условия (в 90% от случаите)
You said: "Time will change!" What if it changes you?

Потребител
Аватар
Мнения: 39
Регистриран на: 13.05.2006
Местоположение: Сливен
Пол: Мъж
Кара: Е39 528i
Мечтае да кара: Е30 М3

Re: Предно или задно през зимата?

Мнение от longboy » 18 Ное 2010, 10:33

Ако може и аз да се намеся с едно предубедено мнение. Първата кола беше на тате московеца - дванайсетак. Две зими съм я карал и никъде не съм закъсвал. Втората ми кола беше една Шкода 120L с много модификации. Една зима я карах и пак не съм закъсвал. Третата ми кола е Е30 320i. С нея три зими подред ми се е налагало да ходя до В. Търново почти всяка седмица във всякакви условия. Не съм закъсвал. Дори един от последните пъти като ходих валеше сняг, а в Търново се наложи да сменя едната задна гума, че беше останала по телове и изпускаше. А иначе преди време карах един служебен Голф2, и при спускане по надолнище, с хубави зимни гуми, отказа да завие, просто волана беше навит, а голфа си вървеше направо. На слизане от карандила, пак с този голф, колегата изправи един завой и се бухнахме в пряспа. Казвам, че мнението ми е предубедено, защото имам опит изключително със задно, и не ми се е налагало да викам помощ през зимата. Тази година ще ми е първата зима с Е39, но пак си мисля, че дай боже, няма да имам проблеми.
Изображение Изображение

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1409
Регистриран на: 8.03.2007
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: F90 M5C

Re: Предно или задно през зимата?

Мнение от Cinder » 18 Ное 2010, 10:51

Значи викаш Бавареца с гуми на телове минава навсякъде, а Голфа с хубави зимни гуми изправя завоите...

Cool story bro :mhihi:
Изображение

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1461
Регистриран на: 19.03.2007
Местоположение: Варна
Кара: bmw 328-turbo
Мечтае да кара: ГОЛФ 3

Re: Предно или задно през зимата?

Мнение от kirililiev » 18 Ное 2010, 12:07

longboy написа:Ако може и аз да се намеся с едно предубедено мнение. Първата кола беше на тате московеца - дванайсетак. Две зими съм я карал и никъде не съм закъсвал. Втората ми кола беше една Шкода 120L с много модификации. Една зима я карах и пак не съм закъсвал. Третата ми кола е Е30 320i. С нея три зими подред ми се е налагало да ходя до В. Търново почти всяка седмица във всякакви условия. Не съм закъсвал. Дори един от последните пъти като ходих валеше сняг, а в Търново се наложи да сменя едната задна гума, че беше останала по телове и изпускаше. А иначе преди време карах един служебен Голф2, и при спускане по надолнище, с хубави зимни гуми, отказа да завие, просто волана беше навит, а голфа си вървеше направо. На слизане от карандила, пак с този голф, колегата изправи един завой и се бухнахме в пряспа. Казвам, че мнението ми е предубедено, защото имам опит изключително със задно, и не ми се е налагало да викам помощ през зимата. Тази година ще ми е първата зима с Е39, но пак си мисля, че дай боже, няма да имам проблеми.

аз пък на един баир закъсах с е30-то,с чисто нови зимни гуми бях,връщах се,засилвах се,кво ли не правих,няколко коли с предно минаха покрай мен и заминаха,пък аз съм със задно...и чакам да прехвърли тежест както на рекламата :D ама при нула сцепление тва няма как да стане.тука като гледам експертните мнения май освен сектантски исказвания друго нищо няма,а законите на физиката са еднакви за всички ;)

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 8323
Регистриран на: 3.09.2003
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: M340i
Мечтае да кара: Калибра
Детайли за колата: Portimao Blue, Turbo бензин

Re: Предно или задно през зимата?

Мнение от vicho » 18 Ное 2010, 14:36

kirililiev написа:аз пък на един баир закъсах с е30-то,с чисто нови зимни гуми бях,връщах се,засилвах се,кво ли не правих,няколко коли с предно минаха покрай мен и заминаха,пък аз съм със задно...и чакам да прехвърли тежест както на рекламата :D ама при нула сцепление тва няма как да стане.тука като гледам експертните мнения май освен сектантски исказвания друго нищо няма,а законите на физиката са еднакви за всички ;)


чакай си ...

който си мисли, че задното е по-проходимо зимата е в жестока грешка :mhihi: (без жокери)
You said: "Time will change!" What if it changes you?

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 3743
Регистриран на: 24.02.2009

Re: Предно или задно през зимата?

Мнение от Делян » 18 Ное 2010, 17:29

Има ли шпер става по-проходимо от предно, няма ли - не е. Обаче и с отворен диф предимство си остава сигурността, понеже ако "тръгне" колата в завой с предно извънградско да речем с по-висока скорост, става много интересно с привкус на мантинела или дървета. Със задно, просто шанса, да се "опрай" колата е по-голям.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 3724
Регистриран на: 27.01.2010
Местоположение: Перник
Пол: Мъж
Кара: Tesla Y

Re: Предно или задно през зимата?

Мнение от adovet » 18 Ное 2010, 18:19

Dpy написа:Има ли шпер става по-проходимо от предно, няма ли - не е. Обаче и с отворен диф предимство си остава сигурността, понеже ако "тръгне" колата в завой с предно извънградско да речем с по-висока скорост, става много интересно с привкус на мантинела или дървета. Със задно, просто шанса, да се "опрай" колата е по-голям.

А на БМВто ако ти тръгне предницата в завой тогава какво правиме?????

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1585
Регистриран на: 28.01.2009
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: е36 Турбо?! любима, е39 28-ца бате
Мечтае да кара: е36 с осмак
Детайли за колата: Най-много върви 28мицата от всичко.
Wanna be 1.5 bar.

Re: Предно или задно през зимата?

Мнение от Boyadjiev » 18 Ное 2010, 18:29

adovet написа:
Dpy написа:Има ли шпер става по-проходимо от предно, няма ли - не е. Обаче и с отворен диф предимство си остава сигурността, понеже ако "тръгне" колата в завой с предно извънградско да речем с по-висока скорост, става много интересно с привкус на мантинела или дървета. Със задно, просто шанса, да се "опрай" колата е по-голям.

А на БМВто ако ти тръгне предницата в завой тогава какво правиме?????

Преди да тръгнеш да го караш това БМВ, така помпаш гумите (предни/задни) че да не се случва това... или поне шанса да е минимален. Не че не съм виждал как е36 взима завой, все едно чертае допирателна до окръжността на завоя... ама... :mhihi:
Изправни коли, хубави гуми, добро налягане и това не виждам как може да е проблем, при нормални обстоятелства :bchug:
Изображение Изображение Изображение
Уважавай другия, независимо каква кола кара.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1857
Регистриран на: 20.10.2010
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: BigBlockV8 и чат-пат SmallBlockV8
Мечтае да кара: бангия с предно
Детайли за колата: ;)
Big: Hemi 370 cu. in.
Small: S62B50 с жокери

Re: Предно или задно през зимата?

Мнение от Nickelback » 18 Ное 2010, 18:38

adovet написа:
Dpy написа:Има ли шпер става по-проходимо от предно, няма ли - не е. Обаче и с отворен диф предимство си остава сигурността, понеже ако "тръгне" колата в завой с предно извънградско да речем с по-висока скорост, става много интересно с привкус на мантинела или дървета. Със задно, просто шанса, да се "опрай" колата е по-голям.

А на БМВто ако ти тръгне предницата в завой тогава какво правиме?????


Даваме повече газ и задница изпреварва предницата :mhihi:
Изображение Изображение

"За тЕя пари има Е-шеесе" - форумна пословица.
Лето две и седемнаесто.

ПредишнаСледваща

Назад към Майсторско шофиране

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook