Може ли да се Дрифти с Дизел?

Как да използваме възможностите на един автомобил.

Модератори: ge_a, bravo, DrivinGGoD

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 5250
Регистриран на: 12.11.2006
Пол: Мъж
Кара: ги да пият мента
Мечтае да кара: за 6лв/100км
Детайли за колата: не върви и не гори

Мнение от павката » 07 Яну 2009, 21:35

аз дет хал-хабер си няям,не е ли дрифт кога лъзгаш на писта,завои ау,а не кога се въртиш кат гламав и обираш прахоляка :roll:
Тия от БМВ-клуба обичат да си прикачат подобни табелки ;-)
Не им вярвай много - нищо чудно под предния капак да се крие охлювче

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 324
Регистриран на: 27.12.2005
Местоположение: София
Кара: Audi Cabriolet 1.8T,Audi A6 4.2

Мнение от vectra » 07 Яну 2009, 21:37

vicho написа:
vectra написа:vicho, ти ли караш комбито? Общо взето аз съм на мнение, че не е проблем да се направи красив дрифт с дизел, стига задкормилното устройство да знае какво прави


аз, аз :uups:

то за туй неще, иначе може и по-добре ;)


айде остави ги скромностите на жените...доста добре се върти корабчето...къде е това?
Нито ми се пее, нито ми се смее, а ми се живее

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 8324
Регистриран на: 3.09.2003
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: M340i
Мечтае да кара: Калибра
Детайли за колата: Portimao Blue, Turbo бензин

Мнение от vicho » 07 Яну 2009, 22:24

vectra написа:
vicho написа:
vectra написа:vicho, ти ли караш комбито? Общо взето аз съм на мнение, че не е проблем да се направи красив дрифт с дизел, стига задкормилното устройство да знае какво прави


аз, аз :uups:

то за туй неще, иначе може и по-добре ;)


айде остави ги скромностите на жените...доста добре се върти корабчето...къде е това?


Банишора май беше, пред едни магазини за мебели. :mhihi:

п.с. гумите ми бяха нови зимни :D , с летните е още по-добре :mhihi:

павката написа:аз дет хал-хабер си няям,не е ли дрифт кога лъзгаш на писта,завои ау,а не кога се въртиш кат гламав и обираш прахоляка :roll:


Павка, лъзгането по писта го остави на професионалистите. За бмв-джийте дрифт е когато задницата поднесе, няма значение в коя посока. ;)
You said: "Time will change!" What if it changes you?

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 446
Регистриран на: 5.12.2007
Местоположение: тухла в южните райони
Пол: Мъж
Кара: Diamantschwarz coupe

Мнение от gotcha » 10 Яну 2009, 23:22

Колега даже гумите са ти били с грешен размер...
225/45/17 или 205/50/17 е размера и определено със 16-ки е по-лесно, защото са по-леки :)
Нещо спомена за DSC, сори за тъпия въпрос, ама нали на изключено я лъзгаш :)

Потребител
Аватар
Мнения: 12
Регистриран на: 25.05.2008
Местоположение: Велико Търново

Мнение от NeVKaTA » 17 Апр 2009, 0:28

Колега и аз ще се опитам да ти помогна . Не знам как е при Дизеловите , но при Бензиновите коли със задно направи следното : вкарай 1ва и тръгни по права линия като я ускориш до към 30-40 завий съвсем леко на дясно и се опирай да я счупиш наляво с рязко завъртане на волана , оттам на сетне остава да препомпваш педала на газта . Успех :!: :!: :!:

П.П. Ако се е получило пиши дали е станало , така правя с Руснака , така трябва да е и с Немеца ( за него още ми миришат краката :uups: )

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 683
Регистриран на: 8.01.2008
Местоположение: 30 метра над земята
Пол: Мъж
Кара: й, и утре е ден.
Мечтае да кара: Active Autowerke.

Мнение от arr0gance » 19 Апр 2009, 22:04

NeVKaTA написа:Колега и аз ще се опитам да ти помогна . Не знам как е при Дизеловите , но при Бензиновите коли със задно направи следното : вкарай 1ва и тръгни по права линия като я ускориш до към 30-40 завий съвсем леко на дясно и се опирай да я счупиш наляво с рязко завъртане на волана , оттам на сетне остава да препомпваш педала на газта . Успех :!: :!: :!:

П.П. Ако се е получило пиши дали е станало , така правя с Руснака , така трябва да е и с Немеца ( за него още ми миришат краката :uups: )


Руснака е по лек и по лесно се лъже... аз лично имам 325тдс по твойта система поне аз немога да го направя защото предницата се изпързулва поради тежкия двиг,ако не се лъжа.
Иначе колегата мога да го посъветвам-1ва на 5к пускаш ,2ра и си ти...за голям кръг за малък 1ва и тва ше му е... при 318ката нз как е аз така го мъча.Ако ходиш към дружба пак пиши едно лс да дойда и аз да науча нещо е*ати :D
Някой остаряхме, някой си станахте направо дърти.

Потребител
Аватар
Мнения: 12
Регистриран на: 25.05.2008
Местоположение: Велико Търново

Мнение от NeVKaTA » 20 Апр 2009, 2:02

Руснака 900 кила , Е36 1270 кила , Е46 1395 кила, ама и той тръгва на шейна с предните гуми , но като го излъжа на свит волан да се потегли и се зададе 5000-6000 става кръгчета :mhihi:

П.П. Извинявай колега , ама темата ако не се лъжа е за дрифт , а не за чертаене на слънца ;)
Изображение
Американски форум: питаш нещо и ти отговарят; Български форум: питаш нещо и всички ти обясняват колко си тъп!!!

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 409
Регистриран на: 10.06.2008

Мнение от sk. » 22 Апр 2009, 1:55

Няма страшно колеги.. в кръг немога да я завъртя, все още... или поне аз така си мисля... отвътре не усещам задницата да носи, само гумите се търкат по-особенно. Но пък в завой, поне съм му хванал цаката г/д... щом вече и на 2ра и на 3та я плъзгам по-малко...
Най-грандиозното ми изпълнение беше посред бял ден на бул. България, идвам от Иван Вазов, пазара.. и завивам към Шел-а.. първа кола на светофара... 1ва, газ до долу, 2-ра газ минава линиите на трамвая и тогава волана... сиг 50 коли ме видяха, а до мен гаджето се хвана за главата и вика.. малеее пред толкова много хора :mhihi: :mhihi: :mhihi:

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1627
Регистриран на: 27.03.2009
Местоположение: София/Пловдив
Пол: Мъж
Кара: F
Мечтае да кара: Самолет

Мнение от Е.Димитров » 25 Апр 2009, 7:22

Извинявам се за офф ,ама..
абе защо мъчите печките,после на пазара и хората се чудят защо са толкова зле тия коли...

луд с палатка
Аватар
Мнения: 1159
Регистриран на: 17.03.2007
Местоположение: Sofia
Кара: Хората да залягат
Детайли за колата: кихащо кабрио

Мнение от ТУРБО » 25 Апр 2009, 10:27

Е.Димитров написа:Извинявам се за офф ,ама..
абе защо мъчите печките,после на пазара и хората се чудят защо са толкова зле тия коли...

Колата не се плаши от каране а от поддръжка!!!
Изображение

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 4028
Регистриран на: 18.01.2007
Местоположение: Punta Cana, Dominican Republic
Пол: Мъж
Кара: ше кола, а я смени за кенеф... :(
Мечтае да кара: E24 650csl, E34 550csl, E31 850csi, 2002tii turbo

Мнение от VesoPesa » 25 Апр 2009, 12:45

може може, особенно на сняг :weed:
да видим някой ще се сети ли за миналата нова годинина на булгара и измъчването на едно е60 :angel:

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 359
Регистриран на: 11.07.2005
Местоположение: Slivnica
Пол: Мъж
Кара: E39 520 97", E46 320d 05"
Мечтае да кара: ново БМВ
Детайли за колата: изтъркани задни гуми, тук-таме за изчукване и боя :D

Re: Може ли да се Дрифти с Дизел?

Мнение от e39 FEN » 21 Окт 2009, 16:51

как че не се пързаля дизел :mhihi:
аз ако ви кажа с кво се уча да се дрифтвам ше паднете :twisted:
Форд Сиера 1.8 турбо дизел 75 кс 90-ти набор с 14ки джанти ама много лошо обира прашиштето с тая лека задница
е ебати к**вата в завой,много е слаба ма върти гуми доста като и помагам с съединитела,виж БМВ-то е друга бира вече ма и то е трудно щот е тежичко па и 520 се пак но посвикне ли му се и то върти гъза
а й както един колега каза човек не го ли слуша главата на всичко е способен така че пич клади печкаря и не му се плаши ще почне да се дрифти,е трябва и ти да му се отракаш все пак :yes:
Изображение

Ангелинов
Аватар

Re: Може ли да се Дрифти с Дизел?

Мнение от Ангелинов » 21 Окт 2009, 17:08

/офф
някой може ли да препоръча в София някое място с по-мазен асфалт и да е спокойно - за новак да се учи?
Аз знам един безлюден паркинг , ама асфалта е неравен и много едри каманяци има в него , което много ще скапе гумите.

Мерси!

Иначе по темата - за понички и 75 коня би трябвало да стигнат според мен.
Аз на времето на една жигула 7 оборота и бех направил , преди да прегрее :mhihi:

Потребител
Аватар
Мнения: 12
Регистриран на: 1.10.2009
Местоположение: Варна
Пол: Мъж
Кара: BMW e92 325i
Мечтае да кара: ///M3 CSL

Re: Може ли да се Дрифти с Дизел?

Мнение от Alypse » 31 Окт 2009, 13:51

За бензина и нафтата тези дето много говорите че печките не вървят някой от вас качвал ли се е в 320д с компакт 150кс?

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 276
Регистриран на: 1.03.2009
Местоположение: Italia
Мечтае да кара: М6 G-POWER
Детайли за колата: BMW 330D M PAKET

Re: Може ли да се Дрифти с Дизел?

Мнение от narcosan » 31 Окт 2009, 22:03

Колеги здравеите виждам че темата е за дрифт и то с дизел (карам 330д с чип 247коня) при мен на полигон или на по голямо място нямам проблеми върти се като пумпал но на улицата или в някое кръгово като се опитам да я поднасям немога да я удържам :confused: :confused: :confused: хем се занася хем набира и се получава доста рисковано че на 2 3пати хващам бордюрите :( :( :( Та въпроса мие как да я укротявам :roll: :roll: :roll: и да не ми бяга така :roll: :roll: :roll:


Поздрави към колегата дето е негова темата ;) ;) ;)

ПредишнаСледваща

Назад към Майсторско шофиране

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook