Карате ли без съединител ?

Как да използваме възможностите на един автомобил.

Модератори: ge_a, bravo, DrivinGGoD

Потребител
Аватар
Мнения: 43
Регистриран на: 27.03.2009
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: 318ti
Детайли за колата: 318ti M-technik

Re: Карате ли без съединител ?

Мнение от Бобито » 20 Авг 2012, 13:19

изчетох цялата тема и искам да помоля колегите, които казват че са овладели техниката на каране без съединител, да споделят как точно го правят, и за евентуални тънкости за по лесно свикване с подобен стил на каране, защото както знаете не е никак лесно и не винаги се получава перфектно (поне при мен).

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 3743
Регистриран на: 24.02.2009

Re: Карате ли без съединител ?

Мнение от Делян » 20 Авг 2012, 20:48

И каква по-точно ти е целта :dunno: Да се вършат подобни тъпотии не се изисква особена техника :mhihi:

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1559
Регистриран на: 26.03.2009

Re: Карате ли без съединител ?

Мнение от bmw325tds » 21 Авг 2012, 7:40

Dpy написа:И каква по-точно ти е целта :dunno: Да се вършат подобни тъпотии не се изисква особена техника :mhihi:
Ако няма техника ще последва чупене на синхронизатори. Техниката е задължителна!

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 3743
Регистриран на: 24.02.2009

Re: Карате ли без съединител ?

Мнение от Делян » 21 Авг 2012, 18:56

Де да знам, сигурно аз нещо не съм в час, дето ми се вижда доста малоумно да търсиш начини да превключваш скорости без съединител, при положение, че си имаш работещ :kuku:

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 674
Регистриран на: 12.08.2004
Пол: Мъж

Re: Карате ли без съединител ?

Мнение от blqsu4ko » 01 Сеп 2012, 13:17

Бобито написа:изчетох цялата тема и искам да помоля колегите, които казват че са овладели техниката на каране без съединител, да споделят как точно го правят, и за евентуални тънкости за по лесно свикване с подобен стил на каране, защото както знаете не е никак лесно и не винаги се получава перфектно (поне при мен).

За включването на скорости много си зависи от колата, но аз го правя така - давам газ до 3000 например, като отпусна газта изключвам от скорост, изчаквам да паднат 1000 оборота (на 2000) и натискам леко към съответната скорост. Безмислено е, но е хубаво да го можеш ако някога нямаш друг избор :mhihi: :mhihi: Хич не е трудно и бързо се учи. С връщането вече ако не намаляваш ми искаш да ускориш е по сложно нацелването, но пак става.
Live it like you Love it

Олдскул фен
Аватар
Мнения: 1142
Регистриран на: 15.04.2008
Местоположение: Техеран
Пол: Мъж
Кара: Строявайки пешеходците по тротоарит
Мечтае да кара: E34 + s62 ]:)

Re: Карате ли без съединител ?

Мнение от justboy » 22 Сеп 2012, 4:09

И аз пробвах веднъж, защото ми бяха казали, че ставало... Не кой знае каква философия, аз така или иначе от висока към ниска предавка сменям с междинна газ, просто имайки предвид скоростта, с която се движите и предавката, на която искате да превключите, трябва да знаете оборотите, на които трябва да е двигателя за да влезне предавката без съединител... Но ми се струва глупаво за нещо друго освен пробва или ако е наложително...
Изображение
E34, E38

Потребител
Аватар
Мнения: 4
Регистриран на: 19.01.2013

Re: Карате ли без съединител ?

Мнение от velikov16 » 11 Май 2013, 21:24

Едно време карах Вартбург 1.3 , 4 такта, много здрава машина :)
Но веднъж сложих кофти жило и както си карам се разтегна, ама толкова много се разтегна, че съединителя не искаше да отлепи. Кофти :(
Наложи се да карам без съединител, като на всички светофари се налагаше да гася мотора, включвам първа и като светне жълто паля и леко газ.
Първа влезе ли, следващите са лесни, особено ако си познаваш автомобила.

Потребител
Аватар
Мнения: 16
Регистриран на: 27.07.2009
Местоположение: Пловдив
Пол: Мъж
Кара: Y22DTR
Мечтае да кара: BMW M550d xDrive Touring

Re: Карате ли без съединител ?

Мнение от zenite » 31 Май 2013, 11:53

До сега ми се е налагало 3 пъти да пресичам цял Пловдив (в НЕ пикови часове) без съединител, но със старите ми автомобили (Опел Вектра '91г., Сузуки Алто '01г.). Не съм го желал, а просто към късал жило на съединителя.
А за техника - ако си познаваш автомобила нямаш никакви проблеми. Веднъж да усетиш на каква скорост коя предавка се изключва сама и на какви обороти се включва другата при съответната скорост. В низходящ ред ВИНАГИ със междинна газ. Проблема ми беше с потеглянето от светофари :ranting: Винаги гасях двигателя, включвах на 1-ва и палех на скорост - стартера се натоварва повече, но за да се прибереш до вкъщи става.

Предишна

Назад към Майсторско шофиране

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook