Предно или задно през зимата?

Как да използваме възможностите на един автомобил.

Модератори: ge_a, bravo, DrivinGGoD

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 3724
Регистриран на: 27.01.2010
Местоположение: Перник
Пол: Мъж
Кара: Tesla Y

Re: Предно или задно през зимата?

Мнение от adovet » 18 Ное 2010, 21:49

Nickelback написа:
adovet написа:
Dpy написа:Има ли шпер става по-проходимо от предно, няма ли - не е. Обаче и с отворен диф предимство си остава сигурността, понеже ако "тръгне" колата в завой с предно извънградско да речем с по-висока скорост, става много интересно с привкус на мантинела или дървета. Със задно, просто шанса, да се "опрай" колата е по-голям.

А на БМВто ако ти тръгне предницата в завой тогава какво правиме?????


Даваме повече газ и задница изпреварва предницата :mhihi:

Да прав си и вместо с предницата ще се надъниш със задницата.Абе хора не мога да разбера защо се опитвате да се убедите в нещо което и вие самите знаете, че не е така ама си развивате някакви теории и се самозалъгвате и стига сте давали примери как сте изпреварили някой с предно предаване с вашето БМВ.И аз карам БМВ и изпреварвам зимата доста коли с предно предаване ама гумите са ми чисто нови.Сравнявайте едни и същи обстоятелства :nono:

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 3743
Регистриран на: 24.02.2009

Re: Предно или задно през зимата?

Мнение от Делян » 18 Ное 2010, 22:06

Нещо не ги разбираш нещата :mhihi: Я кАжи ся, колко пъти на сняг ти е тръгвала предницата на бмв-то в завой :mhihi: Точно на сняг шанса е почти никкъв :mhihi: На тия с предно им тръгва, често и не само на сняг,(освен факта предно)щото предницата им тежи дооста повече от задницата.(както каза по напред Вичо). Бмв за тва са едни от най-завиващите и добре седящи на пътя коли, щото серийно си ги правят около 50/50 преден/заден мост(както и още други неща де).
П.С. скоро гледах на живо на писта, как коли с предно(некви бегачки) с висока скорост в завой им се ебава мамата(някои се катериха), а там кат тръгне предницата настрани много грозно се получава.Не е кат да дадеш контра волан и да пуснеш газта май :mhihi:
Предишната ми кола е с предно(тя още си седи де), както и служебната дето я карам по 30-40к км на година, тей че не е кат да не съм сядал на предно и да не знам как е. Дет има казват,"аа даваш газ и се опрая", е опрая се, ама с 20-30 км/ч, ако си със 100 ко прайм, пак газ даваме яко газ и ще се опрай нали :mhihi:

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1857
Регистриран на: 20.10.2010
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: BigBlockV8 и чат-пат SmallBlockV8
Мечтае да кара: бангия с предно
Детайли за колата: ;)
Big: Hemi 370 cu. in.
Small: S62B50 с жокери

Re: Предно или задно през зимата?

Мнение от Nickelback » 18 Ное 2010, 22:09

Моите зимни гуми по-миналата зима им беше 2-ри сезон. Най-интересно беше, когато имаше една голяма поледица в София. Тогава по нанагорнищата за малко да ми се наложи да ги бутам с предната ми броня тези Опели Корсички от новичките и разни новички Голфчета с новички гумички, и разни други герой на FWD-то. Само ми се пречкаха, не можех да си продължа катеренето. Спират пред теб и си боксуват на едно място :shock: А аз се чудех дали да ходя с колата на работа тогава...
Не знам, може би задкормилните им device-и са били зле и само газ са давали :dunno:
Изображение Изображение

"За тЕя пари има Е-шеесе" - форумна пословица.
Лето две и седемнаесто.

Потребител
Аватар
Мнения: 32
Регистриран на: 15.05.2010
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: E91 335d, e46 330cd

Re: Предно или задно през зимата?

Мнение от kr1sh0 » 18 Ное 2010, 23:28

jackson.. излагаш се пред целия форум.
Сега ще ти дам 1 прост пример.. На 1 и същи баир съм бил зимата с е30ка, бил съм и с Ауди 100 (Селска кола.. без никаква возия, според тебе..), Ами Аудито нито върти гуми, нито нищо, бмв-то суче задницата, мъчи се.. пали съединителя. Предимството му на заднто е при спускане в заледен участък и при загубване контрол на автомобила по-лесно се увладява.. Иначе аз съм си фен на задното, много повече ФЪН, и по-удобно за каране, е да не е за баирите зимата, но ако е прав пътя се излиза.. А да и на предното предимството при лашкане е и настрани, че излиза, освен че двигателя тежи отпред на колелата.. :)
Изображение

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1480
Регистриран на: 29.09.2008
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: е34 m50b25 turbo;е46 330xi
Мечтае да кара: Skyline R34 GT-R

Re: Предно или задно през зимата?

Мнение от BULL3T » 19 Ное 2010, 2:43

:mhihi: :mhihi: :mhihi: :mhihi: :mhihi:

Много ме кефите,как някой каже нещо хубаво за предното и всичко го насирате!!!! хахахха браво само така. :yes:

От вече 8 страници написани,не мога да разбера само едно,защо все някой се появява от време на време и почва да обяснява,че това което болшинството го казваме,а именно задно а не предно през зимата,не е вярно и почва пак една жестока опозиция. Всеки човек който може да кара кола и е карал кола с предно и задно,знае че задното е по-добро,който ти твърди обратното значи,не е добър шофьор.

п.п. За лилгьовците дето си обичат 4х4 не говорим. :mhihi: :winky:
Изображение
"На мене Ауди не ми харесва, предпочитам СОНИ"

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 3724
Регистриран на: 27.01.2010
Местоположение: Перник
Пол: Мъж
Кара: Tesla Y

Re: Предно или задно през зимата?

Мнение от adovet » 19 Ное 2010, 13:27

BULL3T написа::mhihi: :mhihi: :mhihi: :mhihi: :mhihi:

Много ме кефите,как някой каже нещо хубаво за предното и всичко го насирате!!!! хахахха браво само така. :yes:

От вече 8 страници написани,не мога да разбера само едно,защо все някой се появява от време на време и почва да обяснява,че това което болшинството го казваме,а именно задно а не предно през зимата,не е вярно и почва пак една жестока опозиция. Всеки човек който може да кара кола и е карал кола с предно и задно,знае че задното е по-добро,който ти твърди обратното значи,не е добър шофьор.

п.п. За лилгьовците дето си обичат 4х4 не говорим. :mhihi: :winky:

Абе аз като ви гледам добрите шофьори кви заключения си давате от това кой къв филм е гледал се вижда колко сте добри.Ама май от физика и реалност нищо не разбирате. :kuku:

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1857
Регистриран на: 20.10.2010
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: BigBlockV8 и чат-пат SmallBlockV8
Мечтае да кара: бангия с предно
Детайли за колата: ;)
Big: Hemi 370 cu. in.
Small: S62B50 с жокери

Re: Предно или задно през зимата?

Мнение от Nickelback » 19 Ное 2010, 14:19

adovet написа:
BULL3T написа::mhihi: :mhihi: :mhihi: :mhihi: :mhihi:

Много ме кефите,как някой каже нещо хубаво за предното и всичко го насирате!!!! хахахха браво само така. :yes:

От вече 8 страници написани,не мога да разбера само едно,защо все някой се появява от време на време и почва да обяснява,че това което болшинството го казваме,а именно задно а не предно през зимата,не е вярно и почва пак една жестока опозиция. Всеки човек който може да кара кола и е карал кола с предно и задно,знае че задното е по-добро,който ти твърди обратното значи,не е добър шофьор.

п.п. За лилгьовците дето си обичат 4х4 не говорим. :mhihi: :winky:

Абе аз като ви гледам добрите шофьори кви заключения си давате от това кой къв филм е гледал се вижда колко сте добри.Ама май от физика и реалност нищо не разбирате. :kuku:


Само за физиката нема да се обиждаме :wave:
Едно време имах 6.00 на приемния за ТУ-София, физиката си ми е вечната страст :winky:
Изображение Изображение

"За тЕя пари има Е-шеесе" - форумна пословица.
Лето две и седемнаесто.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 8317
Регистриран на: 3.09.2003
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: M340i
Мечтае да кара: Калибра
Детайли за колата: Portimao Blue, Turbo бензин

Re: Предно или задно през зимата?

Мнение от vicho » 19 Ное 2010, 15:02

Nickelback написа:Само за физиката нема да се обиждаме :wave:
Едно време имах 6.00 на приемния за ТУ-София, физиката си ми е вечната страст :winky:


като ти е вечна страст искам да ми разясниш, защо колата със задно предаване излиза по-лесно из баир на ЗАДНА ПРЕДАВКА (R), а не на предна (1-ва,2-ра)
You said: "Time will change!" What if it changes you?

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1857
Регистриран на: 20.10.2010
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: BigBlockV8 и чат-пат SmallBlockV8
Мечтае да кара: бангия с предно
Детайли за колата: ;)
Big: Hemi 370 cu. in.
Small: S62B50 с жокери

Re: Предно или задно през зимата?

Мнение от Nickelback » 19 Ное 2010, 16:36

vicho написа:
Nickelback написа:Само за физиката нема да се обиждаме :wave:
Едно време имах 6.00 на приемния за ТУ-София, физиката си ми е вечната страст :winky:


като ти е вечна страст искам да ми разясниш, защо колата със задно предаване излиза по-лесно из баир на ЗАДНА ПРЕДАВКА (R), а не на предна (1-ва,2-ра)


vicho, обещавам ти като завали първия сериозен сняг да го пробвам ;)
Чак тогава хващам тефтера и турам молива на ухото, и се почва с теорията :ok:
Изображение Изображение

"За тЕя пари има Е-шеесе" - форумна пословица.
Лето две и седемнаесто.

ентусиаст
Аватар
Мнения: 844
Регистриран на: 2.02.2007
Местоположение: София

Re: Предно или задно през зимата?

Мнение от JOGI » 19 Ное 2010, 16:44

adovet написа:А на БМВто ако ти тръгне предницата в завой тогава какво правиме?????

ръчна!! както и при предното, същата работа!
много хора я ползват едва ли не само след паркиране, а тя е страшно полезна в много ситуации
аз от толко дърпания съм си изградил някакъв навик, като нямам предвид такива, че да я завъртя нарочно
преди 2 седмици спрях в един пич на жълтите, че го засякоха, а и валеше.. сичко стана за няма и 2 секунди ама рефлекси някви, упънах си рачната и като се знае абса на е36 каква стока е.. ми помогна и то доста
както и при тръгвания на сняг, кал, наклони разни.. абе помага много

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 8317
Регистриран на: 3.09.2003
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: M340i
Мечтае да кара: Калибра
Детайли за колата: Portimao Blue, Turbo бензин

Re: Предно или задно през зимата?

Мнение от vicho » 19 Ное 2010, 17:23

Nickelback написа:
vicho написа:
Nickelback написа:Само за физиката нема да се обиждаме :wave:
Едно време имах 6.00 на приемния за ТУ-София, физиката си ми е вечната страст :winky:


като ти е вечна страст искам да ми разясниш, защо колата със задно предаване излиза по-лесно из баир на ЗАДНА ПРЕДАВКА (R), а не на предна (1-ва,2-ра)


vicho, обещавам ти като завали първия сериозен сняг да го пробвам ;)
Чак тогава хващам тефтера и турам молива на ухото, и се почва с теорията :ok:


колега, пробвал съм го вече миналата зима и е вярно :yes:

http://www.youtube.com/watch?v=i27RtVwPJW4 --> от 5:30 натам :driving:

п.с. няма значение дали е предно или задно :yes:
You said: "Time will change!" What if it changes you?

Lulin Boys Cska Sofia
Аватар
Мнения: 639
Регистриран на: 22.10.2008
Местоположение: оТ СоФиЯ Бе БаТе
Пол: Мъж
Кара: го на все по силни тройки, е46 330i
Мечтае да кара: ///M4™ /G65 ////AMG

Re: Предно или задно през зимата?

Мнение от HeBePeH » 19 Ное 2010, 18:09

Дави кажа отначалото ми беше тегаво , всяка вечер като се прибирах от работа , се засичахме с един съсед тои с волво 40 , и през вечер се бутахме в паркинга докато се паркираме , понеже не го чистеха и вечер от студа снега ставаше на камак , и като спра да пусна задна си оставах там , докато гумите не стигнат до хасфалта :mhihi: , или докато не направят лека дупка и на метода с поклащане на пред назад :clap: .Та идеята ми е , че и двете коли имаха сериозни проблеми , а и двамата бяхме с чистонови 4 гуми :mrgreen: .
Гледам някой беше писал , ако на бмв-то му поднесе предницата какво правим , ами миналата зима ми се случи , пусках се на едно нанадолнище и ,когато трябваше да завия ,дясно на почти пален десен волан колата си трагна на пред (но беше заледено , не заснежено) и дадох повече газ и донавих волана , колата трагна леко на страни и си завих леко с дрифт (а приятелката ми ме тресна и ми вика ,че не е тук мястото) НО завих , а зад мен един фиат брава комби си продължи на пред , добрече кофата беше от тези на ЕКО БУЛ ПАК , та нямаше много поразии.Но ако при мен подаването на газ не оказа влияние , бях готов да дръпна ръчната.

Та поуката е , че аз си завих , а мойта мацка ме тресна по главата , а не се усети ,какво направих за нея :mhihi: :mhihi:
Американски форум: питаш и ти отговарят.
Руски форум: питаш и те питат.
Български форум: питаш и ти обясняват колко си ТЪП
.

Изображение

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1857
Регистриран на: 20.10.2010
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: BigBlockV8 и чат-пат SmallBlockV8
Мечтае да кара: бангия с предно
Детайли за колата: ;)
Big: Hemi 370 cu. in.
Small: S62B50 с жокери

Re: Предно или задно през зимата?

Мнение от Nickelback » 19 Ное 2010, 18:31

vicho написа:
колега, пробвал съм го вече миналата зима и е вярно :yes:

http://www.youtube.com/watch?v=i27RtVwPJW4 --> от 5:30 натам :driving:

п.с. няма значение дали е предно или задно :yes:


Колега докато не го пробвам не вярвам, сори :)
Myth bAstArDs и на тях не вярвам ;)
Твоята теория за разпределението на тежестта се пропуква и знаеш ли защо?
1. Когато кола със задно катери баир назад по-голямата част отива на предницата. Как, аджеба мислиш, че двигателните задни колела ще боксуват по-малко отколкото, ако колата катери напред?
2. Отговора е единствено и само в сцеплението. Ти въобще забравящ един скрит факт и това е ПОСОКАТА НА ГРАЙФЕРА. Това е единственото обяснение поради, което кола със задно движеща се назад, може би, катери по-добре от кола със задно движеща се напред. Загледай се в грайфера на зимните ти гуми и ще разбереш за какво ти говоря :mhihi:
Изображение Изображение

"За тЕя пари има Е-шеесе" - форумна пословица.
Лето две и седемнаесто.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 8317
Регистриран на: 3.09.2003
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: M340i
Мечтае да кара: Калибра
Детайли за колата: Portimao Blue, Turbo бензин

Re: Предно или задно през зимата?

Мнение от vicho » 19 Ное 2010, 21:32

Nickelback написа:Колега докато не го пробвам не вярвам, сори :)
Myth bAstArDs и на тях не вярвам ;)
Твоята теория за разпределението на тежестта се пропуква и знаеш ли защо?
1. Когато кола със задно катери баир назад по-голямата част отива на предницата. Как, аджеба мислиш, че двигателните задни колела ще боксуват по-малко отколкото, ако колата катери напред?
2. Отговора е единствено и само в сцеплението. Ти въобще забравящ един скрит факт и това е ПОСОКАТА НА ГРАЙФЕРА. Това е единственото обяснение поради, което кола със задно движеща се назад, може би, катери по-добре от кола със задно движеща се напред. Загледай се в грайфера на зимните ти гуми и ще разбереш за какво ти говоря :mhihi:


и аз не вярвах, но пробвах и резултата беше покъртителен...
и не ми се пука нищо, защото аз не развивам теории, а говоря на практика какво се случва

като падне снега и ако се намери баир който не можеш да качиш или качваш трудно, пробвай да на заден ход и пак пиши по темата :yes:

:driving:
You said: "Time will change!" What if it changes you?

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1857
Регистриран на: 20.10.2010
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: BigBlockV8 и чат-пат SmallBlockV8
Мечтае да кара: бангия с предно
Детайли за колата: ;)
Big: Hemi 370 cu. in.
Small: S62B50 с жокери

Re: Предно или задно през зимата?

Мнение от Nickelback » 19 Ное 2010, 22:12

vicho написа:
и аз не вярвах, но пробвах и резултата беше покъртителен...
и не ми се пука нищо, защото аз не развивам теории, а говоря на практика какво се случва

като падне снега и ако се намери баир който не можеш да качиш или качваш трудно, пробвай да на заден ход и пак пиши по темата :yes:

:driving:


ОК, обещавам да пробвам при първа възможност :yes: И ако е така както казваш, ще си обърна посоката на гумите и пак ще пробвам, и ще се види дали съм прав.
To be continued :D
Изображение Изображение

"За тЕя пари има Е-шеесе" - форумна пословица.
Лето две и седемнаесто.

ПредишнаСледваща

Назад към Майсторско шофиране

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook