ПРОФЕСИОНАЛНО МНЕНИЕ ЗА ПРЕВКЛЮЧВАНЕ НА СКОРОСТИТЕ

Как да използваме възможностите на един автомобил.

Модератори: ge_a, bravo, DrivinGGoD

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1044
Регистриран на: 27.08.2009
Местоположение: Пловдив
Пол: Мъж
Кара: 24 Клапанова гад!!!
Мечтае да кара: М3 Е36 3.2

Re: ПРОФЕСИОНАЛНО МНЕНИЕ ЗА ПРЕВКЛЮЧВАНЕ НА СКОРОСТИТЕ

Мнение от delas_328 » 31 Юли 2010, 13:53

CooL123Es написа:МОЖЕЛИ НЯКОИ Да ми каже на 1ва с 70 км колата в колко оборота при 320и независиму дали е е46 или е36 :?: :dummy:

:mhihi: :mhihi: :mhihi: :mhihi: :mhihi: :mhihi: :mhihi: :mhihi: :mhihi: :mhihi: :mhihi: :mhihi: :mhihi: :mhihi: :mhihi: :ahah: :ahah: :ahah: :ahah: :ahah: :ahah: :ahah: :ahah: :ahah: :ahah: :ahah: :ahah: :ahah: :ahah: :ahah: :ahah: Кажи им малко !!!! :kuku: :dummy:
По-добре известен пияч, отколкото анонимен алкохолик!

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1585
Регистриран на: 28.01.2009
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: е36 Турбо?! любима, е39 28-ца бате
Мечтае да кара: е36 с осмак
Детайли за колата: Най-много върви 28мицата от всичко.
Wanna be 1.5 bar.

Re: ПРОФЕСИОНАЛНО МНЕНИЕ ЗА ПРЕВКЛЮЧВАНЕ НА СКОРОСТИТЕ

Мнение от Boyadjiev » 31 Юли 2010, 15:05

CooL123Es написа:МОЖЕЛИ НЯКОИ Да ми каже на 1ва с 70 км колата в колко оборота при 320и независиму дали е е46 или е36 :?: :dummy:

Според калкулатора за предавателни числа и скорост се получава -> 70км./ч ~ 8500об/мин
П.С. Успех... :shock: :shock: :shock:
Изображение Изображение Изображение
Уважавай другия, независимо каква кола кара.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 2104
Регистриран на: 17.01.2009
Местоположение: София-Коньовица
Пол: Мъж
Кара: F10

Re: ПРОФЕСИОНАЛНО МНЕНИЕ ЗА ПРЕВКЛЮЧВАНЕ НА СКОРОСТИТЕ

Мнение от (bubsa) » 01 Авг 2010, 20:35

Boyadjiev написа:
CooL123Es написа:МОЖЕЛИ НЯКОИ Да ми каже на 1ва с 70 км колата в колко оборота при 320и независиму дали е е46 или е36 :?: :dummy:

Според калкулатора за предавателни числа и скорост се получава -> 70км./ч ~ 8500об/мин
П.С. Успех... :shock: :shock: :shock:


А какво си готов да заложиш и да ти покажа как става?

ПС Има си чалъм ;) Съединителя се отпъска за много кратко,колкото да поднесе колата и веднага се превключва на 2-ра.
ИзображениеИзображениеИзображениеИзображение


...и всички разбират от всичко...

Да пишеш на БЪЛГАРСКИ език с ЛАТИНСКИ букви е като да пишеш с лайна по стената. Чете се, но не е приятно!
Изображение

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1585
Регистриран на: 28.01.2009
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: е36 Турбо?! любима, е39 28-ца бате
Мечтае да кара: е36 с осмак
Детайли за колата: Най-много върви 28мицата от всичко.
Wanna be 1.5 bar.

Re: ПРОФЕСИОНАЛНО МНЕНИЕ ЗА ПРЕВКЛЮЧВАНЕ НА СКОРОСТИТЕ

Мнение от Boyadjiev » 01 Авг 2010, 23:12

(bubsa) написа:
Boyadjiev написа:
CooL123Es написа:МОЖЕЛИ НЯКОИ Да ми каже на 1ва с 70 км колата в колко оборота при 320и независиму дали е е46 или е36 :?: :dummy:

Според калкулатора за предавателни числа и скорост се получава -> 70км./ч ~ 8500об/мин
П.С. Успех... :shock: :shock: :shock:


А какво си готов да заложиш и да ти покажа как става?

ПС Има си чалъм ;) Съединителя се отпъска за много кратко,колкото да поднесе колата и веднага се превключва на 2-ра.

Отговарям на човека на колко оборота си с 70км/ч, иначе знам за какво се използва ;)
Изображение Изображение Изображение
Уважавай другия, независимо каква кола кара.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 329
Регистриран на: 24.08.2008
Местоположение: Мездра
Пол: Мъж

Re: ПРОФЕСИОНАЛНО МНЕНИЕ ЗА ПРЕВКЛЮЧВАНЕ НА СКОРОСТИТЕ

Мнение от KUM4o » 01 Авг 2010, 23:41

Абе колеги да не караме тирове та ползвате 1-ва само за потегляне.Аз редовно си превключвам от 2-ра на 1-ва предавка.Много зависи с каква скорост си и какво искаш да правиш.Примерно маневрираш за влизане в паркинг понякога оборотите са малки за 2-ра и си включвам 1-ва.
Изображение

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 172
Регистриран на: 21.07.2010
Местоположение: софия
Пол: Мъж
Кара: Е34 520i vanus 94г.

Re: ПРОФЕСИОНАЛНО МНЕНИЕ ЗА ПРЕВКЛЮЧВАНЕ НА СКОРОСТИТЕ

Мнение от CivilWarrior » 23 Дек 2010, 0:59

Ами в подземните паркинги на 2-ра ли се спускате?Аз лично бодвам първа и я пускам без газ и без спирачка
Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 225
Регистриран на: 3.09.2008
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: bmw 316 84г. м10б18
Мечтае да кара: на рали съзтезание :)

Re: ПРОФЕСИОНАЛНО МНЕНИЕ ЗА ПРЕВКЛЮЧВАНЕ НА СКОРОСТИТЕ

Мнение от cargo22 » 17 Фев 2011, 23:26

CivilWarrior написа:Ами в подземните паркинги на 2-ра ли се спускате?Аз лично бодвам първа и я пускам без газ и без спирачка


И колко време се спускаш така? :kuku:
Лично аз, щом скороста не е достатъчна за 2ра, то съм на съединителя и на спирачката. Треа да минавам през некви неравности та да турим 1ва и леко леко да минем, нещо да маневрирам, ама в движение да слизам от 2ра на 1ва :kuku: . Тва треа да си болен мозък да връщаш на първа, предпочитам полусъединител мръсна газ и втора или ръчна, ако ше се лъзга .

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 4868
Регистриран на: 9.02.2007
Местоположение: Sofiq
Пол: Мъж
Кара: Jaguar XK 4.2, F16 X6 30d

Re: ПРОФЕСИОНАЛНО МНЕНИЕ ЗА ПРЕВКЛЮЧВАНЕ НА СКОРОСТИТЕ

Мнение от acho.rs » 18 Фев 2011, 0:44

cargo22 написа:
CivilWarrior написа:Ами в подземните паркинги на 2-ра ли се спускате?Аз лично бодвам първа и я пускам без газ и без спирачка


И колко време се спускаш така? :kuku:
Лично аз, щом скороста не е достатъчна за 2ра, то съм на съединителя и на спирачката. Треа да минавам през некви неравности та да турим 1ва и леко леко да минем, нещо да маневрирам, ама в движение да слизам от 2ра на 1ва :kuku: . Тва треа да си болен мозък да връщаш на първа, предпочитам полусъединител мръсна газ и втора или ръчна, ако ше се лъзга .

Това , че първа не се ръчка в движение , дядо ти ли ти го каза ?
Тва да не ти е праисторическа кола с 1ва която свършва на 25 км/ч ? Много ясно , че се боде 1ва и то редовно , особено ако си с двигател със слаба тяга . Моята първа е до 60 км/ч (на 6000 оборота , може и 70 но да речем , че не е нормално) и често си я включвам . Няма абсолютно никакъв да правиш кретении от сорта на " полусъединител мръсна газ и втора " , поне не ако имаш над 3 грама мозък и си пълнолетен .

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1480
Регистриран на: 29.09.2008
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: е34 m50b25 turbo;е46 330xi
Мечтае да кара: Skyline R34 GT-R

Re: ПРОФЕСИОНАЛНО МНЕНИЕ ЗА ПРЕВКЛЮЧВАНЕ НА СКОРОСТИТЕ

Мнение от BULL3T » 18 Фев 2011, 12:32

CivilWarrior написа:Ами в подземните паркинги на 2-ра ли се спускате?Аз лично бодвам първа и я пускам без газ и без спирачка


Абсолютно е така... в моловете като слизам с 5цата спирачка не ползвам първа ми е достатъчна и е много кеф,няма нужда от спирачка... :yes:
Изображение
"На мене Ауди не ми харесва, предпочитам СОНИ"

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 329
Регистриран на: 24.08.2008
Местоположение: Мездра
Пол: Мъж

Re: ПРОФЕСИОНАЛНО МНЕНИЕ ЗА ПРЕВКЛЮЧВАНЕ НА СКОРОСТИТЕ

Мнение от KUM4o » 18 Фев 2011, 13:02

cargo22 написа:
CivilWarrior написа:Ами в подземните паркинги на 2-ра ли се спускате?Аз лично бодвам първа и я пускам без газ и без спирачка

, предпочитам полусъединител мръсна газ и втора или ръчна, ако ше се лъзга .

Колко често сменяш съединител?
Изображение

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 225
Регистриран на: 3.09.2008
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: bmw 316 84г. м10б18
Мечтае да кара: на рали съзтезание :)

Re: ПРОФЕСИОНАЛНО МНЕНИЕ ЗА ПРЕВКЛЮЧВАНЕ НА СКОРОСТИТЕ

Мнение от cargo22 » 18 Фев 2011, 22:40

acho.rs написа:Това , че първа не се ръчка в движение , дядо ти ли ти го каза ?
Тва да не ти е праисторическа кола с 1ва която свършва на 25 км/ч ? Много ясно , че се боде 1ва и то редовно , особено ако си с двигател със слаба тяга . Моята първа е до 60 км/ч (на 6000 оборота , може и 70 но да речем , че не е нормално) и често си я включвам . Няма абсолютно никакъв да правиш кретении от сорта на " полусъединител мръсна газ и втора " , поне не ако имаш над 3 грама мозък и си пълнолетен .


acho.rs написа:особено ако си с двигател със слаба тяга
.

Е аз по мощна кола с ръчни от 150кс. не съм карал, а баварката е 90кс. и пак нема нужда да и бода 1ва щото си поема 2ра кога и как си поиска и тръгва с вратите :mhihi:

Не, че не се ръчка, а е безпредметно. До сега не съм карал кола на която да е нужно да връщам на първа, освен по посочения пример да минавам през некви неравности или да съм натоварен и да изкачвам некъв баир. Само, че това превключване става при минимална скорост, а не да съм на 40-50 при което 2ра би била достатъчна.

Кво викаш за детските изпълнения ,че нещо не ми стана ясно кое е по лошо да сменям съединител , което за 200 000км. не ми се е налагало. или двигател да ремонтирам или скорости.
KUM4o написа:Колко често сменяш съединител?

Зависи в твойте представи, какво означава полусъединител като време и отпускане.

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1044
Регистриран на: 27.08.2009
Местоположение: Пловдив
Пол: Мъж
Кара: 24 Клапанова гад!!!
Мечтае да кара: М3 Е36 3.2

Re: ПРОФЕСИОНАЛНО МНЕНИЕ ЗА ПРЕВКЛЮЧВАНЕ НА СКОРОСТИТЕ

Мнение от delas_328 » 19 Фев 2011, 0:27

acho.rs написа:
cargo22 написа:
CivilWarrior написа:Ами в подземните паркинги на 2-ра ли се спускате?Аз лично бодвам първа и я пускам без газ и без спирачка


И колко време се спускаш така? :kuku:
Лично аз, щом скороста не е достатъчна за 2ра, то съм на съединителя и на спирачката. Треа да минавам през некви неравности та да турим 1ва и леко леко да минем, нещо да маневрирам, ама в движение да слизам от 2ра на 1ва :kuku: . Тва треа да си болен мозък да връщаш на първа, предпочитам полусъединител мръсна газ и втора или ръчна, ако ше се лъзга .

Това , че първа не се ръчка в движение , дядо ти ли ти го каза ?
Тва да не ти е праисторическа кола с 1ва която свършва на 25 км/ч ? Много ясно , че се боде 1ва и то редовно , особено ако си с двигател със слаба тяга . Моята първа е до 60 км/ч (на 6000 оборота , може и 70 но да речем , че не е нормално) и често си я включвам . Няма абсолютно никакъв да правиш кретении от сорта на " полусъединител мръсна газ и втора " , поне не ако имаш над 3 грама мозък и си пълнолетен .

:mhihi: И ако си караш с 50 на 3та и ти се иска да ускориш си слагаш 1ва до 70 и айляк!

Само да ти кажа че преди доста години имахме Москвич 21412 и да ти кажа на 1ва вдигаше 70 преспокойно на 7500 оборота :mhihi: 2ра 110
По-добре известен пияч, отколкото анонимен алкохолик!

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 3743
Регистриран на: 24.02.2009

Re: ПРОФЕСИОНАЛНО МНЕНИЕ ЗА ПРЕВКЛЮЧВАНЕ НА СКОРОСТИТЕ

Мнение от Делян » 19 Фев 2011, 14:33

Ама не казваш за колко дни ги вдигаше :mhihi:

Дон Кроки
Аватар
Мнения: 3880
Регистриран на: 14.01.2009
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: и се усмихва :)
Мечтае да кара: със сина ми :)
Детайли за колата: С всички възможни екстри.

Re: ПРОФЕСИОНАЛНО МНЕНИЕ ЗА ПРЕВКЛЮЧВАНЕ НА СКОРОСТИТЕ

Мнение от Kroki » 19 Фев 2011, 14:51

Ние тва лято, от нямане какво да правим, мерихме коя кола ще дигне най-много на 2-ра :D. SAAB 9000 Турбо бензин, автоматик, 120 на втора :mhihi:
You're safer in the race car than you are in cars going to and from the track. - Mario Andretti
`91 E30 318i `93 Е36 325td `06 E46 320d `12 F800ST `07 E61 LCI 525d

drago_pavlov написа:Аз светкам само ако има някаква опасност. За патруки не :lol: Както аз си плащам актовете, така ще си ги плащат и другите :mhihi:

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1044
Регистриран на: 27.08.2009
Местоположение: Пловдив
Пол: Мъж
Кара: 24 Клапанова гад!!!
Мечтае да кара: М3 Е36 3.2

Re: ПРОФЕСИОНАЛНО МНЕНИЕ ЗА ПРЕВКЛЮЧВАНЕ НА СКОРОСТИТЕ

Мнение от delas_328 » 19 Фев 2011, 15:01

Човек,от 0-100 ги вдигаше за 15-16 секунди то тва му беше че е на 40000 км
По-добре известен пияч, отколкото анонимен алкохолик!

ПредишнаСледваща

Назад към Майсторско шофиране

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook