Избягване на излишни спирания и заяждания от КАТ-джии

Как да използваме възможностите на един автомобил.

Модератори: ge_a, bravo, DrivinGGoD

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 648
Регистриран на: 25.08.2007
Местоположение: BMW factory in Dingolfing
Пол: Мъж
Кара: рожден ден
Мечтае да кара: Apassionata
Детайли за колата: ̿̿ ̿̿ ̿̿ ̿'̿'\̵͇̿̿\з= ( ▀ ͜͞ʖ▀) =ε/̵͇̿̿/’̿’̿ ̿ ̿̿ ̿̿ ̿̿

Re: Избягване на излишни спирания и заяждания от КАТ-джии

Мнение от EBEEMVACIA » 18 Апр 2010, 21:34

sinster написа:не съдете човека! всеки, който плаща като роб и кара по отвратителни пътища пълни с подкупни куки, криещи се на невъобразими места, има момент, в който му "пада пердето" и си задава въпроса - защо трябва да търпя това и не мога ли е с тези над 700 лв., които плащам на държавата годишно и безследно потъват, да ги давам на майстора ???

по темата с изплъзването от КАТ: спират ме на околовръстното на Тракия в Пловдив. :cop: се приближава бавно и вика "лошо момче, 84 км/ч, а тук все още важи ограничението от 50 км/ч " ...и аз гледам отвратително тъпо и гузно.....помисли малко и вика " приятелю, колко гори тази кола" при което ми напомни как сипах последните си пари в тази бездънна 60 и няколко литрова яма, която возя някъде под задните седалки....и аз викам " многоооооо ." :cop: ме гледа , мисли, и вика "айде да те няма...И да внимаваш!!!!" :angel:

:mhihi: а фотогеничен ли сии... :lalala: :smoke:
̿̿ ̿̿ ̿̿ ̿'̿'\̵͇̿̿\з= ( ▀ ͜͞ʖ▀) =ε/̵͇̿̿/’̿’̿ ̿ ̿̿ ̿̿ ̿̿BMW Flugelrad II V-2

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 774
Регистриран на: 19.09.2007
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: N55

Re: Избягване на излишни спирания и заяждания от КАТ-джии

Мнение от bscsystem » 29 Юни 2010, 14:50

За една година 5 пъти ме спряха 10 не им спрях... от тия 10 двапати ме викаха, единия акт си го платих 100лв е за не спиране на стоп палка, а втория в момента го обжалвам. (актовете над 50лв се обжалват всички) този може.
E46 330d M57D30, 304k.c. 550nm 1.6 boost by TST Racing, Black/Estoril Blue, Full M tech 2, Simota AF w/ custom downpipe and 76mm straight exhaust, Boost Meter VDO, Strut bar, Brembo 320mm/300, Coilovers w/ Rondell 0081 8x18 225/40 - 10x18 245/40 Vredestein Ultrac Sessanta, Front camber plates, Rear Adjustable Camber Arms, Black HID Retrofit 6k. - Sold

E87 - Black on black, exterior M1 bodykit, interior full sports package. - Sold

N55 335i m-sport, S2+ 331whp

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 417
Регистриран на: 30.08.2007
Местоположение: Sofia
Пол: Мъж

Re: Избягване на излишни спирания и заяждания от КАТ-джии

Мнение от Doberman_vas » 22 Юли 2010, 14:12

Kregec написа:Едно знам от скромния ми опит като шофер и като много често срещания с куките! Винаги ама винаги трябва да си честен с тях, да не ги лъжеш и да се правиш на голям гъзар. Както колегата каза трябва да си по нисък от тревата да гледаш виновно, да се съгласяваш с тях, може някои път да се направиш на клоун. Не трябва да им се репчиш щето тогава ще гризнеш голямото дръвце. Това са мои впечатления, винаго коагто съм бл честен с тях, когао си признавам вината и съм минавал. Имам много случки но сега ме мързи да ги разказвам. Последните са че в рамките на 4 месеца двапъти ходя във видео наблюдението в КАТ. И то не за нещо сериозно ами щото съм направил забранен ляв или десен завой, но там не минават никакви номера!

+ 1 :yes:
Даже аз се учудвам колко добричък ставам, ако съм направил нарушение разбира се :winky:
Ще ви отвеем с дизелите ей! Ако не ви отвеем, ще ви опушим, така че да ни запомните.

ентусиаст
Online
Аватар
Мнения: 802
Регистриран на: 16.07.2009
Пол: Мъж

Re: Избягване на излишни спирания и заяждания от КАТ-джии

Мнение от driver69 » 22 Юли 2010, 15:21

bscsystem написа:За една година 5 пъти ме спряха 10 не им спрях... от тия 10 двапати ме викаха, единия акт си го платих 100лв е за не спиране на стоп палка, а втория в момента го обжалвам. (актовете над 50лв се обжалват всички) този може.

Актовете послежат на обжалване. Абсолютно всички!


Аватар
Мнения: 111
Регистриран на: 16.09.2007
Пол: Мъж
Кара: ги да ядат грудки

Re: Избягване на излишни спирания и заяждания от КАТ-джии

Мнение от dimithur » 23 Юли 2010, 20:56

bscsystem написа:За една година 5 пъти ме спряха 10 не им спрях... от тия 10 двапати ме викаха, единия акт си го платих 100лв е за не спиране на стоп палка, а втория в момента го обжалвам. (актовете над 50лв се обжалват всички) този може.


Вече и аз май ще спра да им спирам , ще ги таковам и в катилите значи. Последен пресен пример: каширали се на магистралата значи, под моста при разклонението за Раковски , точно в ускорителната лента - двама ушеви с мотори и спрели някакъв калъф и обсъждат размера на подкупа. Та докато ги гледах и им се чудех на малоумщината да застанат точно на това е*ем ти място, някакъв се включи точно пред мен, с интересната за магистралата скорост, от 40-50км/ч (щото тея се кашонирали в ускорителната лента :evil: ) . Добре че в лявата лента нямаше никой, та успях с някакъв несъзнателен котешки рефлекс да се престроя там, беше на косъм работата :evil: И то защо ? Заради мазните, тъпи, дебели, мега алчни, корумпирани нещастни куки, да умрат в кофите дано (без никакво извинение) , тея трябва да ги разстрелят, било им сенчица под моста и се каширали там, вместо да се грижат за безопасността по пътищата, те правят точно обратното, щото трябва да си пълнят гушките, па не им се стърчи в жегата, ще им се стопят шкембетата :evil: Според мен трябва да се пишат жалби, или и аз не знам какво, тотално да им забранят да стърчат по магистралите тея неграмотници, това не ми е първи случай, когато заради тях съм попадал в инфарктни ситуации :evil:
в една зверилница толерантност е равно на смърт
Н.Хайтов
http://www.youtube.com/watch?v=o7oVw72Bc4Y

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 8317
Регистриран на: 3.09.2003
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: M340i
Мечтае да кара: Калибра
Детайли за колата: Portimao Blue, Turbo бензин

Re: Избягване на излишни спирания и заяждания от КАТ-джии

Мнение от vicho » 26 Юли 2010, 9:18

martin_g60 написа:Ами почти винаги съм "по-нисък от тревата" и ВИНАГИ се съгласявам че съм виновен :mhihi: -те стават горди че аз сам осъзнал вината си и ме пускат с "последно" предупреждение :twisted:


това работи в 90% от случайте, много често ползван метОд и от мен, в случай, че не стане започваме да се псуваме и замеряме с документи, ключове или каквото имам под ръка :mhihi:
You said: "Time will change!" What if it changes you?

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1559
Регистриран на: 26.03.2009

Re: Избягване на излишни спирания и заяждания от КАТ-джии

Мнение от bmw325tds » 11 Авг 2010, 11:52

1) Трябва всичко да ви е изрядно.
2) Карайте само по правилата (знам че не е възможно на 100%, но поне на 90% е възможно)
3) Не правете глупости пред полицаите:
-дрифт;
-слагане на колата (в момента, в който се просегнете за колана и колата крива леко. Това се забелязва от катаджията. Това криване е неизбежно);
-минаване на жълто;
-рязко подаване на газ.

И въпреки всичко мен си ме спрират за проверка на аптечка и пожарогасител. Дори жилетка са ми искали.
Полицаите се заяждат за пари. Те са корумпирани, това е ясно.
Не им давайте пари, за да не се учат на лошо. Като караш с превишена скорост ти си си виновен. Като изпреварваш колона си в нарушение. На знак "Стоп" се спира.

Ведъж с един щахме да се съберем на магистралата. Задминава ме с 150, аз веднага зад него, защтото наближих камион и точно изпреварваме камиона и :cop: . Тъпака пред мен слага некви спирачки, аз му свиря, замалко да станем на части.

Е който е гъзар и нарушава правилата какво се плаши от полицаите? Карш спират те, пишат ти фиш/акт и си продължаваш. Не може да караш кола за 100 000 с превишена скорост и да набиваш спирачки като видиш куки.
Защо всички на карулката на тракия (изхода от София) карат с 50? Там ограничението е 60!

Писна ми от тънки сметки. Или караш по правилата или си палащаш. Това.
По-горе казах, че и мен ме спират без причина. След като си направим прверка на документите (взаимна) и всичко е на 6?

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 88
Регистриран на: 22.02.2010
Местоположение: Майнатаун
Пол: Мъж
Кара: Е36

Re: Избягване на излишни спирания и заяждания от КАТ-джии

Мнение от Junkie » 15 Окт 2010, 15:35

bmw325tds написа:1)
Защо всички на карулката на тракия (изхода от София) карат с 50? Там ограничението е 60!


Щото колега, ограничението на пешеходна пътека е 50 - БЕЗ значение какво пише знака в страни, а там има пешеходна пътека.. (кофти, а :mhihi: )
Изображение

Потребител
Аватар
Мнения: 3
Регистриран на: 1.11.2010

Re: Избягване на излишни спирания и заяждания от КАТ-джии

Мнение от go6o78 » 03 Ное 2010, 15:06

аз съм забелязал и друго колкото си по - дебел :)
толкова повече те рисуват, апък женичките само ги оглеждат :)
на жена ми дори веднъж на едно кръстовище след като я спряха и видяха, се огледаха наляво и надясно казаха и :
Не идват коли , давай

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 2149
Регистриран на: 18.09.2008
Пол: Мъж

Re: Избягване на излишни спирания и заяждания от КАТ-джии

Мнение от uCnaHeTcA » 11 Ное 2010, 21:32

bscsystem написа:За една година 5 пъти ме спряха 10 не им спрях... от тия 10 двапати ме викаха, единия акт си го платих 100лв е за не спиране на стоп палка, а втория в момента го обжалвам. (актовете над 50лв се обжалват всички) този може.

Е тука малко послъга... Точно януари-февруари ме гониха и съответно хванаха, следователно ми писаха акт за неспиране на стоп палка и месец-два по-късно си предадох книжката за 2 месеца + около 200лв. глоба( не съм сигурено за сумата, но беше от 100 до 200лв. със сигурност). И ние си мислехме, че ще минем метър със стотак, 'ма нейсе... 2 месеца ходих пеша и с маршрутки... Но съм си виновен и за това нито съм обжалвал, нито нищо... Ще си нося последствията... Шанс... Макар, че се бяха скатали и ги видях в последния момент в дъждовно време, но... :dunno:
П.С. Към друг колега, писал по-надолу... От кога е в разрез със закона, изпреварването на колона :shock: :dunno:
Към трети... От кога на пешеходна пътека, ограничението е 50 :mhihi: :conf:

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 136
Регистриран на: 10.07.2010
Кара: Е 34

Re: Избягване на излишни спирания и заяждания от КАТ-джии

Мнение от Munich Machine » 11 Ное 2010, 21:45

Колега голям късмет си изкарал.
Изображение

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 106
Регистриран на: 21.11.2009
Местоположение: Sofia
Пол: Мъж
Кара: е39 528i;ML320;E46CI B28TU
Мечтае да кара: F10

Re: Избягване на излишни спирания и заяждания от КАТ-джии

Мнение от balcanbas » 16 Ное 2010, 21:30

Най-ми е забавно , когато махнат с палката и видя ,че няма Астричка или Нивата :mhihi: :mhihi: 2-ра 3-та и дори номерата не може да ми види,,, Много ме е яд , последния път преди 2 месеца , с радар ме спипаха малко преди Шипченски проход , светише зелено светофара , трябваше да си профукам ... тия докато приберат радар-а докат запалят нивата , щял да съм се мушнал по улиците ....... пффф :(.... та,тогава останах без талон , а и не смятам да го взимам скоро :mhihi: :mhihi: :mhihi:
Изображение

Плевен тийм
Плевен тийм
Аватар
Мнения: 3296
Регистриран на: 5.09.2007
Местоположение: Плевен!
Пол: Мъж
Кара: 323ti
Мечтае да кара: 332ti
Детайли за колата: сива

Re: Избягване на излишни спирания и заяждания от КАТ-джии

Мнение от Ogi » 24 Ное 2010, 13:24

dimithur написа:...

ако почна и аз да разказвам за всяко едно по отделно за всичките ми спирания нема ми стигне 1 седмица да го изпиша :mhihi: а и за повечето няма да ми повярваш :mhihi: имам общо около 60 акта... като имаш на предвид че на всеки 3 спирания ми пишат акт смятай колко пъти са ме спирали...

обаче имам една тактика когато забележа някаде полицаи и почти винаги сработва за да избегна спиране... като видя полицаите готови да ми махнат с палката... ако са спрели от дясната страна на платното започвам да гледам наляво и да се правя на супер разсеян... полицая като види че не го наблюдавам в повечето случаи се отказва да ми метне палката... попринцип се заглеждам в някой човек който ходи по отсрещния тротоар... или се заглеждам по някоя кола в насрещното и почвам да мятам с ръце и да приказвам все едно го познавам и си мятаме нещо там... както казах в 90% от случаите избягвам спиране... гадното е че тактиката работи само в градски условия по светло :mhihi:

Плевен тийм
Плевен тийм
Аватар
Мнения: 3296
Регистриран на: 5.09.2007
Местоположение: Плевен!
Пол: Мъж
Кара: 323ti
Мечтае да кара: 332ti
Детайли за колата: сива

Re: Избягване на излишни спирания и заяждания от КАТ-джии

Мнение от Ogi » 24 Ное 2010, 13:34

Doberman_vas написа:
Kregec написа:Едно знам от скромния ми опит като шофер и като много често срещания с куките! Винаги ама винаги трябва да си честен с тях, да не ги лъжеш и да се правиш на голям гъзар. Както колегата каза трябва да си по нисък от тревата да гледаш виновно, да се съгласяваш с тях, може някои път да се направиш на клоун. Не трябва да им се репчиш щето тогава ще гризнеш голямото дръвце. Това са мои впечатления, винаго коагто съм бл честен с тях, когао си признавам вината и съм минавал. Имам много случки но сега ме мързи да ги разказвам. Последните са че в рамките на 4 месеца двапъти ходя във видео наблюдението в КАТ. И то не за нещо сериозно ами щото съм направил забранен ляв или десен завой, но там не минават никакви номера!

+ 1 :yes:
Даже аз се учудвам колко добричък ставам, ако съм направил нарушение разбира се :winky:


Абсолютно съгласен :yes:
Веднъж при вземане завой на дрифт... в насрещното патрулка :shock:... оплетох ръцете и направо тръгнах със задницата към тях... полицая толкова се стресна че скочи на спирачките без да натисне съединитела и угаси патрулката :mhihi: в край на сметка спрях на 30 сънтима от патрулката... полицая слиза нервно и:
- Кво праиш ве ще ни изтрепеш
- Ми сори ама като ви видях и се спекох и го отървах
- Ти нормален ли си... може ли в града така... ще прибиеш некой
- еми знам ама глей ква паплач са се насъбрали... почнаха да ми викат че немога да карам... че колата ми неможе да върви... да съм излезнел да им покажа... и аз се пренавих и излезнах... кво да направя... вие не сте ли били млади.. незнаете ли кво е...
- Да ве разбирам те... и на мен ми се е случвало...
- попринцип не караме из града вече ама сега така се случи... много съжалявам няма да се повтори
- добре... ще ти напиша само че не ти свети задния номер и ще те пусна... попринцип можех да те прибера в районното да ти взема книжката и да ти спра колата от движение... ама те виждам че си свястно момче ще ти се размине...

та каква е поуката... ако не си бях признал и бях почнал да се правя на ощипана детвственица щех да влеза в голям филм... :paranoid:

Потребител
Аватар
Мнения: 8
Регистриран на: 29.06.2009
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: Виенското метро
Мечтае да кара: BMW E46 coupe

Re: Избягване на излишни спирания и заяждания от КАТ-джии

Мнение от ves_v8 » 24 Ное 2010, 23:02

Нямам много нарушения до момента, старая се да карам безопасно. На жълто спирам, защото най-големите поражения стават при преминаване на жълто и червено, затова спирам, и на знак "стоп" също. Нарушенията които правя са че като съм се наял много и ми е тежко не слагам колан и карам с леко завишена скорост (около 20 км. отгоре), и то не винаги.
обикновенно като ме спрат обяснявам че много ми се ходи в тоалетната, ама наистина много и започвам да правя едни такива нервни движения и да притрисам с краката, цирк голям :mhihi:
Другото е че много бързам за някъде, защото на брат ми му е лошо и не е дошла линейка 30 минути. Последният път така се измъкнах от 30 км. превишена скорост. Нямах нито документ в мене, нито телефон, ни дявол...
Излезнах от гаража да правя тест-драйв на колата (без документи и телефон), че ремонтирах нещо по мотора, газ, газ, газ и палка :shock:
31 км/ч отгоре на ограничението... 10 минути разговор, оправдания и се смилиха, но ми каза да отида да си взема докумените и да се върна да ми напише акт :kuku: :kuku:
като ми каза тръгвай бих една първа и да ме няма... скрих колата в гаража 1 седмица не я карах и нямаше проблеми, а и след 2 месеца я продадох, така че не ме грее вече :mhihi:
BMW E39 530D... ein Flugzeug

ПредишнаСледваща

Назад към Майсторско шофиране

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook