Предно или задно през зимата?

Как да използваме възможностите на един автомобил.

Модератори: ge_a, bravo, DrivinGGoD

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 3724
Регистриран на: 27.01.2010
Местоположение: Перник
Пол: Мъж
Кара: Tesla Y

Re: Предно или задно през зимата?

Мнение от adovet » 26 Окт 2010, 22:20

Boyadjiev написа:Тоя спор си е баш като 20-ска или ИС-ка е по-добре.... Едните викат "шестак" другите "як моторУ" и така до безкрайност. Предимството е на страната на човека който кара колата. Ако някой колега е карал цял живот предно няма как да се справи със задното просто ей така, обратното важи с пълна сила. Най-доброто предаване обаче са хубави гуми и малко акъл в главата, че ми се е случвало с Лада да тръгвам и да минавам през места където бяха заседнали нормални автомобили - Опели, Фиатове, Мерцедеси....

Колегата е абсолютно прав.Ако нямаш нови гуми и ъкъл и 16х16 да е не става :mhihi: :mhihi: :mhihi:

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 106
Регистриран на: 21.11.2009
Местоположение: Sofia
Пол: Мъж
Кара: е39 528i;ML320;E46CI B28TU
Мечтае да кара: F10

Re: Предно или задно през зимата?

Мнение от balcanbas » 26 Окт 2010, 23:12

adovet написа:Boyadjiev написа:
Тоя спор си е баш като 20-ска или ИС-ка е по-добре.... Едните викат "шестак" другите "як моторУ" и така до безкрайност. Предимството е на страната на човека който кара колата. Ако някой колега е карал цял живот предно няма как да се справи със задното просто ей така, обратното важи с пълна сила. Най-доброто предаване обаче са хубави гуми и малко акъл в главата, че ми се е случвало с Лада да тръгвам и да минавам през места където бяха заседнали нормални автомобили - Опели, Фиатове, Мерцедеси....


Колега , много си прав !!! То за тва жените , не стават за тази работа , ако ще и с джип да са .... то кат си е тъпо,си е тъпо с квото и да е :D
Изображение

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 8324
Регистриран на: 3.09.2003
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: M340i
Мечтае да кара: Калибра
Детайли за колата: Portimao Blue, Turbo бензин

Re: Предно или задно през зимата?

Мнение от vicho » 27 Окт 2010, 0:45

Boyadjiev написа:....


пак не си прав ...

предното ИМА предимство, защото цялата маса на повечето "нормални" автомобили е от пред :yes:

тая статистика по-горе не съм си я изсмукал от пръстите, а е от кантара на мелницата :nono:

п.с. иначе знаем, че си голЕм и с лада минаваш отсекъде :mhihi: :yes: :bowdown: :driving:
You said: "Time will change!" What if it changes you?

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1361
Регистриран на: 13.06.2009
Пол: Мъж
Мечтае да кара: E38
Детайли за колата: Седан , 1993 , 1.6 I , М40

Re: Предно или задно през зимата?

Мнение от jakson » 03 Ное 2010, 23:24

Да чукна на дърво , зимата в сняг около 40-50 см си карах с евтини зимни гуми ( само отзад ) и минавах наясякъде . За служебната която е с предно предаване немога да кажа същото ! Постоянно затъва предницата и се заорава . Да не говорим как тръгва в завой предницата да поднася , доста страшничко си е !!! Отпускане на газта невърши работа както и подаване на газ , няма какво да те спре за разлика от задното където задните колела при отпускане на газта вкарват колата в пътя . За мен лично като човек които кара коли със задно и предно задвижване на колелата мога да кажа , че задното е по-добро .

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 8324
Регистриран на: 3.09.2003
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: M340i
Мечтае да кара: Калибра
Детайли за колата: Portimao Blue, Turbo бензин

Re: Предно или задно през зимата?

Мнение от vicho » 04 Ное 2010, 0:19

jakson написа:...


аз пък ще кажа, че не можеш да караш предно предаване :ok: , но така или иначе това не е от значение, тъй като автомобила ти е със задно (надявам се) :yes:

без лоши чувства ;)
You said: "Time will change!" What if it changes you?

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1361
Регистриран на: 13.06.2009
Пол: Мъж
Мечтае да кара: E38
Детайли за колата: Седан , 1993 , 1.6 I , М40

Re: Предно или задно през зимата?

Мнение от jakson » 04 Ное 2010, 12:57

vicho написа:
jakson написа:...


аз пък ще кажа, че не можеш да караш предно предаване :ok: , но така или иначе това не е от значение, тъй като автомобила ти е със задно (надявам се) :yes:

без лоши чувства ;)

По твоята логика никой неможе да кара коли с предно . Ако си си направил труда да прочетеш поне 80 % от мненията щеше да видиш и други мнения като моето . Хората казват , че зимата предното не е удачно . Аз лично съм присъствал 2 пъти на въртене с автомобил като не карах аз . Различни хора , различни автомобили . Явно не ги бива в карането . Зимата при лек завой с минимална скорост ми е тръгвала предницата да поднася , разбира се карам бавно и овладявам колата . При задното няма такъв проблем . С предното много повече съм затъвал , със задното да чукна на дърво не ми се е случвало колата да затане и да не мърда и да се налага някой да ме буда . Аз лично съм бутал доста коли и то с предно предаване ( говоря за зимата ) Тази година нали падна голям сняг. Сутринта беше около 10 см. Отивам си аз на работа , спирам си колата и вечерта като отивам до колата ...... Какво да ви кажа сняг около 40-50 см . никой не го беше чистил . Викам си това е . Колата ще си остане тук тази вечер . Като знам служебните където са с предно предаване как на почистени улици се закопават , викам си това е ! Почистих около вратата защото неможеше да се отвори от сняг . Запалих я да позагрее , изчистих прозорците и влезнах в колата . Включих на задна и тръгнах без да превъртят гумите и да се закопаят . Изкарах я на задна , включих първа и колата тръгна без да превърти гуми , без да се закопава и т.н . Прибрах си се без да се налага да тарся бутачи и т.н А служебната неможе да мръдне на 20 см. сняг . Предницата може би тежи и гумите затават и се закопават .
Колега нищо лично но е безумно когато фактите говорят да се спори . Колегите споделят преживяванията си в зимна обстановка . Седни и прочети коментарите и си направи извода .

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1409
Регистриран на: 8.03.2007
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: F90 M5C

Re: Предно или задно през зимата?

Мнение от Cinder » 04 Ное 2010, 13:03

Не знам как си го карал това предно, но аз с 300кс на предно предаване, веднъж не съм поднесъл зимата, нито съм закъсал някъде за 3 години. БМВ-то още не съм го карал зимата, така че не мога да кажа по-добре или по-зле, но това което пишеш за поведението на предното предаване зимата са пълни глупости.

Единствения начин да се случи това което описваш е да дадеш газ в завой, на сняг/лед. Почти същото ще се случи и със задното, само че ще ти поднесе задницата, което е за предпочитане де :)
Изображение

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1120
Регистриран на: 4.11.2008
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: BMW E90 320d; BMW E30 318i cabrio

Re: Предно или задно през зимата?

Мнение от UBAH5 » 04 Ное 2010, 13:09

Карал съм и предно (Нисан Алмера Н15) и задно (БМВ Е30) без никакви технологии :) И на двете бях със зимни гуми на 2 сезона. Със задното съм винаги нащрек, докато с предното се чувствам доста по-сигурен. Потеглянето със задното си беше по-трудно.
Изображение
When people ask you what car you drive and you say a BMW and they get all excited until they see it...

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 740
Регистриран на: 3.04.2007
Пол: Мъж

Re: Предно или задно през зимата?

Мнение от Valentin_Peev » 04 Ное 2010, 13:36

jakson написа:...

Почвате вече да се излагате :mhihi: и мене си ме кефи е30-та зимата, ма не всеки ще може да я кара. Докато кола с предно, треа да си голем льольо да не можеш :mhihi:

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 8324
Регистриран на: 3.09.2003
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: M340i
Мечтае да кара: Калибра
Детайли за колата: Portimao Blue, Turbo бензин

Re: Предно или задно през зимата?

Мнение от vicho » 04 Ное 2010, 15:00

jakson написа:...


от целия ти безумен пост за едно си прав, безумно е когато ти говорят, ти да спориш :mhihi: :winky: (само, че в случая на теб ти говорят, а не на мен ;) )

п.с. мнения , като твоето няма, напротив колегите казват, че задното е по-фън и по-добро за каране, но с предно е далеч по-лесно ;)
You said: "Time will change!" What if it changes you?

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1361
Регистриран на: 13.06.2009
Пол: Мъж
Мечтае да кара: E38
Детайли за колата: Седан , 1993 , 1.6 I , М40

Re: Предно или задно през зимата?

Мнение от jakson » 04 Ное 2010, 15:20

vicho написа:
jakson написа:...


от целия ти безумен пост за едно си прав, безумно е когато ти говорят, ти да спориш :mhihi: :winky: (само, че в случая на теб ти говорят, а не на мен ;) )

п.с. мнения , като твоето няма, напротив колегите казват, че задното е по-фън и по-добро за каране, но с предно е далеч по-лесно ;)

Човек да си помисли , че сте се наговорили !!! А колкото до задното пак казвам , не съм имап проблем с него зимата . Газ и това е . Минавам навсякъде . За предното мога да кажа , че за мен е по - опасно зимата . Досега не ми се е случвало някой зимата да ми иска помощ на улицата да го бутна , че е закъсал и да е със задно предаване . И още нещо , нали знаете при потегляне тежеста къде отива ?! Отзад на задните колела ! Какво става ако си с предно и натиснеш повечко газ ? Предницата ти олеква и започваш да боксуваш на място . Какво става при задното ? Задницата натежава и гумите се впиват в асфалта !
Немога да ви разбера като сте джапан маниаци и такива които са фенове на автомобили задвижвани от погрешните колела какво правите в БМВ форума ?
А колкото до Е30 нз как е , мога да говоря за Е36 .

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 3724
Регистриран на: 27.01.2010
Местоположение: Перник
Пол: Мъж
Кара: Tesla Y

Re: Предно или задно през зимата?

Мнение от adovet » 04 Ное 2010, 15:24

jakson написа:
vicho написа:
jakson написа:...


от целия ти безумен пост за едно си прав, безумно е когато ти говорят, ти да спориш :mhihi: :winky: (само, че в случая на теб ти говорят, а не на мен ;) )

п.с. мнения , като твоето няма, напротив колегите казват, че задното е по-фън и по-добро за каране, но с предно е далеч по-лесно ;)

Човек да си помисли , че сте се наговорили !!! А колкото до задното пак казвам , не съм имап проблем с него зимата . Газ и това е . Минавам навсякъде . За предното мога да кажа , че за мен е по - опасно зимата . Досега не ми се е случвало някой зимата да ми иска помощ на улицата да го бутна , че е закъсал и да е със задно предаване . И още нещо , нали знаете при потегляне тежеста къде отива ?! Отзад на задните колела ! Какво става ако си с предно и натиснеш повечко газ ? Предницата ти олеква и започваш да боксуваш на място . Какво става при задното ? Задницата натежава и гумите се впиват в асфалта !
Немога да ви разбера като сте джапан маниаци и такива които са фенове на автомобили задвижвани от погрешните колела какво правите в БМВ форума ?
А колкото до Е30 нз как е , мога да говоря за Е36 .

Ти май не си карал тежка кола с предно предаване и нови гуми.Стига си говорил глупости.Като си на леда такова сцепление ще отимаш, че направо двигателя ще отиде в багажника.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 740
Регистриран на: 3.04.2007
Пол: Мъж

Re: Предно или задно през зимата?

Мнение от Valentin_Peev » 04 Ное 2010, 15:31

Нещо не ни разбра ли, не можеш да четеш ли? :roll: Къде виде джапан фенове? :confused:
Ние па мое да ти кажеме и при е30 и при е36 как е зимата. Сегашната ми е30-ка е по-добра от предишната ми е36-ца зимата, а па е39 е отврат, поне за мене! Пробвай да тръгнеш назад в дълбок сняг зимата с е36-цата ;)
Некой по-слаб шофер ще се качи на Алеко с кола с предно, ма със задно надали ;)

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1361
Регистриран на: 13.06.2009
Пол: Мъж
Мечтае да кара: E38
Детайли за колата: Седан , 1993 , 1.6 I , М40

Re: Предно или задно през зимата?

Мнение от jakson » 04 Ное 2010, 15:49

Говорим за сняг , а не за лед . Макар , че точно задното е по-добро и за лед . Ако ти занесе колата в завой и си с предно какво правим ? Чакаме да се бласнем . Ако сме със задно какво правим ? Пускаме газта и чакаме задните колела да вкарат колата в пътя , тъй като забавят движението си .
Голям съм мераклия да видя как кола с предно предаване тръгва зимата в 50 см. сняг . Искам някой да снима клипче , да го качи в някъде и да даде линк към него , че всичко да видим за какво става въпрос .
Искам да видя и на планински път в зимни условия как върви предното предаване и по надолнище ми е интересно как се движи . Дали задницата няма да изпревари предницата . Защото при задното , задните колела държат колата в пътя и при спускане .
Все пак всичко е в границата на разумното има си и физични закони . Но преди да стигнем до тях мога да обобща , че задното е по-добро .
Защо правят луксозните и скъпи автомобили със задно , а не с предно предаване ?! Марки като БМВ , Мерцедес , Майбах , Ролс-Ройс и още много марки които държат на качеството . Автомобили пред които онези еднодневки където всичките им карантии са събрани в предната част на купето , изглеждат като подобие на коли каквито са в реалност .
Неможе да става дума за сравнение между предно и задно предаване . Предното предаване се ограничава до возия Фолксваген пасат . Крал съм много автомобили . Може би ако седна да ги преброя ще са над 40 . Като са различни марки и модели . Не съм някой пъпчивко , играещ по цял ден на рейс - игрички и тате му казал онова , саседа това , батко му нз си какво ...
Аз говоря от опит . Налагало ми се е да карам тези коли във всякакви условия (буквално във всякакви) . Знам какво говоря . Ако нямах такъв опит с автомобилите сиг сега щях да карам някой раздрънкан голф или някой сивик , да му правя цигании по него ( т.нар тунинг) и да влизам в подобни теми и да казвам колко хубаво върви през зимата и т.н
БМВ е автомобил с традиции . Това е автомобил за ценители , а не за селяндури за които всичко е еднакво с изключение на ауди по което биха умряли от кеф защото са чували много положителни неща от саселяните си .
Неможе да става дума за сравнение м/у БМВ и някаква еднодневка . Единствената кола в която съм се возил и вози по-добре от Е36цата това е Мерцедес Е класа , модел 2000 г. Все пак говорим за по-висок клас автомобил .
А колкото до зимата незнам коя кола колко върви ама пред блока когато падне сняг всички коли с предно предаване красят паркинга . Незнам защо е така . Сиг си има отговор . Всъщност съм присъствал на церемония по нескромни опито на потегляне на Опел Астра ( от тези най-новите ) . Опита беше прекратен след голяма борба и колата беше изтикана на ръце няколко метра обратно до мястото и .
Последна промяна jakson на 04 Ное 2010, 17:07, променена общо 1 път

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1361
Регистриран на: 13.06.2009
Пол: Мъж
Мечтае да кара: E38
Детайли за колата: Седан , 1993 , 1.6 I , М40

Re: Предно или задно през зимата?

Мнение от jakson » 04 Ное 2010, 15:52

Valentin_Peev написа:Нещо не ни разбра ли, не можеш да четеш ли? :roll: Къде виде джапан фенове? :confused:
Ние па мое да ти кажеме и при е30 и при е36 как е зимата. Сегашната ми е30-ка е по-добра от предишната ми е36-ца зимата, а па е39 е отврат, поне за мене! Пробвай да тръгнеш назад в дълбок сняг зимата с е36-цата ;)
Некой по-слаб шофер ще се качи на Алеко с кола с предно, ма със задно надали ;)

"Пробвай да тръгнеш назад в дълбок сняг зимата с е36-цата" ето ти сам го каза . Тръгни на зад , тогава кои колела са задвижващи ?! Предните , следователно пак стигаме до моята теза ! И ти сам я доказваш .

ПредишнаСледваща

Назад към Майсторско шофиране

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook