Избягване на излишни спирания и заяждания от КАТ-джии

Как да използваме възможностите на един автомобил.

Модератори: ge_a, bravo, DrivinGGoD


Аватар
Мнения: 96
Регистриран на: 13.07.2008
Местоположение: Банкя
Пол: Мъж
Мечтае да кара: E9 CSL Batmobile

Re: Избягване на излишни спирания и заяждания от КАТ-джии

Мнение от Betrayer » 22 Дек 2010, 16:14

bmw325tds написа:1) Трябва всичко да ви е изрядно.
2) Карайте само по правилата (знам че не е възможно на 100%, но поне на 90% е възможно)
3) Не правете глупости пред полицаите:
-дрифт;
-слагане на колата (в момента, в който се просегнете за колана и колата крива леко. Това се забелязва от катаджията. Това криване е неизбежно);
-минаване на жълто;
-рязко подаване на газ.

И въпреки всичко мен си ме спрират за проверка на аптечка и пожарогасител. Дори жилетка са ми искали.
Полицаите се заяждат за пари. Те са корумпирани, това е ясно.
Не им давайте пари, за да не се учат на лошо. Като караш с превишена скорост ти си си виновен. Като изпреварваш колона си в нарушение. На знак "Стоп" се спира.

Ведъж с един щахме да се съберем на магистралата. Задминава ме с 150, аз веднага зад него, защтото наближих камион и точно изпреварваме камиона и :cop: . Тъпака пред мен слага некви спирачки, аз му свиря, замалко да станем на части.

Е който е гъзар и нарушава правилата какво се плаши от полицаите? Карш спират те, пишат ти фиш/акт и си продължаваш. Не може да караш кола за 100 000 с превишена скорост и да набиваш спирачки като видиш куки.
Защо всички на карулката на тракия (изхода от София) карат с 50? Там ограничението е 60!

Писна ми от тънки сметки. Или караш по правилата или си палащаш. Това.
По-горе казах, че и мен ме спират без причина. След като си направим прверка на документите (взаимна) и всичко е на 6?

Така е колега, коментара ти е много смислен и го харесвам, но има нещо с което съм абсолютно несъгласен. Как да не им даваме пари? Дали точно па ние сме хората каде ше промениме цялата пропаднала система. Той 20 години се учи да е боклук са аз некаф тарикат (примерно) ще го отуча... Плащам си и си нямам разправии, иначе 2-3 дни гнилеж в КАТ и 3-4 пъти по голяма сума. Въпрос на гледна точка вече :ok:
"With power up to 321hp and a six speed gearbox, the EVO will launch from 0-100km/h for 5,4sec and nudge with 260km/h on the German autoban!"

FiRe WaLK WiTh Me !
Аватар
Мнения: 4203
Регистриран на: 23.03.2005
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: винаги с усмивка :)
Детайли за колата: 316is touring - Виолетка

Re: Избягване на излишни спирания и заяждания от КАТ-джии

Мнение от SpUd3r » 11 Яну 2011, 15:47

Разбира се, че можеш да не даваш пари. Досега мога да кажа, че са ме спирали доста пъти (особено като бях с купето). Е досега само веднъж съм давал пари, защото нямах абсолютно никакви документи в мен. Иначе са ме спирали за превишена скорост (с 20 отгоре), без фарове преди два месеца. Преди месец пък ме спряха за забранен ляв, докато говоря по телефона и им обясних най-нормално защо е станало така, че съм виновен и да пишат акта и отново ми върнаха документите. Има и още подобни и досега нито актове имам, нито пари съм им давал. Просто трябва да се държите човечно с тях и тогава и те ще се държат човечно с вас :D

ПП - горните неща не важат за Велико Търново, че там за 5 минути ми набиха 2 фиша и нищо не подейства :mhihi:
Така че гарантирам само за София
Tux0 Ca !
Изображение

Потребител
Аватар
Мнения: 4
Регистриран на: 6.06.2010
Местоположение: Плевен
Пол: Мъж
Кара: бавно
Мечтае да кара: Е30

Re: Избягване на излишни спирания и заяждания от КАТ-джии

Мнение от ivo_aeroxa » 12 Яну 2011, 18:46

Мен са ме спирали преди със скутера ме спираха всеки ден по 2-3 пъти и ме държаха по 5-10 мин винаги и ми говореха глупости,примерно че и някои от синовете им имали скутери,че брат му имал скутер и т.н. актове и фишове не съм имал,но нямам намерение и да имам.

Поздрави Иво
В режим "охлаждане на дръжките на вратите" :)

ентусиаст
Аватар
Мнения: 802
Регистриран на: 16.07.2009
Пол: Мъж

Re: Избягване на излишни спирания и заяждания от КАТ-джии

Мнение от driver69 » 15 Яну 2011, 19:26

А някой да има идея колко е акта за каране без СУМПС?

Плевен тийм
Плевен тийм
Аватар
Мнения: 3296
Регистриран на: 5.09.2007
Местоположение: Плевен!
Пол: Мъж
Кара: 323ti
Мечтае да кара: 332ti
Детайли за колата: сива

Re: Избягване на излишни спирания и заяждания от КАТ-джии

Мнение от Ogi » 18 Яну 2011, 11:50

Ryapoff написа:А някой да има идея колко е акта за каране без СУМПС?

ако ти е за пръв път е от 100 до 500 лв.
2-рия път е от 500 до 1500 мисля че беше...

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 472
Регистриран на: 18.01.2011
Местоположение: Freiburg/Плевен/Пазарджик
Пол: Мъж
Кара: 320d E46 2002г.
Мечтае да кара: 2010 e92 335i

Re: Избягване на излишни спирания и заяждания от КАТ-джии

Мнение от makaveli316 » 18 Яну 2011, 20:03

Аз другия месец ще се прибирам с колата в България и само като се сетя какви са тикви тия дето спират по пътищата, направо ми иде да си хвана самолета.
Гледат тъпо, говорят някакъв техен си там български и се чудят с какво да се заядат.
Веднъж ме спряха и му дадох първо документите за колата, погледна ги там, после като ми видя италианската книжка, вдигна вежди и само номера на гащите не поиска да види, въобще пълни кретени.
А някой може ли да каже ако ме спрат за нещо и ми лепнат глоба, тая глоба на кой я лепят, на мен дето карам или на собственика на колата, ако примерно колата не е моя?
Изображение

Chris Rock: "There's black people, and there's niggas and the niggas have got to go"

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 2149
Регистриран на: 18.09.2008
Пол: Мъж

Re: Избягване на излишни спирания и заяждания от КАТ-джии

Мнение от uCnaHeTcA » 21 Яну 2011, 16:29

makaveli316 написа:Аз другия месец ще се прибирам с колата в България и само като се сетя какви са тикви тия дето спират по пътищата, направо ми иде да си хвана самолета.
Гледат тъпо, говорят някакъв техен си там български и се чудят с какво да се заядат.
Веднъж ме спряха и му дадох първо документите за колата, погледна ги там, после като ми видя италианската книжка, вдигна вежди и само номера на гащите не поиска да види, въобще пълни кретени.
А някой може ли да каже ако ме спрат за нещо и ми лепнат глоба, тая глоба на кой я лепят, на мен дето карам или на собственика на колата, ако примерно колата не е моя?

На теб, разбира се :yes:

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 472
Регистриран на: 18.01.2011
Местоположение: Freiburg/Плевен/Пазарджик
Пол: Мъж
Кара: 320d E46 2002г.
Мечтае да кара: 2010 e92 335i

Re: Избягване на излишни спирания и заяждания от КАТ-джии

Мнение от makaveli316 » 21 Яну 2011, 16:37

uCnaHeTcA написа:
makaveli316 написа:Аз другия месец ще се прибирам с колата в България и само като се сетя какви са тикви тия дето спират по пътищата, направо ми иде да си хвана самолета.
Гледат тъпо, говорят някакъв техен си там български и се чудят с какво да се заядат.
Веднъж ме спряха и му дадох първо документите за колата, погледна ги там, после като ми видя италианската книжка, вдигна вежди и само номера на гащите не поиска да види, въобще пълни кретени.
А някой може ли да каже ако ме спрат за нещо и ми лепнат глоба, тая глоба на кой я лепят, на мен дето карам или на собственика на колата, ако примерно колата не е моя?

На теб, разбира се :yes:


Е добре, аз съм с италианска книжка, те къде ще ми я пращат глобата, в Италия ли?
Изображение

Chris Rock: "There's black people, and there's niggas and the niggas have got to go"

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 472
Регистриран на: 18.01.2011
Местоположение: Freiburg/Плевен/Пазарджик
Пол: Мъж
Кара: 320d E46 2002г.
Мечтае да кара: 2010 e92 335i

Re: Избягване на излишни спирания и заяждания от КАТ-джии

Мнение от makaveli316 » 22 Яну 2011, 0:01

На теб, разбира се :yes:


Еми като съм с италианска книжка, тая глоба къде отива, в Италия ли?
Изображение

Chris Rock: "There's black people, and there's niggas and the niggas have got to go"

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 481
Регистриран на: 29.09.2010
Пол: Мъж
Кара: му се на вода

Re: Избягване на излишни спирания и заяждания от КАТ-джии

Мнение от frizzante » 22 Яну 2011, 18:29

makaveli316 написа:
На теб, разбира се :yes:


Еми като съм с италианска книжка, тая глоба къде отива, в Италия ли?


Колега ако имаш и БГ книжка си длъжен нея да представиш. Имал съм разправии...ако си български гражданин мисля, че нея ще ти искат. Спокойно карай си нормално и няма да имаш заяждания.
Никой да не се качва на автобуса преди да е дошъл!

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 472
Регистриран на: 18.01.2011
Местоположение: Freiburg/Плевен/Пазарджик
Пол: Мъж
Кара: 320d E46 2002г.
Мечтае да кара: 2010 e92 335i

Re: Избягване на излишни спирания и заяждания от КАТ-джии

Мнение от makaveli316 » 22 Яну 2011, 18:40

frizzante написа:
makaveli316 написа:
На теб, разбира се :yes:


Еми като съм с италианска книжка, тая глоба къде отива, в Италия ли?


Колега ако имаш и БГ книжка си длъжен нея да представиш. Имал съм разправии...ако си български гражданин мисля, че нея ще ти искат. Спокойно карай си нормално и няма да имаш заяждания.


Там е работата, че нямам бг книжка и за това питам... :)
То аз си карам винаги нормално, само по магистралите в Германия ми е кеф да я натискам.
Просто искам да знам какви са законите в България, ако ти напишат акт/глоба или так каквото е, тая глоба на кой се лепва? На мен, който карам или на собственика на колата?
Изображение

Chris Rock: "There's black people, and there's niggas and the niggas have got to go"

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 134
Регистриран на: 15.12.2010
Местоположение: Несебър
Пол: Мъж
Кара: BMW 330d

Re: Избягване на излишни спирания и заяждания от КАТ-джии

Мнение от achobre » 11 Фев 2011, 15:41

абе общо взето гледайте да сте изрядни,пък ако не гледайте да се размините с някое др почерпване :lol: ако и това не мине ако сте виновни гледайте да не се заяждате да не търсят и др нарушения 8)

Потребител
Аватар
Мнения: 1
Регистриран на: 28.02.2010
Пол: Мъж

Re: Избягване на излишни спирания и заяждания от КАТ-джии

Мнение от Tornadopich » 23 Мар 2011, 0:26

Карайте колите както карате жените- леко и нежно за пред закона и яко на 5-та във всички останали случаи.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 640
Регистриран на: 24.12.2010
Местоположение: пловдив
Пол: Мъж
Кара: е36 320
Мечтае да кара: м3

Re: Избягване на излишни спирания и заяждания от КАТ-джии

Мнение от bavar4o.70 » 26 Апр 2011, 21:40

Ако на пръв поглед всичко е ок. се обезкуражават и могат да пропуснат някоя нередност.

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 204
Регистриран на: 15.01.2011
Пол: Мъж
Кара: 745Li

Re: Избягване на излишни спирания и заяждания от КАТ-джии

Мнение от Atanas328 » 16 Юни 2014, 23:32

На всеки се случва да направи някое нарушение,понякога без да иска или пък въобще без да знае.Ако в такъв момент се държиш човечно и успееш да размениш приказка с полицаите,да те видят,че си пич,обикновено те пускат след 5-10 минути.Ако обаче си виновен и им се заяждаш нищо добро няма да стане.Като цяло има разлика от полицаи до полицаи,но повечето основната им цел е да лапнат 10ка,20ска или когато е по-сериозно и повече.Научил съм им номерата на изуст.Този ,който те спира винаги го играе "по-лошия" и ролята му е да те наплаши.Обяснява ти нарушението,цитира ти големите глоби и едва ли не ти обяснява,че си извършил страшно престъпление,от което последствията са много сериозни.След което другия,който кара патрулката смекчава тона и почва да те пита : кво работиш,с кво се занимаваш,кво ще правиме сега и т.н.Почнат ли с това или ще им дадеш пари или ако се изкараш много беден и жалък ще те пуснат.Понякога има и такива ,които трябва да отчетат дейност и за 1 ден са прежалили рушветите . Пишат актове без да приемат пазарлъци,но това е много рядко.Най-добре е да си изряден и да им гледаш тъжните физиономии,когато видят,че няма за какво да се хванат.Важно е да не им се впечетляваш и да не те е страх.В крайна сметка и книжката да ти вземат и актове да имаш и времето ще мине и пари ще изкараш.Това са едни прости кондуктори,които много се вживяват.

ПредишнаСледваща

Назад към Майсторско шофиране

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook