Предно или задно през зимата?

Как да използваме възможностите на един автомобил.

Модератори: ge_a, bravo, DrivinGGoD

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1120
Регистриран на: 4.11.2008
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: BMW E90 320d; BMW E30 318i cabrio

Re: Предно или задно през зимата?

Мнение от UBAH5 » 04 Ное 2010, 16:01

jakson написа:Крала съм много автомобили . Може би ако седна да ги преброя ще са над 40 . Като са различни марки и модели .

:paranoid:
Изображение
When people ask you what car you drive and you say a BMW and they get all excited until they see it...

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1409
Регистриран на: 8.03.2007
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: F90 M5C

Re: Предно или задно през зимата?

Мнение от Cinder » 04 Ное 2010, 16:33

Чакай да видя дали съм те разбрал правилно...

- Като поднесем на лед, да разчитаме на задните гуми да ни върнят в пътя.
- Всеки който кара нещо различно от БМВ, е селянин който е лишен от всякаква ценностна система.
- Колата с най-добра возия е Е класа модел 2000г. Спор с нея за първото място водят Е36-те.

Cool story bro :mhihi:

П.С. Моля ти се качи едно клипче как твоята Е36-ца се прави на снегорин в 1/2м сняг. Ще го показвам на неверниците/селяндури и ще ги склонявам към правата вяра :bowdown:
Изображение

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1361
Регистриран на: 13.06.2009
Пол: Мъж
Мечтае да кара: E38
Детайли за колата: Седан , 1993 , 1.6 I , М40

Re: Предно или задно през зимата?

Мнение от jakson » 04 Ное 2010, 17:18

Cinder написа:Чакай да видя дали съм те разбрал правилно...


- Всеки който кара нещо различно от БМВ, е селянин който е лишен от всякаква ценностна система.

Селянин е този който се самозалагва , че колата му е върха , а в същото време е еднодневка . М/у колите които съм карал има и такава която е съвсем нова на 2 год. ако не се лъжа и когато и изгоря крушката на фара се наложи да се свали цялата решетка , разни други пластмаси , целия фар и тогава да се смени крушката и да се повторят всичките тези операции в обратен ред . Обаче пластмасата е 10то качество и се раздроби на парчета , следователно всичко щръкна . Може ли това да се сравнява с БМВ . А в същото време има глупендери където викат новото си е ново , пък си взели коли на по 10 г. и си мислят , че са в графата за новата кола . Ами казвам им ако ви предложат чисто нов трабант и 10 годишен мерцедес Е класа кое ще вземете и те ме гледат . Имам на предвид такива хора . Които карат разни пласмасови еднодневки и се фукат колко са им хубави колите .

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 3724
Регистриран на: 27.01.2010
Местоположение: Перник
Пол: Мъж
Кара: Tesla Y

Re: Предно или задно през зимата?

Мнение от adovet » 04 Ное 2010, 18:29

jakson написа:
Cinder написа:Чакай да видя дали съм те разбрал правилно...


- Всеки който кара нещо различно от БМВ, е селянин който е лишен от всякаква ценностна система.

Селянин е този който се самозалагва , че колата му е върха , а в същото време е еднодневка . М/у колите които съм карал има и такава която е съвсем нова на 2 год. ако не се лъжа и когато и изгоря крушката на фара се наложи да се свали цялата решетка , разни други пластмаси , целия фар и тогава да се смени крушката и да се повторят всичките тези операции в обратен ред . Обаче пластмасата е 10то качество и се раздроби на парчета , следователно всичко щръкна . Може ли това да се сравнява с БМВ . А в същото време има глупендери където викат новото си е ново , пък си взели коли на по 10 г. и си мислят , че са в графата за новата кола . Ами казвам им ако ви предложат чисто нов трабант и 10 годишен мерцедес Е класа кое ще вземете и те ме гледат . Имам на предвид такива хора . Които карат разни пласмасови еднодневки и се фукат колко са им хубави колите .

Абе човек вземи се осазнай и стига си дрънкал глупости.Според писанията ти си карал някакви смотани коли и сега си се качил на някакво БМВ и вече това е колата няма други коли.Помисли малко и тогава пиши.Проходимостта на една кола зависи от сцеплението.Колкото е по голямо теглото толкова е по голямо сцеплението.При колите с предно предаване по голяма част от теглото е от пред.Също така е предимство и, че се въртят движещите колела на страни.СААБ правят големи коли с предно предаване.Правят ги с предно поради простата причина , че в скандинавските страни има доста сняг и поледици.Това че си карал някаква лека кола с изтъркани гуми с предно предаване не значи че задното е по проходимо в снега.
Последна промяна adovet на 04 Ное 2010, 21:07, променена общо 1 път

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 8324
Регистриран на: 3.09.2003
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: M340i
Мечтае да кара: Калибра
Детайли за колата: Portimao Blue, Turbo бензин

Re: Предно или задно през зимата?

Мнение от vicho » 04 Ное 2010, 21:03

Боже колко мъка има по тоя свят, Божееееееее...

:mhihi: :bowdown:

Джексън, слез на земята! :idea: ;)
Последна промяна vicho на 05 Ное 2010, 22:19, променена общо 1 път
You said: "Time will change!" What if it changes you?

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1311
Регистриран на: 9.07.2010
Местоположение: София
Кара: на 0.6

Re: Предно или задно през зимата?

Мнение от In_Memoriam » 04 Ное 2010, 21:26

adovet написа:
jakson написа:
Cinder написа:Чакай да видя дали съм те разбрал правилно...


- Всеки който кара нещо различно от БМВ, е селянин който е лишен от всякаква ценностна система.

Селянин е този който се самозалагва , че колата му е върха , а в същото време е еднодневка . М/у колите които съм карал има и такава която е съвсем нова на 2 год. ако не се лъжа и когато и изгоря крушката на фара се наложи да се свали цялата решетка , разни други пластмаси , целия фар и тогава да се смени крушката и да се повторят всичките тези операции в обратен ред . Обаче пластмасата е 10то качество и се раздроби на парчета , следователно всичко щръкна . Може ли това да се сравнява с БМВ . А в същото време има глупендери където викат новото си е ново , пък си взели коли на по 10 г. и си мислят , че са в графата за новата кола . Ами казвам им ако ви предложат чисто нов трабант и 10 годишен мерцедес Е класа кое ще вземете и те ме гледат . Имам на предвид такива хора . Които карат разни пласмасови еднодневки и се фукат колко са им хубави колите .

Абе човек вземи се осазнай и стига си дрънкал глупости.Според писанията ти си карал някакви смотани коли и сега си се качил на някакво БМВ и вече това е колата няма други коли.Помисли малко и тогава пиши.Проходимостта на една кола зависи от сцеплението.Колкото е по голямо теглото толкова е по голямо сцеплението...


Много се извинявам, но ако поста ти го прочете човек който има поне малка представа от физика ... ще си направи вечерта забавна :) както искаш ме разбирай ;)
Изображение

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 3724
Регистриран на: 27.01.2010
Местоположение: Перник
Пол: Мъж
Кара: Tesla Y

Re: Предно или задно през зимата?

Мнение от adovet » 04 Ное 2010, 22:04

In_Memoriam написа:
adovet написа:
jakson написа:
Cinder написа:Чакай да видя дали съм те разбрал правилно...


- Всеки който кара нещо различно от БМВ, е селянин който е лишен от всякаква ценностна система.

Селянин е този който се самозалагва , че колата му е върха , а в същото време е еднодневка . М/у колите които съм карал има и такава която е съвсем нова на 2 год. ако не се лъжа и когато и изгоря крушката на фара се наложи да се свали цялата решетка , разни други пластмаси , целия фар и тогава да се смени крушката и да се повторят всичките тези операции в обратен ред . Обаче пластмасата е 10то качество и се раздроби на парчета , следователно всичко щръкна . Може ли това да се сравнява с БМВ . А в същото време има глупендери където викат новото си е ново , пък си взели коли на по 10 г. и си мислят , че са в графата за новата кола . Ами казвам им ако ви предложат чисто нов трабант и 10 годишен мерцедес Е класа кое ще вземете и те ме гледат . Имам на предвид такива хора . Които карат разни пласмасови еднодневки и се фукат колко са им хубави колите .

Абе човек вземи се осазнай и стига си дрънкал глупости.Според писанията ти си карал някакви смотани коли и сега си се качил на някакво БМВ и вече това е колата няма други коли.Помисли малко и тогава пиши.Проходимостта на една кола зависи от сцеплението.Колкото е по голямо теглото толкова е по голямо сцеплението...


Много се извинявам, но ако поста ти го прочете човек който има поне малка представа от физика ... ще си направи вечерта забавна :) както искаш ме разбирай ;)

Какво искаш да кажеш, че сцеплението няма значение от теглото на колата ли?

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1585
Регистриран на: 28.01.2009
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: е36 Турбо?! любима, е39 28-ца бате
Мечтае да кара: е36 с осмак
Детайли за колата: Най-много върви 28мицата от всичко.
Wanna be 1.5 bar.

Re: Предно или задно през зимата?

Мнение от Boyadjiev » 04 Ное 2010, 22:21

adovet написа:
In_Memoriam написа:
adovet написа:
jakson написа:
Cinder написа:Чакай да видя дали съм те разбрал правилно...


- Всеки който кара нещо различно от БМВ, е селянин който е лишен от всякаква ценностна система.

Селянин е този който се самозалагва , че колата му е върха , а в същото време е еднодневка . М/у колите които съм карал има и такава която е съвсем нова на 2 год. ако не се лъжа и когато и изгоря крушката на фара се наложи да се свали цялата решетка , разни други пластмаси , целия фар и тогава да се смени крушката и да се повторят всичките тези операции в обратен ред . Обаче пластмасата е 10то качество и се раздроби на парчета , следователно всичко щръкна . Може ли това да се сравнява с БМВ . А в същото време има глупендери където викат новото си е ново , пък си взели коли на по 10 г. и си мислят , че са в графата за новата кола . Ами казвам им ако ви предложат чисто нов трабант и 10 годишен мерцедес Е класа кое ще вземете и те ме гледат . Имам на предвид такива хора . Които карат разни пласмасови еднодневки и се фукат колко са им хубави колите .

Абе човек вземи се осазнай и стига си дрънкал глупости.Според писанията ти си карал някакви смотани коли и сега си се качил на някакво БМВ и вече това е колата няма други коли.Помисли малко и тогава пиши.Проходимостта на една кола зависи от сцеплението.Колкото е по голямо теглото толкова е по голямо сцеплението...


Много се извинявам, но ако поста ти го прочете човек който има поне малка представа от физика ... ще си направи вечерта забавна :) както искаш ме разбирай ;)

Какво искаш да кажеш, че сцеплението няма значение от теглото на колата ли?

Има, ама не е само до тегло :mhihi: Ако беше само до тегло мерца щеше да е най-проходимата кола в повечето класове :mhihi:
Изображение Изображение Изображение
Уважавай другия, независимо каква кола кара.

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1480
Регистриран на: 29.09.2008
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: е34 m50b25 turbo;е46 330xi
Мечтае да кара: Skyline R34 GT-R

Re: Предно или задно през зимата?

Мнение от BULL3T » 04 Ное 2010, 22:37

Cinder написа:Не знам как си го карал това предно, но аз с 300кс на предно предаване, веднъж не съм поднесъл зимата, нито съм закъсал някъде за 3 години. БМВ-то още не съм го карал зимата, така че не мога да кажа по-добре или по-зле, но това което пишеш за поведението на предното предаване зимата са пълни глупости.

Единствения начин да се случи това което описваш е да дадеш газ в завой, на сняг/лед. Почти същото ще се случи и със задното, само че ще ти поднесе задницата, което е за предпочитане де :)


Като гледам че караш е60 което има поне 2 лънча и незнам си колко системи за стабилизиране. Подозирам че си карал некоя много насъскана бегачка на предно от типа на фокус РС или меган РС,който са със щперове и незнам си кви системи за стабилизиране! От този извод мога да ти кажа,че ако се качиш на форда ми дето е с чисто нови зимни гуми ултра грип 7+ на гоодиър ще разбереш за какво говори jakson!

НЕ съм чел и другите постове на jakson но човека има право.Защото аз откакто се качих на е34ката през зимата,не искам да карам кола със предно,причината е много проста,предпочитам да ми изнесе задница като дам газ,отколкото да ми дръпне предницата.

п.п. тая тема я пуснах за да може да стане дискусия за + и - на предното и задното през зимата,вие вече го обърнахте на селска кавга на мегданя!
Изображение
"На мене Ауди не ми харесва, предпочитам СОНИ"

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1409
Регистриран на: 8.03.2007
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: F90 M5C

Re: Предно или задно през зимата?

Мнение от Cinder » 04 Ное 2010, 23:13

Вектра OPC беше и няма шпер. Въпреки това се държеше добре зимата, за разлика от Е класата на шефа ми която закъсваше на равния утъпкан паркинг. :mhihi:

Относно това на къде е тръгнала темата... Колегата сам я подкара натам с изказванията за селяни, еднодневки и сляпото си сектантство.
Изображение

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 238
Регистриран на: 7.01.2009
Местоположение: Исперих
Пол: Мъж
Кара: Е46,Е36,Е30
Мечтае да кара: F30 M3 по крабрежната на Рио де Жанейро
Детайли за колата: http://www.facebook.com/pages/Alex-Burdin/87277582105

Re: Предно или задно през зимата?

Мнение от Alex_Burdin » 05 Ное 2010, 19:24

Аз лично предпочитам задно :mhihi: .Но мога да кажа че доста добре познавам и колите с предно тъй като съм има тунигована :mhihi: хонда 1.6 втек :confused: както и разни други.
Обаче задното е супер по голям кеф през зимата от каквото и да е предно :) даже и стара шкода 120л да е пак е по-добре :roll: .
Сега някой ако ми твърди че предното е по добро за зимата да дойде да го повозя с иеската :winky: на сняг.

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1480
Регистриран на: 29.09.2008
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: е34 m50b25 turbo;е46 330xi
Мечтае да кара: Skyline R34 GT-R

Re: Предно или задно през зимата?

Мнение от BULL3T » 05 Ное 2010, 19:26

Alex_Burdin написа:Аз лично предпочитам задно :mhihi: .Но мога да кажа че доста добре познавам и колите с предно тъй като съм има тунигована :mhihi: хонда 1.6 втек :confused: както и разни други.
Обаче задното е супер по голям кеф през зимата от каквото и да е предно :) даже и стара шкода 120л да е пак е по-добре :roll: .
Сега някой ако ми твърди че предното е по добро за зимата да дойде да го повозя с иеската :winky: на сняг.


хахахахах е тва е човека.Просто чаках някой да го напише това! :yes:
Изображение
"На мене Ауди не ми харесва, предпочитам СОНИ"

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 740
Регистриран на: 3.04.2007
Пол: Мъж

Re: Предно или задно през зимата?

Мнение от Valentin_Peev » 05 Ное 2010, 22:24

Ако завали е*ати снега навънка, коя кола ще дадеш на жена ти, Фокуса или е34-та? :mhihi:
А че е по-готино със задно е отделен въпрос, мойта кола не се зазимява и си джиткам навсякъде 8)

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 8324
Регистриран на: 3.09.2003
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: M340i
Мечтае да кара: Калибра
Детайли за колата: Portimao Blue, Turbo бензин

Re: Предно или задно през зимата?

Мнение от vicho » 05 Ное 2010, 22:27

BULL3T написа:...


НЕ Е ПО-ДОБРО, ПО-ЛЕСНО Е ЗА КАРАНЕ (предното)! Еле пък за жените!
You said: "Time will change!" What if it changes you?

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1361
Регистриран на: 13.06.2009
Пол: Мъж
Мечтае да кара: E38
Детайли за колата: Седан , 1993 , 1.6 I , М40

Re: Предно или задно през зимата?

Мнение от jakson » 05 Ное 2010, 23:44

BULL3T написа:
Cinder написа:Не знам как си го карал това предно, но аз с 300кс на предно предаване, веднъж не съм поднесъл зимата, нито съм закъсал някъде за 3 години. БМВ-то още не съм го карал зимата, така че не мога да кажа по-добре или по-зле, но това което пишеш за поведението на предното предаване зимата са пълни глупости.

Единствения начин да се случи това което описваш е да дадеш газ в завой, на сняг/лед. Почти същото ще се случи и със задното, само че ще ти поднесе задницата, което е за предпочитане де :)


Като гледам че караш е60 което има поне 2 лънча и незнам си колко системи за стабилизиране. Подозирам че си карал некоя много насъскана бегачка на предно от типа на фокус РС или меган РС,който са със щперове и незнам си кви системи за стабилизиране! От този извод мога да ти кажа,че ако се качиш на форда ми дето е с чисто нови зимни гуми ултра грип 7+ на гоодиър ще разбереш за какво говори jakson!

НЕ съм чел и другите постове на jakson но човека има право.Защото аз откакто се качих на е34ката през зимата,не искам да карам кола със предно,причината е много проста,предпочитам да ми изнесе задница като дам газ,отколкото да ми дръпне предницата.

п.п. тая тема я пуснах за да може да стане дискусия за + и - на предното и задното през зимата,вие вече го обърнахте на селска кавга на мегданя!

Ето вижте колегата и той говори от опит . Не е като някои хора където там прочели , тук им казали , пък съседа нз си какво казал , пак баща му нз си какво и т.н ....
Както аз така и колегата говорим от опит . И доказваме тезите си . А вие какво правите ?! Говорите само кое как вървяло . Айде дайте клипче да видим как зимата ще минете през непочистена улица с 50 см сняг без да закъсате и тогава ще говорим .
А някой спомена SAAB , че ги правят с предно за скандинавските страни където има сняг . Ами по тази логика руснаците правят всичките си коли със задно предаване , в Русия знаете за какви снегове става въпрос и братушките са си направили коли които да ги карат през зимата . Така че това със скандинавците и т.н отпада . Правят Saab с предно предаване защото е много по евтино за изработка и много по-лесно . Пък и едва ли в онези страни остава за дълго непочистен път за разлика от Русия и бившите и републики . Предното предаване е измислено с цел олесняване изработката на автомобила и по-евтината такава .
Човека ви каза , че има кола с предно и със задно предаване и ви каза кое върви и кое невърви . Неговори като някои хора които само се излагат , и те неговорят по лични впечатления , а от това какво са чули и прочели .
На задното предаване 2 зимни гуми отзад ( такива каквито препоръчва завода производител , става въпрос за размера ) и си ходиш навсякъде където искаш . За разлика от онези многознайковци които през зимата след дълги форсирания на място , закопаване на предните колела в снега и т.н .... им се налага да си ползват градски транспорт . Аз познавам такива които зимата си патуват с автобуса защото колата им неможе да помръдне от мястото си .
Нека да дойде зимата и хубави клипчета ще заснема . Тогава ще се види кой крив и кой е прав .
Последна промяна jakson на 08 Ное 2010, 9:27, променена общо 1 път

ПредишнаСледваща

Назад към Майсторско шофиране

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook