ПОДАВАНЕ НА МЕЖДИННА ГАЗ ПРИ СПИРАНЕ

Как да използваме възможностите на един автомобил.

Модератори: ge_a, bravo, DrivinGGoD

Потребител
Аватар
Мнения: 32
Регистриран на: 3.10.2014
Местоположение: Бургас
Пол: Мъж
Кара: e36 320i
Мечтае да кара: M series

Re: ПОДАВАНЕ НА МЕЖДИННА ГАЗ ПРИ СПИРАНЕ

Мнение от Emo MM BS » 09 Юли 2015, 11:19

Относно спирането с междинна газ имам едно питане . Абсолютно се щади съединител и скоростна кутия ,но когато имаме нужда от по-бързо спиране ,междинната газ не премахва ли двигателната спирачка ? Или трябва да преценим как да изравним оборотите ,за да можем да предодвратим заключване на задните гуми + по-малко стрес за ск.кутия и все пак някакъв % двигателно спиране (освен спирачката разбира се ) ???

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 4376
Регистриран на: 30.01.2009
Местоположение: Русе
Пол: Мъж
Кара: the real 5er
Мечтае да кара: 0:00h. at La Sarthe

Re: ПОДАВАНЕ НА МЕЖДИННА ГАЗ ПРИ СПИРАНЕ

Мнение от Dirty M5 driveR » 27 Юли 2015, 6:18

Emo MM BS написа:Относно спирането с междинна газ имам едно питане . Абсолютно се щади съединител и скоростна кутия ,но когато имаме нужда от по-бързо спиране ,междинната газ не премахва ли двигателната спирачка ? Или трябва да преценим как да изравним оборотите ,за да можем да предодвратим заключване на задните гуми + по-малко стрес за ск.кутия и все пак някакъв % двигателно спиране (освен спирачката разбира се ) ???


Когато човек практикува heel&toe (спиране с междинна газ) се научава да го прави толко машинално и бързо, че съединителя разделя двигателя и скоростната кутия за някакви части от секундата. Аз съм гледал на мои клипове колко време отнема, понеже съм ги обработвал с програми и там десета по десета следиш какво се случва. Реално съединителя се рита, ритва се и газта, избира се предавка и това е. Вече ако говорим за инцидентно спиране - изскача кола, пешаходец и т.н. скачаш яко на спирачките и се молиш.
Имам малко видео и чакам да го обработя, за да го кача.

Предишна

Назад към Майсторско шофиране

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook