Познавате ли си колата?

Как да използваме възможностите на един автомобил.

Модератори: ge_a, bravo, DrivinGGoD

Вече кара БМВ
Вече кара БМВ
Аватар
Мнения: 1187
Регистриран на: 18.10.2002
Местоположение: Козлодуй
Кара: Двуглава ламя.

Познавате ли си колата?

Мнение от Един » 18 Фев 2003, 12:59

Колко от нас наистина знаят възможностите на автомобила си? да вземем следното просто упражнение: При движение с около 80 км/ч си избираш някакъв ориентир (достатъчно отдалечен) и целта е да спреш точно на него, с едно натикане на педала на спирачката и без отпускане. Ако отклонението е по малко от метър значи добре познавате колата си. Аз лично доста пъти съм се пробвал, но никога не съм улучвал точно. Напоследък обаче (почти)винаги се вмествам в единия метър. А вие?
Преди да монтирате нещо "спортно" на автомобила си, поинтересувайте се поне за какъв спорт е.

големия брат на Монтоя
Аватар
Мнения: 1757
Регистриран на: 20.05.2002
Пол: Мъж

Мнение от BMW_POWER » 18 Фев 2003, 13:25

Избираш си някое по-далеееееечно дърво и ти гарантирам 100% успех :wink:

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 542
Регистриран на: 27.06.2002
Местоположение: София

не съм се пробвал

Мнение от july`s » 18 Фев 2003, 14:15

иначе по принцип спирам някъде там където искам, без припомпване, но с регулиране на силата на спирачката, но при нормално спиране..

иначе ми се е случвало няколко пъти, пред мен да спрат изненадващо и в последните 2 метра да спирам с подскок (както си спирам, вкарвам втора и съединителя го пускам веднага)..

ама напоследък май съм надобрял:) дори и при по екстремно спиране, преценявам горе долу правилно...
<br>
br

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 244
Регистриран на: 11.02.2002
Местоположение: София

Мнение от Astor » 18 Фев 2003, 22:58

Това е един хубав въпрос. Аз от много време се каня да предложа да направим нещо от сорта. Би било интересно да се види как спират няколо еднакви модела BMW от определена скорост до нула. Или поне на мен би ми било интересно. :) Лошото е, че не остава време да се появя на сбирка и затов гледам да си траикам. :roll: Много се изкефих, когата разбрах, че сте карали за време между кашони на сняг. Аз от време на време тествам как спира колата и знам, че не я познавам достатъчно добре. Особенно, когато има 4ри човека, които си тежат на местата и пътя е леко мокар.
Изображение

BMW 318i touring E30 '90

Компактен
Аватар
Мнения: 1365
Регистриран на: 11.12.2002
Местоположение: Sofia

Мнение от quixzole » 19 Фев 2003, 0:42

Onia den se zapblyah po nekva kuchka s edna X5-ca i v sledvashtia moment kato poglednah napred gledam tozi pred mene spryal.......taka skochih na spirachkite che i gasta natisnah....stana edno rumjene....svirene.....ujas....ama spriah :wink: tva malko za strahotni istorii ama vse pak :D Hubavoto beshe che pone uspiah da zavia leko v strani ta dori i da nebyah uspial da spra shtyah da se razmina po leko

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 264
Регистриран на: 14.10.2002
Местоположение: Sofia
Пол: Мъж
Кара: 220

Мнение от Osmicata » 28 Фев 2003, 20:13

v nachaloto dokato svikna mi beshe malko tersene ama predishnite koli koito sam karal bjaha ot tipa na reno shamade (onova malko dalgoto) ta se rodih s BMW-to. naposledak go parkiram s pogled varhu nosna karpichka, osobeno ako sam piinal edna bira :-) (maitap, pil ne karam!!)

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 429
Регистриран на: 11.04.2003
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: E34

Мнение от skylord » 11 Апр 2003, 1:22

аз лично доста добре си я познавам моята кошничка... ама тва за спирането са не става щот' ми се е пробила май мембраната на сервото на спирачките та кат тръгнеш да спираш и тръгва да гасне и едновременно трябва и газ и спирачка... не е много интересно :cry:

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 109
Регистриран на: 23.03.2003
Местоположение: Ст. Загора
Пол: Мъж
Кара: Х5 Е70 3.0si

Мнение от Racing_1 » 15 Апр 2003, 19:04

Оправяй си спирачките че няма да е на добро :bowdown: :roll: :roll:

Назад към Майсторско шофиране

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook