за и на безсмъртните...

Как издухах на старт едно Ferrari...

Модератори: mitaka7, Общи модератори

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 268
Регистриран на: 1.01.2011
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: 2 - BMW E30 touring
Мечтае да кара: BMW E30 катафалка
Детайли за колата: Детайлите са перфектни.

Re: за и на безсмъртните...

Мнение от kokala » 11 Ное 2012, 14:21

Напоследък се качват доста клипчета с катастрофи предимно от Русия. Това са много полезни видеа, защото до като караш се сещаш от къде може да изскочи човек и къде трябва да намалиш за да не те отнесе някой. Доста пъти до като карам се сещам в дадена ситуация (примерно тясна уличка) как е изскочил от изневиделица човекът от клипчето или пък как някой си отваря изведнъж вратата и тнт. Тези клипове лично на мен ми помагат един вид, често си сещам на даденото кръстовище ако мина с голяма скорост какво може да стане или ако има спрели коли в едната лента и ги изпреварвам, може да изскочи човек, който пресича а точно тези коли са спрели да му дадат път и още куп подобни ситуации. Ето ви един примерен клип, този потребител качва доста такива. Винаги ги гледам тези клипчета.
Изображение Изображение Изображение

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 546
Регистриран на: 31.03.2009
Пол: Мъж
Кара: го по тъч линията на живота..

Re: за и на безсмъртните...

Мнение от M3 E92 » 14 Ное 2012, 20:48

kokala написа:Напоследък се качват доста клипчета с катастрофи предимно от Русия. Това са много полезни видеа, защото до като караш се сещаш от къде може да изскочи човек и къде трябва да намалиш за да не те отнесе някой. Доста пъти до като карам се сещам в дадена ситуация (примерно тясна уличка) как е изскочил от изневиделица човекът от клипчето или пък как някой си отваря изведнъж вратата и тнт. Тези клипове лично на мен ми помагат един вид, често си сещам на даденото кръстовище ако мина с голяма скорост какво може да стане или ако има спрели коли в едната лента и ги изпреварвам, може да изскочи човек, който пресича а точно тези коли са спрели да му дадат път и още куп подобни ситуации. Ето ви един примерен клип, този потребител качва доста такива. Винаги ги гледам тези клипчета.
Тия повечето са пълни дебили.. Може ли срещу теб да идва кола и ти да не извадиш ама грам реакция, а да чакаш да се сблъскате :banghead:

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 8775
Регистриран на: 18.12.2006
Местоположение: село Кестеново
Пол: Мъж
Кара: мфили

Re: за и на безсмъртните...

Мнение от cod-cdbp » 15 Ное 2012, 1:44

Не е важно тия какви са, а какъв урок ще научим ние. ;)
Изображение

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 78
Регистриран на: 21.09.2011
Кара: на детето БМВ-то :)

Re: за и на безсмъртните...

Мнение от ElizabetS » 04 Яну 2013, 21:27

M3 E92 написа:http://vbox7.com/play:5bfc8c2a18 :cry: "А тя просто седеше вътре в колата със скръстени ръце.." :bang:

:cry: :cry: :cry:
I don't know where the Limit is But I know where is Not!!!

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 403
Регистриран на: 31.03.2009
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: e46 328ci

Re: за и на безсмъртните...

Мнение от zigo » 19 Яну 2013, 23:34

cod-cdbp написа:Не е важно тия какви са, а какъв урок ще научим ние. ;)


Нема по некадърна нация от тия като става дума за каране. От клиповете може да научим само че тия животни "пешеходците" изкачат от всякаде :D
Изображение

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 237
Регистриран на: 26.08.2012
Местоположение: Пловдив
Пол: Мъж
Кара: колело с обратна дирекция
Мечтае да кара: колело с предно предаване

Re: за и на безсмъртните...

Мнение от Metzeler » 20 Яну 2013, 1:13

zigo написа:
cod-cdbp написа:Не е важно тия какви са, а какъв урок ще научим ние. ;)


Нема по некадърна нация от тия като става дума за каране. От клиповете може да научим само че тия животни "пешеходците" изкачат от всякаде :D


Аз си мисля,че от тея клипове тряа да се научите че като има спряла кола насред нищото или на пешеходна пътека е добре да се понамали темпото малко... и също мисла че автора на темата го е написъл предлно точно и ясно кво се случва от детинщина и кат се сетя и че и аз съм пешеходец поне 20% от времето си прекарано на пътя и ми призлява чесно казано... пък ти си третирай пешеходеца като животно(бездушно ако изобщо има такова) мачкай го наред нищо че е участник в движението щом е стъпил на платното а ние ще ти се радваме като те дават по телевизията и ще се надяваме някой ден да не ти се случи на тебе или твои близък щото квото ние си го правим тва ще си го сърбаме..

Потребител
Аватар
Мнения: 10
Регистриран на: 26.09.2010
Пол: Мъж

Re: за и на безсмъртните...

Мнение от nitrus » 05 Мар 2013, 10:59

Metzeler написа:
zigo написа:
cod-cdbp написа:Не е важно тия какви са, а какъв урок ще научим ние. ;)


Нема по некадърна нация от тия като става дума за каране. От клиповете може да научим само че тия животни "пешеходците" изкачат от всякаде :D


Аз си мисля,че от тея клипове тряа да се научите че като има спряла кола насред нищото или на пешеходна пътека е добре да се понамали темпото малко... и също мисла че автора на темата го е написъл предлно точно и ясно кво се случва от детинщина и кат се сетя и че и аз съм пешеходец поне 20% от времето си прекарано на пътя и ми призлява чесно казано... пък ти си третирай пешеходеца като животно(бездушно ако изобщо има такова) мачкай го наред нищо че е участник в движението щом е стъпил на платното а ние ще ти се радваме като те дават по телевизията и ще се надяваме някой ден да не ти се случи на тебе или твои близък щото квото ние си го правим тва ще си го сърбаме..

А ти мойто момче си толкова грешен, че нямам думи просто. Пешеходците са една сбирщина от малоумници и идиоти! НЕ може да се мислят за безсмъртни и да тичат по платното наляво надясно. Тези машини по тон+++ килограма не могат да спрът на секундата в която илезнат, не може на 2 метра от теб да изкочи на пътя, и той е с предимство пешеходец, а ти с колата.

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 136
Регистриран на: 20.03.2007

Re: за и на безсмъртните...

Мнение от blackgod » 13 Мар 2013, 10:17

nitrus написа:.... Пешеходците са една сбирщина от малоумници и идиоти!....

Също като шофьорите ;)
Толерантност и колегиалност, са качествата които масово липсват на участниците по пътя в България. И всеки друг около теб е или малоумник или идиот ... Манталитет, какво да правиш.

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 136
Регистриран на: 23.04.2009
Местоположение: Пловдив
Пол: Мъж
Кара: дизели
Мечтае да кара: по хубави пътища
Детайли за колата: прави фокуси

Re: за и на безсмъртните...

Мнение от ylaine » 13 Мар 2013, 14:27

blackgod написа:
nitrus написа:.... Пешеходците са една сбирщина от малоумници и идиоти!....

Също като шофьорите ;)
Толерантност и колегиалност, са качествата които масово липсват на участниците по пътя в България. И всеки друг около теб е или малоумник или идиот ... Манталитет, какво да правиш.


как беше приказката - който кара по-бавно от теб е идиот, а който те изпревари е психопат :mhihi: Не е особено смешно де.. наистина ни е такъв манталитета. И въпреки това смея да кажа, че съм внимателен и като шофьор, и като пешеходец, и не мога да разбера на повечето хора защо им е толкова трудно :dunno: Като не пазят другите поне за себе си да внимават.. И сгрешил, не сгрешил винаги трябва да си нагъл, друга много "хубава" черта на българския шофьор и пешеходец :bowdown:

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 268
Регистриран на: 1.01.2011
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: 2 - BMW E30 touring
Мечтае да кара: BMW E30 катафалка
Детайли за колата: Детайлите са перфектни.

Re: за и на безсмъртните...

Мнение от kokala » 13 Мар 2013, 15:11

Това е манталитета на тоя изпростял народ. Вече все повече и повече тъпаци се срещат... когато спазвам ограничението ми се лепят разни смръдльовци, дават газ, залепят се после пак така.. или пък малко пред мен светофара е червен, не се силя, защото ще спра така или иначе, придържам се към дадена скорост зависи от разстоянието за да си го хвана на време като светне. И тия льохмани пак се напъват, силят се и спират после на светофара... ето скоро един смешник с джип ми се лепеше отзад, не ме изпреварваше а нарочно се доближаваше и така доста време ама аз за това няма да махна теглича, като се набие отзад той ще го отнесе.. пълно е с глупаци. :banghead:
Пролетта така двама льохмани с пистови мотори, карам си по оживено шосе, зелено ми е и изведнъж от една уличка ми изкачат двама с мотори без да се огледат, а знаят, че това е натоварено шосе, идиота с тоя мотор излезе на дрифт от уличката със сравнително висока скорост и аз бях принуден да вляза в насрещното, ами ако имаше кола, сигурно щях да го натреса тоя и после да се разправям с глупости. Другия обаче го хвана малко шубето и не ме засече.. и после пак казвайте "пази моториста".. как да го пазя, като той сам не се пази? То и за това толкова много се изпоразмазаха.
Изображение Изображение Изображение

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1559
Регистриран на: 26.03.2009

Re: за и на безсмъртните...

Мнение от bmw325tds » 02 Апр 2013, 11:02

kokala написа:Това е манталитета на тоя изпростял народ. Вече все повече и повече тъпаци се срещат... когато спазвам ограничението ми се лепят разни смръдльовци, дават газ, залепят се после пак така.. или пък малко пред мен светофара е червен, не се силя, защото ще спра така или иначе, придържам се към дадена скорост зависи от разстоянието за да си го хвана на време като светне. И тия льохмани пак се напъват, силят се и спират после на светофара... ето скоро един смешник с джип ми се лепеше отзад, не ме изпреварваше а нарочно се доближаваше и така доста време ама аз за това няма да махна теглича, като се набие отзад той ще го отнесе.. пълно е с глупаци. :banghead:...

Много хора се правят на голямата работа и като се опиташ да им покажеш как е правилно отправят заплахи.

Вчера карам по един булевард и се престроявам в лявата лента защото ще завивам. Виждам, че светофара свети червено и аз намалям бавно на скорост.
Изведръж отляво ме задминава зелката с мерцедесчето пресичайки двойно непрекъсната с ми свири, спира на червено пред мен в лентата за наляво без мигач.
Аз спирам зад него като се изнасям в ляво и пускам мигач за да види, че ще завивам и затова явно му се пречкам в лявата лента.
Ония слиза, аз учтиво си свалям стъклото и чувам: "Ако пак ми спреш на 2мм от колата ще видиш какво ще ти се случи". Не му отговорих, защото не ми се занимава с тикви.

Не стига, че прави нарушения ами даже ме заплашва. Е как да караш нормално и спокойно в тази държава?!

Затова кестините и майните ги бием на село за добър ден и леко им дръпваме колите с тракторите. И те така в тая държава.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 8775
Регистриран на: 18.12.2006
Местоположение: село Кестеново
Пол: Мъж
Кара: мфили

Re: за и на безсмъртните...

Мнение от cod-cdbp » 02 Апр 2013, 15:04

bmw325tds написа:Затова кестините и майните ги бием на село за добър ден и леко им дръпваме колите с тракторите. И те така в тая държава.


Не е хубаво да се слагат всички под общ знаменател ;)
Изображение

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 268
Регистриран на: 1.01.2011
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: 2 - BMW E30 touring
Мечтае да кара: BMW E30 катафалка
Детайли за колата: Детайлите са перфектни.

Re: за и на безсмъртните...

Мнение от kokala » 10 Апр 2013, 1:37

За това един патлак, по-добре газов и да видиш отворкото как ще насере.
Изображение Изображение Изображение

Потребител
Аватар
Мнения: 28
Регистриран на: 29.05.2007

Re: за и на безсмъртните...

Мнение от ivanhow » 18 Апр 2013, 14:18

kokala написа:За това един патлак, по-добре газов и да видиш отворкото как ще насере.



Патлака не е решение. Защото като ти излезе с истинският патлак, твоят газов ти отива отзад. Като се вади патлак, той се използва.

А и наистина напоследък доста шофьори са супер изнервени и агресивни. Аз се разправям само единствено когато и ми застрашават живота. Иначе тия със засичането и т.н вече не им обръщам внимание. Не съм аз човекът, който да го научи да кара. Той като си неможе- това е. На един човек можеш да му вземес всичко на сила. Но нищо не можеш да му дадеш на сила. Така че карайте си спокойно и хич да не ви дреме.

Поздрави

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 268
Регистриран на: 1.01.2011
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: 2 - BMW E30 touring
Мечтае да кара: BMW E30 катафалка
Детайли за колата: Детайлите са перфектни.

Re: за и на безсмъртните...

Мнение от kokala » 18 Апр 2013, 15:10

За това казах газов, като го извадиш да му натриеш носа а не да му пръснеш кофата... съмнявам се като извадиш патлак и тоя да се праи още на отворен, че да го използваш... ама все пак... радвайте се, че не сте в Русия... там калашници вадят :mhihi:
Изображение Изображение Изображение

ПредишнаСледваща

Назад към Страхотни истории

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook