Избягване на излишни спирания и заяждания от КАТ-джии

Как да използваме възможностите на един автомобил.

Модератори: ge_a, bravo, DrivinGGoD

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 774
Регистриран на: 19.09.2007
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: N55

Re: Избягване на излишни спирания и заяждания от КАТ-джии

Мнение от bscsystem » 20 Юни 2014, 10:43

makaveli316 написа:
frizzante написа:
makaveli316 написа:
На теб, разбира се :yes:


Еми като съм с италианска книжка, тая глоба къде отива, в Италия ли?


Колега ако имаш и БГ книжка си длъжен нея да представиш. Имал съм разправии...ако си български гражданин мисля, че нея ще ти искат. Спокойно карай си нормално и няма да имаш заяждания.


Там е работата, че нямам бг книжка и за това питам... :)
То аз си карам винаги нормално, само по магистралите в Германия ми е кеф да я натискам.
Просто искам да знам какви са законите в България, ако ти напишат акт/глоба или так каквото е, тая глоба на кой се лепва? На мен, който карам или на собственика на колата?


Разбира се, че в Италия ти я пращат глобата. Много хора са в заблуда, че като са изпаднали с чужда книжка и може да си колекционират актове и фишове.
Ще ти дойде нарушението, но ще е доста забавено в срок.
E46 330d M57D30, 304k.c. 550nm 1.6 boost by TST Racing, Black/Estoril Blue, Full M tech 2, Simota AF w/ custom downpipe and 76mm straight exhaust, Boost Meter VDO, Strut bar, Brembo 320mm/300, Coilovers w/ Rondell 0081 8x18 225/40 - 10x18 245/40 Vredestein Ultrac Sessanta, Front camber plates, Rear Adjustable Camber Arms, Black HID Retrofit 6k. - Sold

E87 - Black on black, exterior M1 bodykit, interior full sports package. - Sold

N55 335i m-sport, S2+ 331whp

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 470
Регистриран на: 4.04.2011
Местоположение: Благоевград
Пол: Мъж
Кара: 4.0 TFSI

Re: Избягване на излишни спирания и заяждания от КАТ-джии

Мнение от surfboard » 20 Юни 2014, 22:28

Имайте предвид, че шапкарите са способни на много долни и мръсни номера, когато нарочат някого - например влачат се с 30 км/ч на двойна непресечена линия в града, пускат ти мигач да ги изпревариш, ти разбира се ги изпреварваш и след това пускат бурканите, догонват те и ти заявяват че са карали с позволената скорост от 50 км/ч., а ти си ги изпреварил противозаконно, като в същото време отричат факта, че те са те пуснали мигач и са те приканили да ги изпревариш, защото се движат с неадекватна скорост. Друг случай - виждат те, че пътуваш сам в колата, а те са двама или трима и изведнъж решават, че нямаш колан. Въпреки че имаш, ти си сам и става тяхната дума срещу твоята /а те са поне двама/ и дори в съда винаги кредитират повече доверие на тях. Трети случай - кръгово кръстовище, на което ти си без предимство, но минаваш, защото ги виждаш на половин километър, тътрейки се с 20 км/ч. Веднага след като минеш, изведнъж ускоряват и те догонват, като казват че не си си спазил предимството и ще пишат. Четвърти случай - измислят, че си говорил по телефона, в случаите, в които отново си сам. Да не споменавам, че са способни да стигнат и до крайности - да ти подхвърлят нещо в багажника, докато проверяват за аптечка и т.н. Преди време, когато действаха отново старите радари, имаха неприятния навик да засекат скоростта на някой, който е минал малко преди теб с по-бърза от допустимата и после да не го "изтрият" и да ти го покажат, твърдейки, че тази скорост е твоя. Наскоро един приятел отнесе акт за червен светофар - човекът минал 5 секунди преди края на зеленото, но шапкарите заявили, че минал на тъмно жълто и светло червено и му написали акт за червено. Той бил сам и ще го оспорва в съда, но не знам дали дали ще постигне някакъв резултат.
Хубавото е, че по един или друг начин си намират майстора, от който трябва и когато трябва.

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 74
Регистриран на: 7.08.2012
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: 320i

Re: Избягване на излишни спирания и заяждания от КАТ-джии

Мнение от Hadjy » 29 Юли 2014, 20:35

Здравейте,
От приблизително две години ползвам видеорегистратор в колата си и мога да споделя, че проблемите ми при спорни ситуации с контролните органи ( без да злоупотребявам с наличието му ) рязко намаляха. Винаги при проверка спирам зад тях така, че да попада автомобила им и те в полезрението на камерата. Отделно видеорегистратора има чуствителен микрофон...

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 233
Регистриран на: 18.12.2013
Местоположение: Велико Търново
Пол: Мъж
Кара: E39 528i
Мечтае да кара: Е39 М5
Детайли за колата: Powered by шпер

Re: Избягване на излишни спирания и заяждания от КАТ-джии

Мнение от drifty » 08 Ное 2014, 14:12

2 пъти са ме спирали и то последния път беше съвсем наскоро. Карам си в Търново по правата до Метро в посока града, широк двулентов път, по принцип минавам с доста по-висока скорост, но тая вечер бях спрял за нещо някъде по пътя, застоях се и към 12 тръгвам да се прибирам и карам с около 40-45км/ч на 3та. Музика нямам никаква, та съвсем спокойно, ама удариха ми палката. Изряден съм тей че не ме бърка, а иначе пред тях имаше кръстовище, та можех да си отбия спокойно. Спрях си, както трябва, пуснах габарити да се виждам, дойдоха, поискаха документите, ама бяха супер любезни, учудих се. Провериха там квото проверяваха, върна ми документите и ми пожела лека вечер. Ся, честно казано, изкефих се, много любезни излязоха тия дето ме спряха. Пожелах им същото и си тръгнах, че минах още веднъж покрай тях след 10тина минути :Д
Изображение

Предишна

Назад към Майсторско шофиране

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook